nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 13615
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20226 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/01/2021 11:39 veci su idioti ti koji dozvole da ih neko pretice jer se guze u koloni 30 na sat po 10 komada s razmakom od 27 cm izmedju auta.
Bravo, 30 na sat i kolona 10 auta, niko ne pomislja da pretice. Razmak pola metra izmedju sviju.
Sreca pa ima preglednih pravaca za ovakve.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20227 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 17/01/2021 12:07

Bravo, 30 na sat i kolona 10 auta, niko ne pomislja da pretice. Razmak pola metra izmedju sviju.
Sreca pa ima preglednih pravaca za ovakve.
srecom nemam potrebe da idem po tim fensi mjestima ,mada sam razmisljao da skoknem do babinog dola pa da uslikam lovacku pastetu i kifle na haubi za instagram :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13615
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#20228 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

Ako planiras ici, samo radnim danom, niposto vikendom. :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20229 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 17/01/2021 12:23 Ako planiras ici, samo radnim danom, niposto vikendom. :lol:
ma koji cu q gore? da gledam snobove i debile?
ko god od raje normalne je otisao s djecom kazu mi to sve nesto fensi obuceno ,gleda me s prezirom sto sam u obicnoj jakni i farmerkama doveo djecu na sankanje...papanska posla...85% dosli da se slikaju i qrce :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13140
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#20230 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 17/01/2021 12:23 Ako planiras ici, samo radnim danom, niposto vikendom. :lol:
Prosli vikend sam isao prvom dobra 2km,nekakv levat naredao 50 auta iza sebe,prije svake krivibe stane ali bukvalno,jebem i njega i sve one koji ne zele da preteknu takve,nizao sam i po 5 auta na onim velikim pravcima,da je ober prekrsaj boli me qrc...na kraju odustao od svega i odem onom novom cestom,zaobidjem papanluk na babinom dolu i pravac Rakitnica 😀
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#20231 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by adodbr »

Ja cekam Abida da mi otkupi bika pa idem pravit belaj na bjelanici svu onu sirotinju sto se sanka iz Sarajva otjerat treba
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#20232 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zigson »

Maloprije idem 55 na sat i na semaforu u barama trepce zeleno, 1 2 3 i pali se zuto, ja na zuto prolazim i nastavljam svojim putem, kad patrola za mnom, zaustavljaju me, kazu prosli ste na crveno, reko nisam na zuto sam, -5 je bilo i nisam se mogao bezbjedno zaustaviti, kazu crveno je bilo nema sta pisemo ti nalog, dobro reko samo hocu da potpisem za sudsko odlucivanje. Eh mene interesuje, posto su oni stajali na sporednom semaforu na istoj raskrsnici, rekose mi cim sam ja prosao njima se zeleno upalilo, nisu imali pogled na semafor nego nagadjaju a ja znam da nisam prosao na crveno nego na zuto i to je 100% tako, ima li neko iskustva na sudu? Volio bih da ima nadzorna kamera tu ali nema tako da moja je rijec protiv njihove
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13140
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#20233 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

mah ti si donji tu,zuto vecinom okarakterisu ko crveno ;-) ,tako mi pricO jedan policajac :-D
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#20234 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:19 mah ti si donji tu,zuto vecinom okarakterisu ko crveno ;-) ,tako mi pricO jedan policajac :-D
Pricali su i meni ali eto vidjecemo, policajci brane svoje kolege naravno :D

Sta ce onda taj clan u zakonu, da se moxe proci na zuto ukoliko nisi u mogucnosti bezbjedno se zaustaviti. A ja nisam bio u mogucnosti, plus nisu imali pogled na semafor znaci nagadjanje je. Ali eto nagodio bih se na sudu da platim punu kaznu + troskove samo da ukinu zabranu 30 dana, IAKO sam u pravu zakonski 100%
Last edited by zigson on 17/01/2021 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4357
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#20235 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

zigson wrote: 17/01/2021 23:08 Maloprije idem 55 na sat i na semaforu u barama trepce zeleno, 1 2 3 i pali se zuto, ja na zuto prolazim i nastavljam svojim putem, kad patrola za mnom, zaustavljaju me, kazu prosli ste na crveno, reko nisam na zuto sam, -5 je bilo i nisam se mogao bezbjedno zaustaviti, kazu crveno je bilo nema sta pisemo ti nalog, dobro reko samo hocu da potpisem za sudsko odlucivanje. Eh mene interesuje, posto su oni stajali na sporednom semaforu na istoj raskrsnici, rekose mi cim sam ja prosao njima se zeleno upalilo, nisu imali pogled na semafor nego nagadjaju a ja znam da nisam prosao na crveno nego na zuto i to je 100% tako, ima li neko iskustva na sudu? Volio bih da ima nadzorna kamera tu ali nema tako da moja je rijec protiv njihove
Napravio si prekršaj. Poklopi se i plati kaznu. Totalno je nebitno da li je crveno ili žuto bilo upaljeno. I kroz jedno i drugo ti je zabranjen prolaz. Ne možeš se vaditi da se nisi mogao bezbjedno zaustaviti, jer postoji trepčuće zeleno koje upravo i služi tome da te upozori na skoro paljenje žutog svjetla. Kroz trepčuće zeleno smiješ proći. Kroz žuto ne.
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#20236 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zigson »

Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:24
zigson wrote: 17/01/2021 23:08 Maloprije idem 55 na sat i na semaforu u barama trepce zeleno, 1 2 3 i pali se zuto, ja na zuto prolazim i nastavljam svojim putem, kad patrola za mnom, zaustavljaju me, kazu prosli ste na crveno, reko nisam na zuto sam, -5 je bilo i nisam se mogao bezbjedno zaustaviti, kazu crveno je bilo nema sta pisemo ti nalog, dobro reko samo hocu da potpisem za sudsko odlucivanje. Eh mene interesuje, posto su oni stajali na sporednom semaforu na istoj raskrsnici, rekose mi cim sam ja prosao njima se zeleno upalilo, nisu imali pogled na semafor nego nagadjaju a ja znam da nisam prosao na crveno nego na zuto i to je 100% tako, ima li neko iskustva na sudu? Volio bih da ima nadzorna kamera tu ali nema tako da moja je rijec protiv njihove
Napravio si prekršaj. Poklopi se i plati kaznu. Totalno je nebitno da li je crveno ili žuto bilo upaljeno. I kroz jedno i drugo ti je zabranjen prolaz. Ne možeš se vaditi da se nisi mogao bezbjedno zaustaviti, jer postoji trepčuće zeleno koje upravo i služi tome da te upozori na skoro paljenje žutog svjetla. Kroz trepčuće zeleno smiješ proći. Kroz žuto ne.
Ma vala se necu poklopiti na nagadjanje policajaca da sam prosao na crveno a ja svojim ocima vidio zuto i to tek u isto vrijeme mog prolaska se upalilo. A na -5 se nisam mogao bezbjedno zaustaviti :wink: Ako je nebitno sto mi nije napisao da sam na zuto prosao :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13140
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#20237 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 17/01/2021 23:24
Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:19 mah ti si donji tu,zuto vecinom okarakterisu ko crveno ;-) ,tako mi pricO jedan policajac :-D
Pricali su i meni ali eto vidjecemo, policajci brane svoje kolege naravno :D

Sta ce onda taj clan u zakonu, da se moxe proci na zuto ukoliko nisi u mogucnosti bezbjedno se zaustaviti. A ja nisam bio u mogucnosti, plus nisu imali pogled na semafor znaci nagadjanje je. Ali eto nagodio bih se na sudu da platim punu kaznu + troskove samo da ukinu zabranu 30 dana, IAKO sam u pravu zakonski 100%
jbg,sto mu ne slozi gas do poda da prodjes kroz zeleno,dobio bi samo +10km/h u najgorem slucaju...
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#20238 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:28
zigson wrote: 17/01/2021 23:24
Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:19 mah ti si donji tu,zuto vecinom okarakterisu ko crveno ;-) ,tako mi pricO jedan policajac :-D
Pricali su i meni ali eto vidjecemo, policajci brane svoje kolege naravno :D

Sta ce onda taj clan u zakonu, da se moxe proci na zuto ukoliko nisi u mogucnosti bezbjedno se zaustaviti. A ja nisam bio u mogucnosti, plus nisu imali pogled na semafor znaci nagadjanje je. Ali eto nagodio bih se na sudu da platim punu kaznu + troskove samo da ukinu zabranu 30 dana, IAKO sam u pravu zakonski 100%
jbg,sto mu ne slozi gas do poda da prodjes kroz zeleno,dobio bi samo +10km/h u najgorem slucaju...
Pa kontam poledilo, mokra cesta, so ne znaci nista na -5, da ne rizikujem bezveze al hajde vidjecemo sta sud casni kaze :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4357
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#20239 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

To je tvoja stvar. Onda idi na sudsko odlučivanje, pa ćeš još platiti i sudske troškove pride. Govorim ti šta da uradiš da "umanjiš štetu", a ti kako hoćeš ;-)
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#20240 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zigson »

Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:29 To je tvoja stvar. Onda idi na sudsko odlučivanje, pa ćeš još platiti i sudske troškove pride. Govorim ti šta da uradiš da "umanjiš štetu", a ti kako hoćeš ;-)
Pa i potpisao sam za sudsko odlucivanje, naravno, hvala tebi. Ali nisam ja tele pa da potpisem sta god mi cika policajci kazu kao da su oni bezgresni :wink:
Ako sam u pravu sto me ne bi sud oslobodio?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13140
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#20241 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 17/01/2021 23:29
Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:28
zigson wrote: 17/01/2021 23:24

Pricali su i meni ali eto vidjecemo, policajci brane svoje kolege naravno :D

Sta ce onda taj clan u zakonu, da se moxe proci na zuto ukoliko nisi u mogucnosti bezbjedno se zaustaviti. A ja nisam bio u mogucnosti, plus nisu imali pogled na semafor znaci nagadjanje je. Ali eto nagodio bih se na sudu da platim punu kaznu + troskove samo da ukinu zabranu 30 dana, IAKO sam u pravu zakonski 100%
jbg,sto mu ne slozi gas do poda da prodjes kroz zeleno,dobio bi samo +10km/h u najgorem slucaju...
Pa kontam poledilo, mokra cesta, so ne znaci nista na -5, da ne rizikujem bezveze al hajde vidjecemo sta sud casni kaze :D
vidis da je istina:"ko koci taj gubi" :D
User avatar
Romeo 80
Posts: 4357
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#20242 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

zigson wrote: 17/01/2021 23:31
Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:29 To je tvoja stvar. Onda idi na sudsko odlučivanje, pa ćeš još platiti i sudske troškove pride. Govorim ti šta da uradiš da "umanjiš štetu", a ti kako hoćeš ;-)
Pa i potpisao sam za sudsko odlucivanje, naravno, hvala tebi. Ali nisam ja tele pa da potpisem sta god mi cika policajci kazu kao da su oni bezgresni :wink:
Ako sam u pravu sto me ne bi sud oslobodio?
Razumijem ja tebe, ali poenta je da nisi u pravu :) Opet ti kažem, prolazak kroz žuto je zabranjen isto kao i kroz crveno. Napomena da možeš proći kroz žuto ako se ne možeš bezbjedno zaustaviti u principu važi za semafore bez trepčućeg zelenog, kakvih još ima po Sarajevu. Sa trepčućim zelenim nema šanse da će ti to proći na sudu, jer si imao 3 ili 4 sekunde da smanjiš brzinu na vrijeme i zaustaviš se.
zigson
Posts: 2969
Joined: 04/04/2015 22:17

#20243 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zigson »

Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:37
zigson wrote: 17/01/2021 23:31
Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:29 To je tvoja stvar. Onda idi na sudsko odlučivanje, pa ćeš još platiti i sudske troškove pride. Govorim ti šta da uradiš da "umanjiš štetu", a ti kako hoćeš ;-)
Pa i potpisao sam za sudsko odlucivanje, naravno, hvala tebi. Ali nisam ja tele pa da potpisem sta god mi cika policajci kazu kao da su oni bezgresni :wink:
Ako sam u pravu sto me ne bi sud oslobodio?
Razumijem ja tebe, ali poenta je da nisi u pravu :) Opet ti kažem, prolazak kroz žuto je zabranjen isto kao i kroz crveno. Napomena da možeš proći kroz žuto ako se ne možeš bezbjedno zaustaviti u principu važi za semafore bez trepčućeg zelenog, kakvih još ima po Sarajevu. Sa trepčućim zelenim nema šanse da će ti to proći na sudu, jer si imao 3 ili 4 sekunde da smanjiš brzinu na vrijeme i zaustaviš se.
Ne znam znas li za koji semafor govorim, ali ide brzo zeleno treptuce 3 puta i odmah se zuto pali, uglavnom brze je nego na ostalim semaforima po gradu. Ne vadim se ja, da sam na crveno prosao potpisao bih nalog i poklopio se. Nego me nervira kad kazu mi smo u pravu 100% a nagadjaju jer nisu imali pregled na semafor. Nisam nikad u zivotu prosao na crveno.
Znam ja sta ti govoris i sve, ali radije cu rizikovati na sudu i platiti sve, nego da mi daju 30 dana zabrane upravljanja za prekrsaj koji nisam pocinio
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#20244 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vindfaker »

Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:28
zigson wrote: 17/01/2021 23:24
Evolution_IV wrote: 17/01/2021 23:19 mah ti si donji tu,zuto vecinom okarakterisu ko crveno ;-) ,tako mi pricO jedan policajac :-D
Pricali su i meni ali eto vidjecemo, policajci brane svoje kolege naravno :D

Sta ce onda taj clan u zakonu, da se moxe proci na zuto ukoliko nisi u mogucnosti bezbjedno se zaustaviti. A ja nisam bio u mogucnosti, plus nisu imali pogled na semafor znaci nagadjanje je. Ali eto nagodio bih se na sudu da platim punu kaznu + troskove samo da ukinu zabranu 30 dana, IAKO sam u pravu zakonski 100%
jbg,sto mu ne slozi gas do poda da prodjes kroz zeleno,dobio bi samo +10km/h u najgorem slucaju...
eh to i ja bas sad kontam :D ja vazda to radim, bolje 50km (25) za brzinu nego mjesec dana bez vozacke
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#20245 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by ranger »

trepcuce zeleno nije znak da mu slozis gas do poda, vec da krenes usporavat na vrijeme da mozes bezbijedno stat cak i na strasnih minus 5 :-)
kakvi likovi... :roll:
User avatar
Laplace
Posts: 10302
Joined: 19/11/2012 18:37

#20246 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

zigson wrote: 17/01/2021 23:08 Maloprije idem 55 na sat i na semaforu u barama trepce zeleno, 1 2 3 i pali se zuto, ja na zuto prolazim i nastavljam svojim putem, kad patrola za mnom, zaustavljaju me, kazu prosli ste na crveno, reko nisam na zuto sam, -5 je bilo i nisam se mogao bezbjedno zaustaviti, kazu crveno je bilo nema sta pisemo ti nalog, dobro reko samo hocu da potpisem za sudsko odlucivanje. Eh mene interesuje, posto su oni stajali na sporednom semaforu na istoj raskrsnici, rekose mi cim sam ja prosao njima se zeleno upalilo, nisu imali pogled na semafor nego nagadjaju a ja znam da nisam prosao na crveno nego na zuto i to je 100% tako, ima li neko iskustva na sudu? Volio bih da ima nadzorna kamera tu ali nema tako da moja je rijec protiv njihove
Na isti način je prije petnaestak godina moj kolega u Srebreniku zaustavljen kad je prolazio nažuto, išao na sud i izgubio. Platio kaznu i troškove preko 400 KM. Teško da ćeš dokazati da si prošao kroz žuto, a ako se njima upalilo zeleno dok si prolazio onda si ih ugrozio. Zato ja ne prolazim kroz žuto ako baš ne moram (tj. ako se ne mogu bezbjedno zaustaviti).
User avatar
Laplace
Posts: 10302
Joined: 19/11/2012 18:37

#20247 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:37
zigson wrote: 17/01/2021 23:31
Romeo 80 wrote: 17/01/2021 23:29 To je tvoja stvar. Onda idi na sudsko odlučivanje, pa ćeš još platiti i sudske troškove pride. Govorim ti šta da uradiš da "umanjiš štetu", a ti kako hoćeš ;-)
Pa i potpisao sam za sudsko odlucivanje, naravno, hvala tebi. Ali nisam ja tele pa da potpisem sta god mi cika policajci kazu kao da su oni bezgresni :wink:
Ako sam u pravu sto me ne bi sud oslobodio?
Razumijem ja tebe, ali poenta je da nisi u pravu :) Opet ti kažem, prolazak kroz žuto je zabranjen isto kao i kroz crveno. Napomena da možeš proći kroz žuto ako se ne možeš bezbjedno zaustaviti u principu važi za semafore bez trepčućeg zelenog, kakvih još ima po Sarajevu. Sa trepčućim zelenim nema šanse da će ti to proći na sudu, jer si imao 3 ili 4 sekunde da smanjiš brzinu na vrijeme i zaustaviš se.
To je upravo situacija kakvu sam neki dan opisivao kad sam na semaforu stao na Kobiljoj Glavi. Bilo je trepćuće zeleno, a kako često prolazim tom raskrsnicom procijenio sam da neću stići prije paljenja žutog pa sam postepeno kočio i zaustavio vozilo.
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#20248 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by vindfaker »

e vidi ćunera i njigovog "crew-a"

BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#20249 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by BadBoy »

Ljudi šta pričate, pročitajte zakon. Ne "okarakteriše" se žuto svjetlo kao crveno vec si po zakonu dužan ZAUSTAVITI se na žuto svjetlo a samo IZUZETNO možeš proći. To što većina ljudi to tumači na potpuno suprotan način je drugi par opanaka.
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#20250 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by c0de »

A kada bi imali snimak sa dash cam-a?
Post Reply