Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40078
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#76 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by konektovan »

E moze, frizidr u gepek, mujanic blazuj, natrpaš svega i fino, ako si u privatnom smjestaju, skoro svaki gazda ima roštilj, sve se moze kad se hoce. :D :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#77 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by amar1994 »

konektovan wrote:E moze, frizidr u gepek, mujanic blazuj, natrpaš svega i fino, ako si u privatnom smjestaju, skoro svaki gazda ima roštilj, sve se moze kad se hoce. :D :D :D
znam ja da moze , al granica je upitnik velik :D :D

ma joj , od prosle god znam mesera u Orebicu , tako da nema problema :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40078
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#78 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:E moze, frizidr u gepek, mujanic blazuj, natrpaš svega i fino, ako si u privatnom smjestaju, skoro svaki gazda ima roštilj, sve se moze kad se hoce. :D :D :D
znam ja da moze , al granica je upitnik velik :D :D

ma joj , od prosle god znam mesera u Orebicu , tako da nema problema :lol:
Kakva granica?! Ja godinama idem u Hr, doljani, bijaca, nikad otvorio gepek nisam, valjda pismena faca, sta li?! :D :D :D :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#79 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tomahawk11 »

Stvarno, kako to izgledate ako vas rove non stop :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#80 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:E moze, frizidr u gepek, mujanic blazuj, natrpaš svega i fino, ako si u privatnom smjestaju, skoro svaki gazda ima roštilj, sve se moze kad se hoce. :D :D :D
znam ja da moze , al granica je upitnik velik :D :D

ma joj , od prosle god znam mesera u Orebicu , tako da nema problema :lol:
Kakva granica?! Ja godinama idem u Hr, doljani, bijaca, nikad otvorio gepek nisam, valjda pismena faca, sta li?! :D :D :D :D
:D :D

Ma meni ga mrsko nosit, necu ostajat mjesec dana :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#81 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:Stvarno, kako to izgledate ako vas rove non stop :lol: :lol:
meni ruke tetovirane od do i nikad ni rijec na granici, sve kultura dobar dan, izvoli te, prijatno :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#82 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:
Tomahawk11 wrote:Stvarno, kako to izgledate ako vas rove non stop :lol: :lol:
meni ruke tetovirane od do i nikad ni rijec na granici, sve kultura dobar dan, izvoli te, prijatno :mrgreen:
Ma izgleda je problem kako kome njuška izgleda :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7758
Joined: 03/06/2016 16:31

#83 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dope_Man »

Mene prvi i zadnji put prerovili kad sam sa nekih 20 godina isao u Cro busem. Skinuli mi i gace (bukvalno), ali jesam izgledao kao robijas na licnoj :lol:

Od tada presao dosta puta i za Cro, i za Srbiju, i za CG, samo upitaju ima li sta - nema - dovidjenja i sretan put.
Napomena: Na pasosu ne izgledam kao robijas, vise kao bivsi robijas :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#84 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:
Tomahawk11 wrote:Stvarno, kako to izgledate ako vas rove non stop :lol: :lol:
meni ruke tetovirane od do i nikad ni rijec na granici, sve kultura dobar dan, izvoli te, prijatno :mrgreen:
Ma izgleda je problem kako kome njuška izgleda :mrgreen:
mene sad u petak na grnaicnom prelazu uvac upita me lik sto si to umoran, kaem ja njemu buraz s posla sam da mi je znat kakav si ti kad zavrsis s poslom i ond se vozikas 2 i po sata, lik se samo nasmija i rece sretno :D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#85 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ma samo fino i korektno razgovarati sa Graničnim službenicima... bez zurbe , skrleta, nervoze i slično... takodje i u unutrašnjosti kad vas zaustavi unutarnja kontrola... korektno i nema nikad problema...
P.S.
Doduše na pasošu sam u kravati uslikan...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#86 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by mali_milojica »

Tomahawk11 wrote:Stvarno, kako to izgledate ako vas rove non stop :lol: :lol:
Crvene Interpol potjernice su mila majka kakav sam ja na LK,ali nikad me nisu rovili.
radostan dan
Posts: 27085
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#87 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by radostan dan »

konektovan wrote:
Kakva granica?! Ja godinama idem u Hr, doljani, bijaca, nikad otvorio gepek nisam, valjda pismena faca, sta li?! :D :D :D :D
Nije ti to do face, nego do citroena. Ta ce ljudi, zao i njima...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#88 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tomahawk11 »

radostan dan wrote:
konektovan wrote:
Kakva granica?! Ja godinama idem u Hr, doljani, bijaca, nikad otvorio gepek nisam, valjda pismena faca, sta li?! :D :D :D :D
Nije ti to do face, nego do citroena. Ta ce ljudi, zao i njima...
Image
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#89 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Bullet Tooth Tony »

Prije godinu dana cca ... pocetak aprila , aksamsko doba ... ja i kolega na granicnom prelazu doljani ... BMW trica coupe, felge sportske , zatamnjena zadnja stakla .... mi u trenerkama ... naravno stani , sve vadi i rovi i rovi, dva sata , tri policajca , lampe, neki skeneri za cestice , droge valjda :D :D





A obojica developeri , krenuli na Microsoft Networks konferenciju u Neum ... sapce kolega "da im kazemo " .. ma reko suti jbt , vidi nas kakvi smo , hoce rec da lazemo ko ce se sa njima raspravljat ... :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#90 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by bersK »

Reže li na astre milicajci? :lol: :lol: :lol:
Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#91 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Leon16v »

bersK wrote:Reže li na astre milicajci? :lol: :lol: :lol:
Zavisi :lol: , kolega i ja samo imali manji problem nekad u Maju, krenuli za Dubrovnik, Astra H gtc, zatamnjeni
Skrenuli nas malo sa strane, gepek, pretince pregledali, i provjerili podatke. I vozi dalje
User avatar
konektovan
Posts: 40078
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#92 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by konektovan »

radostan dan wrote:
konektovan wrote:
Kakva granica?! Ja godinama idem u Hr, doljani, bijaca, nikad otvorio gepek nisam, valjda pismena faca, sta li?! :D :D :D :D
Nije ti to do face, nego do citroena. Ta ce ljudi, zao i njima...
Fina raja voza citroene, tu nema kockastih glava druze radosni. :D :D
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#93 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

Veceras idem za Budvu, po prvi put. Odlucio sam preko Scepan Polja, najbrzi mi put izgleda. Samo mala pomoc, idem prema Foci i prije Foce ima razdvajanje za Scepan Polje (lijevo ili desno, hajde praticu znak?), kad skrenem onda vozim pravo sve do granice, ili ima neko skretanje na koje moram paziti, neku tablu, znak?
Kad udjem u CG vozim sve pravo prema Pluzine - Niksic - Podgorica?
Zatim, prije Podgorice (ili poslije, ne znam gdje je razdvajanje ili moram proci kroz Podgoricu?) pratim znak i odvajam se za Cetinje pa onda Budvu?
Ne znam za taj tunel koji spominjete, ako sam dobro shvatio trebam ga izbjeci posto idem za Budvu, na sta moram obratiti paznju, neko odvajanje prije-poslije tunela?
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#94 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Ned071 »

nakon trnova, na raskrsnici skrenes ka foči, lijevo... nedugo zatim imas skretanje desno za scepan polje...
citroen xm
Posts: 17939
Joined: 17/04/2012 22:57

#95 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by citroen xm »

Kakvog Trnova, od Trnova do Foče može još 10 puta pogrešno skrenuti. :) Na Brodu kod Nešković pumpe pređi most za ulazak u Foču i skreni desno. Ne možeš pogriješiti. I polako, taj dio puta je katastrofalan.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7758
Joined: 03/06/2016 16:31

#96 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Dope_Man »

Tyke wrote:Veceras idem za Budvu, po prvi put. Odlucio sam preko Scepan Polja, najbrzi mi put izgleda. Samo mala pomoc, idem prema Foci i prije Foce ima razdvajanje za Scepan Polje (lijevo ili desno, hajde praticu znak?), kad skrenem onda vozim pravo sve do granice, ili ima neko skretanje na koje moram paziti, neku tablu, znak?
Kad udjem u CG vozim sve pravo prema Pluzine - Niksic - Podgorica?
Zatim, prije Podgorice (ili poslije, ne znam gdje je razdvajanje ili moram proci kroz Podgoricu?) pratim znak i odvajam se za Cetinje pa onda Budvu?
Ne znam za taj tunel koji spominjete, ako sam dobro shvatio trebam ga izbjeci posto idem za Budvu, na sta moram obratiti paznju, neko odvajanje prije-poslije tunela?
Najlakse ti je fino otvoriti google maps na telefonu, podesiti rutu, skinuti offline mapu i uzivaj.

Sto se tice puta nije nista strasno. Malo prije voce se skrece desno, a onda odmah sljedeca lijevo na most i poslije mosta desno ka Scepan Polju.

Nakon podgorice uopste ne ides putem koji ide na jugu i prema tom novom tunelu, mada mozes i tu, pa se prije tunela odvojis na put prema Budvi koji je brdovit i krivudav, ili se lijepo provozas kroz tunel (2.5 eura) i onda sjeverno uz magistralu kraj mora.

Mada bi ja prije svega moza odabrao ovu rutu: https://www.google.ba/maps/dir/Sarajevo ... 1489?hl=en

Vremenski je to prakticno isto, a ako ne zelis stajati u Podgorici ili Niksicu dobra je tura za voziti jer ima predobrih dijelova, posebno ovaj visoravan prije Kotora.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#97 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Ned071 »

citroen xm wrote:Kakvog Trnova, od Trnova do Foče može još 10 puta pogrešno skrenuti. :) Na Brodu kod Nešković pumpe pređi most za ulazak u Foču i skreni desno. Ne možeš pogriješiti. I polako, taj dio puta je katastrofalan.
Govorim o naseljenim mjestima... Sarajevo, Trnovo i sl... Izvinjavam se sto ne spomenuh strasnu miljevinu...

Razumio je... A i ima tabla, nece fulit... Ako vidi Tjentiste, nek se vraca
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#98 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

Hvala vam svima na odgovorima, sad mi je dosta jasnije. Nije neki bauk, ali volim pitati da ne lutam. A iz Tuzle krecem, nije mi nesto posebno poznat taj put prema Foci pa bolje da utvrdimo putanju. :)

Skinuo sam MAPS.ME i Here WeGo pa vidicemo kako rade bez neta.
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#99 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by Tyke »

Jednostavnije je nego sam mislio, a i Budva je jednostavna za obici. A sad uzivancija.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#100 Re: Najbolja ruta Sarajevo-Budva

Post by HAVANA »

Jebo scepana,upascu nedje.Kuda da idem? :mastakazes: A mogu krenuti tek u 13h,kad cu stici?
Post Reply