Ima li ljubavi za HONDU

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

ne znam kakav to specijalni majstor treba za hondu ,auto ko auto,nije svemirska tehnologija..samo motori okrenuti za 180 stepeni....
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#27 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

i ja kažem auto ko auto. ne treba baš specijalni majstor, ali ne može ni svaki. mora biti baš dobar da bi uradio kako valja(aako već ne radi honde-japance), šta će mi napravit, a recimo nikad takvo auto nije ni vidio, a kamoli majstoriso' oko njeg. uvjerio sam se da ne može
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#28 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

ma znam i ja da ne moze svaki smetljar cackat oko bilo kog auta,ali iole normalnom mehanicaru honda nije nikakav problem
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#29 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

Naravno. i bitanga je dobar majstor. tako sam cuo od prijatelja koji ga poznaju;)
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#30 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

jel to istina bitanga :q
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#31 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by citro »

Istina je.
Cak sta vise, covjek je koji hoce raditi ono sto drugi ne bi ni pomislili, niti bi se usudili. Niti bi znali.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#32 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

agreed wrote:jel to istina bitanga :q
par hondasa iz sarajeva, sto su bili na skupu u mostaru me poznaju ,mozes ih pitati ...

@ citro hvala :thumbup:
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#33 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

bitanga_sa_otesa wrote:
agreed wrote:jel to istina bitanga :q
par hondasa iz sarajeva, sto su bili na skupu u mostaru me poznaju ,mozes ih pitati ...

@ citro hvala :thumbup:
poslo sam ti poruku
ao*:D

pošto vidim da si cjenjen među forumašima i hondašima, generalno kakvo je tvoje mišljenje o hondama, tačnije o ovom mom autu. civic 1994 sedan motor d16z6 - 1.6 cc, 92kw v-tec sohc
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#34 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by citro »

@bitanga

Nema na cemu !
Ti ionako nisi klasican majstor.

Inace, ne mogu a da ne prokomentarisem sljedece:
Kada se kod nas neko zove majstorom nekako zvuci kao pogrdno jer su ljudi stekli razna negativna iskustva. To mozemo zahvaliti bijednom obrazovanju u bivsoj drzavi, a jos bijednijem u danasnjoj nam dragoj, pa tzv majstori izlaze iz skola ili sa zanata a da ne znaju cestito ulje i filtere promijeniti. S druge strane "strucnjaci" su za kompjutere jer se dobro snalaze po Facebook-u i ostalim dokolicarsko-spijunskim virtualnim okupljanjima. A dodatno su stimulisani kolektivnom psihozom po kojoj samo budala puno radi i ulaze u sebe, vec treba nekoga izvarati i to je to.

Na zapadu kada kazes da je neko majstor to predstavlja pohvalu, respekt i cast jer se radi o nekome ko poznaje materiju i ko je adekvatno skolovan za to.

Kod nas dobar majstor moze biti samo entuzijasta koji iz ljubavi prema onome sto radi pokusava na razne nacine da nauci sto vise.

I da, Bitanga nema zavrsenu automehanicarsku skolu, tako da pripada ovoj drugoj klasi.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#35 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by citro »

agreed wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
agreed wrote:jel to istina bitanga :q
par hondasa iz sarajeva, sto su bili na skupu u mostaru me poznaju ,mozes ih pitati ...

@ citro hvala :thumbup:
poslo sam ti poruku
ao*:D

pošto vidim da si cjenjen među forumašima i hondašima, generalno kakvo je tvoje mišljenje o hondama, tačnije o ovom mom autu. civic 1994 sedan motor d16z6 - 1.6 cc, 92kw v-tec sohc
Premlado ti je to auto :-D
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#36 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

jel mlađe od tebe ? :D
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#37 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by citro »

agreed wrote:jel mlađe od tebe ? :D
Puno :sad:
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#38 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

j3biga, zato ima vanvremenski dizajn, ako se tako može reć, ako ne može znaš već šta oću reć hh
izgleda ko da je 2004 :P :O
nije moglo ništa mlađe za te pare :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

agreed wrote:
poslo sam ti poruku
ao*:D

pošto vidim da si cjenjen među forumašima i hondašima, generalno kakvo je tvoje mišljenje o hondama, tačnije o ovom mom autu. civic 1994 sedan motor d16z6 - 1.6 cc, 92kw v-tec sohc
kakvu poruku? :-D

generalno honde su odlicni automobili(mada kod nas vecina zapustena i upropastena),ja nisam neki zaljubljenik pa ne znam te kombinacije brojki i slova... morao bi pitati svog druga gugla da mi pojasni,ali ako je to motor kao u starijim crx i civicima 1.6 16v vtec to je dobar motor,samo trazi da se odrzava ,pogotovo redovne izmjene ulja i odgovarajuce ulje, to je najbitnije da sve funkcionise kako treba.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#40 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by citro »

agreed wrote:j3biga, zato ima vanvremenski dizajn, ako se tako može reć, ako ne može znaš već šta oću reć hh
izgleda ko da je 2004 :P :O
nije moglo ništa mlađe za te pare :)
Honda je cool !
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#41 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

bitanga_sa_otesa wrote:
agreed wrote:
poslo sam ti poruku
ao*:D

pošto vidim da si cjenjen među forumašima i hondašima, generalno kakvo je tvoje mišljenje o hondama, tačnije o ovom mom autu. civic 1994 sedan motor d16z6 - 1.6 cc, 92kw v-tec sohc
kakvu poruku? :-D

generalno honde su odlicni automobili(mada kod nas vecina zapustena i upropastena),ja nisam neki zaljubljenik pa ne znam te kombinacije brojki i slova... morao bi pitati svog druga gugla da mi pojasni,ali ako je to motor kao u starijim crx i civicima 1.6 16v vtec to je dobar motor,samo trazi da se odrzava ,pogotovo redovne izmjene ulja i odgovarajuce ulje, to je najbitnije da sve funkcionise kako treba.
pa privatnu poruku-lijevi gornji ugao :D

pa mislim da se ovaj moj motor od 92 tek poceo, al slicno je to. pa et ugl. reko sam ti karakteristike
1600 kubika 125 konja 16 ventila v-tec 1 bregasta.
hvala na odgovoru iznad svakako. pozdravljam
ja od kad sam kupio jednom ulje zamjenio, ma ja sam ufff, jadna honda sa mnom svašta je preživila i proživila hhe
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

nema lijevo nista ,kome li si ti poslao tu poruku ptice znaju :lol: :lol: :lol:
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#43 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

citro wrote:
agreed wrote:j3biga, zato ima vanvremenski dizajn, ako se tako može reć, ako ne može znaš već šta oću reć hh
izgleda ko da je 2004 :P :O
nije moglo ništa mlađe za te pare :)
Honda je cool !
mrtvi cool :D

šta ti voziš? citroena ? :D
Last edited by agreed on 12/08/2014 19:32, edited 1 time in total.
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#44 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

aha! mislim da sam sad ubo bitanga, jel došla :)
razumjevanja molim, novajlija sam na forumu :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

kakav novajlija tu si od 2010 :P
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#46 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

hahaha konto sam se mal izvadit al' me brzo izofira hha, al vidiš broj postova. stari neznalac
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#47 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#48 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by bitanga_sa_otesa »

dobra je :thumbup:
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#49 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

Taj motor je jako dobar. Kao sto je rekao Bitanga samo promjena ulja. Moj prijedlog je full sinteticko ulje Eneos 5W40.Kazu da se da raditi na tom motoru jos i doradjivati. Takodjer taj motor je prvi put stavljen u Hondu Civic 1992 - 1995, i hondu del sol.

Beton ti je auto. boja je fantazija. cuvaj je i odrzavaj i to auto ce te sluziti;)
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#50 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

GTR R34 wrote:Taj motor je jako dobar. Kao sto je rekao Bitanga samo promjena ulja. Moj prijedlog je full sinteticko ulje Eneos 5W40.Kazu da se da raditi na tom motoru jos i doradjivati. Takodjer taj motor je prvi put stavljen u Hondu Civic 1992 - 1995, i hondu del sol.

Beton ti je auto. boja je fantazija. cuvaj je i odrzavaj i to auto ce te sluziti;)
hvala hvala, hvala i bitangi. pa ja kad sam je ugledo moro' sam je kupit. da eneos paše hondama. na motoru možeš radit masu stvari al baš masu, samo treba para. al radiću i to imam nijet, samo sam nepoduzetan, bavim se nekim drugim stvarima :D može se za neke i ne tako velike pare dobit koji konjo.
Post Reply