Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5901 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Snake Eyes »

NediM17 wrote: 31/01/2021 11:08
Snake Eyes wrote: 31/01/2021 10:56 Ne ulazeći u spomenutu vožnju, spori vozači su najveća opasnost i noćna mora na putu. Naravno, ima i idiota za koje uvijek voziš sporo, znamo da uvijek ima izuzetaka.
Jedne prilike utrefila se dva auta, u oba auta vozači žene, iza bagera, a bager vozi 20km/h, toliko se sporo kretao da ne možeš to ni nazvati preticanjem, već zaobilaženjem. Ma jok, ono li vozi, li vozi iza njega, na kraju sam morao da preteknem kolonu umjesto jednog vozila...ostavi se volana, plati taksi, idi pješke, uzmi autobus, ha ja.
Nije to kolona. :run:
Kako nisu kolona bager i još dva vozila ispred mene?!
NediM17
Posts: 21687
Joined: 05/11/2009 11:49

#5902 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Snake Eyes wrote: 31/01/2021 11:23
NediM17 wrote: 31/01/2021 11:08
Snake Eyes wrote: 31/01/2021 10:56 Ne ulazeći u spomenutu vožnju, spori vozači su najveća opasnost i noćna mora na putu. Naravno, ima i idiota za koje uvijek voziš sporo, znamo da uvijek ima izuzetaka.
Jedne prilike utrefila se dva auta, u oba auta vozači žene, iza bagera, a bager vozi 20km/h, toliko se sporo kretao da ne možeš to ni nazvati preticanjem, već zaobilaženjem. Ma jok, ono li vozi, li vozi iza njega, na kraju sam morao da preteknem kolonu umjesto jednog vozila...ostavi se volana, plati taksi, idi pješke, uzmi autobus, ha ja.
Nije to kolona. :run:
Kako nisu kolona bager i još dva vozila ispred mene?!
Fino, po zakonu kolonu cini tri i vise vozila ne racunajuci bicikle, traktore, radne masine, zaprezna vozila...
Ako si ih pretekao na dozvoljenom mjestu "sve po zakonu".
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5903 Re: Crna hronika BH cesta

Post by muha_sa »

Na punoj ne preticem ni traktor. Jednom sam se opeko spuštajuci se niz Bradinu i NIKAD više :D
NediM17
Posts: 21687
Joined: 05/11/2009 11:49

#5904 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Nista puna, samo isprekidana. :thumbup:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#5905 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Seyfo »

I ja isto,jednom svi preticu traktor na punoj niz Bradinu,nikog nema u kontra smjeru u kojem su dvije trake,i tako i ja i u tom momentu naidjose drotovi iz suprotnog smjera. Naravno okrenuse se,zaustavise me, ja kazem svi su preticali,oni"znamo,ali samo tebe smo vidjeli". Iliti,koga uhvatise toga jebase. Btw na zalost,obijesna voznja,primitivizam i pokazivanje sile su uzrok vecine nesreca sa teskim posljedicama. I u pravilu se desavaju pri vecim brzinama. Nisu to toliko drugi objektivni razlozi: celave gume,stara vozila,lose ceste,spora vozila. Naravno i oni su razlog,ali ipak vecinom su ovi prvi.
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5906 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Optimist »

helpdesk1 wrote: 31/01/2021 10:08
Optimist wrote: 31/01/2021 09:09 Naravno da su peglaci krivi. Evo ovaj iznad isao sa sinom prema Mostaru, naredao kolonu iza sebe i lik u BMW-u preticao na punoj zbog njih.

Nauci sina da se skloni i propusti ove (brze) iza sebe kad vidi u retrovizoru da ima vise od 4-5 auta iza. I svijet ce biti ljepsi. Manje ce biti opasnih situacija koju si dozivio.
Ja ne znam da li se zezaš ili si ozbiljan? Prvo dijete je vozilo PO OGRANIČENJIMA, a zatim, da li je tebi Fanđo jasno da sve preko ograničenja predstavlja saobraćajni prekršaj? Gdje piše da je on napravio kolonu i da je bilo +5 vozila?
Ne znam koliko godina imaš i pređenih kilometara, ali ja ih imam i na cesti i u zraku i mogu ti napisati da nije lijepo tako dijeliti neozbiljne savjete nekome koga ne poznaješ. Da li ti je jasno da je vozilo kojim upravljaš (potencijalno) sredstvo kojim možeš nekome oduzeti život? Očigledno nije:
Kad se naučiš poštovati zakone ove države, ma kakvi oni bili, biće nam svima bolje pa i samom tebi. Ja ću svoje dijete uvijek učiti da se drži pravila i da sluša pametnijeg, a takvom ponašanju nemoj ni svoju djecu učiti a kamoli tuđu i druge.
I da, višak adrenalina( kad proradi) potroši na nekom kartingu, skači padobranom, penji se po stijenama, ...., ali sve to radi sam, pa kad najebeš-najebaćeš sam. Nećeš nikoga napraviti invalidom ili ne daj Bože ubiti nekoga. Uzdravlje i sretno Optimisto :kiss:
Sta je tebe briga ako neko vozi preko ogranicenja? Tvoja je duznost da propustis brzeg od sebe.
Sam si napisao da je BMW preticao 3 auta sa tobom. To znaci on je bio cetvrti, sto je vec kolona koju je tvoj sin napravio.
A garantujem da je bilo jos auta iza.

Da si ga savjetovao da se iskljuci i propusti brze od sebe, ne bi doveo ni sebe a ni druge u opasnost.
Ti na magistralnoj cesti mozes voziti 40 koliki je zakonski minimum, jel smatras da je to uredu? I da se pri tome ne sklanjas nikome na cesti, jer si pravnice, u pravu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5907 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Snake Eyes »

NediM17 wrote: 31/01/2021 11:27
Snake Eyes wrote: 31/01/2021 11:23
NediM17 wrote: 31/01/2021 11:08

Nije to kolona. :run:
Kako nisu kolona bager i još dva vozila ispred mene?!
Fino, po zakonu kolonu cini tri i vise vozila ne racunajuci bicikle, traktore, radne masine, zaprezna vozila...
Ako si ih pretekao na dozvoljenom mjestu "sve po zakonu".
Nisam to znao :thumbup: , ja mnoga pravila poštujem jer ne vidim tu radnju kao sigurnu, tako da neka pravila ne moram ni da znam :lol:
Meni su tri vozila kolona, eto vidiš radna mašina se ne računa kao vozilo. Suštinski sam htio reći da su spori vozači oni koji često izazivaju nesreće ili sporo voze ili također ne smiju da preteknu ni u savršenim prilikama onog koji isto sporo vozi...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5908 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

mnogo je ljudi na cesti koji se boje auta i voznje,a voze.jos vise je degenerika koji misle da znaju ,a nisu u stanju drzati pravac i obavljati jednostavne radnje pri manjim brzinama.zato se ja vozam sto manje mogu da ne bi dolazio u razne neugodne situacije u zivotu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#5909 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Idemedosumom »

Ni kamioni preko vjetrenica neće da se sklonu da propuste kolonu (čast izuzecima). Put koji se sastoji 70% od krivina na "U".

Ne vidim zašto bi se neko, ko vozi pristojnom brzinom, isključivao s magistrale, kako bi propustio šumahere naše.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#5910 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Snake Eyes »

Najgore je kada voziš iza kamiona i on ti daje žmigavac da je slobodno za preticanje a ti gledao nema ni dva dana film DUEL od Spielberga :D
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#5911 Re: Crna hronika BH cesta

Post by r_faruk »

Razumijem da imate pravo voziti 20 ispod ogranicenja, ali zasto vam je problem skloniti se i pustiti kolonu, koju ste vi stvorili, da prodje. Prema bjelasnici je redovna kolona od 10+ auta bez ikakvog razloga, i kad konacno dodje jedan od dijelova ceste gdje mozes preteci vozilo ispred sebe, tip sastavi gas do poda. Uopste ne gleda u retrovizor, ne zanima ga sto ga neko pretice, on je vidio pravac i hop 90km/h. Naravno, kod prve krvine se usporava na 20km/h i onda lagano 40 do vrha. Ne mogu da shvatim zasto vam je neprihvatljivo pustiti nekoga da vas prodje?
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5912 Re: Crna hronika BH cesta

Post by muha_sa »

r_faruk wrote: 31/01/2021 11:46 Razumijem da imate pravo voziti 20 ispod ogranicenja, ali zasto vam je problem skloniti se i pustiti kolonu, koju ste vi stvorili, da prodje. Prema bjelasnici je redovna kolona od 10+ auta bez ikakvog razloga, i kad konacno dodje jedan od dijelova ceste gdje mozes preteci vozilo ispred sebe, tip sastavi gas do poda. Uopste ne gleda u retrovizor, ne zanima ga sto ga neko pretice, on je vidio pravac i hop 90km/h. Naravno, kod prve krvine se usporava na 20km/h i onda lagano 40 do vrha. Ne mogu da shvatim zasto vam je neprihvatljivo pustiti nekoga da vas prodje?
Neko ovdje napisAo da vozi 20 ispod ogranicenja :?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#5913 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Idemedosumom »

r_faruk wrote: 31/01/2021 11:46 Razumijem da imate pravo voziti 20 ispod ogranicenja, ali zasto vam je problem skloniti se i pustiti kolonu, koju ste vi stvorili, da prodje. Prema bjelasnici je redovna kolona od 10+ auta bez ikakvog razloga, i kad konacno dodje jedan od dijelova ceste gdje mozes preteci vozilo ispred sebe, tip sastavi gas do poda. Uopste ne gleda u retrovizor, ne zanima ga sto ga neko pretice, on je vidio pravac i hop 90km/h. Naravno, kod prve krvine se usporava na 20km/h i onda lagano 40 do vrha. Ne mogu da shvatim zasto vam je neprihvatljivo pustiti nekoga da vas prodje?
U Džehennemu ima poseban sprat za takve šupkove od šofera :evil:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#5914 Re: Crna hronika BH cesta

Post by r_faruk »

Idemedosumom wrote: 31/01/2021 11:40 Ni kamioni preko vjetrenica neće da se sklonu da propuste kolonu (čast izuzecima). Put koji se sastoji 70% od krivina na "U".

Ne vidim zašto bi se neko, ko vozi pristojnom brzinom, isključivao s magistrale, kako bi propustio šumahere naše.
Neko ko vozi pristojnom brzinom nece ni stvoriti kolonu... nikada me nisu nervirali ljudi koji voze po propisima, samo ovi 20 ispod ogranicenja :)
BijesniPuz
Posts: 172
Joined: 05/07/2020 08:13

#5915 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BijesniPuz »

Onaj sto vozi 20 ispod ogranicenja nije moguce da napravi kolonu..
Prosjek ogranicenje je 60 Km/h, ako vozi 40, takvo vozilo je vrlo jednostavno zaobici sa sasvim malo vise stisnutom papucicom gasa. Ako ti se vec zuri i ako ti smeta sto vozi toliko..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13285
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#5916 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

jeste al se nakupi jos 10tak kuklja iza i onda ga jebi :) ,moras rizikovat pa po dva preticat :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5917 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste, samo sto ga niko ne zaobilazi,vec se na njega zalijepi jos 5 puzeva i gamizu za njim...
BijesniPuz
Posts: 172
Joined: 05/07/2020 08:13

#5918 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BijesniPuz »

bitanga_sa_otesa wrote: 31/01/2021 12:12 jeste, samo sto ga niko ne zaobilazi,vec se na njega zalijepi jos 5 puzeva i gamizu za njim...
Ja preteknem :D
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#5919 Re: Crna hronika BH cesta

Post by helpdesk1 »

Optimist wrote: 31/01/2021 11:33 Sta je tebe briga ako neko vozi preko ogranicenja? Tvoja je duznost da propustis brzeg od sebe.
Sam si napisao da je BMW preticao 3 auta sa tobom. To znaci on je bio cetvrti, sto je vec kolona koju je tvoj sin napravio.
A garantujem da je bilo jos auta iza.

Da si ga savjetovao da se iskljuci i propusti brze od sebe, ne bi doveo ni sebe a ni druge u opasnost.
Ti na magistralnoj cesti mozes voziti 40 koliki je zakonski minimum, jel smatras da je to uredu? I da se pri tome ne sklanjas nikome na cesti, jer si pravnice, u pravu.
E vidi, dijete ucim da pred supcima, papcima i inim pametnjakovicima nikad ne savija leđa. Kad je upravu ne odstupa. Ti mangupluci kod nas ne prolaze. Hoces fino, moze, hoces mahalski ma moze. Ako bi tebi kojim slucajem zasmetalo sto te ne pustam kad si u govnima, u makazicama, zaustavi me pa reci ovako 'hojratski' da sam te trebao pustiti.
Da zakljucim ovu besmislenu raspravu, jer si sa argumentima tanak i slijep u drzanju neke svoje ideje, mi smo bili trece vozilo.
A danas nek ti hanuma napravi nesto hrane bogate vlaknima i opusteno dok ne natrcis na veceg mangu od sebe.
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#5920 Re: Crna hronika BH cesta

Post by avijon »

Nek oni voze 30 ispod ogranicenja neka naprave kolonu 50 auta ali da drze razmak. Veci su majmuni ovi bez razmaka posebno profesionalni vozaci kamiona :lol:
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#5921 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BadBoy »

r_faruk wrote: 31/01/2021 11:46 Razumijem da imate pravo voziti 20 ispod ogranicenja, ali zasto vam je problem skloniti se i pustiti kolonu, koju ste vi stvorili, da prodje. Prema bjelasnici je redovna kolona od 10+ auta bez ikakvog razloga, i kad konacno dodje jedan od dijelova ceste gdje mozes preteci vozilo ispred sebe, tip sastavi gas do poda. Uopste ne gleda u retrovizor, ne zanima ga sto ga neko pretice, on je vidio pravac i hop 90km/h. Naravno, kod prve krvine se usporava na 20km/h i onda lagano 40 do vrha. Ne mogu da shvatim zasto vam je neprihvatljivo pustiti nekoga da vas prodje?
Ko je spomenuo vožnju 20 ispod ograničenja?
User avatar
Laplace
Posts: 10414
Joined: 19/11/2012 18:37

#5922 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 30/01/2021 10:25 Ja tu više i ne svraćam nakon što je jedne godine potrov'o kompletno preduzeće na nekoj fešti. Ako već trebam stati negdje u tom dijelu, uđem u Maglaj, ima odlična caffe pizzeria Edemus i dobra pekara odmah pored.
Salmonela, salmonela zašto me nisi ht'ela. :lol:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gosti-r ... /070613063
Ja sam tu par puta popio kafu, jeo nisam nikad (izgleda da je dobro što nisam). Inače se tuda vozi prebrzo za konfiguraciju puta (mnogo iznad ograničenja), a i zna se preko duple pune skrenuti na parking ispred Dallasa.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17247
Joined: 31/03/2019 14:56

#5923 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /210131034

Preminula i treca osoba nakon jucerasnje nesrece kod Mostara
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#5924 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Romeo 80 »

Da sad ja malo zabiberim :oops:

Dakle, pitanje za ove ambasadore sigurnosti koji jel iz sigurnosnih razloga ugrozavaju ostale i jebu 100 ljudi iza sebe svojim gamizanjem po cesti.
Da ostavimo po strani tu bahatost i bezobrazluk te nedostatak elementarnog osjecaja za druge oko sebe, pa vam nije problem stvarati guzve, nervirati ostale sudionike u saobracaju, ugrozavati sigurnost presporom voznjom. Dakle, da sve to ostavimo sad po strani, moje bi pitanje bilo:

Dragi ljudi, kako vam se da? Kako vam se da tako sporo voziti i vucarati se po cestama kao prebijene macke?!
Ogranicenja su nam ionako nenormalno restriktivna i onda neko (sta neko, vecina) odluci dobrovoljno voziti jos sporije po savrsenim uslovima za voznju.

Kako vam ne dosadi tako se sporo kretati? Ja to nikako ne mogu shvatiti! :?: :-)
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#5925 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Juka Jebach »

I poslije kaze odveo sina koji je tek polozio da vozi do mostara. Kako ti pade napamet da to uradis, ne zna po gradu da vozi a ti ga poveo da vozi do mostara. Bez uvrede i nemoj me pogresno shvatiti ali to je bio prevelik zalogaj za vozaca koji je tek polozio.
Post Reply