nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
artur morgan
Posts: 2837
Joined: 30/04/2020 19:47

#18051 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by artur morgan »

Za Austriju sve tacno, vrebaju na svakom koraku.

Srecom brzo se prodje,

Ova Mecka je ladja siroka, aerodinamika izvrsna i niska, mora lezati kao na sinama.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#18052 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by sparky »

Optimist wrote: 02/06/2020 09:07
sparky wrote: 02/06/2020 08:56 Jedan savjet za raju koja vozi kroz Austriju. Gdje vidite tablu "larmschutz" ograničenje 100, pridržavajte se jer se policija šteka u onim propustima za hitne situacije. Strane table zaganjaju odmah. Isto tako i gdje vidite radove, velika mogučnost je da su postavili privremeno radar ili section control na 60/80km, a nerijetko bude i neki civilni touran, sivozlatne boje sa običnim tablama.

Image
Kolike su tolerancije u austriji za prekoracenje i kolike su kazne za 10 ili 20km/h preko?
Na 130 do 20km preko je 30€, do 30 preko je 50€.
Ispod 100km ogranicenje, tolerancija je 3%. Gdje su radovi malo je drugacije. Oko 40€ za prekoracenje preko 8km. Zavisi ako platis na licu mjesta ili ako postom dobijes, mada radari vecinom dolaze postom pa tu dodaju neke troskove. Za neka normalna prekoracenja je do 50€. Neke ekstremne brzine povlace i ekstremno visoke kazne.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18053 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

jos na sve to samo te zoll vreba :lol:
artur morgan
Posts: 2837
Joined: 30/04/2020 19:47

#18054 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by artur morgan »

I kod nas su novčane kazne ok, ali meni je otišla vozačka na magistralnoj cesti kod nas, vozio 71 kmh, a ograničenje spustili na 50 kmh, na dionici između turbeta i travnika, nisam vidio ni tablu za ograničenje a ni radar :-D

Za mene je previše da vozačku gubiš još na magistralnom putu na tom prekoračenju. Al hajd, izdržat će se :-D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18055 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

I ja sam tu ako te tjesi :mrgreen:
Na 72
artur morgan
Posts: 2837
Joined: 30/04/2020 19:47

#18056 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by artur morgan »

Solidarnost vozača je uvijek dobro došla i na cesti i van nje :-D
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#18057 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Entropio »

kabal1337 wrote: 02/06/2020 07:30
Entropio wrote: 01/06/2020 23:02 Tako vam je to kad vozite azijske nakaze i francuske kante. Cuj iznad 160 osjecaj nelagodan i nesiguran. :lol: Jeste kad vozis neku raspalu kantu kojoj su svi sarafi popustili, gume celave i nebalansirane i neki slabi motor koji bruji. Ja sam evo bas danas przio 210 hladno, isti osjecaj i stabilnost kao i kad vozim 100. Lezi Golf ko pegla, sto bi rekao @Throttle . I naravno tedei, 6 brzina. Danas nesto bilo vjetrovito pa na 210 osjetim vjetar malo, ali buduci da VW ima vrhunsku aerodinamiku, to se minimalno osjeti. Cak moja zena koja ne voli brzu voznju nista ne govori jer se i ne osjeti da idem preko 200. Naravno, ove brzine samo na autoputu.

Inace, postujem uvijek sva pravila i znakove. Ako je 50, vozim 50. Ne dodajem nista. Ne preticem na punoj i svaki znak postujem. U gradu religiozno postujem pravila. Sve sto sam davno naucio u autoskoli, i dan danas primjenjujem.
Tebi ako je golf vrhunsko auto onda iz iz nekog teskog smeca presao :run:
Da, presao iz azijske nakaze i progledao.

Golf jeste vrhunsko auto. Svi koji kazu suprotno su mozda vozili nekog pregazenog Golfa koji je za otpad, pa je logicno da nije bio dobar. A ja, ja svog pazim, odrzavam i mazim. Jucer bas kad je dominirao autoputem, pricam s njim i hvalim ga, pomilkim ga po volanu, zena ljubomorna.

@drug_profi Hahaha, cuj presao u Astru... pa Astra je 13 nivoa ispod Golfa. Po svim parametrima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50605
Joined: 16/07/2012 16:00

#18058 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Samo ti vjeruj u to. Nemam problem sa tim.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#18059 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by 530i »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/06/2020 07:05
530i wrote: 01/06/2020 17:47 Od Slovenije pa zapadno je širi autoput, pa je lakše i voziti brže. Plus ljudi imaju kulturu vožnje autoputem...
Ma kako gdje Bogam.. Naletio sam na masu ubica na cesti

Belgija je meni katastrofa, sto zbog stanja autoputa sto zbog vozaca.. Francuska isto... Holandiju ubise kamere i ogranicenja..

Ja volim voziti kroz Njemacku. Svi brzo voze i sto kazes, kultura na nivou.. Kod vecine vozaca...
B i NL nisam pohodio, Fr dobri i ravni autoputevi, ko ide sporo drži se desne strane i nema problema. Njemačka top, ako izuzmemo radove, stalno negdje rade. U Austriji do +10 po satu, nikad problema, vidim svi tako idu, pa i ja...SLO po ograničenju. Od Ljubljane prema ovamo krenu pametnjakovići koji voze i prebzro i presporo...ali to je moje iskustvo iz jednog puta u 2-3 godine, nisam stalno na autobanovima :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#18060 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bullet Tooth Tony »

Utrecht - Amsterdam autoput ima 5 traka sa obje strane , odlicno stanje .. soabracaj tu i tamo .. vikendom nikakav ... 100 km/h ogranicenje sa kamerama :twisted: :twisted:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#18061 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by esso_sa »

corsa wrote: 02/06/2020 09:29
Bakir1 wrote: 02/06/2020 09:26
esso_sa wrote: 02/06/2020 09:22

:mrgreen:
Al imaju takva auta i prednost kod velikih brzina. Ne moras kociti, samo pustis gas, vjetar odradi ostalo posto su pravo "aerodinamicni" :mrgreen:
dok ides pravo, cim treba neko blago skretanje, mijenja trake sam :D
Slična je situacija i sa ML W163. Kad je počeo da se prestrojava na 160 ja mislio nešto se pokvarilo. Us..o sam se! :D
Pa to nije zbog brzine, mečka je to ! To je pomoć pri prestrojavanju. Zadnja riječ tehnolooooogije :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#18062 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by JavierBosnia »



I ovih mi je preko qurca kad se krenu gurati, izlijetati u traku, naglo mijenjati pravce kretanja. Svi kao trebamo paziti na njih, al oni jok na sebe
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#18063 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Optimist »

Skuteri se uvijek provlace izmedju auta na semaforu. Koja im je svrha ako je to kaznjivo...
I po kojem clanu se uopce to kaznjava?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#18064 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by JavierBosnia »

To je ona logika sto se i pisalo ovdje, sto ce mi motor ako se ne mogu provuci pa brze da dodjem?
Sta ce mi opasan dzip 4x4 ako se ne mogu ispeti na neko brdo zelenu povrsinu i parkirati?

Vozilo, prijevozno sredstvo kao i svaki drugo i trebao bi da se drzi svoje trake i ne ugrozava ni svoju ni tudju sigurnost
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#18065 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by esso_sa »

JavierBosnia wrote: 02/06/2020 12:34 To je ona logika sto se i pisalo ovdje, sto ce mi motor ako se ne mogu provuci pa brze da dodjem?
Sta ce mi opasan dzip 4x4 ako se ne mogu ispeti na neko brdo zelenu povrsinu i parkirati?

Vozilo, prijevozno sredstvo kao i svaki drugo i trebao bi da se drzi svoje trake i ne ugrozava ni svoju ni tudju sigurnost
Nije bas isto, al' eto...
Ovaj tzv "lane splitting" tolerisu u svim zapadnim zemljama, pod uslovom da ne ugrozovas ni sebe ni druge ucesnike. A to je obicno obilazak kada je kolona zaustavljena. Ako to radis u pokretu, onda ima vise prostora da budes kaznjen, ali ni to nije strogo pravilo.
Vozim motor (legalno) vec 20 godina, stalno se provlacim i nikada me policija nije kaznila zbog toga. A cesto sam se provlacio upravo njima pred nosom. Mislim da su ovog kaznili zbog tablice, pa kada se krenuo bahatiti i raspravljati sa njima onda su odlucili da ga jos malo kazne.
Da je imao regularnu tablicu i da nije bilo rasprave, vrlo vjerovatno bi se zavrsilo samo na kontroli. Moram reci da su ovi na motorima generalno dosta korektniji i tolerantniji u odnosu na ostale kolege :thumbup:
Last edited by esso_sa on 02/06/2020 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#18066 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by JavierBosnia »

Ma razumijemo se, cak i u retrovizoru kad vidim motoristu a prilazim semaforu, pomaknem se koliko mogu i oslobodim mu prostor.

Ali ih ima bezobraznih i onih sto se prave budale ko ovaj na snimku, a i u saobracaju se znalo desiti dajem zmigavac, a on iz skroz lijeve bjezi dijagonalon u desnu, srecom opazim na vrijrme al mase i glumi budalu
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#18067 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by suit_up »

Bakir1 wrote: 02/06/2020 09:34 sto ce reci da snaga nije sve, treba jos puno stvari da se moze bezbijedno derati brzo.
sa ovim ne osjetis nista, ne znas koliko ides, dok ne prebacis u winter tyres :evil:
Image
Jesi ovo za VGT radio? :D

Ko je ovaj lik sa Insigniom OPC u Sarajevu, vozi slalom preko 100 km/h gradom, samo gledaš kad će nekog odnijeti.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18068 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

toplo ali nije vruće :D
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#18069 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by r_faruk »

esso_sa wrote: 02/06/2020 12:39
JavierBosnia wrote: 02/06/2020 12:34 To je ona logika sto se i pisalo ovdje, sto ce mi motor ako se ne mogu provuci pa brze da dodjem?
Sta ce mi opasan dzip 4x4 ako se ne mogu ispeti na neko brdo zelenu povrsinu i parkirati?

Vozilo, prijevozno sredstvo kao i svaki drugo i trebao bi da se drzi svoje trake i ne ugrozava ni svoju ni tudju sigurnost
Nije bas isto, al' eto...
Ovaj tzv "lane splitting" tolerisu u svim zapadnim zemljama, pod uslovom da ne ugrozovas ni sebe ni druge ucesnike. A to je obicno obilazak kada je kolona zaustavljena. Ako to radis u pokretu, onda ima vise prostora da budes kaznjen, ali ni to nije strogo pravilo.
Vozim motor (legalno) vec 20 godina, stalno se provlacim i nikada me policija nije kaznila zbog toga. A cesto sam se provlacio upravo njima pred nosom. Mislim da su ovog kaznili zbog tablice, pa kada se krenuo bahatiti i raspravljati sa njima onda su odlucili da ga jos malo kazne.
Da je imao regularnu tablicu i da nije bilo rasprave, vrlo vjerovatno bi se zavrsilo samo na kontroli. Moram reci da su ovi na motorima generalno dosta korektniji i tolerantniji u odnosu na ostale kolege :thumbup:
motorom sam do sada presao svega 4000km (za nepunih godinu dana), zaustavili su me do sada 3 puta, jednom u RS-u i dva puta u federaciji. nije bilo nikakve kazne samo kontrola. auto vozim 15 godina i u tih 15 godina su me zaustavili 4-5 puta, nisam siguran tacno. policajci na motorima su bili uvijek ljubazniji od ovih u autima.

nisam znao da rade ovo sa tablicom, prvi put vidim...
lane spliting/filtering je super stvar. primijetio sam da se to vani masovno radi, mada ima i na zapadu zemalja u kojima je zabranjeno, no mi smo generalno stoka, nije za nas ni auto put, ni cesta ni parking, ni tramvaj, ni trola...
po onome sto vidjam svaki dan u saobracaju rekao bih da zmigavci na vecini auta ili ne postoje ili ne rade, ne znam je li moguce da ih toliko ljudi ne koristi.

ako mi kao vozaci od kuce do posla sve ovo vidimo, sta li onda vide ove patrole koje su u saobracaju tih 100km dnevno.
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#18070 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by suit_up »

Bakir1 wrote: 02/06/2020 13:16 toplo ali nije vruće :D
:lol: :thumbup:

V12, dobro se sjećam, obično se prao prekoputa Doma zdravlja, to i CLS koji je Kovo vozio su mi se baš urezali u pamćenje, vanvremenski su izgledali tada (ako ne i sada) :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18071 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

512 KS. :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18072 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drndalo »

r_faruk wrote: 02/06/2020 13:37
esso_sa wrote: 02/06/2020 12:39
JavierBosnia wrote: 02/06/2020 12:34 To je ona logika sto se i pisalo ovdje, sto ce mi motor ako se ne mogu provuci pa brze da dodjem?
Sta ce mi opasan dzip 4x4 ako se ne mogu ispeti na neko brdo zelenu povrsinu i parkirati?

Vozilo, prijevozno sredstvo kao i svaki drugo i trebao bi da se drzi svoje trake i ne ugrozava ni svoju ni tudju sigurnost
Nije bas isto, al' eto...
Ovaj tzv "lane splitting" tolerisu u svim zapadnim zemljama, pod uslovom da ne ugrozovas ni sebe ni druge ucesnike. A to je obicno obilazak kada je kolona zaustavljena. Ako to radis u pokretu, onda ima vise prostora da budes kaznjen, ali ni to nije strogo pravilo.
Vozim motor (legalno) vec 20 godina, stalno se provlacim i nikada me policija nije kaznila zbog toga. A cesto sam se provlacio upravo njima pred nosom. Mislim da su ovog kaznili zbog tablice, pa kada se krenuo bahatiti i raspravljati sa njima onda su odlucili da ga jos malo kazne.
Da je imao regularnu tablicu i da nije bilo rasprave, vrlo vjerovatno bi se zavrsilo samo na kontroli. Moram reci da su ovi na motorima generalno dosta korektniji i tolerantniji u odnosu na ostale kolege :thumbup:
motorom sam do sada presao svega 4000km (za nepunih godinu dana), zaustavili su me do sada 3 puta, jednom u RS-u i dva puta u federaciji. nije bilo nikakve kazne samo kontrola. auto vozim 15 godina i u tih 15 godina su me zaustavili 4-5 puta, nisam siguran tacno. policajci na motorima su bili uvijek ljubazniji od ovih u autima.

nisam znao da rade ovo sa tablicom, prvi put vidim...
lane spliting/filtering je super stvar. primijetio sam da se to vani masovno radi, mada ima i na zapadu zemalja u kojima je zabranjeno, no mi smo generalno stoka, nije za nas ni auto put, ni cesta ni parking, ni tramvaj, ni trola...
po onome sto vidjam svaki dan u saobracaju rekao bih da zmigavci na vecini auta ili ne postoje ili ne rade, ne znam je li moguce da ih toliko ljudi ne koristi.

ako mi kao vozaci od kuce do posla sve ovo vidimo, sta li onda vide ove patrole koje su u saobracaju tih 100km dnevno.
Taman da poFalim pol.patrolu sinoc na potezu A.polje-A.most. Seljacina glavata u novijem braon X5 ni slucajno ne bi pricekala da (samo) 2 auta koja cekaju na crvenom podju prema gradu, nego prestize 2 auta koja polaze na zeleno, i lijevom iskljucnom trakom (kod TVa) rizikujuci sranje na tramvajskoj kod Opstine N.grad. Nisam ni zavrsio psovku vidim rotacije u retrovizoru, ali ne kontam da ganjaju ovog krembila, jer to nisam vidio stoljece... Kako nas stizu iz pozadine, ocjenim kako da ga pustim da moze fino proletiti pored nas 3 u svim trakama. Elem, glavonja marke X5 je stigao jako daleko, na semafor kod bazena, zaglavljan, jer su sve trake bile pune... Odvoji ga policija na autobusku stanicu na meandru, uz radosne trubove par vozaca iz te guzve... Taman i da je znao i zvao nacelnika da ga puste, izgubio je bar 10 min. na to, a i sigurno ga je vidio neko ko ga zna, pa ce sramota medju glavonjama puci... :thumbup:
artur morgan
Posts: 2837
Joined: 30/04/2020 19:47

#18073 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by artur morgan »

Neko deset minuta izgubi a neko vozacku mjesec :twisted: :-D

I ja sam u subotu vidio kako im malo fali do havarija. Jedan trkac leti ukljucnom trakom sve pretice, drugi vozac se pogresno ukljucuje na cestu s pravom prvenstva a treci ide normalno ima pravo prvenstva tom drugom cestom. Milimetri su djelile ih od havarije i ko zna cega jos.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18074 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Bakir1 »

https://youtu.be/c8D2JWAGRnk
Ovakvu kontrolu nad vozilom i minimalnu stetu moze imati samo golf 2 i njen vozač :mrgreen:
artur morgan
Posts: 2837
Joined: 30/04/2020 19:47

#18075 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by artur morgan »

Na raskrsnici i jos prosao kroz crveno skoro neokrznut :-D
Post Reply