Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#126 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by jefferson »

_mufljuz_ wrote:
jefferson wrote:
basicm wrote:Prema ovoj poredbi, Skoda nema sanse, Toyotina oprema je haman pa sve sto covjeku treba, samo xenoni fale.
Jedino mi mala snaga, 90 ks.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slazem se da ako uzimas 90ks verziju, Corolla je ovdje daleko bolja kupnja.
Ja sam jos na drugoj temi govorio, da je 90ks malo za ovu tezinu u oba vozila bez obzira n 6brzina i vjerovatno krace prenose 1-5.
Medjutim, u Skodi mozes naruciti jace motore, i opet se vracamo na servisnu mrezu i djelove.
Ja bi volio da se Corolla fakat pocne prodavat toliko da svaki veci gra dima neki servis i da su djelovi dostupni kroz normalnu prodajnu mrezu. Ali....
dzaba je kad prodajne rezultate diktira regionalni mentalitet a ne pouzdanost - u situaciji kad je mnogim mladima golf 2 "getaĆa" ili dobar JGL D2 san snova a na "čvrku" i "petaka" drkaju - iako buljuk mahana imaju kao i svaka konfekcija - onda se zakljucak o otvaranju prodajno servisne mreze namece sam po sebi kao bacanje para te ce tojotu voziti neki opet entuzijasta koji voli pouzdan auto a kojem nije tesko potegnut za redovan servis do zagreba splita i rijeke.... (jerbo se tamo proda novih auta na mjesecnom nivou kao kod nas na godisnjem)....
Pa ja o tome pricam cijelo vrijeme, da ako uzimas auto moras to gledati. Jbg, Megane, 307/308 su postali popularni kada su i djelovi postali dostupni. Sjecam se vremena jbt kada je Renault bio skoro pa egzotika, svako letio na G1 i G2. O 80-tim je suvisno i pricati.Ono R5 je bio vrhunac. Nekako kao sto si rekao, entuzijasti vozali takva auta, i tako je i danas sa npr. Toyotom.
User avatar
basicm
Posts: 10474
Joined: 16/01/2012 21:38

#127 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by basicm »

Slazem se sa vama, ali vrijeme se mijenja, tako da za Skodu i Toyotu bukvalno ides na isto mjesto za servis (Bunjo), dok traje garancija, a u slucaju iole bolje prodaje Toyote trgovine autodijelovima ce se za tren prilagoditi. I moslim da se to pomalo i desava, Auris i Rav4 su postali cesta pojava, pa i koji Avensis.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#128 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by klaki »

ne znam sta bih izabrao dok ne bih oba provozao.

Ovako moj glas ide Toyoti, jer Toyota je Toyota ma koliko volio Škodilaka

Nego da kazem, pravo mi je drago sto sve vise japanaca ima na ovom podrucju. Dopizdio mi je ovaj VW mentalitet
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#129 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by ado-šampion »

Vidio neki dan novu Mazdu 3 kod Bosmala, oblijepljenu reklamama, gledam neki dan an TV da su otvorili zastupnistvo, firma se zove Connecta, vidio sam i Ford C-Max s njihovim naljepnicama, nesto zadnjih godina ne pratim nase trziste pa nisam bas bio upucen...

Elem, sto je bitno za ovu temu, odem na njihovu stranicu i ako je vjerovatni cjenovniku koji imaju na stranici, i Mazda 3 i Mazda 6 u ponudi imaju jedan jedini dizel motor od 150 KS. :? Trica s tim motorom i osnovnom opremom kosta 45.5 hiljada, a sestica 51 hiljadu. S obzirom da ima dizela kompaktne klase da biras za nekih 35-40 milja (na akcijama i za 30), a srednje 40-45 (Passat osnovni dizel kosta oko 42), na akcijama i do 40 (C5 recimo), jasno je koliko dobra ce prodaja ici. To je ono o cemu ja ovdje govorim... :roll:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#130 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by mali_milojica »

Problem Mazde je jer na svaku se obracunava carina jer se proizvodi iskljucivo u Japanu.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#131 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by _mufljuz_ »

mali_milojica wrote:Problem Mazde je jer na svaku se obracunava carina jer se proizvodi iskljucivo u Japanu.
barem znas sta kupujes kad pise Made in Japan....
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#132 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by RPM »

Sigurno je prednost Octavie razgranata servisna mreža, velika dostupnost rezervnih dijelova što orginalnih što dupljaka (i nije neki plus) no Octavia zadnjih par godina se učestalo krade, znam najmanje pet likova kome su auta ukradena i nikada vraćena ... Corollu mirno parkiraš, ne moraš ni zaključavati, 5 godina garancije, kasko samo prvu godinu i Bog te veselio.

Japanci ni na američko tržište u početku nisu ušli pompezno s puno reklama, tiho s modelima za prosječnog vozača, pokazali se kao pouzdana i izdržljiva auta ... ovo mi sve liči da će tako biti i u ovom dijelu Evrope. Nedavno su tražili Agrokomercove hale za fabriku rezervnih dijelova ali su ih naši papci odyebali jer nisu mogli ugraditi sebe u cijeli posao.

Btw, Octavia i Corolla su "commuter cars", ako bih se priklonio sportskoj varianti onda bi to bio bmw 320 xyc s manjom kilometražom oko 30,000 km i zdravo đaci. ... Ovako, sve me vuče ka Corolli ... :)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#133 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by ado-šampion »

Nije bas ni argument kradja, po mom misljenju, Octavia se krade, da, ali koliko se Ocatvija ukrade da imaju Zeder ili Hundiny, ili cak Cobru?

Danas za svako auto treba kakva takva zastita, nek se proda 100 tih Corolli svaka ce trebati zastitu. Moj brat stavio Hundiny na Pezo 308 jer je dobio informacije da se i oni kradu. :?
volan
Posts: 152
Joined: 26/04/2013 10:19

#134 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by volan »

Toyota je deklasirala apsolutno sve proizvođače vozila sa garancijom od 5 godina bez ograničenja kilometara tako da u smislu uloženo dobijeno svako poređenje nema nikakvog smisla.
Interesantno bi bilo vidjeti koliko je još proizvođača formalno registrirano u BiH, koliko ja znam dva, ovi ostali bi da se na njih ne odnose lokalni zakoni i sudovi...nemože to tako, tebi profit a da ja svoje živce trgam sa lokalnim varalicama...a uredno platio cifru kao bilo ko u EU.
Corolla treba bolji izbor dizel agregata, koliko vidim tempomat se nemože nikako ukonfigurisat u postojeći koncept što je malo bruka kad se poredi sa octavia-om.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#135 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by jefferson »

volan wrote:Toyota je deklasirala apsolutno sve proizvođače vozila sa garancijom od 5 godina bez ograničenja kilometara tako da u smislu uloženo dobijeno svako poređenje nema nikakvog smisla.
Interesantno bi bilo vidjeti koliko je još proizvođača formalno registrirano u BiH, koliko ja znam dva, ovi ostali bi da se na njih ne odnose lokalni zakoni i sudovi...nemože to tako, tebi profit a da ja svoje živce trgam sa lokalnim varalicama...a uredno platio cifru kao bilo ko u EU.
Corolla treba bolji izbor dizel agregata, koliko vidim tempomat se nemože nikako ukonfigurisat u postojeći koncept što je malo bruka kad se poredi sa octavia-om.
Moraju ubaciti taj 1.6 motor u nju da bi bili imalo konkurentni sto se tice motorizacije. Takodje, kako stvari stoje poceli su eksperimentisati sa turbo benzinskim motorima (bar Lexus dobiva odredjene turbo motore). Medjutim, tu su totalno podbacili. isli su onom tipicnom japanskom strategijom, cekamo da vidimo kako ce se pokazati kod evropljana, pa cemo i mi uskociti u voz. Medjutim, pravo su zakasnili, da se panika vidi i kod Lexusa u SAD, koji u zadnje vrijeme ubise reklamama kako je eto atmosferac bolje rjesenje.
5 godina garancije je extra, sada samo trebaju da skontaju kako da odgovore na zahtjeve kupaca kada istekne garancija.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#136 Re: Odg: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by romeomoraprezivjeti »

jefferson wrote:
volan wrote:Toyota je deklasirala apsolutno sve proizvođače vozila sa garancijom od 5 godina bez ograničenja kilometara tako da u smislu uloženo dobijeno svako poređenje nema nikakvog smisla.
Interesantno bi bilo vidjeti koliko je još proizvođača formalno registrirano u BiH, koliko ja znam dva, ovi ostali bi da se na njih ne odnose lokalni zakoni i sudovi...nemože to tako, tebi profit a da ja svoje živce trgam sa lokalnim varalicama...a uredno platio cifru kao bilo ko u EU.
Corolla treba bolji izbor dizel agregata, koliko vidim tempomat se nemože nikako ukonfigurisat u postojeći koncept što je malo bruka kad se poredi sa octavia-om.
Moraju ubaciti taj 1.6 motor u nju da bi bili imalo konkurentni sto se tice motorizacije. Takodje, kako stvari stoje poceli su eksperimentisati sa turbo benzinskim motorima (bar Lexus dobiva odredjene turbo motore). Medjutim, tu su totalno podbacili. isli su onom tipicnom japanskom strategijom, cekamo da vidimo kako ce se pokazati kod evropljana, pa cemo i mi uskociti u voz. Medjutim, pravo su zakasnili, da se panika vidi i kod Lexusa u SAD, koji u zadnje vrijeme ubise reklamama kako je eto atmosferac bolje rjesenje.
5 godina garancije je extra, sada samo trebaju da skontaju kako da odgovore na zahtjeve kupaca kada istekne garancija.
Atmosferac i jeste bolje rijesenje kad je pouzdanost u pitanju.;-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#137 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by 530i »

A bolji je malo turbo kad ideš na skijanje u Aspen, jbg. :-)
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#138 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by _mufljuz_ »

530i wrote:A bolji je malo turbo kad ideš na skijanje u Aspen, jbg. :-)
jebi ga - nekom Aspen nekom Ivan i Bradina.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#139 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

mali_milojica wrote:Problem Mazde je jer na svaku se obracunava carina jer se proizvodi iskljucivo u Japanu.
Ne zaboravimo da se carina placa na ulaznu cijenu, pa tek onda neki objektivni troskovi, marza dealer-a pa onda to sve zacini PDV ! Prema tome, carina koja je nominalno 10% plus 1% carinskog evidentiranja u konacnoj cijeni ucestvuje sa mozda 6 do 7%.
A Mazda je puno skuplja od tih 6 do 7%, prema tome nije carina neka vadiona iako se mnogi pokusavaju vaditi na nju. Carina se placa i na mnoge ostale aute pa nije bas tolika razlika u cijeni.
Iznenadjem sam visokim cijenama Mazde, moram priznati. Mislim da ne postoji nikakvo opravdanje za takve cijene, kada je poredimo sa ostalim konkurentima.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#140 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

_mufljuz_ wrote:
530i wrote:A bolji je malo turbo kad ideš na skijanje u Aspen, jbg. :-)
jebi ga - nekom Aspen nekom Ivan i Bradina.
Sa Aspena se malo bolje filozofira, na Ivanu samo ovce i sjecanja na II svjetski rat.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#141 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by mali_milojica »

citro wrote:
mali_milojica wrote:Problem Mazde je jer na svaku se obracunava carina jer se proizvodi iskljucivo u Japanu.
Ne zaboravimo da se carina placa na ulaznu cijenu, pa tek onda neki objektivni troskovi, marza dealer-a pa onda to sve zacini PDV ! Prema tome, carina koja je nominalno 10% plus 1% carinskog evidentiranja u konacnoj cijeni ucestvuje sa mozda 6 do 7%.
A Mazda je puno skuplja od tih 6 do 7%, prema tome nije carina neka vadiona iako se mnogi pokusavaju vaditi na nju. Carina se placa i na mnoge ostale aute pa nije bas tolika razlika u cijeni.
Iznenadjem sam visokim cijenama Mazde, moram priznati. Mislim da ne postoji nikakvo opravdanje za takve cijene, kada je poredimo sa ostalim konkurentima.
Cijena radne snage u Japanu.
Transport auta iz Japana do EU.
Vec spomenuta carina od 11% (to je po tvom nekih 3000 KM).
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#142 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by _mufljuz_ »

cijena japanske radne snage - ma jebaji ga - kad se mazda kupi to je 100 posto proizvod sa porijeklom :thumbup:
dinozzoM6
Posts: 320
Joined: 28/12/2011 16:00

#143 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by dinozzoM6 »

Ne znam šta pričate o cijenama Mazde ako niste sve provjerili.
Uzmite cjenovnike VW-a i Mazde zajedno sa popisom opreme i nadoplata pa provjerite
Kod slučaja Mazda 3 vs Golf VII i u benzincima i u dizelima, te sa svim paketima opreme razlika dođe od 2500 do čak 9000 KM (jeftinija od Golfa).
Nemojte gledati samo vrh cjenika od VW-a, ako malo bolje pogledate, za Golf se nadoplaćuje masno ako hoćete 5-era vrata sa el. podizačima nazad, ako hoćete pomodnu navigaciju sa ekranom na dodir, i da ne nabrajam dalje.
Ista stvar sa Mazdom 6 i VW Passat-om, samo što je tu razlika još izraženija, i u cijeni, ali i u dimenzijama, jer je šestica već davno prešišala Passata i dimenzijama je identična novoj E klasi npr, i samo par cm kraća od A6.
Da ne pričam o tome što će Mazda mnogo duže trajati od VW-a, bilo kojeg ;)
Uostalom Connecta ima primjetno niže cijene nego što ih je imao F-AC kad je dilao Mazdu, i pošto ih pratim, već znam da su prodali dosta auta, i da ima dosta zainteresiranih ljudi.

A što se tiče konkurencije i tih odnosa, iskreno, mnogi ljudi ne znaju šta je Mazda očigledno, odite pa probajte i uvjerite se.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#144 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

mali_milojica wrote:
citro wrote:
mali_milojica wrote:Problem Mazde je jer na svaku se obracunava carina jer se proizvodi iskljucivo u Japanu.
Ne zaboravimo da se carina placa na ulaznu cijenu, pa tek onda neki objektivni troskovi, marza dealer-a pa onda to sve zacini PDV ! Prema tome, carina koja je nominalno 10% plus 1% carinskog evidentiranja u konacnoj cijeni ucestvuje sa mozda 6 do 7%.
A Mazda je puno skuplja od tih 6 do 7%, prema tome nije carina neka vadiona iako se mnogi pokusavaju vaditi na nju. Carina se placa i na mnoge ostale aute pa nije bas tolika razlika u cijeni.
Iznenadjem sam visokim cijenama Mazde, moram priznati. Mislim da ne postoji nikakvo opravdanje za takve cijene, kada je poredimo sa ostalim konkurentima.
Cijena radne snage u Japanu.
Transport auta iz Japana do EU.
Vec spomenuta carina od 11% (to je po tvom nekih 3000 KM).
Cijena radne snage u Japanu sigurno nije veca nego u Europi. Transport ? Za flotne transporte ne vise od 400 Eura po autu.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#145 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

dinozzoM6 wrote:Ne znam šta pričate o cijenama Mazde ako niste sve provjerili.
Uzmite cjenovnike VW-a i Mazde zajedno sa popisom opreme i nadoplata pa provjerite
Kod slučaja Mazda 3 vs Golf VII i u benzincima i u dizelima, te sa svim paketima opreme razlika dođe od 2500 do čak 9000 KM (jeftinija od Golfa).
Nemojte gledati samo vrh cjenika od VW-a, ako malo bolje pogledate, za Golf se nadoplaćuje masno ako hoćete 5-era vrata sa el. podizačima nazad, ako hoćete pomodnu navigaciju sa ekranom na dodir, i da ne nabrajam dalje.
Ista stvar sa Mazdom 6 i VW Passat-om, samo što je tu razlika još izraženija, i u cijeni, ali i u dimenzijama, jer je šestica već davno prešišala Passata i dimenzijama je identična novoj E klasi npr, i samo par cm kraća od A6.
Da ne pričam o tome što će Mazda mnogo duže trajati od VW-a, bilo kojeg ;)
Uostalom Connecta ima primjetno niže cijene nego što ih je imao F-AC kad je dilao Mazdu, i pošto ih pratim, već znam da su prodali dosta auta, i da ima dosta zainteresiranih ljudi.

A što se tiče konkurencije i tih odnosa, iskreno, mnogi ljudi ne znaju šta je Mazda očigledno, odite pa probajte i uvjerite se.
Ne znam, nisam provjeravao ali procitah ovdje pa se iznenadih.
Uostalom, tema i nije Mazda, ne znam ko uvali ovu pricu ovdje.
Probao i ja Mazdu (Mazde), pa se iznenadih da se nicim nisam iznenadio. Ne kontam, kao da pricamo o Maseratti-ju (pade mi on na pamet posto su na novim modelima prednje maske cisti plagijat Masseratti-ja). Uz duzno postovanje, naravno, svakom njegovo.
Bitno je da smo svi zadovoljni.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#146 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by citro »

_mufljuz_ wrote:
mali_milojica wrote:Problem Mazde je jer na svaku se obracunava carina jer se proizvodi iskljucivo u Japanu.
barem znas sta kupujes kad pise Made in Japan....
Mojne mufljuze u trans padati, zivota ti. Hajmo biti objektivni, na svakom RAV- u pise Made in Japan pa se ovdje namijenjase motora koji su nemilice trosili ulje.
Istina je jedna - svi se auti kvare i imaju mane, Toyota vjerovatno najmanje od svih, ali ti to Made in Japan nije garancija 100%.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#147 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by johntra »

Nije bitno gdje je šta napravljeno, sve se kvari...evo i Mazde se boje pauka... :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#148 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by _mufljuz_ »

johntra wrote:Nije bitno gdje je šta napravljeno, sve se kvari...evo i Mazde se boje pauka... :D
a tojote se boje m-Rava...

tojota izbacila jedan felericni motor i onda je to sve isto....
nego puna pustinja u Libiji Alziru Saudiji Iraku folcvagena....
sve 4x4 nepoderivo dzipova pikapa sve citroeni folcike pasati...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#149 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by johntra »

Toyota je institucija, jer je kompanija za sebe...Mazda je donedavno bila prepakovani i skuplji Ford, mislim, mnogo kvalitetniji Ford, dok je Toyota skoro uvijek bila sama za sebe...ipak, to ne mijenja činjenicu da je SkyActiv tehnologija, revolucija Mazde na polju tehničkih rješenja i odnosa snage i uštede goriva...i pošto vidim da se sad kao problem uzima cijena Mazde, kad se sve sračuna, carina, transport, izrada, marže, to haman i dođe na razliku iz cjenovnika, u odnosu na ostale konkurente...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#150 Re: Toyota Corolla ili Skoda Octavia

Post by ado-šampion »

dinozzoM6 wrote:Ne znam šta pričate o cijenama Mazde ako niste sve provjerili.
Uzmite cjenovnike VW-a i Mazde zajedno sa popisom opreme i nadoplata pa provjerite
Kod slučaja Mazda 3 vs Golf VII i u benzincima i u dizelima, te sa svim paketima opreme razlika dođe od 2500 do čak 9000 KM (jeftinija od Golfa).
Nemojte gledati samo vrh cjenika od VW-a, ako malo bolje pogledate, za Golf se nadoplaćuje masno ako hoćete 5-era vrata sa el. podizačima nazad, ako hoćete pomodnu navigaciju sa ekranom na dodir, i da ne nabrajam dalje.
Ista stvar sa Mazdom 6 i VW Passat-om, samo što je tu razlika još izraženija, i u cijeni, ali i u dimenzijama, jer je šestica već davno prešišala Passata i dimenzijama je identična novoj E klasi npr, i samo par cm kraća od A6.
Da ne pričam o tome što će Mazda mnogo duže trajati od VW-a, bilo kojeg ;)
Uostalom Connecta ima primjetno niže cijene nego što ih je imao F-AC kad je dilao Mazdu, i pošto ih pratim, već znam da su prodali dosta auta, i da ima dosta zainteresiranih ljudi.

A što se tiče konkurencije i tih odnosa, iskreno, mnogi ljudi ne znaju šta je Mazda očigledno, odite pa probajte i uvjerite se.
Mazda 3 evo upravo gledam nema nista specijalno od opreme osim ekrana osjetljivog na dodir, ova Challenge oprema CD za 45.5 hiljada.
Bas bih volio vidjeti na papiru to da je jeftinija od Golfa 2500 - 9000. Golf VII 2.0 TDI 150 KS Highline dodje oko 43 hiljade s obaveznim Balkan paketom, ima sve sto i Mazda osim ekrana osjetljivog na dodir. Upravo racunao.

Ali poenta mog posta svakako nije bila to, nego da imaju samo jedan dizel u ponudi i to za preko 45 hiljada. Mada sad kad sam sabrao izgleda jos gore, jer je skuplja od usporedivog Golfa. :-) Znaci uspjeh zajamcen na BH trzistu. :roll:

Drug, bez vrijedjanja, ali to "ljudi ne znaju sta je Mazda" djeluje malo pretenciozno, jer Mazda nije BMW nego sasvim prosjecno auto kao i VW, Toyota, Peugeot, itd, da dalje ne nabrajam.
Iako mi ne pricamo uopste o tome, nego pricamo o realnosti BH trzista. Ja licno mozda se ne bih opredijelio za Mazdu 3 ispred Golfa, ali vjerovatno bih za Mazdu 6 ispred Passata, medjutim zelje su jedno, a BH trziste je drugo. Nazalost, Mazda 3 predjvidjam nekolicinu prodanih modela u BiH, osim ako na trziste ubace jos neki manji/jeftiniji dizel i ponude neke akcije.
Post Reply