nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#21001 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

A u ugovoru o AO imas stavku da gubis prava osiguranika ako je auto vozila osoba koja za to nije imala polozen ispit ili koja je bila pod uticajem alkohola ili opojnih sredstava.

Dakle Osiguranje ce platiti stetu, pa ce onda osiguranik biti terecen za taj iznos parnicom.
Znaci prica je otprilike ova = sjban ti auto, recimo 4-5 milja stete. Plus te Osiguranje tereti za 4-5 milja isplacene stete onom drugom, plus advokat i troskovi suda, bez 6-7 neces proci na kraju. Znaci 10-12 milja si donji skoro sigurno ako su auta iole novija.
A kazna po ZOBS-u ti je tu najmanji problem.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#21002 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by black_adrian »

eh, zato se auto ne daje nikome... :D
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#21003 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nivla »

tudja auta vozim samo po parkingu, ako se bas mora
od tudjih auta na duze staze tj mimo parkinga u obzir dolazi rent-a-car
auta od raje familije itd, ne dolaze u obzir jer nikad ne znas kakav si peh, i pusti razumijevanje kad steta nastane
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#21004 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by black_adrian »

baš tako :thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#21005 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by liaar »

nivla wrote: 23/06/2021 07:07 tudja auta vozim samo po parkingu, ako se bas mora
od tudjih auta na duze staze tj mimo parkinga u obzir dolazi rent-a-car
auta od raje familije itd, ne dolaze u obzir jer nikad ne znas kakav si peh, i pusti razumijevanje kad steta nastane
Baš tako, vozi neku kantu koja je samo čekala da neko drugačije pritisne gas ili kvačilo i kuršlus, i onda si ti čitav život prozivan kao "uništavač" auta.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#21006 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tindbe »

Zato se kaže "ne posuđujem nikom auto, biciklo i ženu"...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#21007 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Raigor Stonehoof »

tindbe wrote: 23/06/2021 15:32 Zato se kaže "ne posuđujem nikom auto, biciklo i ženu"...
prvi put cujem za biciklo u ovoj recenici

ko mali sam vozao vise tudje nego svoje haman :lol: mijenjali se povazdan
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#21008 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tindbe »

Raigor Stonehoof wrote: 23/06/2021 20:53
tindbe wrote: 23/06/2021 15:32 Zato se kaže "ne posuđujem nikom auto, biciklo i ženu"...
prvi put cujem za biciklo u ovoj recenici

ko mali sam vozao vise tudje nego svoje haman :lol: mijenjali se povazdan
E vjeruj, ja sam se baš na biciklo i opekao. Dobio sam nazad samo dijelove i jedno "izvini". :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21009 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by S4mpion »

Prije 3 dana vozim rutu Sarajevo-Mostar i to kršim ograničenje 10-20Km/h.

Cijelim putem su me auta redom preticala, niko se nije zadržavao iza mene, pogotovo na mjestima gdje sam vozio 90, preticali me sa 140-150.

Imam samo jedno pitanje:

Je li moguće da se na cesti nije našao nijedan forumaš klixa, koji ovdje kritikuje vožnju preko ograničenja, pa da vozi iza mene? Gdje su ti forumaši klixa što poštuju ograničenja i kritikuju prekoračenja?

Gdje su oni forumaši klixa što su pjenili na raju koja prema Bihaću vozi po 150?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21010 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by seoBIH »

Dobra gudra, a?
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#21011 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by noviclan »

Laplace wrote: 22/06/2021 08:08
zdruzdjo wrote: 22/06/2021 01:19 Pozdrav
Neko sam ko je uvijek bio tolerantan prema motociklistima. Ono nisam od onih sto im zatvaraju prolaze, oduzimaju prvenstva,....
Medjutim posljednjih cca mjesec i po dana su postali nesnosni. 99 % njih. Covjece to isto muhe. Trpanje, izlijetanje, gasanje, furanje kroz crveno..... Nevjerovatno. Svaki drugi na cesti je opasan po sve oko sebe. Evo dok ovo pisem, na liniji: okretnica cengic vila pa do stidentskih domova u nedjaricima i nazad se odrzava gp moto trka. Svaku noc.. Krene oko 23:00 Pa do rano ujutro. Sudeci po zvuku motora sigurno se ne vozi unutar ogranicenja. Policiju boli neka stvar. I ako sta ganjaju i kontrolisu motoriste, onda je to vecinom regiatracija i kaciga.
Uzaaaas.
Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
Ma bezobrazni su biciklisti, najgore mi je kada vozi preko zebre, nema ocrtane biciklisticke staze, nece da sidje sa bicikla vec pedala i ti moras procijeniti hoce li se baciti ili ne
User avatar
vjeshalica
Posts: 16990
Joined: 31/03/2019 14:56

#21012 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vjeshalica »

tindbe wrote: 23/06/2021 15:32 Zato se kaže "ne posuđujem nikom auto, biciklo i ženu"...
kaze se auto,pare i zena
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#21013 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drastic »

vjeshalica wrote: 24/06/2021 08:42
tindbe wrote: 23/06/2021 15:32 Zato se kaže "ne posuđujem nikom auto, biciklo i ženu"...
kaze se auto,pare i zena
Kaze se naliv pero
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#21014 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by black_adrian »

S4mpion wrote: 24/06/2021 00:16 Prije 3 dana vozim rutu Sarajevo-Mostar i to kršim ograničenje 10-20Km/h.

Cijelim putem su me auta redom preticala, niko se nije zadržavao iza mene, pogotovo na mjestima gdje sam vozio 90, preticali me sa 140-150.

Imam samo jedno pitanje:

Je li moguće da se na cesti nije našao nijedan forumaš klixa, koji ovdje kritikuje vožnju preko ograničenja, pa da vozi iza mene? Gdje su ti forumaši klixa što poštuju ograničenja i kritikuju prekoračenja?

Gdje su oni forumaši klixa što su pjenili na raju koja prema Bihaću vozi po 150?
au pa ti si debelo bio u prekršaju, gdje ćeš 10-20 preko ograničenja.. :lol: :lol:

daleko su oni iza tebe, za svaki slučaj ispod ograničenja, al ne puno... valja im stići za 3h do Mostara
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#21015 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Better Man »

noviclan wrote: 24/06/2021 00:22
Laplace wrote: 22/06/2021 08:08
zdruzdjo wrote: 22/06/2021 01:19 Pozdrav
Neko sam ko je uvijek bio tolerantan prema motociklistima. Ono nisam od onih sto im zatvaraju prolaze, oduzimaju prvenstva,....
Medjutim posljednjih cca mjesec i po dana su postali nesnosni. 99 % njih. Covjece to isto muhe. Trpanje, izlijetanje, gasanje, furanje kroz crveno..... Nevjerovatno. Svaki drugi na cesti je opasan po sve oko sebe. Evo dok ovo pisem, na liniji: okretnica cengic vila pa do stidentskih domova u nedjaricima i nazad se odrzava gp moto trka. Svaku noc.. Krene oko 23:00 Pa do rano ujutro. Sudeci po zvuku motora sigurno se ne vozi unutar ogranicenja. Policiju boli neka stvar. I ako sta ganjaju i kontrolisu motoriste, onda je to vecinom regiatracija i kaciga.
Uzaaaas.
Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
Ma bezobrazni su biciklisti, najgore mi je kada vozi preko zebre, nema ocrtane biciklisticke staze, nece da sidje sa bicikla vec pedala i ti moras procijeniti hoce li se baciti ili ne
Ako je neko nagazio na pješački prelaz bilo nogom, bilo da je na biciklu, dužnost nas vozača je da stanemo i propustimo ih. Zašto bi biciklista morao silaziti s bicikla i onda pješke prelaziti ulicu. To mi je nebuloza.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#21016 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by seoBIH »

Better Man wrote: 24/06/2021 09:39 Zašto bi biciklista morao silaziti s bicikla i onda pješke prelaziti ulicu. To mi je nebuloza.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a nije nebuloza voziti kontra stranom u kruznom toku? Je li ti stvarno treba objasniti zašto bi biciklista treba da siđe i prošeta PREKO PJEŠAČKOG PRELAZA?

Gle čuda, i tvoji ljubimci, britanci imaju slično pravilo https://www.highwaycodeuk.co.uk/rules-f ... -road.html
79
Do not ride across equestrian crossings, as they are for horse riders only. Do not ride across a pelican, puffin or zebra crossing. Dismount and wheel your cycle across.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#21017 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by liaar »

Better Man wrote: 24/06/2021 09:39
noviclan wrote: 24/06/2021 00:22
Laplace wrote: 22/06/2021 08:08

Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
Ma bezobrazni su biciklisti, najgore mi je kada vozi preko zebre, nema ocrtane biciklisticke staze, nece da sidje sa bicikla vec pedala i ti moras procijeniti hoce li se baciti ili ne
Ako je neko nagazio na pješački prelaz bilo nogom, bilo da je na biciklu, dužnost nas vozača je da stanemo i propustimo ih. Zašto bi biciklista morao silaziti s bicikla i onda pješke prelaziti ulicu. To mi je nebuloza.
Zato što je zakon takav. A krše ih isto oni što parkiraju ispred knjižara i što voze lijevom na autoputu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21018 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by S4mpion »

black_adrian wrote: 24/06/2021 08:56
S4mpion wrote: 24/06/2021 00:16 Prije 3 dana vozim rutu Sarajevo-Mostar i to kršim ograničenje 10-20Km/h.

Cijelim putem su me auta redom preticala, niko se nije zadržavao iza mene, pogotovo na mjestima gdje sam vozio 90, preticali me sa 140-150.

Imam samo jedno pitanje:

Je li moguće da se na cesti nije našao nijedan forumaš klixa, koji ovdje kritikuje vožnju preko ograničenja, pa da vozi iza mene? Gdje su ti forumaši klixa što poštuju ograničenja i kritikuju prekoračenja?

Gdje su oni forumaši klixa što su pjenili na raju koja prema Bihaću vozi po 150?
au pa ti si debelo bio u prekršaju, gdje ćeš 10-20 preko ograničenja.. :lol: :lol:

daleko su oni iza tebe, za svaki slučaj ispod ograničenja, al ne puno... valja im stići za 3h do Mostara
Što bi rekli forumaši klixa, ubica na cesti.

A ono... ubica najsporiji. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#21019 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

S4mpion wrote: 24/06/2021 00:16 Prije 3 dana vozim rutu Sarajevo-Mostar i to kršim ograničenje 10-20Km/h.

Cijelim putem su me auta redom preticala, niko se nije zadržavao iza mene, pogotovo na mjestima gdje sam vozio 90, preticali me sa 140-150.

Imam samo jedno pitanje:

Je li moguće da se na cesti nije našao nijedan forumaš klixa, koji ovdje kritikuje vožnju preko ograničenja, pa da vozi iza mene? Gdje su ti forumaši klixa što poštuju ograničenja i kritikuju prekoračenja?

Gdje su oni forumaši klixa što su pjenili na raju koja prema Bihaću vozi po 150?
Ja sam vozio prema Zenici, Mostar je u planu sljedećeg mjeseca akobogda.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#21020 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Better Man wrote: 24/06/2021 09:39
noviclan wrote: 24/06/2021 00:22
Laplace wrote: 22/06/2021 08:08

Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
Ma bezobrazni su biciklisti, najgore mi je kada vozi preko zebre, nema ocrtane biciklisticke staze, nece da sidje sa bicikla vec pedala i ti moras procijeniti hoce li se baciti ili ne
Ako je neko nagazio na pješački prelaz bilo nogom, bilo da je na biciklu, dužnost nas vozača je da stanemo i propustimo ih. Zašto bi biciklista morao silaziti s bicikla i onda pješke prelaziti ulicu. To mi je nebuloza.
Tako je prema ZOBS-u. A ne da mi projuri preko pješačkog kao metak opa da panično kočim jer mi je izletio iza auta koji čeka da se uključi.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#21021 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

S4mpion wrote: 24/06/2021 10:39
black_adrian wrote: 24/06/2021 08:56
S4mpion wrote: 24/06/2021 00:16 Prije 3 dana vozim rutu Sarajevo-Mostar i to kršim ograničenje 10-20Km/h.

Cijelim putem su me auta redom preticala, niko se nije zadržavao iza mene, pogotovo na mjestima gdje sam vozio 90, preticali me sa 140-150.

Imam samo jedno pitanje:

Je li moguće da se na cesti nije našao nijedan forumaš klixa, koji ovdje kritikuje vožnju preko ograničenja, pa da vozi iza mene? Gdje su ti forumaši klixa što poštuju ograničenja i kritikuju prekoračenja?

Gdje su oni forumaši klixa što su pjenili na raju koja prema Bihaću vozi po 150?
au pa ti si debelo bio u prekršaju, gdje ćeš 10-20 preko ograničenja.. :lol: :lol:

daleko su oni iza tebe, za svaki slučaj ispod ograničenja, al ne puno... valja im stići za 3h do Mostara
Što bi rekli forumaši klixa, ubica na cesti.

A ono... ubica najsporiji. :mrgreen:
Takozvani spori ubica. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21022 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by S4mpion »

Better Man wrote: 24/06/2021 09:39
noviclan wrote: 24/06/2021 00:22
Laplace wrote: 22/06/2021 08:08

Kao i biciklisti, smatraju da za njih ZOBS ne važi. Oni voze "po svom osjećaju". Neki dan kroz Lješevo lik vozi biciklo po cesti iako cijelom dužinom ima potpuno praznu biciklističku stazu. Džabe ja izvodim koncert sirenom auta, on nastavlja po svome. A prije par mjeseci biciklista u Sarajevu prolazi kroz čisto crveno i presijeca putanju autu koje je prošlo na zeleno, čovjek legao na sirenu ali reakcije nema.
Ma bezobrazni su biciklisti, najgore mi je kada vozi preko zebre, nema ocrtane biciklisticke staze, nece da sidje sa bicikla vec pedala i ti moras procijeniti hoce li se baciti ili ne
Ako je neko nagazio na pješački prelaz bilo nogom, bilo da je na biciklu, dužnost nas vozača je da stanemo i propustimo ih. Zašto bi biciklista morao silaziti s bicikla i onda pješke prelaziti ulicu. To mi je nebuloza.
Nije nebuloza, to kažem kao neko ko, pored auta, vozi i bicikl. Biciklisti su previše brzi i vozači ih ne mogu opaziti dovoljno dobro, previše brzo dolaze na pješački tako da vozač auta nema vremena da reaguje. Upravo iz tog razloga biciklisti su, po zakonu, dužni pješački prelaz prelaziti pješke.

Ne poštujem taj zakon na svoju odgovornost, pješački prelazim biciklom, ali brzinom hoda pješaka, dok velika većina biciklista bukvalno juri preko pješačkog i raskrsnice.

Na raskrsnici kod ekonomske škole, biciklisti iz Vilsonovog direktno ulijeću u raskrsnicu čak i kad im je crveno svjetlo. Zbog takvih gluposti je ova zakonska odredba i napisana, kako bi se zaštitili vozači automobila.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#21023 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

@S4mpion

Ti si trkaĆ :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21024 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by S4mpion »

Spori trkać ubica. :mrgreen:
BadBoy
Posts: 8046
Joined: 01/11/2005 21:55

#21025 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by BadBoy »

Spori i Oprezni drugi deo
Post Reply