nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#22201 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Raigor Stonehoof »

ITNet wrote: 31/03/2022 14:19
vjeshalica wrote: 31/03/2022 13:20
Kakav stalker zena se javno fali svojim debilizmima odnosno krsenju propisa i sto je prozivaju da dolazi na edukaciju iz saobracajnih propisa zbog skupljenih bodova,o ostalim tvojim djecijim zakljuccima na navedenu ne treba habati staklo na telefonu
Objavi zena sta god to je nebitno njena sloboda, ali ti si jedina koja ovdje redovno piskara svako malo nesto oko nje, jel ono vanesica ovo jel ono vanesica ono, objavis ovako sta ona posta itd... Ono ne gotovis nekoga mislis da je debil ali pratis svaki korak sta ta osoba radi, i onda vamo piskaras svako malo kao neki update raji, kako se zovu te osobe? Nesto te previse dotice to neko njeno ponasanje, ali eto njeno ponasanje je za ludare a tvoje je normala...Meni ta tvoja ponasanja ipak govore nesto o tebi, doduse i tvoje piskaranje po drugim temama, ali ok neka ja imam svoje djecije zakljucke :thumbup:

Opet kazem ne znam osobu licno niti podrzavam gasere i sta rade, postalo mi dosadno pa sa vremenom i smijesno to sto svako malo ti nesto prozivas tu osobu tko god da je, totalno si opterecena nesto sa njom, bas me interesuje jel ti ta osoba nesto lose uradila u zivotu? ili ti samo smeta sto postoji i ponasa se nekako? Onako pitam, nadji se sa njom na kafi reci joj sta imas u lice, ili joj odgovori na story, reci bas mi je godra sto si dobila kaznu :lol: nemoj se kriti iza tastature :skoljka:
Vanesa ne seri
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22202 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by emko1234 »

Na stranu što vješalica svršava na ovu Vanesu pa je stalka gdje god stigne, ali ova nije baš sva svoja.
Buraz joj onako izgine, i umjesto da naučiš bilo šta iz toga, ženska još gora.

PS: vješalice, zbog tebe je zaključala profil na instagramu. Ne možeš više stalkat, moraš je zapratiti :lol: :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#22203 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

emko1234 wrote: 03/04/2022 10:59 Na stranu što vješalica svršava na ovu Vanesu pa je stalka gdje god stigne, ali ova nije baš sva svoja.
Buraz joj onako izgine, i umjesto da naučiš bilo šta iz toga, ženska još gora.

PS: vješalice, zbog tebe je zaključala profil na instagramu. Ne možeš više stalkat, moraš je zapratiti :lol: :lol:
Nekad je genetika jača od razuma. Naročito kad ovog drugog fali.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22204 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by emko1234 »

Ma te ljude treba trolat da se nalože do zakonskih ograničenja i onda ide radar.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#22205 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Sydnor »

Nekad davno sam gledao dokumentarac o tome kako je grad Manchester u Engleskoj imao ogromnih problema devedesetih sa krađom automobila i sa omladinom koja vozi neregistrovane automobile i uz to ne poštuju zakone o bezbjednosti saobraćaja ili da se izrazim našim terminom, gasaju po ulicama grada.

Osnovali su posebnu jedinicu policije sa "jakim" autima koja je za zadatak imala samo da im maksimalno zagorčava život i piše kazne. Koliko su bili uspješni - ne znam, ali sjećam se da su ih dobro ganjali, hapsili i pisali kazne.

Poslije 100 kazni i kad auto ode pod presu, vjerujem da će svako prije ili kasnije usporiti. Koja kazna tu i tamo, njima ništa ne znači.

MUP KS bi definitivno trebao razmisliti o nečemu sličnom. Izvedi svaku noć i svaki dan na ulicu 3 neoznačena auta, nek ih samo ganjaju i snimaju. Napunit će budžet, a i kretenima će morati dopizdit prije ili kasnije.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22206 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by emko1234 »

Sydnor wrote: 03/04/2022 11:15 Nekad davno sam gledao dokumentarac o tome kako je grad Manchester u Engleskoj imao ogromnih problema devedesetih sa krađom automobila i sa omladinom koja vozi neregistrovane automobile i uz to ne poštuju zakone o bezbjednosti saobraćaja ili da se izrazim našim terminom, gasaju po ulicama grada.

Osnovali su posebnu jedinicu policije sa "jakim" autima koja je za zadatak imala samo da im maksimalno zagorčava život i piše kazne. Koliko su bili uspješni - ne znam, ali sjećam se da su ih dobro ganjali, hapsili i pisali kazne.

Poslije 100 kazni i kad auto ode pod presu, vjerujem da će svako prije ili kasnije usporiti. Koja kazna tu i tamo, njima ništa ne znači.

MUP KS bi definitivno trebao razmisliti o nečemu sličnom. Izvedi svaku noć i svaki dan na ulicu 3 neoznačena auta, nek ih samo ganjaju i snimaju. Napunit će budžet, a i kretenima će morati dopizdit prije ili kasnije.
Ja to govorim godinama. Da ulože lovu i kupe jos 2-3 T-Roca s onim silnim kamerama, za 6 mjeseci vozanja vikendom bi ih otplatili. Znači samo da vintaju petkom i subotom po gradz od 21.00 do 00.00.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22207 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

Sydnor wrote: 03/04/2022 11:15

Osnovali su posebnu jedinicu policije sa "jakim" autima koja je za zadatak imala samo da im maksimalno zagorčava život i piše kazne. Koliko su bili uspješni - ne znam, ali sjećam se da su ih dobro ganjali, hapsili i pisali kazne.
i u rimu 1962. :D

Image

mada,nije toliko bitan auto, samo je bitan vozac tog policijskog auta ,da nije pristrasan tim cunerima i debilima i da nije korumpiran :thumbup:
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#22208 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by BadBoy »

Ma ne moraju se više ganjati sa njima, imaju kamere na svakom ćošku. Samo revnosno lupat kazne
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#22209 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

BadBoy wrote: 03/04/2022 12:42 Ma ne moraju se više ganjati sa njima, imaju kamere na svakom ćošku. Samo revnosno lupat kazne
+ dobrovoljcima stave njihove službene kamere u privatne automobile. Onda bi, umjesto da se nerviram, uživao kad neko napravi prekršaj. Priznajem, zao sam.
User avatar
Libyano
Posts: 458
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#22210 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Libyano »

Može, ali da dobiješ amnestiju na vlastite prekršaje snimljene na kameri :-D
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#22211 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by boogy »

Kazne su premale za divljanje u saobraćaju.
Minimalne kazne bi trebale biti od 5000 KM ili više + auto pod presu + poništavanje vozačke i mogućnost ponovnog polaganja tek za 10 godina.
Ako osoba kojoj je poništena vozačka bude uhvaćena da upravlja motornim vozilom - minimalna kazna je 5 godina zatvora bez mogućnosti žalbe.
Najvažnija stavka kod kažnjavanja trkača koji divljaju jeste - auto pod presu i poništenje vozačke.
Uvedeš ovakvu visinu kazne - već nakon prvih nekoliko sprovedenih bi divljanje spalo za više od 90%.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#22212 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by black_adrian »

:lol: :lol: :lol:

popij kafu...
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22213 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by emko1234 »

boogy wrote: 04/04/2022 12:11 Kazne su premale za divljanje u saobraćaju.
Minimalne kazne bi trebale biti od 5000 KM ili više + auto pod presu + poništavanje vozačke i mogućnost ponovnog polaganja tek za 10 godina.
Ako osoba kojoj je poništena vozačka bude uhvaćena da upravlja motornim vozilom - minimalna kazna je 5 godina zatvora bez mogućnosti žalbe.
Najvažnija stavka kod kažnjavanja trkača koji divljaju jeste - auto pod presu i poništenje vozačke.
Uvedeš ovakvu visinu kazne - već nakon prvih nekoliko sprovedenih bi divljanje spalo za više od 90%.
Ma ja, najbolje 6 mjeseci zatvora za pojas da uvedu. Za sijalicu 3, brzina preko 1kmh od ograničenja 10 dana ali poluotvoreni tip na Igmanu. Crveno svjetlo 2 godine zatvor plus da vraćaš dio vanjskog duga države 10 godina nakon izlaska iz zatvora. Brzina preko 30 kmh od ograničenja, poništava ti se rodni list, jmbg, isključenje struje, vode, plina. Moraš žvijeti na planini u kartonskoj kutiju 20 zima zaredom.
User avatar
basicm
Posts: 10474
Joined: 16/01/2012 21:38

#22214 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by basicm »

Imam osjecaj da je ovo napisao vozac toyote, one male. Ovo su oni “intelektualci”.
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#22215 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Libyano wrote: 04/04/2022 11:57 Može, ali da dobiješ amnestiju na vlastite prekršaje snimljene na kameri :-D
Ma, ne mora ni to. Dovoljno je da snimim ona nepotrebna izlijetanja i uvaljivanja na mjestima gdje je odlična vidljivost, namjerne prolaske ne debelo crveno, peglanja krivina, nepropisnih skretanja, uvaljivanja na kružnom toku itsl.
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#22216 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

boogy wrote: 04/04/2022 12:11 Kazne su premale za divljanje u saobraćaju.
Minimalne kazne bi trebale biti od 5000 KM ili više + auto pod presu + poništavanje vozačke i mogućnost ponovnog polaganja tek za 10 godina.
Ako osoba kojoj je poništena vozačka bude uhvaćena da upravlja motornim vozilom - minimalna kazna je 5 godina zatvora bez mogućnosti žalbe.
Najvažnija stavka kod kažnjavanja trkača koji divljaju jeste - auto pod presu i poništenje vozačke.
Uvedeš ovakvu visinu kazne - već nakon prvih nekoliko sprovedenih bi divljanje spalo za više od 90%.
Da li bi trebalo vozaču, prije nego što mu auto staviš pod presu, dozvoliti da iz njega (auta) izađe?

Ispade ti gori diktator od mene.

Premala je razlika između (relativno) bezazlenih i veoma opasnih prekršaja.
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#22217 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 04/04/2022 12:15 :lol: :lol: :lol:

popij kafu...
Bolje čaj: https://krenizdravo.dnevnik.hr/zdravlje ... valerijane

Nije mi neki izvor, ali skontaćete poentu.
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#22218 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

basicm wrote: 04/04/2022 13:39 Imam osjecaj da je ovo napisao vozac toyote, one male. Ovo su oni “intelektualci”.
Toyota Aygo, raspada se na brzini 60 km/h.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#22219 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by boogy »

Dobro ne mora baš pod presu odmah :D ili da :evil: ali oduzimanje vozila definitivno.

Ovo gore navedeno su sve prekršaji koji se naravno trebaju adekvatno kazniti, ali to je sve daleko od bahatog nesavjesnog divljanja, velikog prekoračenja brzine, svjesnog prolaska kroz crveno i ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju - pogotovo ako se na nesreću završi sa teškim tjelesnim posljedicama ili smrtnim ishodom. Nagledali smo se proteklih godina kako takvi prolaze sa skoro nikakvim kaznama.

Ovako su otprilike te kazne u EU - https://speedingeurope.com/theburger/

Što se tiče toga šta ko vozi, to je manje bitno od onoga kako se ponaša tj. poštuje propise u saobraćaju. Ja lično, a također poznajem ljude koji voze auta od 150hp ili više pa neće preći 5 na sat više od propisanog. Zašto - zato što treba biti odgovorna osoba. Ja odgovaram za sebe, za one koji se voze sa mnom i za sve ostale učesnike u saobraćaju.

A ja volim da auto ima snage pa takve i vozim (slab sam na karavane sa puno konja :) ), ali to ne znači da trebam kršiti propise.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13257
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#22220 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

Image

Image

Image

:zoka:
Throttle
Posts: 13000
Joined: 10/06/2016 12:35

#22221 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Throttle »

E svasta. U sta je ovaj gledao
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#22222 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by holowey »

Throttle wrote: 08/04/2022 20:07 E svasta. U sta je ovaj gledao
telefon... :evil:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22223 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

al ga je opravio svaka mu Ćas
User avatar
Logovan
Posts: 94382
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#22224 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Logovan »

Jebo te šta ovo bi :run:
preludezalude
Posts: 5624
Joined: 07/03/2012 00:09

#22225 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by preludezalude »

boogy wrote: 04/04/2022 15:39 Dobro ne mora baš pod presu odmah :D ili da :evil: ali oduzimanje vozila definitivno.

Ovo gore navedeno su sve prekršaji koji se naravno trebaju adekvatno kazniti, ali to je sve daleko od bahatog nesavjesnog divljanja, velikog prekoračenja brzine, svjesnog prolaska kroz crveno i ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju - pogotovo ako se na nesreću završi sa teškim tjelesnim posljedicama ili smrtnim ishodom. Nagledali smo se proteklih godina kako takvi prolaze sa skoro nikakvim kaznama.

Ovako su otprilike te kazne u EU - https://speedingeurope.com/theburger/

Što se tiče toga šta ko vozi, to je manje bitno od onoga kako se ponaša tj. poštuje propise u saobraćaju. Ja lično, a također poznajem ljude koji voze auta od 150hp ili više pa neće preći 5 na sat više od propisanog. Zašto - zato što treba biti odgovorna osoba. Ja odgovaram za sebe, za one koji se voze sa mnom i za sve ostale učesnike u saobraćaju.

A ja volim da auto ima snage pa takve i vozim (slab sam na karavane sa puno konja :) ), ali to ne znači da trebam kršiti propise.
Nije problem u niskim kaznama. Kod nas nisu niske kazne ali je problem sto policija i sud ne radi svoj posao. Pa da li je normalno da pojedinac nakupi po 20 000 KM neplacenih kazni i jos uvijek ima vozacku i vozi auto? To ne govori da su niske kazne vec da onaj koji treba sankcionisati prekrsaje ne radi svoj posao i time daje jasnu poruku da se zakon moze krsiti nekaznjeno.
Povecavanjem kazni se nista nwce postici ako policajac nastavi blijedo gledati za preksiocem.
Post Reply