Ima li ljubavi za HONDU

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#1 Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

Pozdrav, vozim civica već skoro 3 godine,sve super nisam ništa mjenjao,nema majstora, a bilo je potrebe :D
Znam da su po HR i SRB , dosta cjenjene i popularne imaju svoje fanklubove,zastupništva i sve ostalo. Kod nas mrka kapa,pa tako da ne znate slučajno nekog zaljubljenika, al da zna i majstorisat :) U takvom mi je stanju da ne mogu iz garaže izać, ništa strašno al nimakac. Po Sarajevu vidim Hondu svako 3ći dan, jebote ko da je to tol'ka egzotika, pa da su toliko r'jetke. a dobra auta 100po100 =)

D16Z6 - EH9
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by sema911s »

nije ekzotika ali papci navikli na talijaske, francuske krsine,.,

a servis za hondu zavisi sta joj je ima majstora koji se ko razumiju,.

a i kod nas ko sto znas sve go seljacina pa kada vidi nesto sto on nevozi il nije cuo za to odmah kaze nevalja( prosao tu pricu sa legacy)
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#3 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

sema911s wrote:nije ekzotika ali papci navikli na talijaske, francuske krsine,.,

a servis za hondu zavisi sta joj je ima majstora koji se ko razumiju,.

a i kod nas ko sto znas sve go seljacina pa kada vidi nesto sto on nevozi il nije cuo za to odmah kaze nevalja( prosao tu pricu sa legacy)
smješno pričat:D
moju kad vide svi je pohvale i to je to, niko veze nema i pošteno je što neće ni da rade onda.
kažeš da ima majstora, pa ajd reci koji su to, molim.
imalo bi se raditi štošta
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#4 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by NediM17 »

Odlicni auti, steta sto kod nas niko nema zastupnistvo.
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#5 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

Pozdrav. Ja sam jedan od sretnika koji vozi Hondu - Crvenu hatchback. Vjerovatno da vidjas ili mene ili mog oca ( isto godiste auta kao i moja al boja siva). Porodicno smo ludi za hondama.

Imas auto koje mi se jako svidja. to je sedanka ili coupe EG 1992-1995 ?

motor koji imas je 125 konja. jako dobar i pouzdan. Motor sa kojim bez problema mozes da pletes raznorazne GTI eve kurce palce. Zavidim ti na tom motoru. ako budes htio prodavati racunaj na mene:D

U sarajevu ima majstor koji se zove Edo i odrzava meni auto.

Sta je sa tvojim autom? Problem sa paljenjem ili nesto drugo?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#6 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by ado-šampion »

Nazalost kod nas je situacija takva da je stanje s majstorima sto se tice Honde (a i svih drugih auta koja nisu svakodnevnica) poprilicno lose. Majstori ne vole raditi ono s cim nemaju iskustva.

I ja ti preporucujem Edu, ja isto odrzavam auto kod njega. On odrzava sva auta, ali ima cini mi se dvije Honde u vlasnistvu i generalno su mu zanimljivi Japanci, a posebno Honde. Majstori koji hoce raditi Japance su rijetki, osim pomenutog Ede, imas i Nihada Japanca u Resniku. To su dvije preporuke koje sam ja dobio od dvojice radnih kolega koji voze Honde.
GaRGa
Posts: 2759
Joined: 25/02/2009 15:00

#7 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GaRGa »

moze S2000 i NSX ostalo cu kocije...
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#8 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

GaRGa wrote:moze S2000 i NSX ostalo cu kocije...
jesu jesu.... kako ti kazes ;)

nek je golf auto. provozaj se malo hondama pa vidi da li je kocija. Udobnija je honda nego VW jedno 17 puta
GaRGa
Posts: 2759
Joined: 25/02/2009 15:00

#9 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GaRGa »

GTR R34 wrote:
GaRGa wrote:moze S2000 i NSX ostalo cu kocije...
jesu jesu.... kako ti kazes ;)

nek je golf auto. provozaj se malo hondama pa vidi da li je kocija. Udobnija je honda nego VW jedno 17 puta

honda i samo honda pogotovu civic, kakvi ferariji kakvi crni porschei to nije vidjeo auta u poredjenu sa civicom...
lavic
Posts: 3048
Joined: 14/04/2011 15:03

#10 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by lavic »

GTR R34 wrote:Pozdrav. Ja sam jedan od sretnika koji vozi Hondu - Crvenu hatchback. Vjerovatno da vidjas ili mene ili mog oca ( isto godiste auta kao i moja al boja siva). Porodicno smo ludi za hondama.

Imas auto koje mi se jako svidja. to je sedanka ili coupe EG 1992-1995 ?

motor koji imas je 125 konja. jako dobar i pouzdan. Motor sa kojim bez problema mozes da pletes raznorazne GTI eve kurce palce. Zavidim ti na tom motoru. ako budes htio prodavati racunaj na mene:D

U sarajevu ima majstor koji se zove Edo i odrzava meni auto.

Sta je sa tvojim autom? Problem sa paljenjem ili nesto drugo?
Edo je dobar samo ako i iskljucivo on radi servis, a onim njegovim asistentima ne treba dati prici autu.
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#11 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

Honde vecinom on sam radi. Asistenti su beze al on zna oko hondi.

Druga varijanta je Adel iz Zivinica. Covjek koji najbolje u BiH zna oko hondi
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#12 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by sema911s »

GaRGa wrote:
GTR R34 wrote:
GaRGa wrote:moze S2000 i NSX ostalo cu kocije...
jesu jesu.... kako ti kazes ;)

nek je golf auto. provozaj se malo hondama pa vidi da li je kocija. Udobnija je honda nego VW jedno 17 puta

honda i samo honda pogotovu civic, kakvi ferariji kakvi crni porschei to nije vidjeo auta u poredjenu sa civicom...
auto za sire narodne mase sa par finesa kao i svaki drugi auto,., ima nesto sto drugi nemaju,.ali opet mu flai sto drugi imaju,., pitas se sta jbga djeca ste pa ne razumijete :izet:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#13 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by ado-šampion »

lavic wrote:
Edo je dobar samo ako i iskljucivo on radi servis, a onim njegovim asistentima ne treba dati prici autu.
Ja znam samo za jednog asistenta, i iskreno ne volim kad mi on radi.

Edo je dobar majstor, a znam puno dobrih majstora koji su izgubili musterije jer su davali "pomocnicima" da rade njihov posao. Meni je nezgodno da mu kazem "nemoj molim te da mi mali radi", ali iskreno dobro bi bilo i za njega da mu neko kaze.
lavic
Posts: 3048
Joined: 14/04/2011 15:03

#14 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by lavic »

ado-šampion wrote:
lavic wrote:
Edo je dobar samo ako i iskljucivo on radi servis, a onim njegovim asistentima ne treba dati prici autu.
Ja znam samo za jednog asistenta, i iskreno ne volim kad mi on radi.

Edo je dobar majstor, a znam puno dobrih majstora koji su izgubili musterije jer su davali "pomocnicima" da rade njihov posao. Meni je nezgodno da mu kazem "nemoj molim te da mi mali radi", ali iskreno dobro bi bilo i za njega da mu neko kaze.
Ja kad sam bio zadnji put bila su dva asistenta, od tad vise nisam isao kod njega. Edi svaka cast ali asistenti i organizacija posla, ne hvala. Ima jos majstora i servisa.
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#15 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

GTR R34 wrote:Pozdrav. Ja sam jedan od sretnika koji vozi Hondu - Crvenu hatchback. Vjerovatno da vidjas ili mene ili mog oca ( isto godiste auta kao i moja al boja siva). Porodicno smo ludi za hondama.

Imas auto koje mi se jako svidja. to je sedanka ili coupe EG 1992-1995 ?

motor koji imas je 125 konja. jako dobar i pouzdan. Motor sa kojim bez problema mozes da pletes raznorazne GTI eve kurce palce. Zavidim ti na tom motoru. ako budes htio prodavati racunaj na mene:D

U sarajevu ima majstor koji se zove Edo i odrzava meni auto.

Sta je sa tvojim autom? Problem sa paljenjem ili nesto drugo?
Vozdra, pozdrav i za starog :) jel kod tebe eg?
jes jes EH9 sedan 1994 125 konja, extra mašina :)
koji edo, gdje se on nalazi? ma jarane pukla mi kugla :) a imo' bi radit svašta trebo bi i zupčasti mjenjat, zadnji ležaj ...
bio sam kod adela=)al dok kuglu ne zamjenim ne mogu niđe :D
a m0j se auto i meni sviđa heheh baš je bio ono što sam tražio

edit. koji je kod tebe motor ?
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#16 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by Referent za ONO i DSZ »

Honde su sigurno dobra vozila. Ma odlicna zaista..vozio sam.

Usamljeni Edo i Adel iz Zivinica su sigurno jedan od razloga zasto ih nema na cestama toliko. Dakle brand sam po sebi treba da ucini vise i ulozi vise ako ima interesa da bi mu se vratilo.
Vidimo da nema interesa i zasto bi im ja bio kupac.

A sve ovo napisah da bih ustvari rekao kako Francuzi niukom slucaju nisu smece od auta (kako to neko napisa gore).

A vama sretno s Hondama!
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#17 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

Referent za ONO i DSZ wrote:Honde su sigurno dobra vozila. Ma odlicna zaista..vozio sam.

Usamljeni Edo i Adel iz Zivinica su sigurno jedan od razloga zasto ih nema na cestama toliko. Dakle brand sam po sebi treba da ucini vise i ulozi vise ako ima interesa da bi mu se vratilo.
Vidimo da nema interesa i zasto bi im ja bio kupac.

A sve ovo napisah da bih ustvari rekao kako Francuzi niukom slucaju nisu smece od auta (kako to neko napisa gore).

A vama sretno s Hondama!
realno naše tržište je smješno da se honda oko njega nešto aman zaman trudi.(meni je žao al je tako,baš mi bude milo kad sretnem hondu na ulicu budala šta ću) brend je dolazio vidio putnu infrastrukturu i otišao. da u BiH ima 1000 hondi, nešto bi se vjerovatno i pokrenulo. vako teško, gdje se nalazi taj Edo, da nemaš slučajno broj telefona? postajem depresivan. dugo sam non v-tec :D
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#18 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

Edo se nalazi u otesu azicima. Ne znam tacno koja je ulica jer se oteska i ulica azici sijeku u tom kraju.

Kod mene je EJ9. Generacija poslije tvoje. Motor je 1.4 90 konja.

I ja se slazem da je Pezo strasno dobar auto, kao i svi francuzi. Problem je nas bosanaca koji pljuju sve, samo je VW sveta krava. za svako auto se nadje mana tipa nema servisa, nema djelova, skupi djelovi, mekano podvozje itd., a VW i svabe generalno ostaje kao "najbolje".

Zanimljivo je kako smo geografski blizu srbije i hrvatske, pa po tim drzavama ima Hondi na bacanje.

Edin broj imam. javi mi se na PM. nadam se da si i ti u sarajevu pa da se upoznamo;)
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#19 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

GTR R34 wrote:Edo se nalazi u otesu azicima. Ne znam tacno koja je ulica jer se oteska i ulica azici sijeku u tom kraju.

Kod mene je EJ9. Generacija poslije tvoje. Motor je 1.4 90 konja.

I ja se slazem da je Pezo strasno dobar auto, kao i svi francuzi. Problem je nas bosanaca koji pljuju sve, samo je VW sveta krava. za svako auto se nadje mana tipa nema servisa, nema djelova, skupi djelovi, mekano podvozje itd., a VW i svabe generalno ostaje kao "najbolje".

Zanimljivo je kako smo geografski blizu srbije i hrvatske, pa po tim drzavama ima Hondi na bacanje.

Edin broj imam. javi mi se na PM. nadam se da si i ti u sarajevu pa da se upoznamo;)
imaš pm, sarajevo-centar hehe
naleti
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#20 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

POPULARIZOVAT ĆU JA HONDU JE*O SAM JOJ MAJQ
HAHAH x))))
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#21 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by sema911s »

agreed wrote:POPULARIZOVAT ĆU JA HONDU JE*O SAM JOJ MAJQ
HAHAH x))))
tesko druze da nesto uspijes kada nemas podrske,., nemas gdje i kome da se obratis,., neznas kakve sam probleme imao sa subaru legacy bl,., jbte niko svjecicu nezna promjenit kamo li nesto drugoo ,.,
u servisu me glavni majstor uvjerava da vozim dizela i da u moja kola ne idu svjecice ,.,
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#22 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by zetareticula »

Obozavam samo japanska vozila iako ne posjedujem ni jedno na zalost :-? velika mi je zelja za Integrom DC2 Type R :sretan:
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#23 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by GTR R34 »

Budu godisnje jednom okupljanje Hondasa. Ove godine je bilo u mostaru. Ovdje se moze popularizovati al polahko. Ja kad sam poceo voziti bajk po planinama 2007, bilo nas je stotinjak u vrh glave. Znali smo se haman svi. S vremenom je sve vise i vise ljudi se pojavljivalo i kupovalo bicikla. Sad ima bruku raje. Tako da je sve moguce. Eno otvoren je Hondin salon u Rajlovcu, pa cemo vidjeti. Ljudima su neke stvari strane pa malo gledaju na to drugacije, malo ima naseg mentaliteta i sl.

Sve u svemu ko je vozi zna sta ima. Do dijelova se moze doci: japan auto, japan centar, velas, dijelovi na piku i sl.U krajnjem slucaju ni hrvatska i srbija nisu daleko...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#24 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by ado-šampion »

Ja imam Daihatsu i slazem se sa Semom, nazalost, opet kazem.

Majstori i dijelovi su veliki problem.

Za nekoga ko ima malo starije auto, ili mu je iz bilo kojeg drugog razloga normalno da neke stvari na autu ne funkcionisu, onda ok.

Ali da kupim auto do 5 godina staro i na njega stavljam talijanske, kineske ili korejske plocice od 30 KM koje skripe, jer drugih nema, neka hvala. Ima i drugih auta. Japanci toga ne vrijede, ni jedan.

Mogu nabrojati neke probleme sto sam imao, kao zadnje diskove cekam 2 mjeseca, i to jedva isposlujem da mi se poruci; ode mi prekidac el. podizaca prozora, narucujem iz Njemacke i to rodbina mi donosi jer prodavnice polovnih dijelova ne dostavljaju u Bosnu, a za nov prekidac mi traze 75 eura u servisu u Becu; po selene idem u Bec; alternator me malo zeza (pisti) mjesecima (da ne kazem godinama) - nema elektricara koji hoce da ga pogleda; itd, itd.

Ovo sve bi moglo i biti normalno, ali kome su auta hobi, pa recimo uzme staru Imprezu ili sta vec kao drugo auto. Ali za prvo auto, koje ti treba svakodnevno, nije bas normalno.
agreed
Posts: 39
Joined: 21/02/2010 00:18

#25 Re: Ima li ljubavi za HONDU

Post by agreed »

za moje auto dijelovi i nisu toliko problem, može se sve naći i naručiti, većinom nisu neka ni skupoća jbg. dok majstora nema ko da je f1 bolid ,nije mi jasno. dobro možda i ima da ja ne znam, doduše, slabo ja to išta ganjam i pratim, alii biće hh
Post Reply