Nulta zona parkinga - hahaha

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#226 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by dgL_ »

hostapler wrote:Bolje vam je kupujte auta sa E5 i E6 normom jer uskoro necete nikako moci u centar grada uci :D
Vec od sutra... Eno na vijestima javljaju... Nisi slusao?
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#227 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by hostapler »

dgL_ wrote:
hostapler wrote:Bolje vam je kupujte auta sa E5 i E6 normom jer uskoro necete nikako moci u centar grada uci :D
Vec od sutra... Eno na vijestima javljaju... Nisi slusao?
Tebe to ne dotice,dohakat ces ti njima sa novim Adidaskama :D
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#228 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by dgL_ »

hostapler wrote:
dgL_ wrote:
hostapler wrote:Bolje vam je kupujte auta sa E5 i E6 normom jer uskoro necete nikako moci u centar grada uci :D
Vec od sutra... Eno na vijestima javljaju... Nisi slusao?
Tebe to ne dotice,dohakat ces ti njima sa novim Adidaskama :D
Pricas sa gospodinom u kaputu, cipelama... Kosulji... Molim lijepo ...
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#229 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by hostapler »

dgL_ wrote:
hostapler wrote:
dgL_ wrote: Vec od sutra... Eno na vijestima javljaju... Nisi slusao?
Tebe to ne dotice,dohakat ces ti njima sa novim Adidaskama :D
Pricas sa gospodinom u kaputu, cipelama... Kosulji... Molim lijepo ...
Izvini Serife nisam te prepozno :D
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#230 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by konektovan »

dgL_ wrote:
konektovan wrote:Ova tema nema smisla, da prostite...
Ma sta kazes lutko? Pa svasta nema smisla pa se raspravlja... Ja ti kazem -1. zona uskoro... Pa ti vidi imal smisla

Pa nema lutko. :-)

Ti si sam sebe matirao od pocetka, i opet se ukopavas svakim postom. Ja sam mislio da se inatis samo zbog Gorana, ali jok,. :wink:
Jesi li skontao da si sam protiv svih??? Jesu li svi glupi a ti pametan?????
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#231 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by modem33 »

Better Man wrote:Ovo sa ograničenjem vremena parkiranja je davnih godina bilo u Zagrebu. Imaš tri zone. U prvoj zoni si mogao samo sat vremena, u drugoj 2, a u trećoj tri. Sat vremena u prvoj zoni je koštao kao 2 u drugoj ili tri u trećoj.

naplata parkinga nije nikad bila u Zagrebu ... lazes ko foka. 8-)

koliko vas ima uhljebljenih trolova ovdje sjetim se RTS televizije 93 godine i njihovog izvjestavanja...
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#232 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by modem33 »

AmirBaa wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Normalno je u Evropi da se u centru ne smije parkirati duze od dva sata .... Cak imaju stubici na sredini parking mjesta (trotora naravno),koji registruju kad dodjes i postanu zeleni , nevezano jesi li platio kartu ili nisi, ako si duze od dva sata postanu crveni pa policija samo prodje sa autom i vidi sta je crveno a sta nije .... Ako je crveno kazno , ako je crveno i nemas karte dupla kazna :)


i pustite se suplje "nismo mi evropa" ... treba se ugledat na bolje ne na gore
sav se ospem od komentara u europi je to normalno...jel u europi normalno da je 40% stanovnistva nezaposleno, da je prosjecna plata troduplo manja od one u njemackoj a namirnice skuplje, jel normalno da je gradski prevoz u raspadu, jel normalno da vode nema trecinu dana u glavnom gradu, da se svaki dan opljackaju 3-4 prodavnice/kladionice a niko ne bude uhapsen za to, itd. itd. Izgleda mi se furamo na europu samo kad su u pitanju zabrane i udaranje po dzepu gradjana, a ne do Bog da se poveca standard ili smanji nezaposlenost...

Ne nasjedaj da "laznu propagandu tako je u Europi" ..... ja bio u Europi i nema nikakve naplate parkinga. I parking je maltene u svakoj ulici i na "magistrali" glavnoj. Naplata je samo po ovim bivsim ex-yu drzavicama ... jer narod nije informisan ... 8-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#233 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by supercali »

dgL_ wrote:
supercali wrote:
dgL_ wrote:Minus prva zona u pripremi... :) platise pripremite bulje
Cekamo da tebi ispred zgrade bude nulta zona i jos rigoroznije
Nacekaces se pashaaaaa... Hahahahahahaa :))

Minus prvu zonu Novalic sprema... 5 km sat... Ko ne plati metar u guzicu... Hahahahaaha
Kod tebe ispred zgrade ce biti sat cener a forumasi zovu policiju za nepropisne
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#234 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by modem33 »

dgL_ wrote:
supercali wrote:Dgl niko tebi ne brani da ne placas parking niti te ko prisiljava da moras platiti al onda nemas pravo govoriti skupa nulta zona skupa prva zona i sl
Sto je skupa ako te se ne dotice?
Kad ne placas ti ostavi na marijin dvoru tamo kod steakhouse-a na besplatni parking i pjesaka tramvajem ili kako vec zelis
Al ne zaboravi da se nekom parkiras pod prozor i da si nekom stanaru mozda zauzeo mjesto
I otvorii sam temu jer je smijeesno.. Vidis ovo hahhaha u naslovu? Meni je smijesno i jadno kako drzava pljacka ionako siromasan narod... A jos smijesnije mi je kad dodju papci poput gorana pa pisu kako je tako i u europi i kako sam ja fukara jer nisam janjetina za pred klanje... Hahahahaha..

Ja cu auto ostavljat gdje je meni qrcu ceif, policija je tu da me zapise moje je da platim ako sam se parkirao nepropisno... Pauk radi svoj posao ne znam kakav vi problem stim imate...

problem je sto su to stranacki uhljebljeni idoti i koji "su zavidni drugima tko god ima auto ispred vlastite zgrade" ... kostalo to auto polovno ili novo 4000 KM - 100.000 KM ... vidi se iz aviona da lazu ko foke ... nego samo zele probleme da naprave ... Ja sam protiv naplate parkinga jer to nisam vidio u Europi kojoj oni spominju da se nekome naplacuje ispred vlastite zgrade .. nit nema naplate.

Evo slika da nema nikakve naplate a spominju nekakvu Europu .... 8-)

Image
Image
Image
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#235 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by Better Man »

modem33 wrote:
Better Man wrote:Ovo sa ograničenjem vremena parkiranja je davnih godina bilo u Zagrebu. Imaš tri zone. U prvoj zoni si mogao samo sat vremena, u drugoj 2, a u trećoj tri. Sat vremena u prvoj zoni je koštao kao 2 u drugoj ili tri u trećoj.

naplata parkinga nije nikad bila u Zagrebu ... lazes ko foka. 8-)

koliko vas ima uhljebljenih trolova ovdje sjetim se RTS televizije 93 godine i njihovog izvjestavanja...
Smiješan si. Očigledno nikad nisi bio u Zagrebu, jer da jesi, onda bi zano da je itekako bila. Samo je sad još više ograničeno vrijeme.
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#236 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by The BEN10 »

Tomahawk11 wrote:Ovaj komentar u rangu onih sto nece da placaju odrzavanje haustora, jer zive na prvom spratu :mrgreen:
Pa koristis neke puteve, ne mozes placati samo ono sto ti koristis. To je tako, jbg.
A sto se tice parkinga...niko ti ne brani, trazi dzabaluka, al nemoguce da bas nikad ne placas parking.
Recimo, desi se da nesto trebas obaviti, vremenski si ogranicen, neces ti okolo traziti gdje ces dzabe parkirati.
Bravo!
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#237 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by modem33 »

Better Man wrote:
modem33 wrote:
Better Man wrote:Ovo sa ograničenjem vremena parkiranja je davnih godina bilo u Zagrebu. Imaš tri zone. U prvoj zoni si mogao samo sat vremena, u drugoj 2, a u trećoj tri. Sat vremena u prvoj zoni je koštao kao 2 u drugoj ili tri u trećoj.

naplata parkinga nije nikad bila u Zagrebu ... lazes ko foka. 8-)

koliko vas ima uhljebljenih trolova ovdje sjetim se RTS televizije 93 godine i njihovog izvjestavanja...
Smiješan si. Očigledno nikad nisi bio u Zagrebu, jer da jesi, onda bi zano da je itekako bila. Samo je sad još više ograničeno vrijeme.

Smijesan si . Ja zivio nekoliko godina u Zagrebu ... a ne kao ti boravio turisticki 3 dana samo. 8-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#238 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by Haris.ba »

tempuser wrote:
Haris.ba wrote:
Propis postoji i kaže jedan stan - jedan parking + javni parking za goste. Fazon je što taj parking za stanare ne mora da bude besplatan. Što je i logično. Kvadrat stana nije džaba, što bi bio parking (i to je najpoštenije rješenje).
Fol je so privatni investitori izgleda formalno zadovoljavaju obavezu da obezbjede parking mjesta tako sto grade zajednicke/podzemne ili kakve god garaze, ali bez obzveze da uz stan kupis garazu, tako da ljudi pokupuju samo stanove, guzve po parkinzima, garaze polupranze.
Ne grade se zajedničke garaže. Grade se garaže/garažna mjesta koja nisu zajednička. Zajedničko je samo cesta do garažnog mjesta.

I ko je sada kriv? Investitor koji jeste napravio šta mu je država propisala. Država koja jeste propisala pravljenje garažnog mjesta. Kupac koji nema/neće da kupi garažno mjesto?

Ima stvarno stanara kojima ne treba auto. Da li te stanare tjerati na trošak od 15ak hiljada maraka? A ima stanara koji imaju po dva ili više auta.

Uglavnom. Problem parkiranja u centru se može riješiti samo izgradnjom podzemnih i nadzemnih garaža. Pošto to neko mira finansirati - to može jedino ako se plaća parkiranje. I ako se spriječava parkiranje gdje je zabranjeno.

Kantonalni zakon o saobraćaju kojega smo se dotakli uglavnom oko nulte zone parkinga ima jedan mnogo važniji drugi dio.

Radi se o zabrani parkiranja neregistriranih i neispravnih auta na javnim površinama.
I radi se o kategorizaciji javnih površina oko zgrada.

Otvara se mogućnost da se sve površine na koje se parkira uvede red. Da u određenim naseljima se pogoduje i stanarima.

Ali, sve će zavisiti od toga koliko će se raditi na kažnjavanju nelegalnog parkiranja.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#239 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by Better Man »

modem33 wrote:

Smijesan si . Ja zivio nekoliko godina u Zagrebu ... a ne kao ti boravio turisticki 3 dana samo. 8-)
Slabo si mi ti živio u Zagrebu kad ne znaš za ovo oko parkiranja.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#240 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by modem33 »

Better Man wrote:
modem33 wrote:

Smijesan si . Ja zivio nekoliko godina u Zagrebu ... a ne kao ti boravio turisticki 3 dana samo. 8-)
Slabo si mi ti živio u Zagrebu kad ne znaš za ovo oko parkiranja.

To sto Milan Bandic vrsi idiotarije po Zagrebu to je vec druga prica... al ne brini se ti. Skontali su Zagrebcani da ako njih Bandic pljacka preko Zg Holdinga ... da ce gradjani pocet pljackati Zg Holding .. da se vrati oteti novac preko parkinga. Logicno. 8-) Mislim, vec je pocelo pljackanje pistoljima u sred dana kao "dobar dan" posto vidim da ne pratis desavanja. A ti se jos malo veseli oko uvodjenje naplate dok ti jednog prelijepog suncanog dana ne prisloni cijev na tvoje celo. :izet: 8-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#241 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by Tomahawk11 »

Dobro, kako je Zagreb, London, Madrid, Kinsasa, Melburn, Harare...kako su ti gradovi relevantni u kontekstu Sarajeva?
Ja ne kontam taj fetish, tu pricu da vidis kako je u Japanu, da vidis u Njemackoj, a tek u Zimbabveu....pa sta mi imamo s tim :?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#242 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by bitanga_sa_otesa »

Better Man wrote:
modem33 wrote:

Smijesan si . Ja zivio nekoliko godina u Zagrebu ... a ne kao ti boravio turisticki 3 dana samo. 8-)
Slabo si mi ti živio u Zagrebu kad ne znaš za ovo oko parkiranja.
better man je u pravu ja sam zivio 3 mjeseca u zagrebu 2001. i tacno je bilo ovo kako kaze za 3 zone,prva zona samo sat,strogi centar....
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#243 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by hostapler »

bitanga_sa_otesa wrote:
Better Man wrote:
modem33 wrote:

Smijesan si . Ja zivio nekoliko godina u Zagrebu ... a ne kao ti boravio turisticki 3 dana samo. 8-)
Slabo si mi ti živio u Zagrebu kad ne znaš za ovo oko parkiranja.
better man je u pravu ja sam zivio 3 mjeseca u zagrebu 2001. i tacno je bilo ovo kako kaze za 3 zone,prva zona samo sat,strogi centar....
Ja sam npr isao 2002 na sajam. Hajmo u grad malo da prosetamo,nedjelja. Nismo mogli doci sa autom do Ilice ili Trga. Ne moze,ma ni da platis. Parkirali u Importane centru,pa hodaj.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#244 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by Henry Chinaski »

modem33 wrote:
Smijesan si . Ja zivio nekoliko godina u Zagrebu ... a ne kao ti boravio turisticki 3 dana samo. 8-)
Živio čovjek u Zagrebu!!! Previše je to za nas, ovozemaljske smrtnike.
U Zagrebu plaćaš ispred svoje zgrade i end of story. Bez obzira što si ti toliki kosmopolit.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#245 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by greatful_and_dead »

modem33 wrote:
dgL_ wrote:
supercali wrote:Dgl niko tebi ne brani da ne placas parking niti te ko prisiljava da moras platiti al onda nemas pravo govoriti skupa nulta zona skupa prva zona i sl
Sto je skupa ako te se ne dotice?
Kad ne placas ti ostavi na marijin dvoru tamo kod steakhouse-a na besplatni parking i pjesaka tramvajem ili kako vec zelis
Al ne zaboravi da se nekom parkiras pod prozor i da si nekom stanaru mozda zauzeo mjesto
I otvorii sam temu jer je smijeesno.. Vidis ovo hahhaha u naslovu? Meni je smijesno i jadno kako drzava pljacka ionako siromasan narod... A jos smijesnije mi je kad dodju papci poput gorana pa pisu kako je tako i u europi i kako sam ja fukara jer nisam janjetina za pred klanje... Hahahahaha..

Ja cu auto ostavljat gdje je meni qrcu ceif, policija je tu da me zapise moje je da platim ako sam se parkirao nepropisno... Pauk radi svoj posao ne znam kakav vi problem stim imate...

problem je sto su to stranacki uhljebljeni idoti i koji "su zavidni drugima tko god ima auto ispred vlastite zgrade" ... kostalo to auto polovno ili novo 4000 KM - 100.000 KM ... vidi se iz aviona da lazu ko foke ... nego samo zele probleme da naprave ... Ja sam protiv naplate parkinga jer to nisam vidio u Europi kojoj oni spominju da se nekome naplacuje ispred vlastite zgrade .. nit nema naplate.

Evo slika da nema nikakve naplate a spominju nekakvu Europu .... 8-)

Image
Image
Image
Ti nit' si vidio Evrope, nit' znaš šta znači nulta zona parkinga.

Mogao si slike s Dobrinje postaviti, pa reći evo vidi da nema.

Nemoj dalje molim te.
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#246 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by modem33 »

greatful_and_dead wrote:
Ti nit' si vidio Evrope, nit' znaš šta znači nulta zona parkinga.

Mogao si slike s Dobrinje postaviti, pa reći evo vidi da nema.

Nemoj dalje molim te.

Znam samo da je Sarajevo selo. Niste pravili parkinge a pravili stambene zgrade ko bikovi. I sada ste napravili veliki problem. Samo se sjetim TIBRE na STUP-u i sve mi je potpuno jasno kakvi ste vi losi strucnjaci i samoubojice. 8-)

Nemoj dalje , molim te. :D :D :D :D
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#247 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by greatful_and_dead »

modem33 wrote:
greatful_and_dead wrote:
Ti nit' si vidio Evrope, nit' znaš šta znači nulta zona parkinga.

Mogao si slike s Dobrinje postaviti, pa reći evo vidi da nema.

Nemoj dalje molim te.

Znam samo da je Sarajevo selo. Niste pravili parkinge a pravili stambene zgrade ko bikovi. I sada ste napravili veliki problem. Samo se sjetim TIBRE na STUP-u i sve mi je potpuno jasno kakvi ste vi losi strucnjaci i samoubojice. 8-)

Nemoj dalje , molim te. :D :D :D :D

Ja stručnjak nisam, niti sam šta pravio. A nisam ni samoubica.

A ti se i dalje provaljuješ, prestani radi sebe.

I glup si strašno. I nepismen. I neodgojen. I papak. I primitivac.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#248 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by dgL_ »

konektovan wrote:
dgL_ wrote:
konektovan wrote:Ova tema nema smisla, da prostite...
Ma sta kazes lutko? Pa svasta nema smisla pa se raspravlja... Ja ti kazem -1. zona uskoro... Pa ti vidi imal smisla

Pa nema lutko. :-)

Ti si sam sebe matirao od pocetka, i opet se ukopavas svakim postom. Ja sam mislio da se inatis samo zbog Gorana, ali jok,. :wink:
Jesi li skontao da si sam protiv svih??? Jesu li svi glupi a ti pametan?????
Ma ko gorana ferma 2 %... Ko prati imalo jasno mu je sta je bajni tempuser i ko je... A ja imam svoje misljenje i njega se drzim... I zaboli me rodjak sto ste svi ovce... Ha ya :)
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#249 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by konektovan »

Nisam ovca, ovan sam. :wink: :D
Imas opciju da platis parking, da trazis besplatni oko zgrada, po ulicama da svercujes ili da uzmes taxi, gras, sta god. Kad je frka, kad nemam druge opcije platim, kad nemoram, ne platim. Nije ti ispravna logika druze, nikako. Ja sam ubjedjen da cemo jednog dana docrkati da placamo parking mjesto ispred svog ulaza, svi, a evo vec se pocelo sa par ulica. :wink:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#250 Re: Nulta zona parkinga - hahaha

Post by junior3 »

Ja sam strijelac. :mrgreen:
Valjda nisam ful'o temu.
Post Reply