Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#376 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by snake c3 »

Da li je moguće da se aktiviraju zračni jastuci ukoliko vozač nije bio vezan?
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#377 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by van Basten »

Koliko se otprilike ceka da se javi osiguranje onog drugog radi isplate? Poslije udesa za 7 dana dosao policijski izvjestaj u moje osiguranje oni me zvali i rekli da su isti dan to i komplet spis poslali drugom osiguranju. Njih cekam 10 dana vec... Jel to normalno? Trebam li ih ubrzavati sta? Dunav osiguranje je to koje sad cekam btw
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#378 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Laertes »

van Basten wrote:Koliko se otprilike ceka da se javi osiguranje onog drugog radi isplate? Poslije udesa za 7 dana dosao policijski izvjestaj u moje osiguranje oni me zvali i rekli da su isti dan to i komplet spis poslali drugom osiguranju. Njih cekam 10 dana vec... Jel to normalno? Trebam li ih ubrzavati sta? Dunav osiguranje je to koje sad cekam btw
Mislim da im je zakonski rok 60 dana, nisam siguran. Naoružaj se živcima.
Al-Batros
Posts: 169
Joined: 31/01/2017 00:25

#379 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Al-Batros »

Laertes wrote:
van Basten wrote:Koliko se otprilike ceka da se javi osiguranje onog drugog radi isplate? Poslije udesa za 7 dana dosao policijski izvjestaj u moje osiguranje oni me zvali i rekli da su isti dan to i komplet spis poslali drugom osiguranju. Njih cekam 10 dana vec... Jel to normalno? Trebam li ih ubrzavati sta? Dunav osiguranje je to koje sad cekam btw
Mislim da im je zakonski rok 60 dana, nisam siguran. Naoružaj se živcima.
Drug, ja sam 7.12. imao udes, moje osiguranje je tek 23.1. poslalo ovom drugom osiguranju, a tom drugom osiguranju došlo tek 10.2. i još nisam dobio ponudu, valjda će ovih dana.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#380 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by van Basten »

Al-Batros wrote:
Laertes wrote:
van Basten wrote:Koliko se otprilike ceka da se javi osiguranje onog drugog radi isplate? Poslije udesa za 7 dana dosao policijski izvjestaj u moje osiguranje oni me zvali i rekli da su isti dan to i komplet spis poslali drugom osiguranju. Njih cekam 10 dana vec... Jel to normalno? Trebam li ih ubrzavati sta? Dunav osiguranje je to koje sad cekam btw
Mislim da im je zakonski rok 60 dana, nisam siguran. Naoružaj se živcima.
Drug, ja sam 7.12. imao udes, moje osiguranje je tek 23.1. poslalo ovom drugom osiguranju, a tom drugom osiguranju došlo tek 10.2. i još nisam dobio ponudu, valjda će ovih dana.
mashala.... mislim hajde sad evo konkretno mi se ne žuri, šteta je isključivo estetska, auto vozi bez problema... al šta da sam imao ozbiljniji udes i da je auto ostalo u kvaru? ili popravljaj na svoju ruku pa poslije ganjaj da ti priznaju račune ili čekaj 2 mjeseca da se smiluju i plate odštetu?
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#381 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Laertes »

Kod mene je ukupno trajalo tri i po mjeseca.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#382 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by holowey »

1.1. udes, 5.1. prijavio svom osiguranju, 21.2. osiguranje pocinitelja me nazvalo i ponudilo nagodbu ili opravak u servisu... odabrao sam servis pa su me uputili koga da zovem (ovlasteni servis) i dogovorim opravak... cesija... vidjecemo kako ce se zavrsiti...
iz mog osiguranja su mi rekli da su dugo cekali zapisnik iz nadlezne p.u.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#383 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Laertes »

Kod mene su bile u ova tri i po mjeseca dvije ponude koje sam odbio. Na kraju uradio auto u ovlaštenom servisu, skenirao račun, poslao im na email i sutradan dobio lovu.
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#384 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by dgL_ »

Pozz, drug je imao manju nezgodu, golf 5 u pitanju.. Nije kriv i ici ce europski obrazac.. E sad ostecenje je na karambolci i mjeri se u nekoliko ogrebotina na kojim jr skinuta boja... Kako osiguranje tretira manje stete kod isplata? Koliko moze ocekivati da ce mu ponudit? Pozz
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#385 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by emko1234 »

dgL_ wrote:Pozz, drug je imao manju nezgodu, golf 5 u pitanju.. Nije kriv i ici ce europski obrazac.. E sad ostecenje je na karambolci i mjeri se u nekoliko ogrebotina na kojim jr skinuta boja... Kako osiguranje tretira manje stete kod isplata? Koliko moze ocekivati da ce mu ponudit? Pozz
Tretira taj dio kao dio koji se popravlja. Postoji normativ kada je tačno određeni dio za zamjenu. Par ogrebotina je popravka, tj lakiranje branika. 2 stoje max.
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#386 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by dgL_ »

emko1234 wrote:
dgL_ wrote:Pozz, drug je imao manju nezgodu, golf 5 u pitanju.. Nije kriv i ici ce europski obrazac.. E sad ostecenje je na karambolci i mjeri se u nekoliko ogrebotina na kojim jr skinuta boja... Kako osiguranje tretira manje stete kod isplata? Koliko moze ocekivati da ce mu ponudit? Pozz
Tretira taj dio kao dio koji se popravlja. Postoji normativ kada je tačno određeni dio za zamjenu. Par ogrebotina je popravka, tj lakiranje branika. 2 stoje max.
Nece niko to ofarbat posteno za 2 stoje ... Al haj
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#387 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by relax11 »

Imam ja covjeka koji ce ti posteno ofarbat za 150 :)

Koga zanima kontakt nek mi se javi u pp
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#388 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by dgL_ »

relax11 wrote:Imam ja covjeka koji ce ti posteno ofarbat za 150 :)

Koga zanima kontakt nek mi se javi u pp
Ma imam i ja pa na kraju posteno bude uvijek ne posteno :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#389 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

dgL_ wrote:Pozz, drug je imao manju nezgodu, golf 5 u pitanju.. Nije kriv i ici ce europski obrazac.. E sad ostecenje je na karambolci i mjeri se u nekoliko ogrebotina na kojim jr skinuta boja... Kako osiguranje tretira manje stete kod isplata? Koliko moze ocekivati da ce mu ponudit? Pozz
Ja sam prosle godine dobio 2,5 stoje za takvu stetu. Manje-vise toliko je kostalo lakiranje branika i da se negdje pice popije.
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#390 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by dgL_ »

tempuser wrote:
dgL_ wrote:Pozz, drug je imao manju nezgodu, golf 5 u pitanju.. Nije kriv i ici ce europski obrazac.. E sad ostecenje je na karambolci i mjeri se u nekoliko ogrebotina na kojim jr skinuta boja... Kako osiguranje tretira manje stete kod isplata? Koliko moze ocekivati da ce mu ponudit? Pozz
Ja sam prosle godine dobio 2,5 stoje za takvu stetu. Manje-vise toliko je kostalo lakiranje branika i da se negdje pice popije.
Ma ostecenje na oko zaista nije veliko... Ali je takvo da zaista smeta oku... Moguce je to zatackat autolakom po kodu farbe pa onda vodobrusnim malo skinut i ispolirat da se ne pozna previse al nije to to... Ja msm isto da nece dobit preko 200 KM.. I to ce bit premija ako ponude
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#391 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by iceman ze »

Ja sam za stetu na blatobranu(ulegnuce 7×10 cm) cekao mjesec i pol i prvu ponudu sam dobio 260 KM. Ulozicu prigovor svakako.

Tek procitah naknadno vecinu vecih postova.

Zahvalio bih se bakiru1 i ostalima na pojasnjenju problematike naplate steta. Ovo mi je prvi put da naplacujem. Vozim od 95-te godine i nikad prije nisam imao s.n.

Inace mi je merak se ganjati sa bankarima, mko i evo konacno sa osiguranjima. Naravno sve po monopolskim zakonima i dr.propisima koje su donijeli od rata naovamo. Ovim zadnje spomenutim, jer su mi hladno uzimali za auto 2004.g. od 140 kw 840 KM(ukupna registracija)kao da vozim audija novije generacije.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#392 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by tempuser »

dgL_ wrote: Ma ostecenje na oko zaista nije veliko... Ali je takvo da zaista smeta oku... Moguce je to zatackat autolakom po kodu farbe pa onda vodobrusnim malo skinut i ispolirat da se ne pozna previse al nije to to... Ja msm isto da nece dobit preko 200 KM.. I to ce bit premija ako ponude
Mislim da se priznaje lakiranje komplet branika tako da nema veze velicina parnice,
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#393 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by relax11 »

dgL_ wrote:
relax11 wrote:Imam ja covjeka koji ce ti posteno ofarbat za 150 :)

Koga zanima kontakt nek mi se javi u pp
Ma imam i ja pa na kraju posteno bude uvijek ne posteno :)
Pa ja ti ne bi govorio hehehe, covjek mi je uradio do sada 3 auta preporucio najmanje 5 auta svi zadovoljni, nije mi jednom uradio pa da kazem da valja
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#394 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by emko1234 »

dgL_ wrote:
relax11 wrote:Imam ja covjeka koji ce ti posteno ofarbat za 150 :)

Koga zanima kontakt nek mi se javi u pp
Ma imam i ja pa na kraju posteno bude uvijek ne posteno :)
To što bi drug uz farbanje branika volio da mu ostane love za Novu godinu ne znači da je farbanje kompletnog branika skuplje od 2 stoje, pogotovo za to auto. Javi koliko je dobio, ja ti garantujem da neće biti više od toga jer je to realna cijena farbanja kod naših stručnjaka u Federaciji. U Lukavici ljudi farbaju komplet auto te veličine za 7-8 stoja, znači ne pričam o farbanju mačkom nego o lakirnici koja ima i komoru i sve ostalo što ide uz to.
Ako se njima isplati...
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#395 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by dgL_ »

emko1234 wrote:
dgL_ wrote:
relax11 wrote:Imam ja covjeka koji ce ti posteno ofarbat za 150 :)

Koga zanima kontakt nek mi se javi u pp
Ma imam i ja pa na kraju posteno bude uvijek ne posteno :)
To što bi drug uz farbanje branika volio da mu ostane love za Novu godinu ne znači da je farbanje kompletnog branika skuplje od 2 stoje, pogotovo za to auto. Javi koliko je dobio, ja ti garantujem da neće biti više od toga jer je to realna cijena farbanja kod naših stručnjaka u Federaciji. U Lukavici ljudi farbaju komplet auto te veličine za 7-8 stoja, znači ne pričam o farbanju mačkom nego o lakirnici koja ima i komoru i sve ostalo što ide uz to.
Ako se njima isplati...
Ja ti rekoh da ja to opste nebi radio... Zatacko bi lakom po kodu, malo skono vodobrusnim 2000 izjednacio i poliranje sa 3Mom i nebi se nista primjetilo.mm to auto takve ogrebotine po braniku mora imat... Koja petica ih nema??
User avatar
FAPMASHINA
Posts: 59
Joined: 02/04/2009 14:25

#396 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by FAPMASHINA »

12.01.2020 sam imao udes.Drugi ucesnik(koji je skrivio udes)je pobjegao sa lica mjesta ali sam zapamtio reg.oznake,zvao policiju,urađen uvidjaj...
Informacija koju sam dobio od osiguranja je da policija ne može da pronađe čovjeka na adresi i da ne mogu uzeti izjavu od njega a bez izjave osiguranje ne može da kompeltira predmet i pošalje mi ponudu za naknadu štete.
Da li neko imao sličan slučaj,ne znam trebam li uzeti advokata ili neku od ovih agencija za naplatu štete?
Last edited by FAPMASHINA on 12/02/2020 17:18, edited 1 time in total.
zigson
Posts: 2891
Joined: 04/04/2015 22:17

#397 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by zigson »

FAPMASHINA wrote: 12/02/2020 15:07 12.01.2020 sam imao udes.Drugi ucesnik(koji je skrivio udes)je pobjegao sa lica mjesta ali sam zapamtio reg.oznake,zvao policiju,urađen uvidjaj...
Informacija koju sam dobio od osiguranja je da policija ne može da pronađe čovjeka na adresi i da ne mogu uzeti izjavu od njega a bez izjave osiguranje ne može da kompeltira predmet i pošalje mi ponudu za naknadu štete.
Da li neko imao sličan slučaj,ne znam trebam li uzeti advokata ili neku od ovih agencija za napaltu štete?
pa ima fond valjda za takve slucajeve
User avatar
FAPMASHINA
Posts: 59
Joined: 02/04/2009 14:25

#398 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by FAPMASHINA »

Nazalost,fond je za auta koja nisu nikako registrovana ili im je istekla registracija,ovaj ima validnu registraciju tako da fond nema nista sa tim.
Dali je moguce da je zakon takav da pored svih dokaza,ako krivac nece da prizna i potpise taj zapisnik,ja necu moci naplatiti stetu?
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#399 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Laertes »

FAPMASHINA wrote: 12/02/2020 17:20 Nazalost,fond je za auta koja nisu nikako registrovana ili im je istekla registracija,ovaj ima validnu registraciju tako da fond nema nista sa tim.
Dali je moguce da je zakon takav da pored svih dokaza,ako krivac nece da prizna i potpise taj zapisnik,ja necu moci naplatiti stetu?
Druže, ne znam proceduru u tvom slučaju, ali po mom iskustvu, sa osiguranjima treba oštro. Reci im da se vidite na sudu... Meni je upalilo. Sretno.
User avatar
FAPMASHINA
Posts: 59
Joined: 02/04/2009 14:25

#400 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by FAPMASHINA »

Laertes wrote: 12/02/2020 17:58
FAPMASHINA wrote: 12/02/2020 17:20 Nazalost,fond je za auta koja nisu nikako registrovana ili im je istekla registracija,ovaj ima validnu registraciju tako da fond nema nista sa tim.
Dali je moguce da je zakon takav da pored svih dokaza,ako krivac nece da prizna i potpise taj zapisnik,ja necu moci naplatiti stetu?
Druže, ne znam proceduru u tvom slučaju, ali po mom iskustvu, sa osiguranjima treba oštro. Reci im da se vidite na sudu... Meni je upalilo. Sretno.
Hvala,u svakom slucaju cu potraziti savjet advokata.
Post Reply