Pomoć na putu ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#1 Pomoć na putu ?

Post by Muuky »

Koriste li vi neke od paketa pomoći na putu ? BIHAMK , PGM , UNIQA ?? Dole sam naveo cijene i sadržaj, šta biste vi odabrali od navedenog ?
Paket sadrži PLUS 60km
- Učešće u programu pogodnosti Show your Card!,
- Korištenje povlastica BIHAMK Bonus programa,
- Članski magazin “BIHAMK AUTO“, besplatno – periodično,
- Tehnička pomoć na cesti:
- na području BiH – besplatno tri puta godišnje,
- u zemljama kontinentalne Evrope– besplatno jednom godišnje,
- Prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj/prometnoj nezgodi/nesreći na području BiH – besplatno jednom godišnje,
- Prijevoz vozila u kvaru na području kontinentalnog dijela Evrope/Europe do najbližeg servisa – besplatno jednom godišnje, ili:
- Prijevoz vozila u kvaru na području BiH do 60 km ili izvlačenje vozila do 5 m – besplatno jednom godišnje,
- Učešće u akcijama BIHAMK-a – besplatno dva puta godišnje,
- Prijevoz vozila havarisanog u sobraćajnoj/prometnoj nezgodi/nesreći u zemljama kontinentalnog dijela Evrope na udaljenosti do 1000 km (od mjesta utovara do mjesta istovara) – besplatno jednom godišnje,
- Putničko-zdravstveno osiguranje (Evropa) – jednom godišnje (za ovu člansku povlasticu vrijede posebni uslovi korištenja!)
- U slučaju saobraćajne/prometne nezgode/nesreće ili trajnog kvara vozila, pravo na zamjensko vozilo ili organizovanje/organiziranje smještaja ili organizovanje/organiziranje prijevoza za BiH prijevoznim sredstvom po izboru ukupne vrijednosti do 250,00 KM.

PGM , FREE2GO PLUS 60KM / kupiš jednu dobiješ drugu istu vrijednost i sve.
• Pokrivenost usluga: Bosna i Hercegovina i Evropa
• Info&Assistance boniteti: Uključeni/neograničeno
• Asistencije na licu mjesta: Uključeno/2 put
• Asistencije prevoza nepokretnog vozila: Uključeno/2 put**
• Asistencije u kući: Uključeno/1 put***
• Osiguranje od nezgode: Uključeno/1 put****
• Putničko zdravstveno osiguranje: Uključeno/1 put****
• Usluge putne asistencije: Uključeno**

UNIQA OSIGURANJE 30km neogranicen broj asistencija
Pomoć na putu pokriva troškove za:
• popravku na licu mjesta
• prevoz vozila do servisa - do 100 kilometara
• zamjensko vozilo - 70 EUR po danu, do tri dana
• smještaj - 75 EUR po osobi, do tri dana
• neograničen broj asistencija godišnje
• 24 sata dnevno
• 7 dana u sedmici
• bilo gdje u zemlji i Evropi
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2 Re: Pomoć na putu ?

Post by Rugafet »

Ja svoj bolid registrujem kod Zovke, tako da imam njihov Zovko Mobility u okviru same registracije, nista dodatno ne placam.
autoskolee
Posts: 286
Joined: 13/08/2014 23:00

#3 Re: Pomoć na putu ?

Post by autoskolee »

A one 3 besplatne intervencije od bihamka sto svako dobije a to su godinama sakrivali?
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#4 Re: Pomoć na putu ?

Post by ranger »

ja sam godinama uplacivao bihamk medjutim, ne vidim konkretnu prednost clanstva u odnosu na ono sto mi zakonom pripada.
ako su im "mnoge druge pogodnosti" popusti u raznim prodavnicama i casopis koji vise ne dobijam, onda im zelim puno srece ali meni ne trebaju te pogodnosti.
ove druge nisam koristio ali nisam siguran da imaju infrastrukturu ko bihamk, mozda nekad u buducnosti ih i razmotrim dok se uhodaju i porastu.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5 Re: Pomoć na putu ?

Post by konektovan »

Ima euroherc osiguranje paket, mislim da je 40 KM, bolji u svakom slucaju od bihamka.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#6 Re: Pomoć na putu ?

Post by Throttle »

Rugafet wrote:Ja svoj bolid registrujem kod Zovke, tako da imam njihov Zovko Mobility u okviru same registracije, nista dodatno ne placam.
Otac takodjer registruje kod njih, na papiru bolje izgleda nego Bihamkov paket, mada nije nikad koristio..
Tj. Htio je jednom da ga odvezu na slepi iz Zenice u Sarajevo na servis, jer je otislo nesto u prednjem diferencijalu na terencu a snijeg do koljena- pa nisu htjeli :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7 Re: Pomoć na putu ?

Post by Tomahawk11 »

Potpisao sam kod Intese neki jedinstveni paket (svakako koristim debitnu, kreditnu, e banking itd.), pa mi ovako dodje isplativije....izmedju ostalog, tim paketom dobijam i osiguranje, te broj telefona na koji se mogu javiti za besplatnu pomoc na putu (slepanje, zakljucano auti i sl.)
User avatar
holowey
Posts: 8431
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#8 Re: Pomoć na putu ?

Post by holowey »

prednost bihamka je razgranata mreza saradnika, a ako uzmes u obzir saradnje sa drugim automoto savezima/klubovima u europi, sa bihamkom se niko ne moze porediti...
npr. ostanes u defektu u ukrajini, nazoves bihamk i oni organizuju ko ce doci po tebe...ko drugi kod nas moze tako nesto ponuditi u svom paketu?
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#9 Re: Pomoć na putu ?

Post by Rugafet »

Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#10 Re: Pomoć na putu ?

Post by Dope_Man »

Rugafet wrote:Image
Sta je sad s ovim sto @Throttle gore rece? Trenutno nemam nikakav ugovor pa razmisljam, BIHAMK mi je bio prva opcija bas zbog te mreze, ali ako ima boljih uzeo bi u razmatranje, ali je bitno da znam ako mi stane u nedodjini u X drzavi da ce neko doci po mene, a da me nece odrati za to jer sam vec ranije platio neki paket.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#11 Re: Pomoć na putu ?

Post by Rugafet »

E druze ne znam sta bi ti rekao na to sto je @Throttle napisao....Ja registrujem kod Zovke zadnjih par godina ali nikad nisam dosao u situaciju da mi zatreba pomoc. Prilikom registracije dobijes stiker, (ja ga nisam lijepio na sajbu) upustvo kako da aktiviras pomoc i broj na koji ces zvati ako zatreba. Uglavnom, sve ti fino objasne djelatnici u osiguranju, to sve dobijes 'gratis' znaci ne placas nista dodatno. E sad ima mi tu jedan poznanik iz mjesta za kojeg sam skoro cuo da je to iskoristio u Austriji (kvar) i da je sve bilo 'onako kako su mu rekli'.
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#12 Re: Pomoć na putu ?

Post by Throttle »

Ja bih licno volio da je to tako, al eto, ocu nisu htjeli uciniti uslugu, iako je jedino u Sarajevu ovlasteni servis za to auto.. Prica je bila "organizujemo prevoz do kuce, servisa imate i u Zenici" itd itd... Mada, ako je cijena registracije kod njih i negdje drugo ista, i ja bih prije registrovao kod njih jer opet imam neku dozu sigurnosti.. Mozda je ovo gore sto sam pisao samo izolovan slucaj, mozda se radniku nije dalo peglat itd itd...
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#13 Re: Pomoć na putu ?

Post by Dzontra_Volta »

Muuky wrote:Koriste li vi neke od paketa pomoći na putu ? BIHAMK , PGM , UNIQA ?? Dole sam naveo cijene i sadržaj, šta biste vi odabrali od navedenog ?
Paket sadrži PLUS 60km
- Učešće u programu pogodnosti Show your Card!,
- Korištenje povlastica BIHAMK Bonus programa,
- Članski magazin “BIHAMK AUTO“, besplatno – periodično,
- Tehnička pomoć na cesti:
- na području BiH – besplatno tri puta godišnje,
- u zemljama kontinentalne Evrope– besplatno jednom godišnje,
- Prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj/prometnoj nezgodi/nesreći na području BiH – besplatno jednom godišnje,
- Prijevoz vozila u kvaru na području kontinentalnog dijela Evrope/Europe do najbližeg servisa – besplatno jednom godišnje, ili:
- Prijevoz vozila u kvaru na području BiH do 60 km ili izvlačenje vozila do 5 m – besplatno jednom godišnje,
- Učešće u akcijama BIHAMK-a – besplatno dva puta godišnje,
- Prijevoz vozila havarisanog u sobraćajnoj/prometnoj nezgodi/nesreći u zemljama kontinentalnog dijela Evrope na udaljenosti do 1000 km (od mjesta utovara do mjesta istovara) – besplatno jednom godišnje,
- Putničko-zdravstveno osiguranje (Evropa) – jednom godišnje (za ovu člansku povlasticu vrijede posebni uslovi korištenja!)
- U slučaju saobraćajne/prometne nezgode/nesreće ili trajnog kvara vozila, pravo na zamjensko vozilo ili organizovanje/organiziranje smještaja ili organizovanje/organiziranje prijevoza za BiH prijevoznim sredstvom po izboru ukupne vrijednosti do 250,00 KM.

PGM , FREE2GO PLUS 60KM / kupiš jednu dobiješ drugu istu vrijednost i sve.
• Pokrivenost usluga: Bosna i Hercegovina i Evropa
• Info&Assistance boniteti: Uključeni/neograničeno
• Asistencije na licu mjesta: Uključeno/2 put
• Asistencije prevoza nepokretnog vozila: Uključeno/2 put**
• Asistencije u kući: Uključeno/1 put***
• Osiguranje od nezgode: Uključeno/1 put****
• Putničko zdravstveno osiguranje: Uključeno/1 put****
• Usluge putne asistencije: Uključeno**

UNIQA OSIGURANJE 30km neogranicen broj asistencija
Pomoć na putu pokriva troškove za:
• popravku na licu mjesta
• prevoz vozila do servisa - do 100 kilometara
• zamjensko vozilo - 70 EUR po danu, do tri dana
• smještaj - 75 EUR po osobi, do tri dana
• neograničen broj asistencija godišnje
• 24 sata dnevno
• 7 dana u sedmici
• bilo gdje u zemlji i Evropi
Ova UNIQA mi se čini najzanimljivija - zbog cijene koja je upola manja.
Ima li iko ovo i je li do sada imao potrebu da koristi?
Ja sam nekad bio član nekakvog Raiffstyle cluba (klijenti Raiffeisen banke koji imaju neki paket usluga za cca 10 KM mjesecno) i imao sam pokrivene kvarove i havarije na autu. Jednom mi se desio kvar na autu dok sam bio na putu (negdje oko jablanice), zvao operatera iz tog Raiffstyle-a, oni zvali BIHAMK i ovi mi sredili kvar besplatno.
Pretpostavljam da bi tako nekako trebala raditi i ova Uniqa, da je to u stvari isto kao i Bihamk, samo ide zaobilaznim putem (a ovi vjerovatno imaju neki poseban ugovor sa Bihamkom i ostalim autoklubovima u Evropi).
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#14 Re: Pomoć na putu ?

Post by 530i »

Vjerovatno.
Tako rade i ove asistencije tipa opel ili reno. Nazoveš njih a oni pošalju bihamk. Pored bihamka, amsrs-a i hakbih ( :lol: ) viđao sam jedino vozila ovog pgm...premda tu nema sumnje da je bihamk najbolji i po pokrivenosti i po količini vozila pomoći na putu i šlep službi.
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#15 Re: Pomoć na putu ?

Post by tarikBA »

jesu li to godisnje ili mjesecne cijene :D :D :D
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#16 Re: Pomoć na putu ?

Post by Dzontra_Volta »

Istina gore je greška, Bihamk PLUS paket košta 81,90 KM (sad je novogodišnja akcija za 65 KM).

Zvao sam Uniqa, objasniše mi da je njihova asistencija i u BiH i u inostranstvu (samo vani nazoveš neki drugi broj).

Baš bih volio da se javi neko ko je imao havariju, a ima ovu Uniqu, da podijeli iskustva s nama. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17 Re: Pomoć na putu ?

Post by muha_sa »

Lopovi--naša posla :-)

evo ih zovem sat vremena--govorni automat se ukljuci i daje upute:

-za pomoc na cesti pritisnite 1

-pritisnem na puljku gdje piše 1 i kurac--odmah izbaci :-)

-možda nisam dobro prEtisno na keca
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#18 Re: Pomoć na putu ?

Post by kafanski_covjek »

zaboravio si SPACE + #$*
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19 Re: Pomoć na putu ?

Post by muha_sa »

:lol: :lol:

sad cu sinu prenjet--on ih treba
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#20 Re: RE: Re: Pomoć na putu ?

Post by konektovan »

muha_sa wrote:Lopovi--naša posla :-)

evo ih zovem sat vremena--govorni automat se ukljuci i daje upute:

-za pomoc na cesti pritisnite 1

-pritisnem na puljku gdje piše 1 i kurac--odmah izbaci :-)

-možda nisam dobro prEtisno na keca
E moj muha, ja jucer 2 cijela sata zvao, centralu, pomoc na cesti, nista!!!!!! Poslao im cak i sms sa podacima, jer postoji i ta opcija ako su prebukirani dispeceri, al' nista. Sreca pa je stari bio u blizini sa kablovima. Ja k'o fol cekao, ne bi li se udostojili i javili, al' nista od toga. Zadnjih 7 godina placam paket start, i kad mi je najvise trebalo, da iskoristim njihovu pomoc, kurko.[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
harla_kurla
Posts: 101
Joined: 02/07/2010 14:51

#21 Re: Pomoć na putu ?

Post by harla_kurla »

Kolega danas zaglavio, ujutro oko 8h, zvao Bihamk...nista. Pritisni 1, i odzvoni notko se ne javi.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#22 Re: Pomoć na putu ?

Post by tataćusak »

Danas ih izgleda niko nije mogao dobiti, i moj jedan zvao,nista
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#23 Re: Pomoć na putu ?

Post by vanjki »

Dzontra_Volta wrote: 08/12/2016 11:53
Muuky wrote:Koriste li vi neke od paketa pomoći na putu ? BIHAMK , PGM , UNIQA ?? Dole sam naveo cijene i sadržaj, šta biste vi odabrali od navedenog ?
Paket sadrži PLUS 60km
- Učešće u programu pogodnosti Show your Card!,
- Korištenje povlastica BIHAMK Bonus programa,
- Članski magazin “BIHAMK AUTO“, besplatno – periodično,
- Tehnička pomoć na cesti:
- na području BiH – besplatno tri puta godišnje,
- u zemljama kontinentalne Evrope– besplatno jednom godišnje,
- Prijevoz vozila havarisanog u saobraćajnoj/prometnoj nezgodi/nesreći na području BiH – besplatno jednom godišnje,
- Prijevoz vozila u kvaru na području kontinentalnog dijela Evrope/Europe do najbližeg servisa – besplatno jednom godišnje, ili:
- Prijevoz vozila u kvaru na području BiH do 60 km ili izvlačenje vozila do 5 m – besplatno jednom godišnje,
- Učešće u akcijama BIHAMK-a – besplatno dva puta godišnje,
- Prijevoz vozila havarisanog u sobraćajnoj/prometnoj nezgodi/nesreći u zemljama kontinentalnog dijela Evrope na udaljenosti do 1000 km (od mjesta utovara do mjesta istovara) – besplatno jednom godišnje,
- Putničko-zdravstveno osiguranje (Evropa) – jednom godišnje (za ovu člansku povlasticu vrijede posebni uslovi korištenja!)
- U slučaju saobraćajne/prometne nezgode/nesreće ili trajnog kvara vozila, pravo na zamjensko vozilo ili organizovanje/organiziranje smještaja ili organizovanje/organiziranje prijevoza za BiH prijevoznim sredstvom po izboru ukupne vrijednosti do 250,00 KM.

PGM , FREE2GO PLUS 60KM / kupiš jednu dobiješ drugu istu vrijednost i sve.
• Pokrivenost usluga: Bosna i Hercegovina i Evropa
• Info&Assistance boniteti: Uključeni/neograničeno
• Asistencije na licu mjesta: Uključeno/2 put
• Asistencije prevoza nepokretnog vozila: Uključeno/2 put**
• Asistencije u kući: Uključeno/1 put***
• Osiguranje od nezgode: Uključeno/1 put****
• Putničko zdravstveno osiguranje: Uključeno/1 put****
• Usluge putne asistencije: Uključeno**

UNIQA OSIGURANJE 30km neogranicen broj asistencija
Pomoć na putu pokriva troškove za:
• popravku na licu mjesta
• prevoz vozila do servisa - do 100 kilometara
• zamjensko vozilo - 70 EUR po danu, do tri dana
• smještaj - 75 EUR po osobi, do tri dana
• neograničen broj asistencija godišnje
• 24 sata dnevno
• 7 dana u sedmici
• bilo gdje u zemlji i Evropi
Ova UNIQA mi se čini najzanimljivija - zbog cijene koja je upola manja.
Ima li iko ovo i je li do sada imao potrebu da koristi?
Ja sam nekad bio član nekakvog Raiffstyle cluba (klijenti Raiffeisen banke koji imaju neki paket usluga za cca 10 KM mjesecno) i imao sam pokrivene kvarove i havarije na autu. Jednom mi se desio kvar na autu dok sam bio na putu (negdje oko jablanice), zvao operatera iz tog Raiffstyle-a, oni zvali BIHAMK i ovi mi sredili kvar besplatno.
Pretpostavljam da bi tako nekako trebala raditi i ova Uniqa, da je to u stvari isto kao i Bihamk, samo ide zaobilaznim putem (a ovi vjerovatno imaju neki poseban ugovor sa Bihamkom i ostalim autoklubovima u Evropi).
Uniqa je super.Drug imao kvar u Italiji i sve je pogodnoato iskoristio.Extra stvar
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#24 Re: Pomoć na putu ?

Post by SHTEVELEC »

Ja dosta dugo koristio BIHAMK, dok mi jednom ne naplatise nesto sto nisu trebali (po mojoj logici kad naletim na kamen i poderem gumu nije kvar nego udes, al' hajde), tako da njih vise nikad. Sada sam uzeo kod Central osiguranja (tj prosle godine), nije mi trebalo pa ne znam kakvi su, al' kontam da je to sve manje vise isto, ni Bihamk nema svoje kamione nego placa ljudima da stave naljepnice po autu, vjerovatno iste ljude koriste sva osiguranja
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20505
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#25 Re: Pomoć na putu ?

Post by Bullet Tooth Tony »

Kada se desi kvar , gdje je potrebno slepanje, koga zovu osiguranja da izvrsi tu uslugu ? Jel zovu Bihamk :)
Post Reply