nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#22276 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by tindbe »

jedan trkač večeras zamalo u Bosni da završi u Šijama, lijepo se isprevrtao, sačuva ga drveće na obali
odavno gluplju personu nisam u saobraćaju vidio, Audi totalka :thumbup:
onaj što jedva izađe iz auta, izgleda više ima u frizuri mase, nego u glavi
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#22277 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

insaneinthebrain wrote: 29/05/2022 22:19 kazu rampa bila u kvaru. jel istina treba da se potvrdi
Nije vozac strucno lice da zna jel rampa u kvaru. Njegovo je da stoji i ceka.
User avatar
donnie_darko
Posts: 991
Joined: 11/11/2017 22:49

#22278 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by donnie_darko »

Kakvi kreteni voze po sarajevu Boze sacuvaj.......
seat neki iz 2003., golf 2, opel isto 2005/2006. godiste trkaju se od otoke do marijin dvora.
Saobracaj tece normalno, svi voze 60, oni ulijecu ljudima, pa i meni ispred auta i trkaju se od crvenog do crvenog...
Policije naravno, ni na vidiku... a bukvalno im gasaju pred ps...
Fuj gdje zivimo! Fuj.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#22279 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

insaneinthebrain wrote: 29/05/2022 22:19 kazu rampa bila u kvaru. jel istina treba da se potvrdi
Ako je ovo ona rampa na prelazu ka Malešićima, zna ona biti u kvaru pa ljudi prolaze. Prije toga je stanica u Malešićima i voz, kad ide ka Sarajevu, još ne stigne razviti brzinu a kad ide ka Malešićima usporava da bi stao na stanicu(koja je nedaleko od prelaza).

Više puta sam naišao kad je rampa u kvaru i spuštena. Tad auta idu obilaznicom (na koju se skreće odmah kod ispred prelaza),bar ovi koji znaju za taj put.
User avatar
EFD22
Posts: 9876
Joined: 10/03/2022 22:16

#22280 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by EFD22 »

Sve dok jednom ne bude.
A onda, i da se nađe krivac što to na vrijeme nije sanirano ili čak ugašeno i drugačije označeno, to opet ništa neće promijeniti.

Trebali su je stvarno ugasiti, i označiti propisno znakovima.

Ovako je najgore.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#22281 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

donnie_darko wrote: 30/05/2022 00:10 Kakvi kreteni voze po sarajevu Boze sacuvaj.......
seat neki iz 2003., golf 2, opel isto 2005/2006. godiste trkaju se od otoke do marijin dvora.
Saobracaj tece normalno, svi voze 60, oni ulijecu ljudima, pa i meni ispred auta i trkaju se od crvenog do crvenog...
Policije naravno, ni na vidiku... a bukvalno im gasaju pred ps...
Fuj gdje zivimo! Fuj.
I ne samo u Sarajevu.

Neki dan pored Binga Breza projuri neki golf na ograničenju 40 najmanje 90. Jedva je održavao auto na cesti ali ne usporava.

Jutros na desetak kilometara bar deset pregaženih životinja na cesti. Sve to su mogla biti nečija djeca jer je to u gusto naseljenom mjestu na ograničenju 40 do 50. Ja se uvijek zamislim šta bi se desilo da mi na ograničenju 40 istrči dijete na cestu i zato kroz naseljena mjesta nikad ne vozim više od 10 preko ograničenja, a i tad dobro pazim kako vozim. I pri brzini 10 preko ograničenja me ljudi pretiču kao da vozim 30 ispod. A onda se čudimo kad nam ljudi ginu.

Nema napretka dok se ne uvede sistem kao u normalnim zemljama: što više kamera i nemilosrdno kažnjavanje svih redom: vozača, pješaka, biciklista, bajkera, romobilista i pri najmanjim prekršajima.

Inače,nigdje vani nisam vidio toliko pregaženih životinja na tako kratkim relacijama kao kod nas. Ovo mu je kao neka specifičnost BiH: gazi sve što se pojavi na cestu, od ptica i ježeva do ljudi, bez pardona.
Last edited by Laplace on 30/05/2022 08:45, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22282 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 30/05/2022 08:18
insaneinthebrain wrote: 29/05/2022 22:19 kazu rampa bila u kvaru. jel istina treba da se potvrdi
Ako je ovo ona rampa na prelazu ka Malešićima, zna ona biti u kvaru pa ljudi prolaze. Prije toga je stanica u Malešićima i voz, kad ide ka Sarajevu, još ne stigne razviti brzinu a kad ide ka Malešićima usporava da bi stao na stanicu(koja je nedaleko od prelaza).

Više puta sam naišao kad je rampa u kvaru i spuštena. Tad auta idu obilaznicom (na koju se skreće odmah kod ispred prelaza),bar ovi koji znaju za taj put.
Neki dan bio onaj udes tamo negdje prije raskrsnice za Stolac, pa smo morali okolnim putem za Mostar (preko mosta kod Bunskih kanala).
Uporedo sa tom lokalnom cestom ide i pruga.
Dođem na prvi prelaz, sumrak, slaba vidljivost, nekakvog drveća, velikog žbunja...dignuta rampa (ne sjećam se da li je bilo signalno svjetlo), sva sreća pa uvijek pogledam lijevo/desno...kad na 50m ide Kenedijevka iz pravca Aluminija. :-)
Mnogi na podignutu rampu ne bi ni gledali lijevo/desno, i eto ti belaja.
User avatar
EFD22
Posts: 9876
Joined: 10/03/2022 22:16

#22283 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by EFD22 »

Laplace wrote: 30/05/2022 08:26
donnie_darko wrote: 30/05/2022 00:10 Kakvi kreteni voze po sarajevu Boze sacuvaj.......
seat neki iz 2003., golf 2, opel isto 2005/2006. godiste trkaju se od otoke do marijin dvora.
Saobracaj tece normalno, svi voze 60, oni ulijecu ljudima, pa i meni ispred auta i trkaju se od crvenog do crvenog...
Policije naravno, ni na vidiku... a bukvalno im gasaju pred ps...
Fuj gdje zivimo! Fuj.
I ne samo u Sarajevu.

Neki dan pored Binga Breza projuri neki golf na ograničenju 40 najmanje 90. Jedva je održavao auto na cesti ali ne usporava.

Jutros na desetak kilometara bar deset pregaženih životinja na cesti. Sve to su mogla biti nečija djeca jer je to u gusto naseljenom mjestu na ograničenju 40 do 50. Ja se uvijek zamislim šta bi se desilo da mi na ograničenju 40 istrči dijete na cestu i zato kroz naseljena mjesta nikad ne vozim više od 10 preko ograničenja, a i tad dobro pazim kako vozim. I pri brzini 10 preko ograničenja me ljudi pretiču kao da vozim 30 ispod. A onda se čudimo kad nam ljudi ginu.

Nemanapretka dok se ne uvede sistem kao u normalnim zemljama: što više kamera i nemilosrdno kažnjavanje svih redom: vozača, pješaka, biciklista, bajkera, romobilista i pri najmanjim prekršajima.

Inače,nigdje vani nisam vidio toliko pregaženih životinja na tako kratkim relacijama kao kod nas. Ovo mu je kao neka specifičnost BiH: gazi sve što se pojavi na cestu, od ptica i ježeva do ljudi, bez pardona.
To sam i ja primjetio. Ne znam da sam igdje vani vidio bilo kakav roadkill.

Moguće je da je to zbog činjenice da se to vani očisti odmah i po propisima. Kod nas obično ostane makar dan-dva da ga još razlijepe točkovima. A mislim da u Njemačkoj imaš obavezu ako udariš životinju da je skloniš sa puta i da obavijestiš nadležne službe. Vjerovatno je to svugdje tako.

Ja imam običaj na lokalnim putevima ako naletim na još nerazgaženo truplo, da stanem i da ga sklonim. To je na magistralama već nemoguće zbog brzine.

I gle čuda, prošle godine sam tako jednom mačoru spasio život. Vozim se vidim bus ispred mene nešto obilazi, i ugledam udarenu mačku na cesti.
Stanem, izađem, on leži ide mu krv na usta, i jako ubrzano diše, i jbg ne mogah ga ostaviti tek tako.
Odvedem ga kolegi koji je vet, on ga malo smiri, da mu nešto protiv bolova, ali zbog različite veličine zjenica skontamo da je imao možda potres mozga, i sutra ujutro gas za Sarajevo. Moram pohvaliti ekipu na VF Sa koji su se jako potrudili, čak su ga i vakcinisali, i snimili detaljno. Uglavnom imao je šanse da se oporavi nekih 50:50.
Vratimo se nas dvojica kući, seoski lola, kako smo ga prozvali, u garažu, i zadržao se par dana, jeo, došao sebi i samo otišao. I na moju sreću nakon možda dva mjeseca ga ugledam (bio je prepoznatljiv jer je izmeđuostalog imao samo pola repa) kako nešto lovi u nečijoj avliji, kraj istog onog puta gdje je eto mogao skroz stradati, valjda se sad čuva, malo više.
Lijep osjećaj, kako god.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22284 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 30/05/2022 08:26
donnie_darko wrote: 30/05/2022 00:10 Kakvi kreteni voze po sarajevu Boze sacuvaj.......
seat neki iz 2003., golf 2, opel isto 2005/2006. godiste trkaju se od otoke do marijin dvora.
Saobracaj tece normalno, svi voze 60, oni ulijecu ljudima, pa i meni ispred auta i trkaju se od crvenog do crvenog...
Policije naravno, ni na vidiku... a bukvalno im gasaju pred ps...
Fuj gdje zivimo! Fuj.
I ne samo u Sarajevu.

Neki dan pored Binga Breza projuri neki golf na ograničenju 40 najmanje 90. Jedva je održavao auto na cesti ali ne usporava.

Jutros na desetak kilometara bar deset pregaženih životinja na cesti. Sve to su mogla biti nečija djeca jer je to u gusto naseljenom mjestu na ograničenju 40 do 50. Ja se uvijek zamislim šta bi se desilo da mi na ograničenju 40 istrči dijete na cestu i zato kroz naseljena mjesta nikad ne vozim više od 10 preko ograničenja, a i tad dobro pazim kako vozim. I pri brzini 10 preko ograničenja me ljudi pretiču kao da vozim 30 ispod. A onda se čudimo kad nam ljudi ginu.

Nemanapretka dok se ne uvede sistem kao u normalnim zemljama: što više kamera i nemilosrdno kažnjavanje svih redom: vozača, pješaka, biciklista, bajkera, romobilista i pri najmanjim prekršajima.

Inače,nigdje vani nisam vidio toliko pregaženih životinja na tako kratkim relacijama kao kod nas. Ovo mu je kao neka specifičnost BiH: gazi sve što se pojavi na cestu, od ptica i ježeva do ljudi, bez pardona.
Imamo dovoljno kamera, a kazne nema potrebe povećavati.
Potrebno je da naplata kazne bude izvjesna, a ne da luđaci imaju desetine hiljada kazni i dalje nesmetano voze.
Potreno je uvesti da, ako imaš više od dvije neplaćene kazne u roku, ide zapljena auta.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#22285 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 30/05/2022 08:39
Laplace wrote: 30/05/2022 08:26

I ne samo u Sarajevu.

Neki dan pored Binga Breza projuri neki golf na ograničenju 40 najmanje 90. Jedva je održavao auto na cesti ali ne usporava.

Jutros na desetak kilometara bar deset pregaženih životinja na cesti. Sve to su mogla biti nečija djeca jer je to u gusto naseljenom mjestu na ograničenju 40 do 50. Ja se uvijek zamislim šta bi se desilo da mi na ograničenju 40 istrči dijete na cestu i zato kroz naseljena mjesta nikad ne vozim više od 10 preko ograničenja, a i tad dobro pazim kako vozim. I pri brzini 10 preko ograničenja me ljudi pretiču kao da vozim 30 ispod. A onda se čudimo kad nam ljudi ginu.

Nemanapretka dok se ne uvede sistem kao u normalnim zemljama: što više kamera i nemilosrdno kažnjavanje svih redom: vozača, pješaka, biciklista, bajkera, romobilista i pri najmanjim prekršajima.

Inače,nigdje vani nisam vidio toliko pregaženih životinja na tako kratkim relacijama kao kod nas. Ovo mu je kao neka specifičnost BiH: gazi sve što se pojavi na cestu, od ptica i ježeva do ljudi, bez pardona.
To sam i ja primjetio. Ne znam da sam igdje vani vidio bilo kakav roadkill.

Moguće je da je to zbog činjenice da se to vani očisti odmah i po propisima. Kod nas obično ostane makar dan-dva da ga još razlijepe točkovima. A mislim da u Njemačkoj imaš obavezu ako udariš životinju da je skloniš sa puta i da obavijestiš nadležne službe. Vjerovatno je to svugdje tako.

Ja imam običaj na lokalnim putevima ako naletim na još nerazgaženo truplo, da stanem i da ga sklonim. To je na magistralama već nemoguće zbog brzine.

I gle čuda, prošle godine sam tako jednom mačoru spasio život. Vozim se vidim bus ispred mene nešto obilazi, i ugledam udarenu mačku na cesti.
Stanem, izađem, on leži ide mu krv na usta, i jako ubrzano diše, i jbg ne mogah ga ostaviti tek tako.
Odvedem ga kolegi koji je vet, on ga malo smiri, da mu nešto protiv bolova, ali zbog različite veličine zjenica skontamo da je imao možda potres mozga, i sutra ujutro gas za Sarajevo. Moram pohvaliti ekipu na VF Sa koji su se jako potrudili, čak su ga i vakcinisali, i snimili detaljno. Uglavnom imao je šanse da se oporavi nekih 50:50.
Vratimo se nas dvojica kući, seoski lola, kako smo ga prozvali, u garažu, i zadržao se par dana, jeo, došao sebi i samo otišao. I na moju sreću nakon možda dva mjeseca ga ugledam (bio je prepoznatljiv jer je izmeđuostalog imao samo pola repa) kako nešto lovi u nečijoj avliji, kraj istog onog puta gdje je eto mogao skroz stradati, valjda se sad čuva, malo više.
Lijep osjećaj, kako god.
:thumbup:

I ja sklonim životinju sa ceste kad sam u prilici.

Prije nekoliko dana silazim niz neko brdo i vidim mačke kako na suprotnoj traci rade "one stvari". Stanem da ih otjeram sa ceste. Kad sam krenuo,iz suprotnog smjera je naišao neki golf, jasno poprilično brzo
User avatar
EFD22
Posts: 9876
Joined: 10/03/2022 22:16

#22286 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by EFD22 »

Naslovnica wrote: 30/05/2022 08:43 Imamo dovoljno kamera, a kazne nema potrebe povećavati.
Potrebno je da naplata kazne bude izvjesna, a ne da luđaci imaju desetine hiljada kazni i dalje nesmetano voze.
Potreno je uvesti da, ako imaš više od dvije neplaćene kazne u roku, ide zapljena auta.
Treba uvesti, tj. provoditi ovrhu, kao u Hrvatskoj. Ne platiš dva računa za komunalije, ili taksu neku, ili parking jebeni, dođu ti na zapljenu imovine u vrijednosti duga plus kamate plus troškovi. Doviđenja i prijatno.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#22287 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 30/05/2022 08:43
Laplace wrote: 30/05/2022 08:26

I ne samo u Sarajevu.

Neki dan pored Binga Breza projuri neki golf na ograničenju 40 najmanje 90. Jedva je održavao auto na cesti ali ne usporava.

Jutros na desetak kilometara bar deset pregaženih životinja na cesti. Sve to su mogla biti nečija djeca jer je to u gusto naseljenom mjestu na ograničenju 40 do 50. Ja se uvijek zamislim šta bi se desilo da mi na ograničenju 40 istrči dijete na cestu i zato kroz naseljena mjesta nikad ne vozim više od 10 preko ograničenja, a i tad dobro pazim kako vozim. I pri brzini 10 preko ograničenja me ljudi pretiču kao da vozim 30 ispod. A onda se čudimo kad nam ljudi ginu.

Nemanapretka dok se ne uvede sistem kao u normalnim zemljama: što više kamera i nemilosrdno kažnjavanje svih redom: vozača, pješaka, biciklista, bajkera, romobilista i pri najmanjim prekršajima.

Inače,nigdje vani nisam vidio toliko pregaženih životinja na tako kratkim relacijama kao kod nas. Ovo mu je kao neka specifičnost BiH: gazi sve što se pojavi na cestu, od ptica i ježeva do ljudi, bez pardona.
Imamo dovoljno kamera, a kazne nema potrebe povećavati.
Potrebno je da naplata kazne bude izvjesna, a ne da luđaci imaju desetine hiljada kazni i dalje nesmetano voze.
Potreno je uvesti da, ako imaš više od dvije neplaćene kazne u roku, ide zapljena auta.
To sam upravo i htio reći: kazne su dovoljno visoke samo treba osigurati da ih svako plati.I ukinuti ovo sa 50% u roku od 8 dana, ionako nije dovelo do nekih rezultata u pogledu bezbjednosti na cestama a i dalje isti ljudi ne plaćaju kazne i akumuliraju dugove.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22288 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 30/05/2022 08:47
Naslovnica wrote: 30/05/2022 08:43
Imamo dovoljno kamera, a kazne nema potrebe povećavati.
Potrebno je da naplata kazne bude izvjesna, a ne da luđaci imaju desetine hiljada kazni i dalje nesmetano voze.
Potreno je uvesti da, ako imaš više od dvije neplaćene kazne u roku, ide zapljena auta.
To sam upravo i htio reći: kazne su dovoljno visoke samo treba osigurati da ih svako plati.I ukinuti ovo sa 50% u roku od 8 dana, ionako nije dovelo do nekih rezultata u pogledu bezbjednosti na cestama a i dalje isti ljudi ne plaćaju kazne i akumuliraju dugove.
Ne treba da bude 50% popusta ako platiš u roku, nego da ide +50% ako ne platiš u roku.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22289 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 30/05/2022 08:44
EFD22 wrote: 30/05/2022 08:39

To sam i ja primjetio. Ne znam da sam igdje vani vidio bilo kakav roadkill.

Moguće je da je to zbog činjenice da se to vani očisti odmah i po propisima. Kod nas obično ostane makar dan-dva da ga još razlijepe točkovima. A mislim da u Njemačkoj imaš obavezu ako udariš životinju da je skloniš sa puta i da obavijestiš nadležne službe. Vjerovatno je to svugdje tako.

Ja imam običaj na lokalnim putevima ako naletim na još nerazgaženo truplo, da stanem i da ga sklonim. To je na magistralama već nemoguće zbog brzine.

I gle čuda, prošle godine sam tako jednom mačoru spasio život. Vozim se vidim bus ispred mene nešto obilazi, i ugledam udarenu mačku na cesti.
Stanem, izađem, on leži ide mu krv na usta, i jako ubrzano diše, i jbg ne mogah ga ostaviti tek tako.
Odvedem ga kolegi koji je vet, on ga malo smiri, da mu nešto protiv bolova, ali zbog različite veličine zjenica skontamo da je imao možda potres mozga, i sutra ujutro gas za Sarajevo. Moram pohvaliti ekipu na VF Sa koji su se jako potrudili, čak su ga i vakcinisali, i snimili detaljno. Uglavnom imao je šanse da se oporavi nekih 50:50.
Vratimo se nas dvojica kući, seoski lola, kako smo ga prozvali, u garažu, i zadržao se par dana, jeo, došao sebi i samo otišao. I na moju sreću nakon možda dva mjeseca ga ugledam (bio je prepoznatljiv jer je izmeđuostalog imao samo pola repa) kako nešto lovi u nečijoj avliji, kraj istog onog puta gdje je eto mogao skroz stradati, valjda se sad čuva, malo više.
Lijep osjećaj, kako god.
:thumbup:

I ja sklonim životinju sa ceste kad sam u prilici.

Prije nekoliko dana silazim niz neko brdo i vidim mačke kako na suprotnoj traci rade "one stvari". Stanem da ih otjeram sa ceste. Kad sam krenuo,iz suprotnog smjera je naišao neki golf, jasno poprilično brzo
Ja preko Svitave za vikend, puno zmija, ne pada mi na pamet da ih sklanjam sa ceste. :lol: :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#22290 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

EFD22 wrote: 30/05/2022 08:39 Lijep osjećaj, kako god.
:thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#22291 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by liaar »

Naslovnica wrote: 30/05/2022 09:08
Laplace wrote: 30/05/2022 08:44

:thumbup:

I ja sklonim životinju sa ceste kad sam u prilici.

Prije nekoliko dana silazim niz neko brdo i vidim mačke kako na suprotnoj traci rade "one stvari". Stanem da ih otjeram sa ceste. Kad sam krenuo,iz suprotnog smjera je naišao neki golf, jasno poprilično brzo
Ja preko Svitave za vikend, puno zmija, ne pada mi na pamet da ih sklanjam sa ceste. :lol: :lol: :lol:
smotaće se oko diska pa kad počne smrdit kuku ti se :D
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#22292 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by artur morgan »

Meni je nedavno pred auto sa litice na rostovu pao pijetao, uspio sam ga zaobići...možda se želio ubiti zbog neke koke a ja ga izbjegao :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#22294 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by black_adrian »

:run:

a što ti stade na treptajuce zeleno :D ?
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#22295 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by nivla »

black_adrian wrote: 02/06/2022 08:00 :run:

a što ti stade na treptajuce zeleno :D ?
da je guzva razumio bih sto je stao, al prazna raskrsnica, nevjerovatno kako ovo nervira posebno na skretanjima gdje samo jedno uspije proci jer drugo auto vozi osoba koja staje cim pocne da trepce
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#22296 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by kakaljin »

semirsar wrote: 02/06/2022 02:11
Jeli to policija otisla za bijelim kombijem i bijelim kedijem jer su prosli kroz debelo crveno svjetlo, a sto ti zakoci na blinkajuce zeleno?
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22297 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

Čovjek je apsolutno ispravno postupio i zaustavio vozilo.
Trepčuće zeleno mu je počelo na dovoljnoj udaljenosti da može bezbjedno da se zaustavi, što i jeste cilj, a ne da daje gaščine i prolazi kroz žuto (kao što je uradila ova azijska nakaza).
Da je zeleno počelo treptati na 20 metara, najnormalnije je da će se proći bez zaustavljanja.
izvrsni direktor
Posts: 9124
Joined: 20/12/2018 16:11

#22298 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by izvrsni direktor »

Naslovnica wrote: 30/05/2022 09:08 Ja preko Svitave za vikend, puno zmija, ne pada mi na pamet da ih sklanjam sa ceste. :lol: :lol: :lol:
Jesi siguran da ti se jedna nije zakacila gdje i sad ceka momenata da udje kroz ventilaciju :shock:
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#22299 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

izvrsni direktor wrote: 02/06/2022 08:39
Naslovnica wrote: 30/05/2022 09:08 Ja preko Svitave za vikend, puno zmija, ne pada mi na pamet da ih sklanjam sa ceste. :lol: :lol: :lol:
Jesi siguran da ti se jedna nije zakacila gdje i sad ceka momenata da udje kroz ventilaciju :shock:
Siguran sam da se niti jedna nije zakačila, ostale su na novom hasfaltu da se sunćaju. 8-)
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#22300 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Zeleno i kad trepće nije znak za zaustavljanje.
Ne opravdavam ovakvo usporavanje saobraćaja.
Onaj reno je prošao sasvim ispravno.
Post Reply