nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10526 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by insomnia78 »

bitanga_sa_otesa wrote:
insomnia78 wrote:Samo sto na AP na velikim brzinama pocinju na vidjelo izlaziti cari neodrzavanja auta. Pa kad se u sezoni krenu paliti bolidi, otpadati gume i karambolke :lol:
paljena zica i vezice tjuning :lol:
:lol:
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#10527 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

drugtito2011 wrote: 5.7.2017 AP Doboj - Prnjavor, 18:32
Iz pravca Doboja do Prnjavora nisam vidio nijedno auto, a iz suprotnog pravca 5 auta i 1 motor.
I ja sam prije jedno dva-tri mjeseca tako.
Pa sve kontam da nisam nesto fulio ili negdje namotao gdje ne treba. nigdje nikoga. jos se nije placalo tada. a put je bolji nego ovaj nas 3 puta. mozda zato sto i nije opterecen pa se ne haba puno. samo su me "kupili" sa onim parkingom. kapa dole.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#10528 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Vozim danas od tv-a prema nedjaricima. Srednja traka uredno 60-ak. Ispred mene crni ili teget bmw 5ica "x-nesto" novije generacije "ta" registracija ali nema taxi firmu. Prestrojim se u lijevu jer cu u nedjaricima prema dobrinji. Kako prilazim prosirenju, krk samo u moju traku uredno bez zmigavaca i naravno uspori. Prikocim dobro da se ne zaljepim unjega. Prilazimo semaforu pali se zeleno za skretanje. Uredno bez zmigavca baja skrece. Kako skrenusmo u prvu lijevo prema dobrinji, dadnem zmigavac da se prestrojim jer cu u aleja bosne srebrene. Samo sto se prestrojih bmw krk ispred mene iz ljeve bez zmigavca na autobusko prosirenje. Opet po kocinici da se ne zaljepim. Sjednem na sirenu. Ono ko upitno gleda sta je. Nauljena cickava kosa.
Pa jebo ga koji ti je kurac. Ako hoces da te fiknem pa da ti placam i da pokusavas da izmuzes, ma nema nista od toga.
Ma nije kamera skupa da je1000.
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#10529 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by NediM17 »

Treba kupiti Dashcam slazem se 100%.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10530 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

zdruzdjo wrote: Ma nije kamera skupa da je1000.
nije utoka skupa ni 3000...
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#10531 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by alipasijaner »

bitanga_sa_otesa wrote:
zdruzdjo wrote: Ma nije kamera skupa da je1000.
nije utoka skupa ni 3000...
koji ce ti q utoka? da se roknes kad napravis sranje?
sve omladinci puni testosterona bi rjesavali stvari utokama..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10532 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

alipasijaner wrote: koji ce ti q utoka? da se roknes kad napravis sranje?
sve omladinci puni testosterona bi rjesavali stvari utokama..
neka tebe...treba mi radi marve raznorazne...wannabe mafijasa i slicnih.
ja ne pravim sranja,a i nisam omladinac...ovdje sa stokom jedino tako stvari mozes rijesit,drugog nacina nema,kad je drzava,pravosudni sistem i policija u qrcu..i dok veliki dio pucanstva okrece glave od svega sto bahata stoka provodi jer im se moze i jer ih niko ne kaznjava...
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#10533 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by citroen xm »

Ja lično mislim da hladno i vatreno oružje ne treba pokazivati ako se baš tada ne namjerava upotrijebiti, jer će te druga strana oladiti. Dakle gubiš, a gubiš i ako ga upotrijebiš jer nije budala vrijedna par godina zatvora. Sve u svemu najbolje je bez oružja, najmirniji čovjek.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10534 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

citroen xm wrote:Ja lično mislim da hladno i vatreno oružje ne treba pokazivati ako se baš tada ne namjerava upotrijebiti, jer će te druga strana oladiti. Dakle gubiš, a gubiš i ako ga upotrijebiš jer nije budala vrijedna par godina zatvora. Sve u svemu najbolje je bez oružja, najmirniji čovjek.
nisam ga pokazao nikome i volio bi da tako i ostane,a ne gubim ja nista ako ga upotrijebim,nemam ja ni kuceta ni maceta boli me q nece me maltretirat nikakva stoka u zivotu.dosta mi je rata 4 godine sto je stoka s brda pucala na mene,i dosta mi je poslijeratnih godina i sto gledam u kakvu se septicku jamu sarajevo pretvorilo i sve je gore iz dana u dan,to mi je gore od rata....u ratu sam bar znao kud smijem a kud ne smijem...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#10535 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by condy »

530i wrote:
citroen xm wrote:Jest, ali ni na AP-u nesreće nisu rijetkost. A tu kada se desi nesreća to poprima razmjere katastrofe.
Na ovom dijelu autoputa koji je izgrađen i u upotrebi za sve ove godine je poginulo ljudi da ta brojka staje na prste jedne ili obe ruke...na svim ostalim cestama toliko ljudi gine na mjesečnom nivou.
:thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#10536 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Sodom1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
alipasijaner wrote: koji ce ti q utoka? da se roknes kad napravis sranje?
sve omladinci puni testosterona bi rjesavali stvari utokama..
neka tebe...treba mi radi marve raznorazne...wannabe mafijasa i slicnih.
ja ne pravim sranja,a i nisam omladinac...ovdje sa stokom jedino tako stvari mozes rijesit,drugog nacina nema,kad je drzava,pravosudni sistem i policija u qrcu..i dok veliki dio pucanstva okrece glave od svega sto bahata stoka provodi jer im se moze i jer ih niko ne kaznjava...
Evo za stoku :D
https://www.olx.ba/artikal/16248479/gon ... ich-shock/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10537 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
veliko mi to da nosam
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#10538 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Malo prljava sajba ali se vidi. na brzinu kliknuh snimanje.
Bilo je ovdje i brzanja i crvenog i uljetanja.....
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#10539 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by citroen xm »

Eno strada jedna Alfa GT, neki trkač uletio u kanal.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#10540 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by triconja »

O'zone wrote:
kloniran wrote:
NediM17 wrote:
Mlada vozi 40-50km/h dolinom Neretve, gdje je ogranicenje 80km/h. Raja nervozna, pretice po ostrvima. Ovakvi su puno opasniji od onih koji gaze po 30km/h preko ogranicenja. ;-)
uziva u pogledu :lol:
Upalila klimu pa nemere brže
:lol: :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10541 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Filter »

maloprije kod scca vidim kombi neke od ovih security agencija kako se (iz smjera prema ilidzi) pope na trotoar, provoza, sidje sa trotoara i ode prema garazi scca :? :shock: tacno prije semafora i zebri... valjda da ne ceka dva-tri kruga semafora, jer je bila guzva za lijevo... svasta jbte
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#10542 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by alipasijaner »

Filter wrote:maloprije kod scca vidim kombi neke od ovih security agencija kako se (iz smjera prema ilidzi) pope na trotoar, provoza, sidje sa trotoara i ode prema garazi scca :? :shock: tacno prije semafora i zebri... valjda da ne ceka dva-tri kruga semafora, jer je bila guzva za lijevo... svasta jbte
Na Skenderiji mostu je ovo redovna pojava pri prilasku na semafor za lijevo skretanje, ljudi ne mogu cekati da krene srednja traka pa se penju i voze preko ostrva do semafora..
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#10543 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Filter »

alipasijaner wrote: Na Skenderiji mostu je ovo redovna pojava pri prilasku na semafor za lijevo skretanje, ljudi ne mogu cekati da krene srednja traka pa se penju i voze preko ostrva do semafora..
prema valtera perica? cudo je da tu poslijepodne ne padne mrtva glava
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#10544 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by alipasijaner »

da prema valtera perica.. inace je cudo da zbog saobracajne (ne)kulture nema 300 mrtvih dnevno
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#10545 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

zdruzdjo wrote:Malo prljava sajba ali se vidi. na brzinu kliknuh snimanje.
Bilo je ovdje i brzanja i crvenog i uljetanja.....
Nikako mi nije jasno kako ovdje nije napravljen kružni tok umjesto semafora?!
Raskrsnica je niđe veze.
Imam osjećaj da neko, umjesto da olakša protok saobraćaja, namjerno pravi nebuloze, da bi bilo što više semafora i udesa.
Jadno da jadnije ne može biti.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#10546 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Naslovnica wrote: Nikako mi nije jasno kako ovdje nije napravljen kružni tok umjesto semafora?!
Raskrsnica je niđe veze.
Imam osjećaj da neko, umjesto da olakša protok saobraćaja, namjerno pravi nebuloze, da bi bilo što više semafora i udesa.
Jadno da jadnije ne može biti.
Semafor na ovoj raskrsnici je strasan. Upali se zeleno na jednom mjestu. Ti prodjes 10 metara i tu te hvata crveno ali se pali zeleno za skretanje desno dok za pravo ostaje crveno. A iz te ulice desno se pali zeleno za ukljucivanje. Sansa za sudar od male nepaznje je ogromna.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#10547 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Nepass »

condy wrote:Taj sa bmw-om, je sad prošao a jednom će se sigurno zajebat i neće....ili će ga neko zajebat :D da u tom momentu samo laganini prisnes gas, on bi se zakuco u ovaj kamion samo tako. Najgore od svga što neće niko tako pritisnut gas, već će ovaj i slični njemu zakucat se u drugo auto ubit nekog nedužnog ili zgazit na pješačkom. Ti si imao priliku da ispadneš junak al si ispao pitka :lol:
prije bi isao da te zgura sa ceste nego da se zabije u kamion
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#10548 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote:
citroen xm wrote:Ja lično mislim da hladno i vatreno oružje ne treba pokazivati ako se baš tada ne namjerava upotrijebiti, jer će te druga strana oladiti. Dakle gubiš, a gubiš i ako ga upotrijebiš jer nije budala vrijedna par godina zatvora. Sve u svemu najbolje je bez oružja, najmirniji čovjek.
nisam ga pokazao nikome i volio bi da tako i ostane,a ne gubim ja nista ako ga upotrijebim,nemam ja ni kuceta ni maceta boli me q nece me maltretirat nikakva stoka u zivotu.dosta mi je rata 4 godine sto je stoka s brda pucala na mene,i dosta mi je poslijeratnih godina i sto gledam u kakvu se septicku jamu sarajevo pretvorilo i sve je gore iz dana u dan,to mi je gore od rata....u ratu sam bar znao kud smijem a kud ne smijem...
8) :thumbup: :thumbup: :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#10549 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

Jutrosnje putovanje.
Sarajevo-gorazde i nazad.
Do gorazda guzvara onako prilicna ali stigao za 1 sat i 40. Bez srkleta i forsiranja ikakvog.

Ali povratak. nesto sto rijetko vidjam takav bilmezluk.
Odmah na skretanju kod ustiprace za guzicu mi se zaljepi vozilo sanitetsko ducato iz gorazdanske bolnice. Da napomenem BEZ ROTACIJE I SIRENE! Pustim ga da prodje na punoj jer mi ljubi karambolku(tako sam mu na vratima i vidio da je iz bolnice). Ode bas zestoko praseci. Vozim stalno izmedju 60 i 90. Nakon par kilometara stoji to vozilo sa strane i vozac gleda nesto unutra. Ma nisam prosao 3-4 kilometra eto ga opet za mnom u karambolci.
Opet prodje i odfura ispred mene.
opet kilometar-dva stoji lik
Negdje iza rogatice opet eto ga u retrovizoru a idemo uz brdo i slozila se dva kamiona ogromna ispred mene, jedan iza mene, pa on. naleti isprekidana oplete baja preticati kamion i mene pa ce kao dalje. Teoretske sanse nema da to odradi u dahu. pretekne kamion i prodje mene ali ukaza se puna i okuka i eto ga da se malo trpa ispred mene. Hoces kurac. upali sirenu kao pusticu ga zbog iste. prikocise kamioni i prodje u milimetar da ne filkne nekog passata. Ode. preteknem kamione na jednoj cistini sigurno bez srkleta.
Ma samo sto sam ustalio voznju, lik opet stoji sa strane. Izlazi doktorica odozada.
Odfuram. Kad negdje na ravnoj romaniji me stize i opet hoce da pretekne. medjutim ja prije obidjem neku fabiju i nastavim a njega kolona uhvati. kod spustanja za mokro opet je tu unezvijereno iza. ali ga pretece neki lik sa audijem i za mnom. pokusavao je jos jednom-dva puta da nas pretekne ali nije mogao. na skretanju na put sarajevo-pale ja i ovaj audi se ukljucimo medjutim njega uhvati kolona sa pala. negdje iza lapisnice se pojavio iza ali nije pokusavao preticati. Supruga se zavalila od smjeha.
Stajem na semaforu kod vijecnice. on pristaje pored. Lik mid-50, Doktorica na prednjem sjedistu ni mrtva ni ziva. Vjerovatno joj muka bilo.
na kraju je skrenuo kod higijenskog. Toliko srljanje i iskanje djavola a dosao kad i ja.
da napomenem, nigdje nisam presao 90 km/h. i to kad sam bas preticao. znaci 60-80. Bas onako laganica.
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#10550 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Naslovnica »

zdruzdjo wrote:Jutrosnje putovanje.
Sarajevo-gorazde i nazad.
Do gorazda guzvara onako prilicna ali stigao za 1 sat i 40. Bez srkleta i forsiranja ikakvog.

Ali povratak. nesto sto rijetko vidjam takav bilmezluk.
Odmah na skretanju kod ustiprace za guzicu mi se zaljepi vozilo sanitetsko ducato iz gorazdanske bolnice. Da napomenem BEZ ROTACIJE I SIRENE! Pustim ga da prodje na punoj jer mi ljubi karambolku(tako sam mu na vratima i vidio da je iz bolnice). Ode bas zestoko praseci. Vozim stalno izmedju 60 i 90. Nakon par kilometara stoji to vozilo sa strane i vozac gleda nesto unutra. Ma nisam prosao 3-4 kilometra eto ga opet za mnom u karambolci.
Opet prodje i odfura ispred mene.
opet kilometar-dva stoji lik
Negdje iza rogatice opet eto ga u retrovizoru a idemo uz brdo i slozila se dva kamiona ogromna ispred mene, jedan iza mene, pa on. naleti isprekidana oplete baja preticati kamion i mene pa ce kao dalje. Teoretske sanse nema da to odradi u dahu. pretekne kamion i prodje mene ali ukaza se puna i okuka i eto ga da se malo trpa ispred mene. Hoces kurac. upali sirenu kao pusticu ga zbog iste. prikocise kamioni i prodje u milimetar da ne filkne nekog passata. Ode. preteknem kamione na jednoj cistini sigurno bez srkleta.
Ma samo sto sam ustalio voznju, lik opet stoji sa strane. Izlazi doktorica odozada.
Odfuram. Kad negdje na ravnoj romaniji me stize i opet hoce da pretekne. medjutim ja prije obidjem neku fabiju i nastavim a njega kolona uhvati. kod spustanja za mokro opet je tu unezvijereno iza. ali ga pretece neki lik sa audijem i za mnom. pokusavao je jos jednom-dva puta da nas pretekne ali nije mogao. na skretanju na put sarajevo-pale ja i ovaj audi se ukljucimo medjutim njega uhvati kolona sa pala. negdje iza lapisnice se pojavio iza ali nije pokusavao preticati. Supruga se zavalila od smjeha.
Stajem na semaforu kod vijecnice. on pristaje pored. Lik mid-50, Doktorica na prednjem sjedistu ni mrtva ni ziva. Vjerovatno joj muka bilo.
na kraju je skrenuo kod higijenskog. Toliko srljanje i iskanje djavola a dosao kad i ja.
da napomenem, nigdje nisam presao 90 km/h. i to kad sam bas preticao. znaci 60-80. Bas onako laganica.
Možda je bila tura iz Goražda za Jagomir, pa je kod onog prvog stajanja jedan od pacijenata preuzeo kontrolu nad vozilom, a vozač se nazad sa doktoricom malo, jelte, odmarao...
:lol: 8-)
Post Reply