Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#151 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

^^
A dvozonska klima (da i to je nadoplata u golfu), a dodatne zračne zavjese natrag, a četvera vrata + el podizači nazad, i taj navigacijski ekran na dodir u golfu dođe skoro 4 milje...
Opet ponavljam, Mazde 3 i 6 su jeftinije od ekvivalentnih Golfova i Passata...
Pod ekvivalentnim podrazumijevam jednaku opremu do zadnjeg detalja i približno jednak motor (npr. CD150 sa 2.0TDI 150, itd.) To što se Golf može kupiti prazan k'o pištolj a Mazda već u drugom paketu nudi neke stvari koje su u Golfu i u Highline nadoplata, to je druga priča.
(Uporedi Attraction opremu sa Highline i doplatama, počevši od xenona sa pomodnim ledicama, i tako dalje)
I to što vjerojatno većina tih stvari nije potrebna i to je treća priča, al onda trebamo gledati samo Dacije, jer nam ništa od tih zerzevata ne treba :)

A ne znam za prodaju, od početka ove godine su prodali više trica od šestica :)

A uskoro ide i 1.5 Skyactiv-D sa kompresijom od 14.2:1 u tricu, kao i u novu dvicu, i tako dalje :)


Uostalom, kad vidim da u Golfu zadnji multilink ovjes dolazi samo uz 2.0 motore hoće mi biti zlo, znači ovi što kupuju 1.6 TDI su budale po mišljenjuovih iz VW-a, njima ne treba ništa bolje od polukrute osovine nazad... Koji...
Last edited by dinozzoM6 on 14/04/2014 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#152 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by johntra »

Ekvivalentna Golf sedmica sa benzincem, skuplja od ekvivalentne benzinske varijante Mazde 3...znači, Golf VII dođe 29.182 bez PDV-a sa 1,2 TSI motorom od 105 KS, a Mazda tri sa atmosferskim benzincem i 100 KS dođe 33.700 sa PDV-om..ne znam da li je u cijenu Golfa uračunat obavezni Balkan paket opreme....
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#153 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

bogami se zakuhalo, jedino sto niko ne cita vise od dva posta unazad ...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#154 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by johntra »

Šta ću čitati, kad je čitava tema pogrešno postavljena.. :D
iskreno, Octavia i Corolla, iako jesu ista klasa, ne mogu se porediti...zašto? zato što nova Octavia daje mnogo više od te iste Corolle, kako po kvaliteti materijala, tako i po motorima, prostoru i ostalom...vozio oba modela, neuporedivi su...ali, zato se to i osjeti u cjenovnoj razlici...da pričate o ovim Tour varijantama Octavie i nove Corolle, onda haj i nekako, ali ovako sve je na strani Octavie.. (osim cijene)..
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#155 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

johntra wrote:Ekvivalentna Golf sedmica sa benzincem, skuplja od ekvivalentne benzinske varijante Mazde 3...znači, Golf VII dođe 29.182 bez PDV-a sa 1,2 TSI motorom od 105 KS, a Mazda tri sa atmosferskim benzincem i 100 KS dođe 33.700 sa PDV-om..ne znam da li je u cijenu Golfa uračunat obavezni Balkan paket opreme....
+1500 za 4 vrata sa el prozorima
+tepisi za 200
+kožni volan i mjenjač 274
+bočni zračni nazad 529
+el.retrovizori 281 KM

znači golf sa 5 KS više dođe 36926,94 KM, i nema multilink nazad, ima ovjes kao moja Dacia :S
a 3000 KM skuplji od Mazde 3 :D

Što rek'o Marshall: Lawyered...
Last edited by dinozzoM6 on 14/04/2014 22:43, edited 2 times in total.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#156 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by _mufljuz_ »

ja sam imao japansko auto i stalo mi je samo jednom - spala klema sa akumulatora :mrgreen:

i drugi put - kad sam ga slup'o.... zao mi ga i danas dan..... bio je ofucan izvozan - ali nije posustajao.... sve za nekih par stoja eura zajedno sa automatskom klimom sjedistima od velura i nevjerovatnom tišinom u putnickom prostoru kao da je ispod cekica izasao a ne 20 godina star bio....
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#157 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

_mufljuz_ wrote:
johntra wrote:Nije bitno gdje je šta napravljeno, sve se kvari...evo i Mazde se boje pauka... :D
a tojote se boje m-Rava...

tojota izbacila jedan felericni motor i onda je to sve isto....
nego puna pustinja u Libiji Alziru Saudiji Iraku folcvagena....
sve 4x4 nepoderivo dzipova pikapa sve citroeni folcike pasati...
Ako ne mozes citati sa razumijevanjem vrijeme je da promijenis dealer-a.
Citaj ono sto pise a ne ono sto ti zelis da procitas.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#158 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by _mufljuz_ »

citro wrote:
_mufljuz_ wrote:
johntra wrote:Nije bitno gdje je šta napravljeno, sve se kvari...evo i Mazde se boje pauka... :D
a tojote se boje m-Rava...

tojota izbacila jedan felericni motor i onda je to sve isto....
nego puna pustinja u Libiji Alziru Saudiji Iraku folcvagena....
sve 4x4 nepoderivo dzipova pikapa sve citroeni folcike pasati...
Ako ne mozes citati sa razumijevanjem vrijeme je da promijenis dealer-a.
Citaj ono sto pise a ne ono sto ti zelis da procitas.
meni diler dila samo dobra auta. tako da razumijem iz prakse odlicno sta treba da razumijem....
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#159 Re: Odg: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by romeomoraprezivjeti »

dinozzoM6 wrote:
johntra wrote:Ekvivalentna Golf sedmica sa benzincem, skuplja od ekvivalentne benzinske varijante Mazde 3...znači, Golf VII dođe 29.182 bez PDV-a sa 1,2 TSI motorom od 105 KS, a Mazda tri sa atmosferskim benzincem i 100 KS dođe 33.700 sa PDV-om..ne znam da li je u cijenu Golfa uračunat obavezni Balkan paket opreme....
+1500 za 4 vrata sa el prozorima
+tepisi za 200
+kožni volan i mjenjač 274
+bočni zračni nazad 529
+el.retrovizori 281 KM

znači golf sa 5 KS više dođe 36926,94 KM, i nema multilink nazad, ima ovjes kao moja Dacia :S
a 3000 KM skuplji od Mazde 3 :D

Što rek'o Marshall: Lawyered...

Sta je kod mazde,multilink ili polukruta??? Mozda je i nesto trece.:-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#160 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

_mufljuz_ wrote:
citro wrote:
_mufljuz_ wrote:
a tojote se boje m-Rava...

tojota izbacila jedan felericni motor i onda je to sve isto....
nego puna pustinja u Libiji Alziru Saudiji Iraku folcvagena....
sve 4x4 nepoderivo dzipova pikapa sve citroeni folcike pasati...
Ako ne mozes citati sa razumijevanjem vrijeme je da promijenis dealer-a.
Citaj ono sto pise a ne ono sto ti zelis da procitas.
meni diler dila samo dobra auta. tako da razumijem iz prakse odlicno sta treba da razumijem....
Mudro zboris, nema sta. Ipak procitaj ...
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#161 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

johntra wrote:Šta ću čitati, kad je čitava tema pogrešno postavljena.. :D
iskreno, Octavia i Corolla, iako jesu ista klasa, ne mogu se porediti...zašto? zato što nova Octavia daje mnogo više od te iste Corolle, kako po kvaliteti materijala, tako i po motorima, prostoru i ostalom...vozio oba modela, neuporedivi su...ali, zato se to i osjeti u cjenovnoj razlici...da pričate o ovim Tour varijantama Octavie i nove Corolle, onda haj i nekako, ali ovako sve je na strani Octavie.. (osim cijene)..
Drago mi je da nemas dilema. Pravo u salon i kupuj, Skodu naravno.
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#162 Re: Odg: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

romeomoraprezivjeti wrote:
dinozzoM6 wrote:
johntra wrote:Ekvivalentna Golf sedmica sa benzincem, skuplja od ekvivalentne benzinske varijante Mazde 3...znači, Golf VII dođe 29.182 bez PDV-a sa 1,2 TSI motorom od 105 KS, a Mazda tri sa atmosferskim benzincem i 100 KS dođe 33.700 sa PDV-om..ne znam da li je u cijenu Golfa uračunat obavezni Balkan paket opreme....
+1500 za 4 vrata sa el prozorima
+tepisi za 200
+kožni volan i mjenjač 274
+bočni zračni nazad 529
+el.retrovizori 281 KM

znači golf sa 5 KS više dođe 36926,94 KM, i nema multilink nazad, ima ovjes kao moja Dacia :S
a 3000 KM skuplji od Mazde 3 :D

Što rek'o Marshall: Lawyered...

Sta je kod mazde,multilink ili polukruta??? Mozda je i nesto trece.:-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
Multilink, od najjeftinije do najskuplje, uvijek bio i bit će :)
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#163 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

Zar nije u Golfu 7 multilink ?
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#164 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

citro wrote:Zar nije u Golfu 7 multilink ?
Samo sa 2.0 motorima. Inače je polukruta osovina nazaj...

Ista stvar i sa novom Bubom, ne znam kod Scirocca...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#165 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by mali_milojica »

citro wrote:
Cijena radne snage u Japanu sigurno nije veca nego u Europi. Transport ? Za flotne transporte ne vise od 400 Eura po autu.
Negdje sam procitao da je prosjecna plata radnika u Japanu na pokretnoj traci u fabrici oko 4000€. Toliko mozda zaradjuju dva Njemca. O francuzima,talijanima,a pogotovo slovacima i rumunjima da i ne govorim.
Neka je prevoz 400€ kao sto kazes,to je opet 400 € vise nego proizvodjaci u EU.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#166 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

mali_milojica wrote:
citro wrote:
Cijena radne snage u Japanu sigurno nije veca nego u Europi. Transport ? Za flotne transporte ne vise od 400 Eura po autu.
Negdje sam procitao da je prosjecna plata radnika u Japanu na pokretnoj traci u fabrici oko 4000€. Toliko mozda zaradjuju dva Njemca. O francuzima,talijanima,a pogotovo slovacima i rumunjima da i ne govorim.
Neka je prevoz 400€ kao sto kazes,to je opet 400 € vise nego proizvodjaci u EU.
Javi svega ti gdje si to procitao.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#167 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

dinozzoM6 wrote:
citro wrote:Zar nije u Golfu 7 multilink ?
Samo sa 2.0 motorima. Inače je polukruta osovina nazaj...

Ista stvar i sa novom Bubom, ne znam kod Scirocca...
Eto koliko me Golf zanima ...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#168 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by ado-šampion »

dinozzoM6 wrote:^^
A dvozonska klima (da i to je nadoplata u golfu), a dodatne zračne zavjese natrag, a četvera vrata + el podizači nazad, i taj navigacijski ekran na dodir u golfu dođe skoro 4 milje...
Opet ponavljam, Mazde 3 i 6 su jeftinije od ekvivalentnih Golfova i Passata...
Pod ekvivalentnim podrazumijevam jednaku opremu do zadnjeg detalja i približno jednak motor (npr. CD150 sa 2.0TDI 150, itd.) To što se Golf može kupiti prazan k'o pištolj a Mazda već u drugom paketu nudi neke stvari koje su u Golfu i u Highline nadoplata, to je druga priča.
(Uporedi Attraction opremu sa Highline i doplatama, počevši od xenona sa pomodnim ledicama, i tako dalje)
I to što vjerojatno većina tih stvari nije potrebna i to je treća priča, al onda trebamo gledati samo Dacije, jer nam ništa od tih zerzevata ne treba :)

A ne znam za prodaju, od početka ove godine su prodali više trica od šestica :)

A uskoro ide i 1.5 Skyactiv-D sa kompresijom od 14.2:1 u tricu, kao i u novu dvicu, i tako dalje :)


Uostalom, kad vidim da u Golfu zadnji multilink ovjes dolazi samo uz 2.0 motore hoće mi biti zlo, znači ovi što kupuju 1.6 TDI su budale po mišljenjuovih iz VW-a, njima ne treba ništa bolje od polukrute osovine nazad... Koji...
Drug udaras napamet, nisi uopste dobro informisan. Ovo sto sam ti boldirao je sve u obaveznom Balkan paketu opreme koji sam uracunao u onu cijenu. I sve ovo sto si ispod dole pisao sa cijenama, 4 vrata + el. podizaci pozadi, kozni mjenjac i volan, sve je dio Balkan paketa i obavezno ga je uzeti.

Znaci za 43 hiljade dodje sve ko u Mazdi osim ekrana osjetljivog na dodir. Apsolutno sve. Motor isto dizel 150 KS. A ako cemo mak na konac, Golf je u toj klasi neprikosnoven, na svim usporednim tesovima. A jos je i cinjenicno jeftiniji u ovoj verziji od Mazde.
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#169 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

citro wrote:
dinozzoM6 wrote:
citro wrote:Zar nije u Golfu 7 multilink ?
Samo sa 2.0 motorima. Inače je polukruta osovina nazaj...

Ista stvar i sa novom Bubom, ne znam kod Scirocca...
Eto koliko me Golf zanima ...
Najgore je što velika većina kupaca Golfova kod nas i ne zna za ovo... Al' eto, njima dobro, dobro i meni :)
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#170 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

ado-šampion wrote:
dinozzoM6 wrote:^^
A dvozonska klima (da i to je nadoplata u golfu), a dodatne zračne zavjese natrag, a četvera vrata + el podizači nazad, i taj navigacijski ekran na dodir u golfu dođe skoro 4 milje...
Opet ponavljam, Mazde 3 i 6 su jeftinije od ekvivalentnih Golfova i Passata...
Pod ekvivalentnim podrazumijevam jednaku opremu do zadnjeg detalja i približno jednak motor (npr. CD150 sa 2.0TDI 150, itd.) To što se Golf može kupiti prazan k'o pištolj a Mazda već u drugom paketu nudi neke stvari koje su u Golfu i u Highline nadoplata, to je druga priča.
(Uporedi Attraction opremu sa Highline i doplatama, počevši od xenona sa pomodnim ledicama, i tako dalje)
I to što vjerojatno većina tih stvari nije potrebna i to je treća priča, al onda trebamo gledati samo Dacije, jer nam ništa od tih zerzevata ne treba :)

A ne znam za prodaju, od početka ove godine su prodali više trica od šestica :)

A uskoro ide i 1.5 Skyactiv-D sa kompresijom od 14.2:1 u tricu, kao i u novu dvicu, i tako dalje :)


Uostalom, kad vidim da u Golfu zadnji multilink ovjes dolazi samo uz 2.0 motore hoće mi biti zlo, znači ovi što kupuju 1.6 TDI su budale po mišljenjuovih iz VW-a, njima ne treba ništa bolje od polukrute osovine nazad... Koji...
Drug udaras napamet, nisi uopste dobro informisan. Ovo sto sam ti boldirao je sve u obaveznom Balkan paketu opreme koji sam uracunao u onu cijenu. I sve ovo sto si ispod dole pisao sa cijenama, 4 vrata + el. podizaci pozadi, kozni mjenjac i volan, sve je dio Balkan paketa i obavezno ga je uzeti.

Znaci za 43 hiljade dodje sve ko u Mazdi osim ekrana osjetljivog na dodir. Apsolutno sve. Motor isto dizel 150 KS. A ako cemo mak na konac, Golf je u toj klasi neprikosnoven, na svim usporednim tesovima. A jos je i cinjenicno jeftiniji u ovoj verziji od Mazde.

Ja koliko vidim u cjeniku piše http://www.volkswagen.ba/cms/cjenovnik/ ... A7%20T.pdf
umanjenje cijene vozila (konkretno ovdje -547 KM) uz obaveznu narudžbu navedene opreme od koje
ni četvera vrata (W4B) 1489 KM
ni dvozonski climatronic (PH2) 334 KM
ni kožni trokraki volan sa kontrolama i mjenjač (PU2) 558 KM nisu u seriji ni u Highline.
Znači dodaj sve te nadoplate, pa oduzmi 547 KM.
+el. pokretani i grijani retrovizori 281 KM
+ovaj city brake sustav 463 KM
+zračne zavjese natrag 529KM...
btw. cijene ove dodatne opreme su bez PDV-a

i što se tiče ekrana, ako ćemo već ekvivalentno (kod trice je 7"):
5.8" ekran na dodir 1533 KM (ZCA) + navigacijska funkcija (PNC) 655 KM bez PDV-a
i opet dođemo do razlike od skoro 3000 KM :)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#171 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by jefferson »

Vidim pravo se zakuhalo dok sam skijao u Aspenu :lol:
Cujem neko rece turbo motori i pouzdanost tj. nepouzdanost? Svaki BH stanovnik hoce jebeni turbo diesel, i ispade vrlo su nepouzdani :lol:
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#172 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

jefferson wrote:Vidim pravo se zakuhalo dok sam skijao u Aspenu :lol:
Cujem neko rece turbo motori i pouzdanost tj. nepouzdanost? Svaki BH stanovnik hoce jebeni turbo diesel, i ispade vrlo su nepouzdani :lol:
A sta nam nasi BH nostalgicari zele ?
Mislim osim virtualnog dijeljenja pameti i savjeta.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#173 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by condy »

dinozzoM6 wrote:
Najgore je što velika većina kupaca Golfova kod nas i ne zna za ovo... Al' eto, njima dobro, dobro i meni :)
Eto nek vi znate :D

Svaki Golf 5 i 6 je imao multilink zadnje vješanje, a njegova konkurencija da li je imala, kao što je peugeot 308 ili C4 ?. Golf 7, svaki to nema ali to ne znači da mu je zadnje vješanje loše. Naprotiv, nigdje niti na jednom testu sedmice, a mislim na one ozbiljnije, nisam našao zamjerke za vješanje, već upravo suprotno da ono odaje osjećaj čvrstoće i stabilnosti, i da neravnu cestu izuzetno dobro amortizuje. Čudno da neko ko nije imao priliku i sjesti u to vozilo tvrdi da to vozilo ima loše vješanje. Mnoge limuzine, teža vozila nemaju mulilink vješanje. S druge strane, Peugeot, a mislim i Citroen nikad nije niti imao to vješanje. Ne znam da li ga ima nova 308, najvjerovatnije da ima ali nisam siguran. Za Renault nisam siguran, mislim da on ima.

btw. kad je u pitanju tema. Octavija je po svemu znatno bolje i naprednije vozilo od Corole. Ja ne sumnjam da je Toyota pouzdano vozilo, ali vozila se ne mogu porediti samo na papiru, već se ona porede ipak na cesti. Dva motora na papiru mogu imati slične karakteristike ali na cesti ne moraju biti podjednako uvjerljiva. Vizuelni izgled Corole unutra je za mene poprilično neumjesan, zastario i loš, bez imalo osjećaja za neku prefinjenost. Sve djeluje grubo, neusklađeno i staro, daleko slabije od njemačkih ili francuskih proizvođača. Vanjski izgled je bolji dio vozila, ali i dalje nista toliko inovativno i već viđeno. Toyota ima japanski stil, tradiciju, koji je njima poznat, prihvatljiv i privlačan, kao i američkom tržištu, ali evropski kupci traže mnogo više od vozila i zbog toga toyota na evropskom tržištu sa škodom, nema šta tražiti.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#174 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by ado-šampion »

dinozzoM6 wrote:

Ja koliko vidim u cjeniku piše http://www.volkswagen.ba/cms/cjenovnik/ ... A7%20T.pdf
umanjenje cijene vozila (konkretno ovdje -547 KM) uz obaveznu narudžbu navedene opreme od koje
ni četvera vrata (W4B) 1489 KM
ni dvozonski climatronic (PH2) 334 KM
ni kožni trokraki volan sa kontrolama i mjenjač (PU2) 558 KM nisu u seriji ni u Highline.
Znači dodaj sve te nadoplate, pa oduzmi 547 KM.
+el. pokretani i grijani retrovizori 281 KM
+ovaj city brake sustav 463 KM
+zračne zavjese natrag 529KM...
btw. cijene ove dodatne opreme su bez PDV-a

i što se tiče ekrana, ako ćemo već ekvivalentno (kod trice je 7"):
5.8" ekran na dodir 1533 KM (ZCA) + navigacijska funkcija (PNC) 655 KM bez PDV-a
i opet dođemo do razlike od skoro 3000 KM :)
Kad su dodatne sve te stvari iz Balkan paketa i oduzeto 547 i na to sve PDV 17% izadje 43 hiljade. Eto dodaj i te el. retrovizore nek su 500 KM s PDVom (a nisu), opet je jeftiniji 2 hiljade. Naravno mozemo mi do sutra dodavati dodatne opreme da mu dignemo cijenu iznad Mazdine. :-) I to sve koristeci opsirni cjenovnik opreme kod Golfa, i taksativno nabrojanju serijsku opremu kod Mazde. Jesi siguran da Mazda ima apsolutno sve sitnice koje Golf ima? Ja ne bih bas 100% tvrdio iz taksativno nabrojane opreme. Ako vec trpas zracne zavjese i city brake... I kakav ekran osjetljiv na dodir u kompaktnoj klasi u BiH :lol: , ko to jos narucuje?! Komedija. :)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#175 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by johntra »

citro wrote:
johntra wrote:Šta ću čitati, kad je čitava tema pogrešno postavljena.. :D
iskreno, Octavia i Corolla, iako jesu ista klasa, ne mogu se porediti...zašto? zato što nova Octavia daje mnogo više od te iste Corolle, kako po kvaliteti materijala, tako i po motorima, prostoru i ostalom...vozio oba modela, neuporedivi su...ali, zato se to i osjeti u cjenovnoj razlici...da pričate o ovim Tour varijantama Octavie i nove Corolle, onda haj i nekako, ali ovako sve je na strani Octavie.. (osim cijene)..
Drago mi je da nemas dilema. Pravo u salon i kupuj, Skodu naravno.
Ne bi kupio nijedno ni drugo, ali jednostavno nova Octavia je bolja od nove Corolle...kratko i jasno...
Post Reply