Panda, Corsa ili Fabia?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
m1ral3m
Posts: 57
Joined: 01/05/2010 17:00

#1 Panda, Corsa ili Fabia?

Post by m1ral3m »

Zanima me misljenje onih koji imaju ove aute ili koji imaju bilo kakvog iskustva, jer se ne mogu odluciti.. cijena slicna, potrosnja slicna..
Fiat Panda 2005 1.3 cdti 69KS 169.000 (nije "van", prepravljan i sl nego fabricki)
Corsa C 1.3 cdti 69KS 2005 157000km
Fabia 1.9 tdi 101KS 2003 180.000km
svi imaju neku osnovnu opremu tj klima, abs, servo, servisna...
Svaki od njih je u jakom dobrom stanju (provjereno u servisu) i opticki bez ostecenja.


hvala unaprijed
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#2 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by LeKo »

Fabia.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by Optimist »

Fabia ti je najveca i kod nas ces najlakse doci do dijelova jer ih ima na svakom koraku. Corsa bi bila drugi izbor. Pandu ja licno ne bih, jer je suvise malo auto.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#4 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by relax11 »

Fabia

Imam ja Fabiu Elegance 1.9 tdi 101ps auto odlican kod mene je godinu nisam imao nikakvih problema!

Snaga auta nevjerovatna nisam mogao vjerovati na pocetku , udobnost na nivou, potrosnja smijesna!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#5 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by jefferson »

Velika je to razlika u motorima. Mislim da je Corsa generalno bolja od Fabije, ali 1.9tdi sa 101ps je daleko bolji za nase uslove, posebno kada su u pitanju prevoji, preticanje na istim i slicno.
Nemoj zaboraviti da zbog toga sto je VW, i za deset godina ces imati ljudi koji bi bubreg dali za taj motor :lol:
User avatar
ragnoti
Posts: 35
Joined: 05/09/2013 11:49

#6 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by ragnoti »

Corsa za koju pitaš ima motor Z 13 DT, je zapravo Fiatov motor 1.3 Jtd multijet, isti kao u toj Pandi. Dobar motor, Common rail tehnologija :thumbup: , imamo u firmi 2 Pande koje dobro služe. Tegle teret i prešle su po 250 000.
Corsu ima kolegica i mislim da je puno bolji auto od Pande ako se koristi za vožnju, kao putnički auto, puno toplija atmosfera u unutrašnjosti, jedina zamjerka je ta što je malo tijesna, i osobe koje su ogromne kao ja mogu stati samo dvije, dok u pandu bi ovakvih išlo 4 komada bez problema :-D , ako želiš auto tovariti uzmi Pandu, ona je praktičnija za takve stvari.
Što se tiče Fabije, posjedovao sam je kratko vrijeme, nije nešto, kvalitet onako osrednji, Corsa je puno bolja, držanje na putu i upravljivost najlošija u klasi, ima plastične selen blokove na koji znaju nekada praviti probleme u vidu ljuljanja prilikom kočenja, i ponekad šaltanja, uglavnom brzo i odu.
Motor je pumpa dizna, zna biti problema na toj kilometraži sa kapanjem brizgaljki što može prouzrokovati ogromnu glavobolju i olakšanje novčanika. Problemi sa Turbom su neminovni.
Jedina prednost u odnosu na oba auta je snaga motora i mogučnost prodaje u svaka doba, i uvijek možeš uzeti dobre pare, vratiš je jedno 30 000 na satu i eto levata :-D
mr-slick
Posts: 17
Joined: 27/12/2012 10:27

#7 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by mr-slick »

Registracija u korist Pande i Corse, tj. manji izdatak pri istoj. Godiste također! Potrosnja isto tako!
E sad, Fabia je auto gabaritima recimo haman porodicno auto, pa i voznim karakteristikama! Odrzavanja redovna su tu negdje, u 5 dekica sto bi rekli. Ali Fabia ima plivajuci zamajac, tj. na autima sa tim motorima stavlja se plivajuci, golf, Octavia, Audi... a to ti dodje 1.000 KM sa svim. Jest da mozes imati srece pa narednih 50.000 km neces morati mjenjati, ovisi o mnogo varijabli.
Oduzmi, saberi sam! Jedino sto nisi kazao to je da li imas garazu? Jer imaj na umu da Fabia ima najbolju antikorozivnu zastitu, davali su 12 godina garancije na lim! Tako da ti to moze biti presudan faktor, meni bi bio!

Nadam se da sam bio od pomoci,
pozdrav!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#8 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by agent_zero »

Pandu preskoči...

Da su približno istih kilometraža, rekao bih fabia... Ovako, nisam siguran baš.
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#9 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by Zvek »

1.3 Mjet/CDTI odlican motor - ako je sve uredno Corsa.
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#10 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by 2AK-47 »

Fabia ništa nula bodova, tandrkalo.
Panda onako srednja žalost po opremi, za voziti nije loša, mada šta očekivati od malog autića i njegove cijene. Negdje po unutrašnjosti je tu negdje sa Fabiom. Motor joj je prva liga. Ja bih radije Corsu, nekako je ljepša, a za voziti je još bolja. Motor ti je isti u oba auta, i mogu ti reči da su zmajevi za svoju kubikažu i snagu.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#11 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by 530i »

mr-slick wrote: E sad, Fabia je auto gabaritima recimo haman porodicno auto, pa i voznim karakteristikama!
Jest za neku malu jednočlanu ili dvočlanu porodicu...sitnijih ljudi bez djece.

Panda je za klasu ispod Corse i Fabie, sa njima je u klasi Punto s kojim Corsa i dijeli platformu i taj 1.3 dizel motor...traži uvijek auto u boljem stanju, ništa ti ne znači ime Corsa ili Fabia ako uzmeš krš i zavališ se u probleme.
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#12 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by frngla »

Definitivno Fabia, mnogo kvalitenije auto od ostalih navedenih, jedina mana općenito Škode je tvrdoća ovjesa i sjedišta...
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#13 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by fantom slobode »

Corsa. Nikad nisam imao problema sa tim autom.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by Optimist »

Pandu mozes naci i 2008 ili cak 2009 godiste za iste pare kao druga dva koji su nekoliko godina stariji. Kao sto rece 530i, treba sve dobro pregledati i razmotriti prije same kupovine.
User avatar
m1ral3m
Posts: 57
Joined: 01/05/2010 17:00

#15 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by m1ral3m »

ja sam imao korsu c isto godiste ali sa bogatim paketom opreme tj nije bila obicna nego sve promjenjeno na njoj "irmscher" izdanje.. bio uradjen remap i ekstra brza, tako da ja ustvari nemam neku realnu sliku o tom autu, jer sad imam dobru ponudu za "obicnu" ali isti motor 1.3cdti
Onu prethodnu sam dao bratu bas zbog tih sportskih zajebancija...
Puno me ljudi nagovara za pandu kazu da je bas izdrzljiva i udobna..ali iskljucivo normalna verzija pande a ne one jeftine i mladje od 2008 ili 2009. god. jer su valjda koristene po firmama.
A za skodu bih se odlucio zbog motora, iako ne znam kolika bi bila razlika u potrosnji od 1.3cdti posto je ta korsa trosila 6-6,5L/100..mislim ono da se ne lazemo..
Tako da stvarno ne znam...

A fiesta 1.4 tdci kao opcija?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#16 Re: Panda, Corsa ili Fabia?

Post by 530i »

Ne znam koliko ti je Panda baš udobna, radije da ideš na Grande Punto? Škoda je kao solidan auto, ali ništa više od toga, 2003. godište uskoro joj je 11. rođendan, unutra mi je slabija nego golf trojka...govorim o ukupnom štimungu, jeftina i tvrda plastika posvuda, sjedišta tvrda...toliko da su i Corsa i Punto po tome daleko bolji od Fabije 1. I ta Fiesta je ok autić...
Post Reply