nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#22326 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Ateista wrote: 02/06/2022 12:26
Logovan wrote: 02/06/2022 12:08 Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Meni je problem ovo boldirano kod dosta vozaca, vidi trepcuce i koci, bez da pokusa procijeniti moze li proci na zeleno ili ne.
Ako je u ovoj konkretnoj situaciji usporio zbog onih sa strane to je druga prica, moze se i bez toga ali nema veze, razumijem oprez, vise govorim za generalno koliko vozaci bespotrebno koce cim vide trepcuce zeleno.
Naravno da su veci problem oni koji prolaze kroz crveno, to je nesto sto se podrazumijeva.
Kočio je i Renault, nešto kasnije i mnogo oštrije.
User avatar
Ateista
Posts: 46572
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22327 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

avijon wrote: 02/06/2022 13:14 Kaznili su me za trepcuce zeleno 1mj. Vozacka. I haj dokazi, svadjaj se, kome?
Na sudu samo duplo gore mozes proci nemas dokaza.

Smirio se poslije na svako trepcuce zeleno ukopajem se odma i tako me držalo 2 mjeseca pa opet po starom. Sve dok me ne ufate opet pa cu opet bit fin 2 mjeseca :lol:

I gleda se svjetlo koje je kad izlazis iz raskrsnice a ne na ulazu u nju. Tako da uvijek te mogu kaznit na ovako "dugim" raskrsnicama.
Ne da mi se traziti clanove zakona, ali nema mi smisla da se gleda izlazak iz raskrsnice. Tvoje je da prodjes dok vidis da je zeleno ako je raskrsnica cista, zato i postoji luft kad bti se upali crveno a prije nego sto se upali zeleno poprecnim ulicama, da se ostavi vremena da vozeci normalnom brzinom prodjes kroz raskrsnicu.
Druga je stvar kad su kolone pa zaglavis na raskrsnici, zbog toga moras procijeniti mozes li proci ili ne.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#22328 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 02/06/2022 13:03
Laplace wrote: 02/06/2022 12:59

Mislio si na ovu azijsku nakazu:
Image
Da.
Imao sam slabu konekciju pa video slaba rezolucija, učinilo mi se da je neka azijska nakaza, kad ono francuska.
Oprosti, izvini, neće se ponoviti. :(
I meni se u početku činilo da je neki azijac ali sam uspio da uvećam snimak i vidim baklavu.
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#22329 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by avijon »

@semirsar izgleda da ces izbjeci smrtnu kaznu forumasa ipak, ne postavljaj videa vise sto je sigurno sigurno je
vrbas1979
Posts: 1389
Joined: 27/06/2012 13:34

#22330 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vrbas1979 »

drug_profi wrote: 02/06/2022 10:42 Zeleno i kad trepće nije znak za zaustavljanje.
Ne opravdavam ovakvo usporavanje saobraćaja.
Onaj reno je prošao sasvim ispravno.
Nisi u pravu.Trepćuće zeleno svjetlo je znak da da se vozilo zaustavi ako se nalazi na većoj udaljenosti od semafora. Prolazak kroz žuto je protuzakonito. Da je snimatelj nastavio vožnju - prošao bi kroz žuto svjetlo i napravio prekršaj što je i uradio vozač sa vozilom pored. I policija mu lako može natovariti brojne probleme radi toga.
Ovdje su najmanje tri vozača prošla kroz crveno svjetlo i svjesno ugrozila druge učesnike u saobraćaju.
Situacija u Sarajevu je svakim danom gora po pitanju sigurnosti na cesti. Svi neki kao zajebani i sposobni vozači, gasanje, preticanje, žurbe... a ustvari imamo najveći broj udesa u Evropi i najveću smrtnost na cestama što potvrđuje činjenicu da mnogi naši vozači nisu zajebani i sposobni, nego, naprotiv, idioti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#22331 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 02/06/2022 13:20
Ateista wrote: 02/06/2022 12:26

Meni je problem ovo boldirano kod dosta vozaca, vidi trepcuce i koci, bez da pokusa procijeniti moze li proci na zeleno ili ne.
Ako je u ovoj konkretnoj situaciji usporio zbog onih sa strane to je druga prica, moze se i bez toga ali nema veze, razumijem oprez, vise govorim za generalno koliko vozaci bespotrebno koce cim vide trepcuce zeleno.
Naravno da su veci problem oni koji prolaze kroz crveno, to je nesto sto se podrazumijeva.
Kočio je i Renault, nešto kasnije i mnogo oštrije.
Kočio je jer su kombi i kedi odlucili da krenu kroz crveno u raskrsnicu.
Mozes vidjeti par sekundi poslije kako plavi policijski kombi prolazi lijevo kroz crveno vrlo brzo u potjeri za ovom dvojicom.
User avatar
Ateista
Posts: 46572
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22332 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

vrbas1979 wrote: 02/06/2022 13:29
drug_profi wrote: 02/06/2022 10:42 Zeleno i kad trepće nije znak za zaustavljanje.
Ne opravdavam ovakvo usporavanje saobraćaja.
Onaj reno je prošao sasvim ispravno.
Nisi u pravu.Trepćuće zeleno svjetlo je znak da da se vozilo zaustavi ako se nalazi na većoj udaljenosti od semafora. Prolazak kroz žuto je protuzakonito. Da je snimatelj nastavio vožnju - prošao bi kroz žuto svjetlo i napravio prekršaj što je i uradio vozač sa vozilom pored. I policija mu lako može natovariti brojne probleme radi toga.
Ovdje su najmanje tri vozača prošla kroz crveno svjetlo i svjesno ugrozila druge učesnike u saobraćaju.
Situacija u Sarajevu je svakim danom gora po pitanju sigurnosti na cesti. Svi neki kao zajebani i sposobni vozači, gasanje, preticanje, žurbe... a ustvari imamo najveći broj udesa u Evropi i najveću smrtnost na cestama što potvrđuje činjenicu da mnogi naši vozači nisu zajebani i sposobni, nego, naprotiv, idioti.
Da ako se nalazi na tolikoj udaljenosti da ce ako ne uspori u momentu prolaska biti upaljeno zuto ili crveno. U ovom slucaju se zuto upalilo jer je kocio, da je nastavio voziti istom brzinom prosao bi bez problema. Druga je prica sto je usporio zbog nekih drugih stvari, ali u normalnim okolnostima ne treba kociti ako mozes proci prije paljenja zutog.
Da je situacija losa, jeste, to se slazem, ali tome dodatno doprinose debili koji guslaju, koce na trepcuce zeleno bez potrebe i slicno, tako da nije bas sve tako crno bijelo. Nervoznih budala koji opasno voze ima i uvijek ce biti, ali ovi drugi idioti svojom voznjom iznerviraju i ono malo normalnih vozaca.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#22333 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by semirsar »

drug_profi wrote: 02/06/2022 13:33
Spoiler
Show
Laplace wrote: 02/06/2022 13:20

Kočio je i Renault, nešto kasnije i mnogo oštrije.
Kočio je jer su kombi i kedi odlucili da krenu kroz crveno u raskrsnicu.
Mozes vidjeti par sekundi poslije kako plavi policijski kombi prolazi lijevo kroz crveno vrlo brzo u potjeri za ovom dvojicom.
Ne, nisam kocio zbog toga, ocito nisi ni pogledao snimak pazljivo a pogotovu nisi procitao moje pojasnjenje.
Ne sjecam se da li na tom dijelu, od Hece pa desno prema ilidzi, ima dodatni semafor za skretanje desno. pogledaj snimak koje vozilo iz tog pravca prvo ulazi u raskrsce, pa pogledaj gdje sam ja i kad kocim, vidi se moja brzina po gps-u, pa onda pogledaj u momentu paljenja zutog gdje se nalazi plavo vozilo sto ide pravo. Kao sto rekoh, naucio sam da pratim saobracaj oko sebe i shodno tome se prilagodjavam, a ne da forsiram sta treba ili ne treba, kuzis?
Ja i ti smo tu negdje generacijski, i fakat me ponekad iznenadjujes svojim postovima na ovoj temi :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#22334 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

semirsar wrote: 02/06/2022 14:07
drug_profi wrote: 02/06/2022 13:33
Spoiler
Show
Kočio je jer su kombi i kedi odlucili da krenu kroz crveno u raskrsnicu.
Mozes vidjeti par sekundi poslije kako plavi policijski kombi prolazi lijevo kroz crveno vrlo brzo u potjeri za ovom dvojicom.
Ne, nisam kocio zbog toga, ocito nisi ni pogledao snimak pazljivo a pogotovu nisi procitao moje pojasnjenje.
Ne sjecam se da li na tom dijelu, od Hece pa desno prema ilidzi, ima dodatni semafor za skretanje desno. pogledaj snimak koje vozilo iz tog pravca prvo ulazi u raskrsce, pa pogledaj gdje sam ja i kad kocim, vidi se moja brzina po gps-u, pa onda pogledaj u momentu paljenja zutog gdje se nalazi plavo vozilo sto ide pravo. Kao sto rekoh, naucio sam da pratim saobracaj oko sebe i shodno tome se prilagodjavam, a ne da forsiram sta treba ili ne treba, kuzis?
Ja i ti smo tu negdje generacijski, i fakat me ponekad iznenadjujes svojim postovima na ovoj temi :mrgreen:
halo, prati kartu malo jbg.
Reno. O Renou pricam.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22335 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Edin H. »

drug_profi wrote: 02/06/2022 12:52
Naslovnica wrote: 02/06/2022 11:02 Ja se ne slažem sa vama.
Postoji razlika kada vidiš treptajuće zeleno na 100m i više metara, ili na 20m. Nije isto.
Na 100 m ćeš stati, kako je snimatelj i učinio. Renault nije stao, prošao je kroz žuto.
Da, sada citirajte pravilo šta znači žuto svjetlo...
, ali nemojte zaboraviti da ga je treptajuće zeleno upozoravalo da će se ubrzo upaliti žuto.
I ja bih uvijek stao na ovakvo treptajuće zeleno.
Ne mora stati na zeleno NIKAD. Na zuto MORA AKO JE BEZBJEDNO.
Nije morao vidjeti sva cetiri treptaja zelenog da bi znao da ce uslijediti zuto. Dakle mogao je, kao sto se i meni cesto desi, da vidi dva ili tri treptaja zelenog i kontati da ima taman taj jos jedan-dva da prodje.
Ponavljam, stajanje na trepcuce zeleno je debilno. Usporavanje cak, ako mozes bez smanjivanja brzine ili uz blago ubrzanje proci, također je debilno.
Uhvati zeleno i prodji, jbt.
Na žuto nema veze sa bezbjednošću :oops: , nego da li ima kamera, jer te može klapiti ako uletiš u crveno. :izet:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#22336 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Edin H. wrote: 02/06/2022 14:37
drug_profi wrote: 02/06/2022 12:52

Ne mora stati na zeleno NIKAD. Na zuto MORA AKO JE BEZBJEDNO.
Nije morao vidjeti sva cetiri treptaja zelenog da bi znao da ce uslijediti zuto. Dakle mogao je, kao sto se i meni cesto desi, da vidi dva ili tri treptaja zelenog i kontati da ima taman taj jos jedan-dva da prodje.
Ponavljam, stajanje na trepcuce zeleno je debilno. Usporavanje cak, ako mozes bez smanjivanja brzine ili uz blago ubrzanje proci, također je debilno.
Uhvati zeleno i prodji, jbt.
Na žuto nema veze sa bezbjednošću :oops: , nego da li ima kamera, jer te može klapiti ako uletiš u crveno. :izet:
Zuto je siva zona i podlozno je arbitrarnom tumacenju. jesi li ili nisi mogao da se bezbjedno zaustavis.
A kamere u SA su podesene da slikaju tek sekund nakon paljenja crvenog, kako neki insajder rece davno na srodnoj temi.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#22337 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Edin H. »

drug_profi wrote: 02/06/2022 14:41
Zuto je siva zona i podlozno je arbitrarnom tumacenju. jesi li ili nisi mogao da se bezbjedno zaustavis.
A kamere u SA su podesene da slikaju tek sekund nakon paljenja crvenog, kako neki insajder rece davno na srodnoj temi.
Onaj osjećaj kada proletiš na 99 stotinki kroz crveno. :D
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22338 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by kakaljin »

avijon wrote: 02/06/2022 13:14 Kaznili su me za trepcuce zeleno 1mj. Vozacka. I haj dokazi, svadjaj se, kome?
Na sudu samo duplo gore mozes proci nemas dokaza.

Smirio se poslije na svako trepcuce zeleno ukopajem se odma i tako me držalo 2 mjeseca pa opet po starom. Sve dok me ne ufate opet pa cu opet bit fin 2 mjeseca :lol:

I gleda se svjetlo koje je kad izlazis iz raskrsnice a ne na ulazu u nju. Tako da uvijek te mogu kaznit na ovako "dugim" raskrsnicama.
Nema teoretske sanse da ti dokazu ovo ako sam ne prihvatis.
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#22339 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by avijon »

Al ima sanse da se ja odbranim na sudu :lol: source: nisam alllllahami
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#22340 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Sve je potrebniji i nuzniji dashcam zapis.
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#22341 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by noviclan »

Logovan wrote: 02/06/2022 12:08 Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Ovi uveliko od hece prolaze na crveno, nego pitanje ko bi bio kriv da se renaultcic zabio u neko od vozila slicnu situaciju prezivljavam doduse ovdje se pali zeleno a vozila u raskrsnici sto su zapeli zbog prvnenstva sto prolaze na crveno u pitanju je raskrsnica kod "capital towera" prema ilidzi da li bih bio kriv da nekoga nataknem
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#22342 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bude »

bez vozacke, neregistrovan i sa ukradenom registarskom tablicom :-)

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10579
Joined: 10/03/2022 22:16

#22343 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by ZoomZoomKiwi »

To je za minimalno par godina KPZ-a
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#22344 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

A i osiguranje ce pokrenuti parnicu za naknadu stete.
Kad tad ce mu se izbiti lova, ili ce morati dozivotno da skriva primanja.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13280
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#22345 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

noviclan wrote: 04/06/2022 13:43
Logovan wrote: 02/06/2022 12:08 Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Ovi uveliko od hece prolaze na crveno, nego pitanje ko bi bio kriv da se renaultcic zabio u neko od vozila slicnu situaciju prezivljavam doduse ovdje se pali zeleno a vozila u raskrsnici sto su zapeli zbog prvnenstva sto prolaze na crveno u pitanju je raskrsnica kod "capital towera" prema ilidzi da li bih bio kriv da nekoga nataknem
pa oni, ali bolje ih ovim nabit :evil:

Image
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#22346 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by noviclan »

bude wrote: 07/06/2022 15:05 bez vozacke, neregistrovan i sa ukradenom registarskom tablicom :-)

Image
E hajde majcin sine naplati, nego koja je ovo ulica gledam dzamiju da nije pofalici gdje sta
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#22347 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bude »

Ugorsko, Vogosca
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22348 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by kakaljin »

noviclan wrote: 08/06/2022 10:48
bude wrote: 07/06/2022 15:05 bez vozacke, neregistrovan i sa ukradenom registarskom tablicom :-)

Image
E hajde majcin sine naplati, nego koja je ovo ulica gledam dzamiju da nije pofalici gdje sta
Brze se naplati od ne registrovanih jer ima neki fond i onda oni ganjaju njega i deru ga
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22350 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

zaguzvalo se jbga :shock:
Post Reply