Pomoć oko kupovine auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9601 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Bullet Tooth Tony »

Sjeca li se ko Nadzornika i price sa kijom :lol: :lol: :lol:

Kaze Nadzornik samo Kija , nju voze ljudi koji citaju knjige i piju caj a BMWa propaliteti koji slusaju Janu ... Pa onda kaze to je balkanski mentalitet da kupis polovnog BMWa X5 to samo kupuju baustelci koji meni rade na gradjevini... Samo KIA i nista drugo to je najbolje auto na svijetu :lol: :lol: Ok , sad je kupio X5icu pa je cak stavio i na avatar pa se usutio :D :D a kad ga pitas sta je to onda se vadi da njegovo auto kosta 50k eura :D :D

E isto tako Dozer .... Ja mislim da je to jedan isti lik ... Svim silama pokusava opravdati svoju odluku da kupi Toyotu tu neku .... sve ostalo je beze ili se kvari ili je nesto ali zato Toyota haveru 8-) 8-)
Last edited by Bullet Tooth Tony on 31/08/2020 17:17, edited 2 times in total.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#9602 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by sale07 »

Optimist wrote: 31/08/2020 17:13
Entropio wrote: 31/08/2020 17:09 Dozeru, ne zavaravaj narod.
Po njihovoj prici ispade bolja Astra J koja je model iz 2009te od Octavije koja je model iz 2013te.

Po ovoj logici je Logan najisplativiji od nabrojanih. :D
Imal ova octavia tempomat ?
Ako nema, da je model iz 2023 nabij je nogom.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#9603 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by boshniak »

sale07 wrote: 31/08/2020 17:16
Optimist wrote: 31/08/2020 17:13
Entropio wrote: 31/08/2020 17:09 Dozeru, ne zavaravaj narod.
Po njihovoj prici ispade bolja Astra J koja je model iz 2009te od Octavije koja je model iz 2013te.

Po ovoj logici je Logan najisplativiji od nabrojanih. :D
Imal ova octavia tempomat ?
Ako nema, da je model iz 2023 nabij je nogom.
Ma jok, al ima prednje i zadnje disk kocnice i retrovizore.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9604 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by tempuser »

Bullet Tooth Tony wrote: 31/08/2020 17:16 Sjeca li se ko Nadzornika i price sa kijom :lol: :lol: :lol:

Kaze Nadzornik samo Kija , nju voze ljudi koji citaju knjige i piju caj a BMWa propaliteti koji slusaju Janu ... Pa onda kaze to je balkanski mentalitet da kupis polovnog BMWa X5 to samo kupuju baustelci koji meni rade na gradjevini... Samo KIA i nista drugo to je najbolje auto na svijetu :lol: :lol: Ok , sad je kupio X5icu pa je cak stavio i na avatar pa se usutio :D :D a kad ga pitas sta je to onda se vadi da njegovo auto kosta 50k eura :D :D

E isto tako Dozer .... Ja mislim da je to jedan isti lik ... Svim silama pokusava opravdati svoju odluku da kupi Toyotu tu neku .... sve ostalo je beze ili se kvari ili je nesto ali zato Toyota haveru 8-) 8-)
Ima jedan isti al kontra... Uvijek je bolje polovan premium od novogo prosjeka, bolje polovan BMW 5 od nove KIA-e, tralala, koža, udobnost, ovo-oni i kad je kupio mensečiini Sportagea okren'o ćurak, za te pare je ipak bolje nova KIA! :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9605 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by tempuser »

sale07 wrote: 31/08/2020 17:16
Optimist wrote: 31/08/2020 17:13
Entropio wrote: 31/08/2020 17:09 Dozeru, ne zavaravaj narod.
Po njihovoj prici ispade bolja Astra J koja je model iz 2009te od Octavije koja je model iz 2013te.

Po ovoj logici je Logan najisplativiji od nabrojanih. :D
Imal ova octavia tempomat ?
Ako nema, da je model iz 2023 nabij je nogom.
Za Octaviu A7 tempomat je moguće ugraditi naknadno, drugi ablender, softversko otključavanje opcije, u ovlaštenom cijela igranka nekih 600 KM.
User avatar
kabal1337
Posts: 8067
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#9606 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by kabal1337 »

tempuser wrote: 31/08/2020 18:57
sale07 wrote: 31/08/2020 17:16
Optimist wrote: 31/08/2020 17:13

Po njihovoj prici ispade bolja Astra J koja je model iz 2009te od Octavije koja je model iz 2013te.

Po ovoj logici je Logan najisplativiji od nabrojanih. :D
Imal ova octavia tempomat ?
Ako nema, da je model iz 2023 nabij je nogom.
Za Octaviu A7 tempomat je moguće ugraditi naknadno, drugi ablender, softversko otključavanje opcije, u ovlaštenom cijela igranka nekih 600 KM.
Nije bas lagano kako pricas i jednostavno. Na VW je tipicno da niza oprema dobije modul koji nema pin za tempomat. Znaci modul+ ablender+ zice+ kodiranje
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#9607 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by muz66 »

Kakav DSG, kakav CVT, samo GM 4L60 bajo moj. Tri brzine plus overdrive :D Jos uvijek salta kao mlijeko.

CVT vozio u Audiju A6 iz 2005.god, ocajan je bio. Doduse, auto je imalo 350k na satu, ali koliko je bio trom Audi, to je prica.

DSG vozio kao svaki bosnjo u vise auta, zadnji susret je A3 1.5 turbobenzin. Prelijepo salta, nista se ne osjeti. Da nema obrtomjera, ne bih bio siguran kad ga prebaci. Nisam baza podataka, ali meni je DSG ostao u boljem sjecanju.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#9608 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Laplace »

boshniak wrote: 31/08/2020 18:15
sale07 wrote: 31/08/2020 17:16
Optimist wrote: 31/08/2020 17:13

Po njihovoj prici ispade bolja Astra J koja je model iz 2009te od Octavije koja je model iz 2013te.

Po ovoj logici je Logan najisplativiji od nabrojanih. :D
Imal ova octavia tempomat ?
Ako nema, da je model iz 2023 nabij je nogom.
Ma jok, al ima prednje i zadnje disk kocnice i retrovizore.
Ima čak i ABS, i to bez doplate. :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9609 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dozer »

Bullet Tooth Tony wrote: 31/08/2020 17:16 Sjeca li se ko Nadzornika i price sa kijom :lol: :lol: :lol:

Kaze Nadzornik samo Kija , nju voze ljudi koji citaju knjige i piju caj a BMWa propaliteti koji slusaju Janu ... Pa onda kaze to je balkanski mentalitet da kupis polovnog BMWa X5 to samo kupuju baustelci koji meni rade na gradjevini... Samo KIA i nista drugo to je najbolje auto na svijetu :lol: :lol: Ok , sad je kupio X5icu pa je cak stavio i na avatar pa se usutio :D :D a kad ga pitas sta je to onda se vadi da njegovo auto kosta 50k eura :D :D

E isto tako Dozer .... Ja mislim da je to jedan isti lik ... Svim silama pokusava opravdati svoju odluku da kupi Toyotu tu neku .... sve ostalo je beze ili se kvari ili je nesto ali zato Toyota haveru 8-) 8-)
Nista ni s cim haveru...

Jebe se meni, iskreno, ko sta vozi. Ja sebi kupim ono sto mi se svidi, sto ce mi zadovoljiti potrebe, prostor prvenstveno, onda cijena, pa na kraju snaga, a oprema manje-vise. Realno, vecinu famozne "opreme" niko od nas nikako ni ne koristi. Podese se mnoge stvari na pocetku, i to je to. Vecina nakon godinu dana i zaboravi kako se to podesava.
Pri tome - nisam nikakav pacenik da moram voziti "premium marku", iako mogu ako hocu, ali smatram besmislenim davanje nekakvih cifri vecih od 40K za auto. Radije cu pokupiti zenu i djecu i otputovati k'o hadzija negdje vani na 10-15 dana, a mozda i 2-3 puta tako, nego ovdje izigravati facu s autom na lizing, a u dzepu nemati za pisljive cevape i pivu s trebom.

NIsi pratio, ali sam vozio sve i svasta, razne marke, razne snage, razne kubikaze, razne velicine, od kojih ti vjerovatno neces nikada u vecinu ni sjesti, a kamoli voziti. Al' to je nebitno. Djecije prepucavanje u stilu "ciji je veci" ostavljam tebi, Entropu, i slicnima.
Ja, u medjuvremenu, nastavljam mijenjati najbolja auta svakih 5 godina. Znas li koji je auto najbolji?
Last edited by Dozer on 31/08/2020 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9610 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dozer »

madner wrote: 31/08/2020 15:46 Ne bas, u teoriji bi trebao, no u praksi ljudi ne vole CVT. Zato i pribjegavanje cvrstim tackama saltanja u zadnjim poluproizvodima, da se ponasa vixe kao sto ljudi ocekuju.
Pa to sam i rekao. Sve se na kraju svede na licne preference, pri cemu 99% vozaca nemaju pojma kako sta radi. Evo, vidis ovdje na temi kako to izgleda... Imas slucajeve kojima je DSG zakon samo zato sto ga koristi VW grupa.
I kad kazes da CVT (mjenjac bez klasicnih brzina, a samim tim i saltanja) radi ugladjenije i omogucava ugladjeniju voznju od DSG-a )koji ima 7 brzina, dakle - salta), nesto se fol cerekaju.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9611 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Bullet Tooth Tony »

Dobro si se napisao.. Vidim zica ti se pogodila..

Pa fino.. Ako je tako sta hoces da dokazes? Kupio si Toyotu i budi covjek reci Toyota i eto, meni dobra a ne foli jbo Passata jbo Mecku i premium, prenapuhan DSG, prenapuhana oprema, pazi sad to NIKO ne koristi ...

Samo budi realan i priznaj da si kupio prosjecno auto sa prosjecnim motorom, opremom i mjenjacem koji zadovolja tvoje potrebe a ne dodjes nam ovdje i prosipas suplju, nevalja ovo ne valja ono eto samo sve sto ti imas u Toyoti je najbolje.. Popusti ziv bio

Fol djeciji fazoni a meni govori "vjerovatno neces nikada u vecinuni sjesti, a kamoli voziti" .. Mani me se

I da ti odgovorim na pitanje koje je najbolje auto : Toyota koju ti imas nije sigurno, bila nova ili ne, tvoja ili tudja isto kao so nije ovo moje koje vozim.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9612 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dozer »

Najbolji auto je vazda bio nov auto.

A za ostalo - nikakvu zicu ti nisi pogodio. Ovo je, ako nisi primijetio, forum. Ljudi na forumima iznose svoja misljenja, stavove, ideje, vidjenja, iskustva, itd.. Neki to rade kako bi se ismijavali drugima, a neki mozda s najboljom namjerom i, koliko god to tebi takvom mozda izgledalo blesavo, lazno, ovako ili onako - s namjerom da mozda nekome olaksaju zivot nekim savjetom, iskustvom, prijedlogom, racunicom....svejedno.

Btw, nisam upratio sta ti vozis...? Ako nije tajna...
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#9613 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Entropio »

Lik stalno zavarava narod.

Pazi molim te... kaze lik ja mogu kupiti premium, ali necu. Ali kaze i da ne bi dao vise od 40k maraka za auto. Pa jaro, za te pare i mozes kupiti samo novu azijsku nakazu ili francusku kantu. Za novog njemackog premiuma ces morati puno vise iskesirati, a te pare nemas. Ili imas, ali ti se ne daju za auto, svejedno.

Kaze CVT bolji od DSG-a... pa to moze izjaviti samo neko ko vozi azijsku nakazu i sebe ubjedjuje da je napravio dobar izbor. CVT je klasicni penzionerski mjenjac i lik ga hladno poredi sa svemocnim njemackim monumentom u svijetu automatskim mjenjaca. Ccc.

Dozeru, prestani zavaravati narod.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9614 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9615 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Bullet Tooth Tony »

Nije tajna ima po forumu svakako

2019 Volvo XC40 T5 AWD sa Full opremom i nije bolji od BMWa X3, meni je ljepsi od mecke ali nije kvalitetniji, mjenjac mu jeste AISIN od 8 brzina ali nije bolji od ZFa koji se ugradjuje u BMW

Sad ja bi trebao pricat supljake i rec kako je to najbolji suv na trzistu sa najboljim mjenjacem i sve ubjedjivati da je tako ali nije niti ce ikada biti.. Jest dobar i meni se poklopio ali.. Zamisli on ima sad CVT ( hvala Bogu pa nema) i ja sad krenem pricat kako je najbolji mjenjac, bolji od DSG, nije niti ce biti kraj price...

Moj BMW iz 2014 je imao mozda cak i bolju zavrsnu obradu.. Konac na volanu, koza itd...
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9616 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dozer »

Bullet Tooth Tony wrote: 31/08/2020 23:02 Nije tajna ima po forumu svakako

2019 Volvo XC40 T5 AWD sa Full opremom i nije bolji od BMWa X3, meni je ljepsi od mecke ali nije kvalitetniji, mjenjac mu jeste AISIN od 8 brzina ali nije bolji od ZFa koji se ugradjuje u BMW

Sad ja bi trebao pricat supljake i rec kako je to najbolji suv na trzistu sa najboljim mjenjacem i sve ubjedjivati da je tako ali nije niti ce ikada biti.. Jest dobar i meni se poklopio ali.. Zamisli on ima sad CVT ( hvala Bogu pa nema) i ja sad krenem pricat kako je najbolji mjenjac, bolji od DSG, nije niti ce biti kraj price...

Moj BMW iz 2014 je imao mozda cak i bolju zavrsnu obradu.. Konac na volanu, koza itd...
A gdje sam ja to napisao ista od ovoga sto mi ti spocitavas da jesam?
Gdje ja to napisah da je "CVT najbolji mjenjac"? Citiraj mi to, ako ti nije tegoba...
Ili da je RAV4 Hybrid "najbolji SUV na trzistu"...

Cni mi se da sam ja pricao ipak nesto drugo...
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9617 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Bullet Tooth Tony »

Tegoba mi je iskreno.. Ne mogu se vise ubjedjivat a i rekao sam sta sam imao.

Jesi ja nisam dobro procitao
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9618 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dozer »

Kao sto i nisi. A ni shvatio, ocito.
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#9619 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by shheff »

Civic R Type doktor za entropiovu kantu od golfa...
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#9620 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by basicm »

Kako ko voli, Neka bira. Ovu astru bih bas kupio bez opreme jer ona valja samo zato sto je nova a jeftina, njoj nabijati cijenu opremom je apsurd. Skoda je spartanski pravljena i ona je auto za duzi period. E sta sad ima jos za te pare ne znam, od limuzina.
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#9621 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Better Man »

Entropio wrote: 31/08/2020 22:59 Lik stalno zavarava narod.

Pazi molim te... kaze lik ja mogu kupiti premium, ali necu. Ali kaze i da ne bi dao vise od 40k maraka za auto. Pa jaro, za te pare i mozes kupiti samo novu azijsku nakazu ili francusku kantu. Za novog njemackog premiuma ces morati puno vise iskesirati, a te pare nemas. Ili imas, ali ti se ne daju za auto, svejedno.

Kaze CVT bolji od DSG-a... pa to moze izjaviti samo neko ko vozi azijsku nakazu i sebe ubjedjuje da je napravio dobar izbor. CVT je klasicni penzionerski mjenjac i lik ga hladno poredi sa svemocnim njemackim monumentom u svijetu automatskim mjenjaca. Ccc.

Dozeru, prestani zavaravati narod.
Niti su Azijci nakaze, niti su Francuzi kante,a nisu ni sve Švabe premijum. Jeste Merc i BMW. VW i Audi to nisu, jer su do jučer bili narodna kola. Ako hoćeš pravi premijum, onda uzmeš Rolls Royce. To je pravi luksuz i premijum, a ne VW i Audi.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#9622 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by sale07 »

Better Man wrote: 01/09/2020 00:17
Entropio wrote: 31/08/2020 22:59 Lik stalno zavarava narod.

Pazi molim te... kaze lik ja mogu kupiti premium, ali necu. Ali kaze i da ne bi dao vise od 40k maraka za auto. Pa jaro, za te pare i mozes kupiti samo novu azijsku nakazu ili francusku kantu. Za novog njemackog premiuma ces morati puno vise iskesirati, a te pare nemas. Ili imas, ali ti se ne daju za auto, svejedno.

Kaze CVT bolji od DSG-a... pa to moze izjaviti samo neko ko vozi azijsku nakazu i sebe ubjedjuje da je napravio dobar izbor. CVT je klasicni penzionerski mjenjac i lik ga hladno poredi sa svemocnim njemackim monumentom u svijetu automatskim mjenjaca. Ccc.

Dozeru, prestani zavaravati narod.
Niti su Azijci nakaze, niti su Francuzi kante,a nisu ni sve Švabe premijum. Jeste Merc i BMW. VW i Audi to nisu, jer su do jučer bili narodna kola. Ako hoćeš pravi premijum, onda uzmeš Rolls Royce. To je pravi luksuz i premijum, a ne VW i Audi.
Kako Audi nije premium.
Kupis A4 limuzinu i ne dobiješ tempomat.
User avatar
basicm
Posts: 10461
Joined: 16/01/2012 21:38

#9623 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by basicm »

Francuzi su kante, da ne bude zablude, napominjem.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#9624 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Gray »

sale07 wrote: 01/09/2020 00:24
Better Man wrote: 01/09/2020 00:17
Entropio wrote: 31/08/2020 22:59 Lik stalno zavarava narod.

Pazi molim te... kaze lik ja mogu kupiti premium, ali necu. Ali kaze i da ne bi dao vise od 40k maraka za auto. Pa jaro, za te pare i mozes kupiti samo novu azijsku nakazu ili francusku kantu. Za novog njemackog premiuma ces morati puno vise iskesirati, a te pare nemas. Ili imas, ali ti se ne daju za auto, svejedno.

Kaze CVT bolji od DSG-a... pa to moze izjaviti samo neko ko vozi azijsku nakazu i sebe ubjedjuje da je napravio dobar izbor. CVT je klasicni penzionerski mjenjac i lik ga hladno poredi sa svemocnim njemackim monumentom u svijetu automatskim mjenjaca. Ccc.

Dozeru, prestani zavaravati narod.
Niti su Azijci nakaze, niti su Francuzi kante,a nisu ni sve Švabe premijum. Jeste Merc i BMW. VW i Audi to nisu, jer su do jučer bili narodna kola. Ako hoćeš pravi premijum, onda uzmeš Rolls Royce. To je pravi luksuz i premijum, a ne VW i Audi.
Kako Audi nije premium.
Kupis A4 limuzinu i ne dobiješ tempomat.
Audi je fakat preskup, gledao sam čisto znatiželje radi A4 karavan cjenovnik. Novi Leon karavan sa full opremom (skoro full, nema bas sve sve sto se nudio kao dodatna oprema) se može dobiti za oko oko 55k, a za A4 sa istim motorom i sličnom opremom je preko 100k.

Ista dodatna oprema u Audiju duplo skuplja nego kod Seata. Npr kod seata panorama oko 1800, kod Audija preko 3.5 hiljade.

Znam da nije ista klasa, ali mislim da ne vrijedi duplo.
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#9625 Re: Pomoć oko kupovine auta

Post by Dzematlija »

Dozer wrote: 31/08/2020 15:13 Ne kontam ja sto se svi lijepe za DSG mjenjac i to se uzima kao nekakav ober faktor... OK, DSG je dobra stvar, ali nije da ni on nema svojih mana i da se ne moze razjebat' k'o i svaki drugi.
Vidim da je to cest "faktor" za VW, nesto kao abuzenze mjenjac, a zapravo se tu najvise radi o nekom individualnom osjecaju i zelji.
DSG nije nista bolji od CVT-a, recimo, koji je po mnogima cak i bolji od DSG-a, ali po meni je mozda totalo besmisleno porediti ta 2 mjenjaca jer se radi o totalno razlicitim skolopovima i nacinu funkcionisanja, a samim tim i osjecaju u voznji.
Oba imaju svoje za i protiv, a na kraju se sve svede na to da treba gledati koji je ugodniji za voznju u smislu udobonsti (trzanja), isporuke snage, glatkoce voznje, potrosnje goriva, ali i trajanja i cijene odrzavanja.
Po mnogim testovima ispada da je CVT prihvatljivija opcija od DSG-a zbog manje potrosnje goriva, glatkije voznje i nize cijene odrzavanja.
Kada smo već kod tih automatskih mjenjača, zamolio bih kratak komentar i poređenje DSG mjenjača kod VW vozila i odgovarajućih automatskih mjenjača Citroena, Renaulta i npr Peugeota.
Hvala
Locked