STARMAXX zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#76 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Bakir1 »

pa mozda neko u turskoj nikad nije cuo za savu?
kakva je to garancija bilo cega kada su u pitanju gume jel neko za njih ikad cuo
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#77 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Qler »

Pa to sam i ja napisao, ja nisam cuo, ali ne znaci da pola azije ne vozi na njima...Samo kazem, opet, zbog nekog svog subjektivnog osjecaja, vise vjerujem gumi za koju sam cuo i koju voze ljudi ovdje, a i bila je na ADAC-ovom testu :)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#78 Re: Odg: STARMAXX zimske gume

Post by romeomoraprezivjeti »

Qler wrote:Pa to sam i ja napisao, ja nisam cuo, ali ne znaci da pola azije ne vozi na njima...Samo kazem, opet, zbog nekog svog subjektivnog osjecaja, vise vjerujem gumi za koju sam cuo i koju voze ljudi ovdje, a i bila je na ADAC-ovom testu :)
E ako vjerujes adac testu,onda ces uvijek kupovati continental gume. Uvijek su najbolje na testu,kao i sve njemacko sto se pojavi na testiranju.

poslano s moga Sonija Ze:-D
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#79 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Qler »

Sad sam uzeo continental, prosle su bile GY, a mislim da sam trebao sad uzeti dunlop, ali jebaji ga...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#80 Re: STARMAXX zimske gume

Post by jefferson »

BiGBraAder wrote:Pročitao sam samo prvih nekoliko postova i samo mogu reći da je nevjerovatno koliko se pravimo stručnjaci u stvarima o kojima nemamo pojma!
Starmaxx gume su proizvedene od strane turskog proizvođača Petlas koji postoji nekih 50-ak godina i koji je najveća turska fabrika guma. Ali pošto kod nas ništa što nije Golf i Sava ne valja onda je i ovo smeće... OVa fabrika izvozi u više od sto zemalja širom svijeta a proizvodi ,između ostalog i gume za vojnu industriju i avione pa valjda nešto znaju o toma poslu. Moj jaran ih je stavio na svoje auto još u oktobru i kaže da su beton(!) ali ko hoće da da još 30 ili 50 KM po gumi za nešto što je kvalitetom slično-samo udri, Sava (i sl.) živi od takvih!

http://www.petlas.com/en/
http://www.starmaxx.com/en/



Jah , malo sam zakasnio sa postom al' moradoh štagod napisat' sry.
Pa i Trayal je pravio gume za MIG-21 koje su se bolje pokazale od originalnih ruskih i bile na nivou Dunlopa kada je u pitanju trajanje (imale 15 ciklusa isto kao i Dunlop). I sta sad? Bil uzeo Trayal ili Dunlop i stavio na auto?
To sto izvoze u 100 zemalja cini ih dobrim trgovcima i nista vise.
sele_se
Posts: 4
Joined: 07/08/2007 20:31

#81 Re: STARMAXX zimske gume

Post by sele_se »

Vozio sam starmaxx na vel satisu 245-45-18 ljetne, nove kupio. Isprva bio sumnjicav zbog cijene i mjesta proizvodnje (Turska). Medjutim, guma se pokazala zaista extra, odlicna na kisi, ne bruje, svaka pohvala. Nakon toga, sad je vozim na 530d, imao michelin 225-50-17 na mokrom asvaltu auto je plesalo, i prednji i zadnji kraj. Nakon takvog prvog iskustva sa Michelinom (odlazak u Sarajevo), po povratku kupim 225-40-18 i 255-35-18, opet naravno Starmaxx. I dalje sam prezadovoljan gumom, pa sam kupio i zimske. Gume nisu plastika, ne bruje, ne trose se... Moja preporuka, od srca..
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#82 Re: STARMAXX zimske gume

Post by problemnatravunu »

Vjerujem ti, ali ja ipak volim da vidim neke rezultate objektivnih mjerenja ; šta ja znam svako hvali svoje, eto danas sasvim slučajno na parkingu vidim BMW 5 karavan sa Tigar zimskim gumama, i on bi sigurno rekao da je sve super, a ipak znamo gdje je Tigar...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#83 Re: STARMAXX zimske gume

Post by jefferson »

sele_se wrote:Vozio sam starmaxx na vel satisu 245-45-18 ljetne, nove kupio. Isprva bio sumnjicav zbog cijene i mjesta proizvodnje (Turska). Medjutim, guma se pokazala zaista extra, odlicna na kisi, ne bruje, svaka pohvala. Nakon toga, sad je vozim na 530d, imao michelin 225-50-17 na mokrom asvaltu auto je plesalo, i prednji i zadnji kraj. Nakon takvog prvog iskustva sa Michelinom (odlazak u Sarajevo), po povratku kupim 225-40-18 i 255-35-18, opet naravno Starmaxx. I dalje sam prezadovoljan gumom, pa sam kupio i zimske. Gume nisu plastika, ne bruje, ne trose se... Moja preporuka, od srca..
Stavis Michelin na BMW 530d, auto plese (iako BMW koristi Michelin na mnogim svojim autima) i kao prva opcija su Starmaxx. Nisu Continental, Bridgestone, Pirelli, Good Year, nego Starmaxx.
Nego kako ide prodaja tih Starmaxx guma?
sejoo
Posts: 69
Joined: 30/08/2009 11:07

#84 Re: STARMAXX zimske gume

Post by sejoo »

Pozdrav raja,
Razmišljam da uzmem ljetne gume za 215/60/17 pa ne mogu da se odlučim za proizvođača,a razlog je naravno cijena. Kupio bih neke gume srednje klase prema većoj. Može li mi neko dati savjet koje da kupim?
Unaprijed se zahvaljujem
sejoo
Posts: 69
Joined: 30/08/2009 11:07

#85 Re: STARMAXX zimske gume

Post by sejoo »

sejoo wrote:Pozdrav raja,
Razmišljam da uzmem ljetne gume za 215/60/17 pa ne mogu da se odlučim za proizvođača,a razlog je naravno cijena. Kupio bih neke gume srednje klase prema većoj. Može li mi neko dati savjet koje da kupim?
Unaprijed se zahvaljujem
Pogrešan topic!
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#86 Re: STARMAXX zimske gume

Post by basicm »

Imam ih ja, ne valjaju, barem meni. 235/65-17

Pricam o naslovu teme ne o ovom upadu.
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#87 Re: STARMAXX zimske gume

Post by LeKo »

basicm wrote:Imam ih ja, ne valjaju, barem meni. 235/65-17

Pricam o naslovu teme ne o ovom upadu.
Gdje gube, snijeg, kisa? Mogao bih ih dobiti prilicno povoljno, da ne bacam lovu ako su "tanke".
User avatar
basicm
Posts: 10480
Joined: 16/01/2012 21:38

#88 Re: STARMAXX zimske gume

Post by basicm »

Slabo prijanjanje, klize ustranu veoma lako. Zaustavljanje isto. Osim sto su jeftine nemaju nijedan plus, jedino ljeti ih voziti.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#89 Re: STARMAXX zimske gume

Post by kabal1337 »

radije probaj Daytor ili Barum. Reci da je Starmaxx bolji od michelin ps ili pss ili to je stvarno :lol:
User avatar
kartman
Posts: 13
Joined: 22/12/2013 16:43

#90 Re: STARMAXX zimske gume

Post by kartman »

Pozdrav, samo da napišem svoje iskustvo: prije 4 godine kupio Starmaxx 205/55/16 i nikad ni jednom nisam osjetio proklizavanje, ili jedan problem na cesti. Smatram sebe kao normalnog običnog vozača koji svoju vožnju prilagođava uslovima na cesti. Imam iskustva i s Hankook, Sava, Debica, Michelin (imao ih na službenim vozilima) i mislim da su Starmaxx dobar omjer uloženo-dobiveno. Toliko od mene. :run:
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#91 Re: STARMAXX zimske gume

Post by Throttle »

Za cijenu su sigurno pristojne. Njih kupuju oni sto ne vjeruju protektu a zele sto jeftinije proci.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#92 Re: STARMAXX zimske gume

Post by high_volume »

kabal1337 wrote:radije probaj Daytor ili Barum. Reci da je Starmaxx bolji od michelin ps ili pss ili to je stvarno :lol:
Nekad davno imao sam na Fabiji 1,9 sve 4 Dayton gume. Kočio k'o lud s njima (vozim brže od drugih :)) i nikad nije bilo proklizavanja. Bio prezadovoljan s ovim gumama
Post Reply