nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#21576 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by soha96 »

Naslovnica wrote: 03/09/2021 11:05
mk ultra wrote: 03/09/2021 11:01

ono što sam čuo je da je imala epileptični napad

kako ti ljudi imaju VD jbt... i na bjelašnici što se skršio prije 2-3 godine kad je djevojka poginula, isti fazon, epilepsija...
Ne bi uopšte trebala sjedati za volan ako ima epi, pa makar i pod lijekovima. :roll:
Ne znam je li to pravi razlog ali moguce da nije ni znala da ima epi. Znam jedan slucaj gdje je momak dobio napad prvi put sa 25 godina, srecom nije vozio tad vec random na ulici. Poslije mu potvrdili epi i vratio vozacku.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#21577 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

soha96 wrote: 03/09/2021 12:04
Naslovnica wrote: 03/09/2021 11:05
Ne bi uopšte trebala sjedati za volan ako ima epi, pa makar i pod lijekovima. :roll:
Ne znam je li to pravi razlog ali moguce da nije ni znala da ima epi. Znam jedan slucaj gdje je momak dobio napad prvi put sa 25 godina, srecom nije vozio tad vec random na ulici. Poslije mu potvrdili epi i vratio vozacku.
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#21578 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote: 03/09/2021 11:10 Čitam u komentarima da je taksista iz Kulovića izletio pred nju da pokupi musteriju sa tramvajske, a nju valjda prepalo i po gasu umjesto po kocnici.
Ali imaju sigurno bar dvije-tri kamere koje pokrivaju ovaj dio.
Interesantno je da je prilicno diskretno sve. Vozačica 1988. godište, A.H.K. inicijali.
Ako se mozda i to desilo kako je tako vrtila volanom da je odma upravila na bas visok trotoar .....nije ono nisko uopce....cak i za ovog Suzukija :?
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#21579 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

Da, po slikama i po ulju se vidi da je razbila karter.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#21580 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Danas sam na obilaznici od Butila prema gradu upratio deduku u meščini Zafiri.
Vozi najnormalnije zaustavnom trakom. :lol: :lol: :shock:
Nije kretao, zaustavljao se ili nešto slično nego je jednostavno odabrao da vozi zaustavnom.
Ja vozio oko 12 banki, on oko 100, sav sretan.
Otišao sam prema kružnom, ne znam šta je dalje bilo.
:lol:
NediM17
Posts: 21485
Joined: 05/11/2009 11:49

#21581 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by NediM17 »

Sreca pa nema mostova na tom dijelu, inace bi dedo zavrsio u ogradi. :mrgreen:
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#21582 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by noviclan »

Naslovnica wrote: 03/09/2021 16:37 Danas sam na obilaznici od Butila prema gradu upratio deduku u meščini Zafiri.
Vozi najnormalnije zaustavnom trakom. :lol: :lol: :shock:
Nije kretao, zaustavljao se ili nešto slično nego je jednostavno odabrao da vozi zaustavnom.
Ja vozio oko 12 banki, on oko 100, sav sretan.
Otišao sam prema kružnom, ne znam šta je dalje bilo.
:lol:
Jbg mozda ga jeve katalizator bacio ga u safe mode
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#21583 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

noviclan wrote: 03/09/2021 19:47
Naslovnica wrote: 03/09/2021 16:37 Danas sam na obilaznici od Butila prema gradu upratio deduku u meščini Zafiri.
Vozi najnormalnije zaustavnom trakom. :lol: :lol: :shock:
Nije kretao, zaustavljao se ili nešto slično nego je jednostavno odabrao da vozi zaustavnom.
Ja vozio oko 12 banki, on oko 100, sav sretan.
Otišao sam prema kružnom, ne znam šta je dalje bilo.
:lol:
Jbg mozda ga jeve katalizator bacio ga u safe mode
Nema ona skula safe mode, 100%.
Garant prvi put došao u "veliki grad" pa se ne snalazi. 8-)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#21584 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by iceman ze »

kakve ono egzoticne pile u Zg dolaze, neki vasar kao nas Hifa rally :lol:
izvrsni direktor
Posts: 9121
Joined: 20/12/2018 16:11

#21585 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by izvrsni direktor »

iceman ze wrote: 03/09/2021 20:45 kakve ono egzoticne pile u Zg dolaze, neki vasar kao nas Hifa rally :lol:
Hifa rally naspram pvog u zg dodje nesto ko bhtuning skup ljubitelja automobila :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#21586 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by iceman ze »

nista dok ne pruze malo vise ovih A1, a i kroz grad nam je katastrofa. Veceras u nicaZe, kad vidim pustili onaj komad autoputa zaobilaznice, na hajr :lol:
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#21587 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

avijon wrote: 02/09/2021 14:26 Motordzija levatina sa desne strane obilazio eufor vozilo kod binga na stupu na parkingu i udari ga, stvarno su bolesni ko i biciklisti, zohari pravi
Prijatelj vozac eufor auta.
Posao da skrene iz pravca parkinga ex merkura na parking binga. Lik sa motorom ga je pokusao obici sa desne strane. Spucao u njegovu desnu stranu.
E sad ide zanimljivo. Tj apsurdi.
Trazio vozac motora da se nagode. Da mu moj prijatelj dadne 150 km.
Dosla opstinska patrola pa rekli nije ovo za nas i cekali kantonalnu saobracajnu. Satima.
Kad su dosli i provjerili, lik nema vozacki za motor uopste(neki beverly), nema papire za motor uopste.
Nakon uzimanja izjava policija kaze krivica 50/50. Kao ovaj moj prijatelj je kod bilo kalvog mjenjanja pravca morao to uraditi sa oprezom 😂😂😂. Pa da iako ce skrenuti desno iz svoje desne trake, mora ocekivati da ce mu npr. motorista dofurati sa desne strane vozila iako nema prostora 30-40 cm da mu presjece put i da ga ovaj treba pustiti.
Nakon prtljanja i peljanja oko izjava zavrsetka, lik je sjeo na motor i otisao. Bez validne vozacke i papira od motora.
Policajci ga samo ispratili pogledom.

Apsurdi, i apsurdi i smjesno.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21588 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by S4mpion »

Prijatelj ti ne bi smio dozvolit' da mu se piše podijeljena krivica.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#21589 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

S4mpion wrote: 04/09/2021 14:26 Prijatelj ti ne bi smio dozvolit' da mu se piše podijeljena krivica.
Pa nije ni dozvolio.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#21590 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by avijon »

zdruzdjo wrote: 04/09/2021 13:38
avijon wrote: 02/09/2021 14:26 Motordzija levatina sa desne strane obilazio eufor vozilo kod binga na stupu na parkingu i udari ga, stvarno su bolesni ko i biciklisti, zohari pravi
Prijatelj vozac eufor auta.
Posao da skrene iz pravca parkinga ex merkura na parking binga. Lik sa motorom ga je pokusao obici sa desne strane. Spucao u njegovu desnu stranu.
E sad ide zanimljivo. Tj apsurdi.
Trazio vozac motora da se nagode. Da mu moj prijatelj dadne 150 km.
Dosla opstinska patrola pa rekli nije ovo za nas i cekali kantonalnu saobracajnu. Satima.
Kad su dosli i provjerili, lik nema vozacki za motor uopste(neki beverly), nema papire za motor uopste.
Nakon uzimanja izjava policija kaze krivica 50/50. Kao ovaj moj prijatelj je kod bilo kalvog mjenjanja pravca morao to uraditi sa oprezom 😂😂😂. Pa da iako ce skrenuti desno iz svoje desne trake, mora ocekivati da ce mu npr. motorista dofurati sa desne strane vozila iako nema prostora 30-40 cm da mu presjece put i da ga ovaj treba pustiti.
Nakon prtljanja i peljanja oko izjava zavrsetka, lik je sjeo na motor i otisao. Bez validne vozacke i papira od motora.
Policajci ga samo ispratili pogledom.

Apsurdi, i apsurdi i smjesno.
Cuj 50/50 kakav glupan od policajca ne mogu da vjerujem, znaci udje u tvoju traku glupan, u tvoj "licni prostor" oko auta, nema polozeno, obilazi sa desne strane i bukvalno nije kriv a sve izazvao.
Ja bi i te policajce prijavio kontroli zbog tog kako su ga pustili.

Kakav apsurd :run:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#21591 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by RagibUzoriti »

zdruzdjo wrote: 04/09/2021 13:38
avijon wrote: 02/09/2021 14:26 Motordzija levatina sa desne strane obilazio eufor vozilo kod binga na stupu na parkingu i udari ga, stvarno su bolesni ko i biciklisti, zohari pravi
Prijatelj vozac eufor auta.
Posao da skrene iz pravca parkinga ex merkura na parking binga. Lik sa motorom ga je pokusao obici sa desne strane. Spucao u njegovu desnu stranu.
E sad ide zanimljivo. Tj apsurdi.
Trazio vozac motora da se nagode. Da mu moj prijatelj dadne 150 km.
Dosla opstinska patrola pa rekli nije ovo za nas i cekali kantonalnu saobracajnu. Satima.
Kad su dosli i provjerili, lik nema vozacki za motor uopste(neki beverly), nema papire za motor uopste.
Nakon uzimanja izjava policija kaze krivica 50/50. Kao ovaj moj prijatelj je kod bilo kalvog mjenjanja pravca morao to uraditi sa oprezom 😂😂😂. Pa da iako ce skrenuti desno iz svoje desne trake, mora ocekivati da ce mu npr. motorista dofurati sa desne strane vozila iako nema prostora 30-40 cm da mu presjece put i da ga ovaj treba pustiti.
Nakon prtljanja i peljanja oko izjava zavrsetka, lik je sjeo na motor i otisao. Bez validne vozacke i papira od motora.
Policajci ga samo ispratili pogledom.

Apsurdi, i apsurdi i smjesno.
Ili ti prijatelj bacio bombu ili je sve otislo u k...
Može se desiti da je motorista zaboravio vozacku i papire od motora, ali da nije imao polozeno i da nije imao papire od motora i pri tom nakon saobracajne nesrece sjeo i ko kauboj otisao dalje, nesto mi tu ne štima.
Policija u tom slucaju zove pauka, motor se tovari i ide na utvrdjivanje vlasništva i porijekla (govorim ako je bukvalno bez papira).
O podjeljenoj odgovornosti 50:50,ne moze biti ni riječi.

Ako je i ponavljam AKO je istina sve sto ti je prijatelj ispricao, automatski je trebao da zove unutrasnju kontrolu da izađe na lice mjesta i da uradi zapisnik o cijelom slucaju.
Ovako ako su neke malverzacije u pitanju, prepravit ce mu i sluzbenk zapisnik.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#21592 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 03/09/2021 20:22
noviclan wrote: 03/09/2021 19:47

Jbg mozda ga jeve katalizator bacio ga u safe mode
Nema ona skula safe mode, 100%.
Garant prvi put došao u "veliki grad" pa se ne snalazi. 8-)
Uz desnu ivicu ceste, član 13 ZOBS-a (bilo je diskusije - znam da je u pitanju bila magistrala i da ovako ne ide na autocesti, ali da malo branim čovjeka). Biće da je on stvarno mislio da tako treba, da je to autoput sa tri trake i on vozi krajnjom densom.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#21593 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

avijon wrote: 04/09/2021 15:58
zdruzdjo wrote: 04/09/2021 13:38

Prijatelj vozac eufor auta.
Posao da skrene iz pravca parkinga ex merkura na parking binga. Lik sa motorom ga je pokusao obici sa desne strane. Spucao u njegovu desnu stranu.
E sad ide zanimljivo. Tj apsurdi.
Trazio vozac motora da se nagode. Da mu moj prijatelj dadne 150 km.
Dosla opstinska patrola pa rekli nije ovo za nas i cekali kantonalnu saobracajnu. Satima.
Kad su dosli i provjerili, lik nema vozacki za motor uopste(neki beverly), nema papire za motor uopste.
Nakon uzimanja izjava policija kaze krivica 50/50. Kao ovaj moj prijatelj je kod bilo kalvog mjenjanja pravca morao to uraditi sa oprezom 😂😂😂. Pa da iako ce skrenuti desno iz svoje desne trake, mora ocekivati da ce mu npr. motorista dofurati sa desne strane vozila iako nema prostora 30-40 cm da mu presjece put i da ga ovaj treba pustiti.
Nakon prtljanja i peljanja oko izjava zavrsetka, lik je sjeo na motor i otisao. Bez validne vozacke i papira od motora.
Policajci ga samo ispratili pogledom.

Apsurdi, i apsurdi i smjesno.
Cuj 50/50 kakav glupan od policajca ne mogu da vjerujem, znaci udje u tvoju traku glupan, u tvoj "licni prostor" oko auta, nema polozeno, obilazi sa desne strane i bukvalno nije kriv a sve izazvao.
Ja bi i te policajce prijavio kontroli zbog tog kako su ga pustili.

Kakav apsurd :run:
Već smo na temi ZOBS imali situaciju kad je policajac pogrešno okrivio vozača. Da ga ubiješ ako mi ovdje ne znamo bolje zakone od prosječnog policajca.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#21594 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Policija ce prihvatiti ponudu da se zapisnik omeksa, ako je ponuda dobra.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#21595 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mali_balon »

S4mpion wrote: 04/09/2021 14:26 Prijatelj ti ne bi smio dozvolit' da mu se piše podijeljena krivica.
Prijatelja boli k..., Jer za vrijeme obavljanja posla u eufor vozilu ima imunitet tj eufor placa kazne i salje svoje pravnike da rijesavaju situacije...tako i ako je prijatelj 100%kriv nece snositi nikave sankcije......doduse tako je bilo dok sam ja bio dole, sad ne znam kako je
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21596 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Logovan »

Onaj sa biciklom i pištaljkom profurao po Ferhadiji oko 8, puno ljudi okolo, starih, mladih i djece, ali ne jebe frajer živu silu.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#21598 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

RagibUzoriti wrote: 04/09/2021 21:26
Ili ti prijatelj bacio bombu ili je sve otislo u k...
Može se desiti da je motorista zaboravio vozacku i papire od motora, ali da nije imao polozeno i da nije imao papire od motora i pri tom nakon saobracajne nesrece sjeo i ko kauboj otisao dalje, nesto mi tu ne štima.
Policija u tom slucaju zove pauka, motor se tovari i ide na utvrdjivanje vlasništva i porijekla (govorim ako je bukvalno bez papira).
O podjeljenoj odgovornosti 50:50,ne moze biti ni riječi.

Ako je i ponavljam AKO je istina sve sto ti je prijatelj ispricao, automatski je trebao da zove unutrasnju kontrolu da izađe na lice mjesta i da uradi zapisnik o cijelom slucaju.
Ovako ako su neke malverzacije u pitanju, prepravit ce mu i sluzbenk zapisnik.

Nema razloga da se baca bomba. jednostavno ga boli neka stvar. kad bi rekli i da je 100% njegova krivica. Vojni policajci koji su dosli tu su bili istpo tako u zijanu jer nisu mogli da vjeruju da lik tek tako ode a nema polozeno niti papire od motora. Da li je papire zaboravio ili ih nema uopste to ne znam. a vozacku ima za B kategoriju, za A nema.

Kad si u vozilu eufor-a imas imunitet. nasa lokalna policija im ne moze apsolutno nista. bukvalno ako te zaustave, ne trebas nista drugo nego samo pokazati karticu i reci zovi vojnu policiju eufora. cak ih i ne zaustavljaju jer znaju da ne mogu nista osim zvati njihovu vojnu policiju. naravo da nemas ako zgazis coveka ili vozis pijan, ili....
uglavnom kazne ne postoje na nivou pojedinca. eufor to sve rjesava ili placa ili sta vec. naravno ako se drzmanis pa svaki cas dolazi neka kazna za radar ili sudar, onda te prvo pucnu po prstima i naruze a ako nastavis, zijanis privilegiju voznje njihovih auta.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#21599 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by insaneinthebrain »

Cudo s desilo. BMW vozac ukljucio zmigavac :thumbup:

User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#21600 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

Ima desetku za umjetnicki dojam! Barem je pokusao :lol:
Post Reply