STARMAXX zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1 Re: STARMAXX zimske gume

Post by drndalo »

Ja nisam ni cuo za njih, a kamoli probao, pa ih zbog toga ne bih ni kupio....
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#2 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Altsa »

ima tema o zimskim gumama sta nas zamaras otvaranjem pojedinacnih tema :roll:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3 Re: STARMAXX zimske gume

Post by sema911s »

savjet dodaj joj 50km i kupi gume koje valjaju,.,,

prije nekoliko godina sam kupio tako neko zvucno zanimljivo ime, i nikada vise,.,.
hairlija_sa
Posts: 194
Joined: 03/08/2012 08:58

#4 Re: STARMAXX zimske gume

Post by hairlija_sa »

ja imam njihove ljetne gume istog profila i dimenzije...iskreno nisu lose, samo je bar po meni zamjerka sto stvaraju buku...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5 Re: STARMAXX zimske gume

Post by jefferson »

cuske wrote:Pozdrav,

Planiram uzet zimske gume turskog proizvodžača "STARMAXX" dimenzija: 205/55/R16.

Najviše me je privukla cjena od 119KM po komadu s ugradnjom, a poprilično me odbija saznanje da je pravljeno u turskoj (nemam ništa protiv turaka al im je roba u 90% slučajeva katastrofa)

Slobodnom odokativnom metodom djeluju kao dobre gume. Šara im je jako dobra za zahvatit snjeg - asafalt, a i za odvod vode (aquapulling). Guma je poprilično mekana što me navodi na predpostavku da dobro prijanja na mokrom i na ledu, a lošija strana jeste što je velika vjerovatnoća da se brzo troši ako u obzir uzmemo njenu mehkoću.
Iskreno više volim gumu koja se malo više troši, al da me zadrži na cesti.

Interesuju me iskustva vozača koji su vozili ili voze s tim gumama.

Samo bez upada da je sava najbolja na svjetu, da sam za te pare mogao kupit savu i sl kao ni iskustvo od mog druga sestra ima momka koji zna babovog jarana da vozi te gume i sl iskustva s koljena na koljeno. Samo lična iskustva.

Hvala.
Opet se vracamo na ono sto si mogao procitati na temi zimske gume.
Nije problem kako ce guma zahvatiti snijeg, a ni akvaplaning toliko. Problem je kako ta guma drzi u krivini po mokrom, jebo akvaplaning. Kakva je po ledu? kakva je po bljuzgavici koja je inace veci problem za proizvodjace za rjesiti nego utabani snijeg.
kakva je po suhom? Vise zimi vozis po suhom i mokrom nego po snijegu!
119km? Daj malo vise para i kupi Savu S3.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6 Re: STARMAXX zimske gume

Post by jefferson »

Jaro ti iz krajnosti u krajnost.
Kupuj Vredestein nemoj ni razmisljati! Taj Starmaxx nije ni S od Save a kamoli da je poredis sa Vredesteinom.
Razlika izmedju Vredesteina i te turske gume moze biti u kocenju i 5 metara, a po suhom moze i vise. To moze biti razlika izmedju zivota i smrti, zbog 160km za 4 gume.
Nidje veze!
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#7 Re: STARMAXX zimske gume

Post by sema911s »

kako nastaju te no name gume,., neki lanac prodavnica vani nesto tipa "interex" naruci da pored sapuna i hljeba ima i gume za neznalice i svi navale jer su jeftine,.,jer im avto sluzi za nekih 800metara godisnje i njima su dobre,.,.
probaj sa tim gumama uz nasu ulicu avde hodzica kada padne kisa,. ako se popenjes svaka ti dala,.,
i neznam sto razmisljas o ovome smecu pored snovtrac 3,.,imas u temi o gumama sta sam napisao o njima,.,.

ustedices nesto malo,.,a imaces buke na izvoz, vozne sposobnosti te gume nula bobaka,., bice dobra u jednom usloovu i kapak,. doci ce toplije vrijeme u decembru i kako zatopli tako se trose iste,.,.,


i da napravila ih je firma koja pravi plasticno posudje,., istrazivanje su radili nepunih 6 mjeseci,., i pustili u prodaju,., nasli nekog veletrgovca koji ih je uvalio nekome i svi trljaju ruke zadovoljni,.,


sracunaj koliko ta guma kosta ako na snovtrac i ostale gume na 1000kom stavljaju marzu 30% nesmiju vise jer su zastupnici,., e onda uporedes sa tim vehabijom max koliko je on zaracunoo,.,. i koliko kosta za proizvodnju
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8 Re: STARMAXX zimske gume

Post by muha_sa »

danas vidjeh veliki pano na kojem reklamiraju zimske hume COOPER--cijene prihvatljive al pojma nemam kakve su gume pa ako ko zna nek nešto šarne ovdje :)
belmin_94
Posts: 35
Joined: 29/10/2012 13:16

#9 Re: STARMAXX zimske gume

Post by belmin_94 »

drndalo wrote:Ja nisam ni cuo za njih, a kamoli probao, pa ih zbog toga ne bih ni kupio....
Last edited by belmin_94 on 21/10/2013 20:32, edited 1 time in total.
belmin_94
Posts: 35
Joined: 29/10/2012 13:16

#10 Re: STARMAXX zimske gume

Post by belmin_94 »

cuske wrote:Pozdrav,

Planiram uzet zimske gume turskog proizvodžača "STARMAXX" dimenzija: 205/55/R16.

Najviše me je privukla cjena od 119KM po komadu s ugradnjom, a poprilično me odbija saznanje da je pravljeno u turskoj (nemam ništa protiv turaka al im je roba u 90% slučajeva katastrofa)

Slobodnom odokativnom metodom djeluju kao dobre gume. Šara im je jako dobra za zahvatit snjeg - asafalt, a i za odvod vode (aquapulling). Guma je poprilično mekana što me navodi na predpostavku da dobro prijanja na mokrom i na ledu, a lošija strana jeste što je velika vjerovatnoća da se brzo troši ako u obzir uzmemo njenu mehkoću.
Iskreno više volim gumu koja se malo više troši, al da me zadrži na cesti.

Interesuju me iskustva vozača koji su vozili ili voze s tim gumama.

Samo bez upada da je sava najbolja na svjetu, da sam za te pare mogao kupit savu i sl kao ni iskustvo od mog druga sestra ima momka koji zna babovog jarana da vozi te gume i sl iskustva s koljena na koljeno. Samo lična iskustva.

Hvala.

Prijatelju ja sam ih danas kupio.za Peugeot 307.ali sam uzeo 195/65/ 15 na čelične felge.pusti ove priče ne valjaju vako nako.Gume stvarno su dobre imaju extra šaru i mekane su što je veoma bitno za snijeg i bljuzgavicu.Starmaxx je najveći turski proizvođač guma.Prije su pravili gume za traktore i agrikulturu ali od prije nekolika godina rade i za putnička vozila.
I da starmaxx je dio PIRELLI grupe.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#11 Re: STARMAXX zimske gume

Post by 530i »

muha_sa wrote:danas vidjeh veliki pano na kojem reklamiraju zimske hume COOPER--cijene prihvatljive al pojma nemam kakve su gume pa ako ko zna nek nešto šarne ovdje :)
Nisu od jučer, ali nešto i nisu popularni kod nas...
http://en.wikipedia.org/wiki/Cooper_Tir ... er_Company
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#12 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Teufik »

belmin_94 wrote:
drndalo wrote:Ja nisam ni cuo za njih, a kamoli probao, pa ih zbog toga ne bih ni kupio....

Prijatelju ja sam ih danas kupio.za Peugeot 307.ali sam uzeo 195/65/ 15 na čelične felge.pusti ove priče ne valjaju vako nako.Gume stvarno su dobre imaju extra šaru i mekane su što je veoma bitno za snijeg i bljuzgavicu.Starmaxx je najveći turski proizvođač guma.Prije su pravili gume za traktore i agrikulturu ali od prije nekolika godina rade i za putnička vozila.
I da starmaxx je dio PIRELLI grupe.
Eto nisi ni jedan Km presao u zimskim uslovima i baljezgas da su dobre.
Crne, okrugle, gumene i mekane....i moraju valjat.
I sta ako su dio Pirelli grupe...sve te sto su dio neke grupe su kite jer da valjaju njihovi vlasnici bi im uz njihovo dodali i svoje ime, al nece ljudi da se brukaju.

Ti uzeo i dobre,jel?

Ne zalijecite se sa no name produktima.
belmin_94
Posts: 35
Joined: 29/10/2012 13:16

#13 Re: STARMAXX zimske gume

Post by belmin_94 »

Teufik wrote:
belmin_94 wrote:
drndalo wrote:Ja nisam ni cuo za njih, a kamoli probao, pa ih zbog toga ne bih ni kupio....

Prijatelju ja sam ih danas kupio.za Peugeot 307.ali sam uzeo 195/65/ 15 na čelične felge.pusti ove priče ne valjaju vako nako.Gume stvarno su dobre imaju extra šaru i mekane su što je veoma bitno za snijeg i bljuzgavicu.Starmaxx je najveći turski proizvođač guma.Prije su pravili gume za traktore i agrikulturu ali od prije nekolika godina rade i za putnička vozila.
I da starmaxx je dio PIRELLI grupe.
Eto nisi ni jedan Km presao u zimskim uslovima i baljezgas da su dobre.
Crne, okrugle, gumene i mekane....i moraju valjat.
I sta ako su dio Pirelli grupe...sve te sto su dio neke grupe su kite jer da valjaju njihovi vlasnici bi im uz njihovo dodali i svoje ime, al nece ljudi da se brukaju.

Ti uzeo i dobre,jel?

Ne zalijecite se sa no name produktima.
Imas google pa pogledaj malo.I ja sam dobro sve pretražio i onda uzeo.Aha onda ni Škoda ne valja eto uzet ćemo to u obzir.nema veze što je VW motor sve VW.da valja stavili bi na nju i taj njihov znak daj molim te ja ne baljezgam samo kažem da svaka nova guma ima kvalitet koliko toliki.Zašto nije Continental stavio svoje ima na sportivu zato što je to njihov jeftiniji brend za slabija tržišta.tako i starmaxx i dosta tih guma.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#14 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Teufik »

belmin_94 wrote:
Imas google pa pogledaj malo.I ja sam dobro sve pretražio i onda uzeo.Aha onda ni Škoda ne valja eto uzet ćemo to u obzir.nema veze što je VW motor sve VW.da valja stavili bi na nju i taj njihov znak daj molim te ja ne baljezgam samo kažem da svaka nova guma ima kvalitet koliko toliki.Zašto nije Continental stavio svoje ima na sportivu zato što je to njihov jeftiniji brend za slabija tržišta.tako i starmaxx i dosta tih guma.
Ma pravo si pretrazio. Cestitam. Nek je sa srecom.
Ne mijesaj babe i zabe. I dobro se zapitaj sto Continental ne stavlja svoje ime na Sportivu.
Da su i priblizno dobre originalnom Contiju na sva zvona bi to isticali.


Prije su ti mali nezavisni proizvodjaci imali u odredjenim segmentima jako dobre gume, specijalizirali su se za odredjena podrucja, medjutim, dodju velikani, poklope ih i useru i ono sto valja.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#15 Re: STARMAXX zimske gume

Post by jefferson »

belmin_94 wrote:
cuske wrote:Pozdrav,

Planiram uzet zimske gume turskog proizvodžača "STARMAXX" dimenzija: 205/55/R16.

Najviše me je privukla cjena od 119KM po komadu s ugradnjom, a poprilično me odbija saznanje da je pravljeno u turskoj (nemam ništa protiv turaka al im je roba u 90% slučajeva katastrofa)

Slobodnom odokativnom metodom djeluju kao dobre gume. Šara im je jako dobra za zahvatit snjeg - asafalt, a i za odvod vode (aquapulling). Guma je poprilično mekana što me navodi na predpostavku da dobro prijanja na mokrom i na ledu, a lošija strana jeste što je velika vjerovatnoća da se brzo troši ako u obzir uzmemo njenu mehkoću.
Iskreno više volim gumu koja se malo više troši, al da me zadrži na cesti.

Interesuju me iskustva vozača koji su vozili ili voze s tim gumama.

Samo bez upada da je sava najbolja na svjetu, da sam za te pare mogao kupit savu i sl kao ni iskustvo od mog druga sestra ima momka koji zna babovog jarana da vozi te gume i sl iskustva s koljena na koljeno. Samo lična iskustva.

Hvala.

Prijatelju ja sam ih danas kupio.za Peugeot 307.ali sam uzeo 195/65/ 15 na čelične felge.pusti ove priče ne valjaju vako nako.Gume stvarno su dobre imaju extra šaru i mekane su što je veoma bitno za snijeg i bljuzgavicu.Starmaxx je najveći turski proizvođač guma.Prije su pravili gume za traktore i agrikulturu ali od prije nekolika godina rade i za putnička vozila.
I da starmaxx je dio PIRELLI grupe.
To ih garan svrstava rame uz rame sa Continentalom ili Vredesteinom. Ali OK, Turska kao zemlja sa ogromnim snjeznim padavinama, pa valjda iz iskustva znaju.
Guma se ne ocjenjuje po sari, nego ono od cega je ta sara napravljena. Imas guma zimskih za koje bi pomislio da nikad ne bi mogle po snijegu, a nista ih ustvari ne moze zaustaviti po snijegu.
Da je tako lako napraviti gumu, onda bi i BMW na M5 ugradjivao Starmaxx a ne Michelin.
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#16 Re: STARMAXX zimske gume

Post by mayab »

Ako nigdje ne mogu procitati neki koliko toliko objektivan test tih guma ja ih ne bi kupovao, jer nesto posebno dobre nisu sigurno, a daj Boze da su prosjecne!
Meni su prosle godine nudili PETLAS ( u Unitradeu), isto turske, ali velika su nepoznanica, tako da sam se odlucio za Savu S3+
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#17 Re: STARMAXX zimske gume

Post by citroen xm »

Te gume mogu biti odlične, a mogu biti smeće. Jednostavno kod nas nisu zastupljene i mi sad samo nagađamo. Iskreno ja se ne bih usudio da budem žrtveno jagnje, ali isto tako ako se za dvije-tri godine pokažu u praksi dobro sigurno ih ne bi izbjegavao zbog imena i zemlje porijekla. I Dačiji su se rugali zbog zemlje porijekla pa ispade solidno i veoma pouzdano auto.
belmin_94
Posts: 35
Joined: 29/10/2012 13:16

#18 Re: STARMAXX zimske gume

Post by belmin_94 »

citroen xm wrote:Te gume mogu biti odlične, a mogu biti smeće. Jednostavno kod nas nisu zastupljene i mi sad samo nagađamo. Iskreno ja se ne bih usudio da budem žrtveno jagnje, ali isto tako ako se za dvije-tri godine pokažu u praksi dobro sigurno ih ne bi izbjegavao zbog imena i zemlje porijekla. I Dačiji su se rugali zbog zemlje porijekla pa ispade solidno i veoma pouzdano auto.

To sigurno stoji nisu zastupljene odnedavno su tek kod nas pa i nema nešto specijalno o njima.Pitam ja čovjeka koji mi prodaje kakve su kaže on meni ko i sve gume ove cijene ništa lošije ništa bolje rang SPORTIVA.DEBICA.neki mi spominju savu.i ja bi savu ali onu originalnu kako ih poljska pravi ništa od njih nema bar po onome što sam čuo od ljudi koji ih prodaju.Poslužit će za ono što su namijenjene.A stvarno ne znam šta ima loše u turskim proizvodima.Ima sranja a ima i dobrih stvari kao i iz svake zemlje.Ja se nadam da su ove gume dobre.
belmin_94
Posts: 35
Joined: 29/10/2012 13:16

#19 Re: STARMAXX zimske gume

Post by belmin_94 »

belmin_94 wrote:
citroen xm wrote:Te gume mogu biti odlične, a mogu biti smeće. Jednostavno kod nas nisu zastupljene i mi sad samo nagađamo. Iskreno ja se ne bih usudio da budem žrtveno jagnje, ali isto tako ako se za dvije-tri godine pokažu u praksi dobro sigurno ih ne bi izbjegavao zbog imena i zemlje porijekla. I Dačiji su se rugali zbog zemlje porijekla pa ispade solidno i veoma pouzdano auto.

To sigurno stoji nisu zastupljene odnedavno su tek kod nas pa i nema nešto specijalno o njima.Pitam ja čovjeka koji mi prodaje kakve su kaže on meni ko i sve gume ove cijene ništa lošije ništa bolje rang SPORTIVA.DEBICA.neki mi spominju savu.i ja bi savu ali onu originalnu kako ih poljska pravi ništa od njih nema bar po onome što sam čuo od ljudi koji ih prodaju.Poslužit će za ono što su namijenjene.A stvarno ne znam šta ima loše u turskim proizvodima.Ima sranja a ima i dobrih stvari kao i iz svake zemlje.Ja se nadam da su ove gume dobre.

Javit ću vam se kad padne snijeg pa ću vam reći.Ja ne sumnjam u njihovu kvalitetu. :D :D
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#20 Re: STARMAXX zimske gume

Post by citroen xm »

To su samo naše predrasude. Rugamo se svemu, a nismo u stanju čačkalicu da napravimo i pored ovolikih šuma. Ja ne tvrdim da te gume nisu odlične, takođe neću tvrditi da nisu smeće. Jednostavno ću sačekati da se ostali uvjere jer ne želim da prvi isprobavam na svojoj koži.
belmin_94
Posts: 35
Joined: 29/10/2012 13:16

#21 Re: STARMAXX zimske gume

Post by belmin_94 »

http://www.youtube.com/watch?v=Eo-qEmuDpAc

Eto još to test u Italiji i neću vas više smarati.Svako ima svoje. Test gdje se ova guma pokazala bolja od dosta brendova sa kojim se takmiči.Glupo je upoređivati tamo neku fabriku BMW koja kupuje michelin i gumu koju mogu kupiti ljudi ispod prosječne kupovne moći Evropljana tj: mi u BiH.Dosta današnjih brendova ima samo ime koje se steklo nekada.Pa dns i ako uvale nešto neće se o tome puno pričati. Pozz svima
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#22 Re: STARMAXX zimske gume

Post by jefferson »

belmin_94 wrote:
belmin_94 wrote:
citroen xm wrote:Te gume mogu biti odlične, a mogu biti smeće. Jednostavno kod nas nisu zastupljene i mi sad samo nagađamo. Iskreno ja se ne bih usudio da budem žrtveno jagnje, ali isto tako ako se za dvije-tri godine pokažu u praksi dobro sigurno ih ne bi izbjegavao zbog imena i zemlje porijekla. I Dačiji su se rugali zbog zemlje porijekla pa ispade solidno i veoma pouzdano auto.

To sigurno stoji nisu zastupljene odnedavno su tek kod nas pa i nema nešto specijalno o njima.Pitam ja čovjeka koji mi prodaje kakve su kaže on meni ko i sve gume ove cijene ništa lošije ništa bolje rang SPORTIVA.DEBICA.neki mi spominju savu.i ja bi savu ali onu originalnu kako ih poljska pravi ništa od njih nema bar po onome što sam čuo od ljudi koji ih prodaju.Poslužit će za ono što su namijenjene.A stvarno ne znam šta ima loše u turskim proizvodima.Ima sranja a ima i dobrih stvari kao i iz svake zemlje.Ja se nadam da su ove gume dobre.

Javit ću vam se kad padne snijeg pa ću vam reći.Ja ne sumnjam u njihovu kvalitetu. :D :D
Ja koliko znam zimi se vozi i po mokrom, suhom, ledu. Tos to ta guma moze biti OK na snijegu ne znaci da ce biti OK kada u februaru jugo zapuse i temperatura skoci na 20 stepeni.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#23 Re: STARMAXX zimske gume

Post by johntra »

Postajete dosadni sa tim vozi se i po ostalim površinama...koliko to on vozi, 150 na sat, 200? svaka guma može dati solidnu trakciju u normalnim uslovima vožnje, po bilo kakvoj podlozi...naravno, skuplje gume će brzinu reakcije smanjiti što više, jeftinije neće...ali ako se vozi normalno zimi, a gle čuda, zimi ga baš nešto i ne možeš gariti, onda su jeftinije sasvim solidno rješenje...mene je više strah stare gume, koja se gazila u svim uslovima, ljeti i i zimi, nego nove jeftinije...
User avatar
bude
Posts: 932
Joined: 10/11/2008 13:26

#24 Re: STARMAXX zimske gume

Post by bude »

cuske wrote:
Za ovu pitam jer mi je cjena prihvatljiva, a ovako izgleda dobro i samo me interesuju iskustva.

A ako ova ne bude ok necu uzimat savu nego "VREDESTEIN 205-55R16 SNOWTRAC3 91H 189KM" sa popustom 153KM komad.
gdje je ova?
User avatar
bude
Posts: 932
Joined: 10/11/2008 13:26

#25 Re: STARMAXX zimske gume

Post by bude »

ok, hvala :)
Post Reply