nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22301 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

Potpuno neopravdano stajanje na trepcuce zeleno, ovdje nije bila guzva ali ovako se ista stvara.
Trepcuce zeleno samo upozorava da ce brzo zuto ali ne znaci da na njega treba stajati.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22302 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by hopi »

Ma dobro nije pogriješio niti što je stao, a mogao je i proći.
Nego kako su ova trojica prošla, u šta su gledali pa su mislili da im je zeleno?
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#22303 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Ja se ne slažem sa vama.
Postoji razlika kada vidiš treptajuće zeleno na 100m i više metara, ili na 20m. Nije isto.
Na 100 m ćeš stati, kako je snimatelj i učinio. Renault nije stao, prošao je kroz žuto.
Da, sada citirajte pravilo šta znači žuto svjetlo...
ŽUTO svjetlo upaljeno samostalno dolazi prije crvenog svjetla na semaforu, označuje ZABRANU PROLASKA, osim za vozila koja se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi nalaze na tolikoj udaljenosti od prometnog svjetla da se ne mogu na siguran način zaustaviti, a da ne prijeđu taj znak.
, ali nemojte zaboraviti da ga je treptajuće zeleno upozoravalo da će se ubrzo upaliti žuto.
I ja bih uvijek stao na ovakvo treptajuće zeleno.
sahbazzz
Posts: 326
Joined: 19/07/2020 12:27

#22304 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by sahbazzz »

Pa ne bih bas rekao "potpuno neopravdano". Istina mogao je proci ali ako pogledas zuto je bilo kad je vec bio pod semaforom, ovaj pored njega je prosao na zuto. Takodje, mozda je primjetio ove kamikaze kako su vec krenule i zato je smanjio brzinu prvo pred sami semafor i na kraju se zaustavio.
Da je spucao po gasu da prodje ko zna sta bi ovdje bilo, ja bih rekao dobro opazanje vozaca...
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22305 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 02/06/2022 11:02 Ja se ne slažem sa vama.
Postoji razlika kada vidiš treptajuće zeleno na 100m i više metara, ili na 20m. Nije isto.
Na 100 m ćeš stati, kako je snimatelj i učinio. Renault nije stao, prošao je kroz žuto.
Da, sada citirajte pravilo šta znači žuto svjetlo...
ŽUTO svjetlo upaljeno samostalno dolazi prije crvenog svjetla na semaforu, označuje ZABRANU PROLASKA, osim za vozila koja se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi nalaze na tolikoj udaljenosti od prometnog svjetla da se ne mogu na siguran način zaustaviti, a da ne prijeđu taj znak.
, ali nemojte zaboraviti da ga je treptajuće zeleno upozoravalo da će se ubrzo upaliti žuto.
I ja bih uvijek stao na ovakvo treptajuće zeleno.
Na zuto svjetlo se u pravilu ne smije proci, osim ako si jako blizu i ne mozes se bezbjedno zaustaviti, to se slazem.
Fazon je sto je u ovom videu vozac mogao bez problema nastaviti voziti brzinom kojom je vozio, bez ubrzavanja, i opet bi stigao na zeleno, ne na zuto, ali je on poceo kociti cim ne vrdio trepcuce svjetlo. Djeluje mi da nije bilo guzve pa to nije neki problem, ali u spicama ovakvi puno uticu na stvaranje guzve, da ne govorim o tome da se moze malo i ubrzati kad vidis trepcuce zeleno, ne mora se stoja razviti ali do 70 nece biti kazne a saobracaj se ubrzava.
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22306 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

sahbazzz wrote: 02/06/2022 11:03 Pa ne bih bas rekao "potpuno neopravdano". Istina mogao je proci ali ako pogledas zuto je bilo kad je vec bio pod semaforom, ovaj pored njega je prosao na zuto. Takodje, mozda je primjetio ove kamikaze kako su vec krenule i zato je smanjio brzinu prvo pred sami semafor i na kraju se zaustavio.
Da je spucao po gasu da prodje ko zna sta bi ovdje bilo, ja bih rekao dobro opazanje vozaca...
Ako je vidio neku opasnost pa usporio onda ok, ali puno vozaca ovako koci cim vidi treptanne zelenog. Da nije usporio prosao bi kroz zeleno.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#22307 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by semirsar »

Ako se malo uspori snimak i pogleda pazljivo, vidjece se da sivo vozilo prolazi prvo i skrece desno prema ilidzi, za njim idi plavo pa ostali pravo.
Posto sam neko ko ima poprilicno staza za volanom imam obicaj gledati na sve strane ne samo pravo, pa tako koristim aktivno sve retrovizore. Osim plavog kombija u kojem jeste bila policija, ali ne znam koja, nije bilo nijednog vozila nadaleko iza, vjerovatno su tek ubacivali u drugu kad sam ja kocio semafor dalje. Upravo zbog toga sto nije bilo nikog sam kocio, jer ne znam sta se zbiva u glavama onih ispred. S druge strane, ako se ne varam nakon 5sek iliti treptaja zelenog pali se zuto, a poznavajuci nase policajce nemam volje ni vremena raspravljati se je li ili nije bilo zuto. A poznato mi je da im je ono stajaliste nize omiljena ceka za vozace, i kad god prolazim redovno imaju neku od musterija u obradi, tako da ja cu i dalje ako nikog ne ugrozavam ili mi se nije zaljepio za gepek polako s mirom stati, ha ja. :mrgreen:
Naravno, vi po svom cejfu, bujrum. :thumbup:
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#22308 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by avijon »

semirsar wrote: 02/06/2022 11:26 Ako se malo uspori snimak i pogleda pazljivo, vidjece se da sivo vozilo prolazi prvo i skrece desno prema ilidzi, za njim idi plavo pa ostali pravo.
Posto sam neko ko ima poprilicno staza za volanom imam obicaj gledati na sve strane ne samo pravo, pa tako koristim aktivno sve retrovizore. Osim plavog kombija u kojem jeste bila policija, ali ne znam koja, nije bilo nijednog vozila nadaleko iza, vjerovatno su tek ubacivali u drugu kad sam ja kocio semafor dalje. Upravo zbog toga sto nije bilo nikog sam kocio, jer ne znam sta se zbiva u glavama onih ispred. S druge strane, ako se ne varam nakon 5sek iliti treptaja zelenog pali se zuto, a poznavajuci nase policajce nemam volje ni vremena raspravljati se je li ili nije bilo zuto. A poznato mi je da im je ono stajaliste nize omiljena ceka za vozace, i kad god prolazim redovno imaju neku od musterija u obradi, tako da ja cu i dalje ako nikog ne ugrozavam ili mi se nije zaljepio za gepek polako s mirom stati, ha ja. :mrgreen:
Naravno, vi po svom cejfu, bujrum. :thumbup:
Tacno sam znao sta ce ti idioti komentarisat prvo i skrenut od originalnog problema :lol: zali Boze slova sto si ispisao sad ne dopire to do njihovog crno bijelog mozga :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#22309 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Ateista wrote: 02/06/2022 11:22
Naslovnica wrote: 02/06/2022 11:02 Ja se ne slažem sa vama.
Postoji razlika kada vidiš treptajuće zeleno na 100m i više metara, ili na 20m. Nije isto.
Na 100 m ćeš stati, kako je snimatelj i učinio. Renault nije stao, prošao je kroz žuto.
Da, sada citirajte pravilo šta znači žuto svjetlo...
, ali nemojte zaboraviti da ga je treptajuće zeleno upozoravalo da će se ubrzo upaliti žuto.
I ja bih uvijek stao na ovakvo treptajuće zeleno.
Na zuto svjetlo se u pravilu ne smije proci, osim ako si jako blizu i ne mozes se bezbjedno zaustaviti, to se slazem.
Fazon je sto je u ovom videu vozac mogao bez problema nastaviti voziti brzinom kojom je vozio, bez ubrzavanja, i opet bi stigao na zeleno, ne na zuto, ali je on poceo kociti cim ne vrdio trepcuce svjetlo. Djeluje mi da nije bilo guzve pa to nije neki problem, ali u spicama ovakvi puno uticu na stvaranje guzve, da ne govorim o tome da se moze malo i ubrzati kad vidis trepcuce zeleno, ne mora se stoja razviti ali do 70 nece biti kazne a saobracaj se ubrzava.
Treptajuće zeleno je vidio na minimalno 100m, a bilo je tu i više.
Dovoljna udaljenost da sigurno zakočiš.
Ne sjećam se da sam nekada pogrešno ocijenio da li smijem proći ili je bolje zaustaviti se.
Opet ponavljam, snimatelj je, po meni, sasvim ispravno postupio.
Ovaj sa Renaultom je svjesno prošao kroz žuto.
A što se tiče crvenog, meščini da jedino snimatelj i onaj jađo tamo kod Ćeifa nisu za kazne, svi ostali oduzimanje vozačke.
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22310 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 02/06/2022 11:41
Ateista wrote: 02/06/2022 11:22

Na zuto svjetlo se u pravilu ne smije proci, osim ako si jako blizu i ne mozes se bezbjedno zaustaviti, to se slazem.
Fazon je sto je u ovom videu vozac mogao bez problema nastaviti voziti brzinom kojom je vozio, bez ubrzavanja, i opet bi stigao na zeleno, ne na zuto, ali je on poceo kociti cim ne vrdio trepcuce svjetlo. Djeluje mi da nije bilo guzve pa to nije neki problem, ali u spicama ovakvi puno uticu na stvaranje guzve, da ne govorim o tome da se moze malo i ubrzati kad vidis trepcuce zeleno, ne mora se stoja razviti ali do 70 nece biti kazne a saobracaj se ubrzava.
Treptajuće zeleno je vidio na minimalno 100m, a bilo je tu i više.
Dovoljna udaljenost da sigurno zakočiš.
Ne sjećam se da sam nekada pogrešno ocijenio da li smijem proći ili je bolje zaustaviti se.
Opet ponavljam, snimatelj je, po meni, sasvim ispravno postupio.
Ovaj sa Renaultom je svjesno prošao kroz žuto.
A što se tiče crvenog, meščini da jedino snimatelj i onaj jađo tamo kod Ćeifa nisu za kazne, svi ostali oduzimanje vozačke.
Jeste dovoljna udaljenost da se zakoci, ali ako nije bio neki drugi razlog, nije bilo potrebe za kocenjem jer bi prosao na zeleno da nije kocio.
Nije neki veliki problem, niti za kazne naravno, vise onako mislim da je bespotrebno. Onaj iza sto je prosao je bio iza njega i zato je prosao na zuto, snimatelj je bio dovoljno ispred da ga ne zakaci.
Ovi ostali jesu za kazne, tu nema dileme.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22311 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by hopi »

Jah ispade da je problem što je frajer stao dok su trojica prošla kroz crveno.
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#22312 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Logovan »

Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#22313 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Logovan wrote: 02/06/2022 12:08 Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Eto, taman, što bi Turci rekli.
Fino se vidi da je snimatelj uradio ispravnu stvar, baš kao što bih i ja.
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22314 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

Logovan wrote: 02/06/2022 12:08 Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Meni je problem ovo boldirano kod dosta vozaca, vidi trepcuce i koci, bez da pokusa procijeniti moze li proci na zeleno ili ne.
Ako je u ovoj konkretnoj situaciji usporio zbog onih sa strane to je druga prica, moze se i bez toga ali nema veze, razumijem oprez, vise govorim za generalno koliko vozaci bespotrebno koce cim vide trepcuce zeleno.
Naravno da su veci problem oni koji prolaze kroz crveno, to je nesto sto se podrazumijeva.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#22315 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Ateista wrote: 02/06/2022 12:26
Logovan wrote: 02/06/2022 12:08 Trenutak kada se upalilo zuto svjetlo.

Image

Da je vozio 60 vjerovatno bi stigao, ali onda imamo problem sa vozacima koji su krenuli na crveno. Mozda bi ih pokupio da je prosao na treptajuce zeleno.
Ne vidim vala problem. Vidio da je treptajuce i poceo kociti, upalilo se zuto i stao.
Meni je problem ovo boldirano kod dosta vozaca, vidi trepcuce i koci, bez da pokusa procijeniti moze li proci na zeleno ili ne.
Ako je u ovoj konkretnoj situaciji usporio zbog onih sa strane to je druga prica, moze se i bez toga ali nema veze, razumijem oprez, vise govorim za generalno koliko vozaci bespotrebno koce cim vide trepcuce zeleno.
Naravno da su veci problem oni koji prolaze kroz crveno, to je nesto sto se podrazumijeva.
I meni je problem bespotrebno i naglo kočenje na treptajuće zeleno ako si blizu semafora.
Ali ako si na dovoljnoj udaljenosti da se možeš sigurno zaustaviti bez da ugrožavaš ostale učesnike u saobraćaju, suvišno je polemisati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#22316 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote: 02/06/2022 11:02 Ja se ne slažem sa vama.
Postoji razlika kada vidiš treptajuće zeleno na 100m i više metara, ili na 20m. Nije isto.
Na 100 m ćeš stati, kako je snimatelj i učinio. Renault nije stao, prošao je kroz žuto.
Da, sada citirajte pravilo šta znači žuto svjetlo...
ŽUTO svjetlo upaljeno samostalno dolazi prije crvenog svjetla na semaforu, označuje ZABRANU PROLASKA, osim za vozila koja se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi nalaze na tolikoj udaljenosti od prometnog svjetla da se ne mogu na siguran način zaustaviti, a da ne prijeđu taj znak.
, ali nemojte zaboraviti da ga je treptajuće zeleno upozoravalo da će se ubrzo upaliti žuto.
I ja bih uvijek stao na ovakvo treptajuće zeleno.
Ne mora stati na zeleno NIKAD. Na zuto MORA AKO JE BEZBJEDNO.
Nije morao vidjeti sva cetiri treptaja zelenog da bi znao da ce uslijediti zuto. Dakle mogao je, kao sto se i meni cesto desi, da vidi dva ili tri treptaja zelenog i kontati da ima taman taj jos jedan-dva da prodje.
Ponavljam, stajanje na trepcuce zeleno je debilno. Usporavanje cak, ako mozes bez smanjivanja brzine ili uz blago ubrzanje proci, također je debilno.
Uhvati zeleno i prodji, jbt.
User avatar
Laplace
Posts: 10411
Joined: 19/11/2012 18:37

#22317 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 02/06/2022 08:21
semirsar wrote: 02/06/2022 02:11
Jeli to policija otisla za bijelim kombijem i bijelim kedijem jer su prosli kroz debelo crveno svjetlo, a sto ti zakoci na blinkajuce zeleno?
Možda zato da ne dođe u situaciju u koju je došao Renault desno? Uostalom, kad je došao do semafora već se upalilo žuto.
User avatar
Laplace
Posts: 10411
Joined: 19/11/2012 18:37

#22318 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 02/06/2022 08:30 Čovjek je apsolutno ispravno postupio i zaustavio vozilo.
Trepčuće zeleno mu je počelo na dovoljnoj udaljenosti da može bezbjedno da se zaustavi, što i jeste cilj, a ne da daje gaščine i prolazi kroz žuto (kao što je uradila ova azijska nakaza).
Da je zeleno počelo treptati na 20 metara, najnormalnije je da će se proći bez zaustavljanja.
Mislio si na ovu azijsku nakazu:
Image
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#22319 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 02/06/2022 12:59
Naslovnica wrote: 02/06/2022 08:30 Čovjek je apsolutno ispravno postupio i zaustavio vozilo.
Trepčuće zeleno mu je počelo na dovoljnoj udaljenosti da može bezbjedno da se zaustavi, što i jeste cilj, a ne da daje gaščine i prolazi kroz žuto (kao što je uradila ova azijska nakaza).
Da je zeleno počelo treptati na 20 metara, najnormalnije je da će se proći bez zaustavljanja.
Mislio si na ovu azijsku nakazu:
Image
Da.
Imao sam slabu konekciju pa video slaba rezolucija, učinilo mi se da je neka azijska nakaza, kad ono francuska.
Oprosti, izvini, neće se ponoviti. :(
User avatar
Laplace
Posts: 10411
Joined: 19/11/2012 18:37

#22320 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Ateista wrote: 02/06/2022 11:25
sahbazzz wrote: 02/06/2022 11:03 Pa ne bih bas rekao "potpuno neopravdano". Istina mogao je proci ali ako pogledas zuto je bilo kad je vec bio pod semaforom, ovaj pored njega je prosao na zuto. Takodje, mozda je primjetio ove kamikaze kako su vec krenule i zato je smanjio brzinu prvo pred sami semafor i na kraju se zaustavio.
Da je spucao po gasu da prodje ko zna sta bi ovdje bilo, ja bih rekao dobro opazanje vozaca...
Ako je vidio neku opasnost pa usporio onda ok, ali puno vozaca ovako koci cim vidi treptanne zelenog. Da nije usporio prosao bi kroz zeleno.
Tako je kolega nekad davno prešao,zaustavila ga policija i pisalimu kaznu za prolazak kroz crveno. Nije htio platiti i otišao na sud. Na sudu nije mogao dokazati da nije prošao kroz crveno i popio kaznu od nekih 400 KM sa sudskim troškovima (u vrijeme kad su kazne za prekoračenje bile mnogo niže,početak 2000-tih).
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#22321 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by semirsar »

Laplace wrote: 02/06/2022 12:56
Spoiler
Show
kakaljin wrote: 02/06/2022 08:21

Jeli to policija otisla za bijelim kombijem i bijelim kedijem jer su prosli kroz debelo crveno svjetlo, a sto ti zakoci na blinkajuce zeleno?
Možda zato da ne dođe u situaciju u koju je došao Renault desno? Uostalom, kad je došao do semafora već se upalilo žuto.
Ma glavni problem je to sto se uopste kocilo, sto nisam dosao u istu situaciju kao lola sto prodje kraj mene na zuto, jbg, morao sam sloziti gas do poda da mogu i drugi, kojih jos nema nadaleko, proci. :lol:
Tacno se vidi svijest i znanje ogromne vecine danasnjih vozaca. Mene je instruktor udar'o sakom u koljeno i pit'o u sta gledam, morao sam mu na svakom semaforu na kojem sam stao objasnjavati situacije od maloprije.
Tu se tacno vidi rad auto skola nekad i sad. :skoljka:

P.S. priznajem, nisam ni ja cvjecka bez mane, i meni se desi sranje da nesto previdim, budalasto uradim i td, i ne stajem na trepcece zeleno, ali sam naucio da gledam oko sebe i prije svega pazim na sebe pa tako i na druge.
Last edited by semirsar on 02/06/2022 13:09, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#22322 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 02/06/2022 12:52
Naslovnica wrote: 02/06/2022 11:02 Ja se ne slažem sa vama.
Postoji razlika kada vidiš treptajuće zeleno na 100m i više metara, ili na 20m. Nije isto.
Na 100 m ćeš stati, kako je snimatelj i učinio. Renault nije stao, prošao je kroz žuto.
Da, sada citirajte pravilo šta znači žuto svjetlo...
, ali nemojte zaboraviti da ga je treptajuće zeleno upozoravalo da će se ubrzo upaliti žuto.
I ja bih uvijek stao na ovakvo treptajuće zeleno.
Ne mora stati na zeleno NIKAD. Na zuto MORA AKO JE BEZBJEDNO.
Nije morao vidjeti sva cetiri treptaja zelenog da bi znao da ce uslijediti zuto. Dakle mogao je, kao sto se i meni cesto desi, da vidi dva ili tri treptaja zelenog i kontati da ima taman taj jos jedan-dva da prodje.
Ponavljam, stajanje na trepcuce zeleno je debilno. Usporavanje cak, ako mozes bez smanjivanja brzine ili uz blago ubrzanje proci, također je debilno.
Uhvati zeleno i prodji, jbt.
:thumbup:
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#22323 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by avijon »

Kaznili su me za trepcuce zeleno 1mj. Vozacka. I haj dokazi, svadjaj se, kome?
Na sudu samo duplo gore mozes proci nemas dokaza.

Smirio se poslije na svako trepcuce zeleno ukopajem se odma i tako me držalo 2 mjeseca pa opet po starom. Sve dok me ne ufate opet pa cu opet bit fin 2 mjeseca :lol:

I gleda se svjetlo koje je kad izlazis iz raskrsnice a ne na ulazu u nju. Tako da uvijek te mogu kaznit na ovako "dugim" raskrsnicama.
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22324 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

Laplace wrote: 02/06/2022 13:04
Ateista wrote: 02/06/2022 11:25

Ako je vidio neku opasnost pa usporio onda ok, ali puno vozaca ovako koci cim vidi treptanne zelenog. Da nije usporio prosao bi kroz zeleno.
Tako je kolega nekad davno prešao,zaustavila ga policija i pisalimu kaznu za prolazak kroz crveno. Nije htio platiti i otišao na sud. Na sudu nije mogao dokazati da nije prošao kroz crveno i popio kaznu od nekih 400 KM sa sudskim troškovima (u vrijeme kad su kazne za prekoračenje bile mnogo niže,početak 2000-tih).
Ma tu je problem sto je naletio na neke budale a rijec policije je uvijek jaca nego rijec obicnog covjeka, malo glupo jer bi policija trebala da dokaze da je on prosao kroz crveno a ne obrnuto, sli tako je kod nas.
User avatar
Ateista
Posts: 46568
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22325 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Ateista »

semirsar wrote: 02/06/2022 13:06
Laplace wrote: 02/06/2022 12:56
Spoiler
Show
Možda zato da ne dođe u situaciju u koju je došao Renault desno? Uostalom, kad je došao do semafora već se upalilo žuto.
Ma glavni problem je to sto se uopste kocilo, sto nisam dosao u istu situaciju kao lola sto prodje kraj mene na zuto, jbg, morao sam sloziti gas do poda da mogu i drugi, kojih jos nema nadaleko, proci. :lol:
Tacno se vidi svijest i znanje ogromne vecine danasnjih vozaca. Mene je instruktor udar'o sakom u koljeno i pit'o u sta gledam, morao sam mu na svakom semaforu na kojem sam stao objasnjavati situacije od maloprije.
Tu se tacno vidi rad auto skola nekad i sad. :skoljka:

P.S. priznajem, nisam ni ja cvjecka bez mane, i meni se desi sranje da nesto previdim, budalasto uradim i td, i ne stajem na trepcece zeleno, ali sam naucio da gledam oko sebe i prije svega pazim na sebe pa tako i na druge.
Ako si usporio jer si vidio mogucu opasnost, onda razumijem i podrzavam. :thumbup:
Post Reply