BMW Blog BiH

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2599
Joined: 16/05/2015 12:49

#1651 Re: BMW Blog BiH

Post by SpecialOffer »

Bullet Tooth Tony wrote:
SpecialOffer wrote:Kakva su iskustva sa ovom novom serijom petice G30, kvarovi i sl. je li slab 2.0 motor za to auto? Mislim meni generalno ne treba nista "jako" bitno je samo da povuce ako nekog treba preteci i to je to.
Ako mislis na ovaj dizel 2.0 od 190 konja.. Dobar je.. Ne ocekuj sad neka ubrzanja drastnica ali nije sad ni preslab.. Po meni se vise okreni opremi koju ima, motor je ok :thumbup:
Da, na taj sam motor mislio. Imas neka iskustva sa ovim autom?
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1652 Re: BMW Blog BiH

Post by mk ultra »

dinao wrote:Stari, novi mi je jos preskup. A znam da je puno bolji sto se tice prostora unutra. I znam da nije suv, vise sav, odnosno karavan poviseni. To sam sve napisao.
Image

razmotri i ovo :mrgreen:
meni je x1 skučen, i kako su ti rekli, bmw 1 malo odignut

Image

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1653 Re: BMW Blog BiH

Post by konektovan »

mk ultra wrote:
dinao wrote:Stari, novi mi je jos preskup. A znam da je puno bolji sto se tice prostora unutra. I znam da nije suv, vise sav, odnosno karavan poviseni. To sam sve napisao.
Image

razmotri i ovo :mrgreen:
meni je x1 skučen, i kako su ti rekli, bmw 1 malo odignut

Image

Image
Sad se jedan mk1 XC 70 obrukao, preskocio ga i ja sa citroenom i passat delfin u ul. Vejsila Curcica. Ulica pokrivena snijegom, utaban doduse i stao nakon 10 m.
Das dosta love ne bi li ti taj awd pomogao, a ono nemere da makne :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1654 Re: BMW Blog BiH

Post by mk ultra »

e ne znam, ili je do guma ili je prednji pogon, pošto imaš i xc70 sa prednjim pogonom

kuda smo izlazili sve sa xc60, jebo ladu nivu :mrgreen:
a ovaj je na bazi stare xc90
kidney
Posts: 548
Joined: 10/02/2018 12:19

#1655 Re: BMW Blog BiH

Post by kidney »

mk ultra wrote:
dinao wrote:Stari, novi mi je jos preskup. A znam da je puno bolji sto se tice prostora unutra. I znam da nije suv, vise sav, odnosno karavan poviseni. To sam sve napisao.
Image

razmotri i ovo :mrgreen:
meni je x1 skučen, i kako su ti rekli, bmw 1 malo odignut

Image

Image
Serija 3 je baza za X1 prve generacije, a ne Serija 1. Nudi straga za koljena nešto više mjesta od E90.
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1656 Re: BMW Blog BiH

Post by konektovan »

mk ultra wrote:e ne znam, ili je do guma ili je prednji pogon, pošto imaš i xc70 sa prednjim pogonom

kuda smo izlazili sve sa xc60, jebo ladu nivu :mrgreen:
a ovaj je na bazi stare xc90
Ovo je awd, sa dobrim gumama, bar po šari, ali nisam vidio koje su.
Vidjelo se da sva cetri vrte, ali auto bjezi bocno,...
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1657 Re: BMW Blog BiH

Post by dinao »

Hvala ljudi. Dobar je Volvo ali prevelik, X1 je mi je idealne velicine, novi model je cak jos bolji radi veceg medjuosovinskog razmaka, tako da ima vise prostora a cak je i kraći od prve generacije, odnosno 444 cm.
Pogledat cu negdje da probam kakav je u voznji.
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#1658 Re: BMW Blog BiH

Post by basicm »

dinao wrote:Hvala ljudi. Dobar je Volvo ali prevelik, X1 je mi je idealne velicine, novi model je cak jos bolji radi veceg medjuosovinskog razmaka, tako da ima vise prostora a cak je i kraći od prve generacije, odnosno 444 cm.
Pogledat cu negdje da probam kakav je u voznji.
Imas od svega pomalo u njemu, i sluzice svrsi. Ne znam sta je zanima konkretno o njemu? Meni licno je oskudan prostorom, i mozda bi trebao imati malo bolju zvucnu izolaciju. Ostalo ok. Ali probaj ako mozes negdje.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#1659 Re: BMW Blog BiH

Post by lavic »

basicm wrote:
dinao wrote:Hvala ljudi. Dobar je Volvo ali prevelik, X1 je mi je idealne velicine, novi model je cak jos bolji radi veceg medjuosovinskog razmaka, tako da ima vise prostora a cak je i kraći od prve generacije, odnosno 444 cm.
Pogledat cu negdje da probam kakav je u voznji.
Imas od svega pomalo u njemu, i sluzice svrsi. Ne znam sta je zanima konkretno o njemu? Meni licno je oskudan prostorom, i mozda bi trebao imati malo bolju zvucnu izolaciju. Ostalo ok. Ali probaj ako mozes negdje.
Vozio sam x1 1.8 d xdrive i 2.3 d xdrive.... meni je odavao osjecaj skucenosti, ali je meni bilo ok jer sam tad vozio 3-icu, ponasanje u voznji kao karting, pogotovo ovaj jaci, vozena oba zimi i ponasa se kao mali tenk na snjegu, odlican osjecaj. Sa dobrom opremom je bas fin a bez opreme izgled unutrasnjosti uzas.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1660 Re: BMW Blog BiH

Post by dinao »

hvala @lavic
to me je zanimalo, kakav je u voznji. onda ima li kakvih boljkica, odnosno poznatih mana.
Gledat cu da bude sportline automatik, mislim da mi je dovoljno ovaj 18d sa 143 ks
a dimenzijama mi je odlican, nisam ni ja neki kabadahija a i ne volim velika auta, do 4,5 m je meni mjera.
vozio sam yeti i bio mi je odlican, sad vozim tourana i ne volim ga nikako jer je ogroman, zena me nagovorila, da moze ponijeti sve sto imamo :-)
User avatar
konektovan
Posts: 40642
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1661 Re: BMW Blog BiH

Post by konektovan »

dinao wrote:hvala @lavic
to me je zanimalo, kakav je u voznji. onda ima li kakvih boljkica, odnosno poznatih mana.
Gledat cu da bude sportline automatik, mislim da mi je dovoljno ovaj 18d sa 143 ks
a dimenzijama mi je odlican, nisam ni ja neki kabadahija a i ne volim velika auta, do 4,5 m je meni mjera.
vozio sam yeti i bio mi je odlican, sad vozim tourana i ne volim ga nikako jer je ogroman, zena me nagovorila, da moze ponijeti sve sto imamo :-)
Kako je touran ogroman, kad je kraci od bmw X1???
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1662 Re: BMW Blog BiH

Post by condy »

dinao wrote: Gledat cu da bude sportline automatik, mislim da mi je dovoljno ovaj 18d sa 143 ks
18d je super motor za naše uvjete, kad je uparen sa steptronic mjenjačem.

Ja sam vozio par puta 20d sa manuelnim mjenjačem ( bmw 3 f30 ) pa onda 18d sa steptronic mjenjačem, i prije bi 18d sa steptronicom, dva potpuno različita auta zbog mjenjača. Uopšte nemaš osjećaj dosta jače mašine kod 20d zbog sporijeg manuelnog mjenjača, vidiš da on jače ubrzava ali sve do izmjene brzine, a kod izmjene brzine gubiš tu prednost jače mašine istopi se to brže ubrzanje jer kod steptronica jednostavno nemaš praznog hoda pri izmjenama, prenose gotovo da ne osjetiš, mijenja rafalno, i ubitačno su brzi.

Samo steptronic. Oštro mijenjat brzine sa manuelnim u 20d mašini je kao kad val na moru zaljulja čamac :D
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1663 Re: BMW Blog BiH

Post by dinao »

konektovan wrote:
dinao wrote:hvala @lavic
to me je zanimalo, kakav je u voznji. onda ima li kakvih boljkica, odnosno poznatih mana.
Gledat cu da bude sportline automatik, mislim da mi je dovoljno ovaj 18d sa 143 ks
a dimenzijama mi je odlican, nisam ni ja neki kabadahija a i ne volim velika auta, do 4,5 m je meni mjera.
vozio sam yeti i bio mi je odlican, sad vozim tourana i ne volim ga nikako jer je ogroman, zena me nagovorila, da moze ponijeti sve sto imamo :-)
Kako je touran ogroman, kad je kraci od bmw X1???
Dat cu ti krug, provozaj ga po nasim mahalama, sokacima i cikmama. Parkiraj ga par puta po gradu, pa ce ti biti jasnije kako je ogroman.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1664 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

pa kutija na tockovima jbga,zar nisu vw-ovi najpreglednija auta ??

njega ako je problem parkirat onda ce ti sa x1 jos teze bit,touran nema guzice nikako jer je odsjecen,kupi auto sa senzorima trebat ce ti..
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1665 Re: BMW Blog BiH

Post by dinao »

Sto ste tako otrovni? ebe mi se za vw prepucavanja.
Meni je auto prevozno sredstvo, nista mi ne predstavlja znak na haubi. Dobio sam srecom i normalan odgovor ovdje. I da, ima touran parking senzore ;)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1666 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

pa eto kako je problem parkirat onda :D

sedani su najtezi za parkirat,touran nit je ogroman nit je nepregledan to je moja poenta,jedino je visok krov..

evo ti ovaj recimo,da vidis sta je problem parkirat..

Image
Last edited by amar1994 on 15/01/2019 14:38, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1667 Re: BMW Blog BiH

Post by condy »

dinao wrote:Sto ste tako otrovni?
Taki su ti vozaci hdi-a :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1668 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

jest,touran je ogroman jer je povisen krov i kutijast :thumbup:

jebote ovo,pickin dim za prakirat,staklo skoro u ravni sa zadnjim branikom ,stakla ogromna pa vidis sve iz auta :-) ,a kraci je od vecina hatchbacka(al ogroman :izet: )

Image
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1669 Re: BMW Blog BiH

Post by dinao »

Koja sam budala sto sam uopste pitao bilo sta..
Eto, touran je na prodaju pa ga vi parkirajte.
Mora da je do toga da sam ja los vozac, a ovdje sve sofercine.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1670 Re: BMW Blog BiH

Post by condy »

amar1994 wrote:jest,touran je ogroman jer je povisen krov i kutijast :thumbup:

jebote ovo,pickin dim za prakirat,staklo skoro u ravni sa zadnjim branikom ,stakla ogromna pa vidis sve iz auta :-) ,a kraci je od vecina hatchbacka(al ogroman :izet: )

Image
Nije njemu problem auto ko auto parkirat vec mu je problem lokalna uska i losa cesta kroz mahale...razumijem ga :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1671 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

condy wrote: Nije njemu problem auto ko auto parkirat vec mu je problem lokalna uska i losa cesta kroz mahale...razumijem ga :wink:
ne znam ja koje su to mahale de mi objasni :D ,provlace ljudi limuzine pa i kamioncice a problem touran :)

stari grad je najbolji za kaljenje,poslali me jednom sa avensisom na Jarcedole,poslo sam i njih i avensisa u neku stvar :evil: :lol: ,naletio mi kombi 2x jednom uz brdo jednom niz brdo,pa vracaj se rikvercom do prvog prosirenja..on ako misli da ce sa x1 mu bit lakse grdno se vara,jedino sa onim kamerama 360..

edit:i nije cesta nego sokak :wink:
Last edited by amar1994 on 15/01/2019 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1672 Re: BMW Blog BiH

Post by mk ultra »

he he he, produži sa jarčedola na trčivode zimi :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1673 Re: BMW Blog BiH

Post by amar1994 »

:lol: :run:

Image


eto gore hyundai terracana :-D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1674 Re: BMW Blog BiH

Post by Bullet Tooth Tony »

dinao wrote:Koja sam budala sto sam uopste pitao bilo sta..
Eto, touran je na prodaju pa ga vi parkirajte.
Mora da je do toga da sam ja los vozac, a ovdje sve sofercine.
Samo ti pitaj i vozi sta ti se vozi.. Pusti ove suplje komentare

Sretno sa X1 :thumbup:

Baci koju sliku kad se sve zavrsi
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1675 Re: BMW Blog BiH

Post by condy »

amar1994 wrote:
edit:i nije cesta nego sokak :wink:
Sokak je kod nas postao sinonim za ulicicu ali u svom pravom znacenju ne predstavlja ni ulicu ili mahalsku cestu :wink:
Post Reply