OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Korisnik03
Posts: 129
Joined: 17/12/2013 16:38

#1 OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Post by Korisnik03 »

Ako moze informacije za auto Opel Vectra b 2.2 DTi 2002 kilometrza 170000 km.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2 Re: OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Post by SONY_91 »

Što se tiče motora radi se o pouzdanom dizelašu. Prestao se je proizvoditi koliko sam mogao pročitati samo zbog toga jer je izrada 1.9 CDTI motora dosta jeftinija. Čuo sam da je bilo nekih problema sa crijevima turbine i tako, a za nešto više proguglaj malo a ako ko zna više neka piše. Sad ako već imaš neku Vectru na meti najbolja varijanta detaljan pregled kao i kod svake kupovine povoljnog auta i to je to. Ako je redovno održavana sa motorom ne bi trebao imati problema jer sam poznavao čovjeka koji je uvezao jednu iz Njemačke koja je bila taxi vozilo, uvezao ju sa 380.000 a zatim bez ikakvih korekcija na motoru prešao još 100.000. Izdataka je imao koliko se sjećam na ovjesu i amortizerima i još nešto sitno oko kočionog sistema
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#3 Re: OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Post by sorcerer »

vozao sam takve kad sam radio u rent a car-u ,dobre su bile ,nisu se kvarile kao corse i astre....
XTech
Posts: 73
Joined: 01/12/2012 23:37

#4 Re: OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Post by XTech »

Komsija vozi Astru G 2.0 DTi, ja Zafiru A 2.0 DTi a prijatelj sa faksa je imao Vectru i to mislim sa bas tom masinom. Inace, onako subjektivno, kod Opela vise cijenim benzince (cudo jedno kako je kadett isao :D ).
Najbitnije je da provjeris kilometrazu, snimis stvarno stanje vozila sa nekim ko se razumije i onda odvagas. Od ova gore tri navedena samo je Astra imala dva puta problem sa elektronikom na pumpi visokog pritiska. Po meni podcjenjena vozila, kao i Ford. Ovoga sa Vectrom su odvracali bas zbog pumpe ali to auto je bukvalno gazeno 4 godine i nikada nije imao problema. Pomalo potvrd ovjes kod sva tri nabrojana, ili je do mene nesto, nekad mi se G2 cini meksi jer i njega vozim, nekako su sva tri vise za autoceste nego za gradske voznje. Vectra ima solidnog prostora, dobar gepek, rucice za zmigavce i duga svjetla znaju otici... Uglavnom sve zavisi kakav i u kojoj mjeri odrzavan primjerak ubodes, kolika je stvarna predjena kilometraza te na kraju - cijena.
Prepadali su i mene posto je u Zafiri VP44 PSG16 pumpa, a auto je vec preslo gotovo 50k bez ikakvih problema. Svako vozilo trazi odrzavanje, redovne izmjene ulja, filtera i sto kvalitetnije gorivo.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5 Re: OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Post by Ned071 »

ako ti sta moze pomoci
navozao sam se u astri 2, sa 2.o dti motorom. lanac ima, to je prednost. za sest i po godina, mijenjan samo nekakav regler. osim redovnog servisa, nista vise. a on je kostao 120 maraka.
bez laganja ikakvog, meni ni u dzep ni iz dzepa jer nije bila moja. prodata sa 270 milja na satu, originalnih, jos uvijek ide ko metak.
jako, jako podcijenjeno auto. a jeftino za odrzavat, ne krade se i nije cesta ko golf 4. jedni sto rapidno gubi na vrijednosti. stoga je bas vectra b, 2.0 dti facelift jedan od moja tri izbora za "novo" auto. sa srecom, ako sam pomogao
Samid
Posts: 70
Joined: 12/09/2007 21:24

#6 Re: OPEL VECTRA b 2.2 DTI 2002 INFORMACIJE

Post by Samid »

Prije godinu dana buraz kupio istu u D sa 172000 km,i evo vozi godinu dana .Presao oko 30.000 km bez ijednog problema.Pozzzzzz
Post Reply