Pomoć oko ugradnje led trake

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
meckoboy
Posts: 68
Joined: 30/08/2010 14:13

#1 Pomoć oko ugradnje led trake

Post by meckoboy »

Kao što sama tema kaže, potreban mi je savjet ako je neko već radio i zna postupak spajanja. Naime, planiram uzeti Led trake, i ubaciti ih iznad vozačkog i suvozackog mjesta (nogu), pa me interesuje odakle najbliže da dovedem struju 12V? Da li je to moguće izvesti sa sijalice u vratima, riječ je o Golfu 4 generacije? Hvala unaprijed :)
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#2 Re: Pomoć oko ugradnje led trake

Post by shandrprcSA »

:D
NediM17
Posts: 21639
Joined: 05/11/2009 11:49

#3 Re: Pomoć oko ugradnje led trake

Post by NediM17 »

Mani se tog karabudzenja nije S klasa pa da ima ambijentalno osvjetljenje, eto, to ti je najbolji savjet.
meckoboy
Posts: 68
Joined: 30/08/2010 14:13

#4 Re: Pomoć oko ugradnje led trake

Post by meckoboy »

NediM17 wrote:Mani se tog karabudzenja nije S klasa pa da ima ambijentalno osvjetljenje, eto, to ti je najbolji savjet.
Ako neko zna..nije na odmet pomoći :)
1Gala
Posts: 48
Joined: 01/10/2014 11:22

#5 Re: Pomoć oko ugradnje led trake

Post by 1Gala »

meckoboy wrote:Kao što sama tema kaže, potreban mi je savjet ako je neko već radio i zna postupak spajanja. Naime, planiram uzeti Led trake, i ubaciti ih iznad vozačkog i suvozackog mjesta (nogu), pa me interesuje odakle najbliže da dovedem struju 12V? Da li je to moguće izvesti sa sijalice u vratima, riječ je o Golfu 4 generacije? Hvala unaprijed :)

Na svijetlo od vrata. Znaci premijeri da li svijetlo radi na 12V, i onda povezes lijevu traku na lijeva vrata, i desnu traku na desna vrata, da svijetli kad se otvore vrata, a ne da svijetle oba kad se otvore jedna vrata. I stavi bijelu traku, nemoj plavu, molim te. :bih: :bih:

I hocu slike uradjenog posla! :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#6 Re: Pomoć oko ugradnje led trake

Post by tempuser »

meckoboy wrote:
NediM17 wrote:Mani se tog karabudzenja nije S klasa pa da ima ambijentalno osvjetljenje, eto, to ti je najbolji savjet.
Ako neko zna..nije na odmet pomoći :)
Sa vrata je najlogiicnije, ali je malo komplikovano jer moras rastavljati vrata (sto nije preveliki problem ako je sve ok) i jer zna biti prilicno tesko kroz snop kablova provuci novi vod kroz gumeni zglob izmedju stoka i vrata i dalje u kabinu da se kabal ne vidi. Imas malo siroviju varijantu koja ce "pojesti" malo vise kabla ali je puno jednostavnija. "+" i masu povuci sa osvjetljenja na plafonu. Na platonu demontiras suncobran i povuces kabal rubom neba, ispod tapecirnunga na A stubu, kroz razmak izmedju kedera i kom. table po stoku i eto te iznad vozacevih nogu. Posto se takvo osvjetljenje aktivira na obje strane bez obzira na to koja su vrata otvorena ne moras to raditi i s druge strabe nevo odatle povuces iza cent. grebena za suvozaca. U toj varijanti sve je na zabice i ne vidi se kabal.
Post Reply