nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10351 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by amar1994 »

Daryl Dixon wrote:ja ne znam stvarno sta je ono jucer bilo je li do ovih vrućina ili do nečega drugog.. 3 majmuna sam upratio da prolaze hladno kroz crveno.. jedan na Grbavici sa pasatom novijim skrenuo ka Vracama kroz crveno, drugi majmun na Čvili sa g5 hladno babuka ga zadao kroz crveno kao da nema semafora i treći babun taksista na Ciglanama u kanti nekoj mečka čini mi se, prestroji se iz trake za lijevo na pjesacki ispred lika u traku sto vodi pravo i desno.. gledam debila i ne vjerujem, je*bao lud zbunjenog :-) :lol:
:run:

mozda im ne radi kako oni zovu killer/ubica klime , ili killer hladnjaka :lol: :lol: :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#10352 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by kloniran »

Daryl Dixon wrote:ja ne znam stvarno sta je ono jucer bilo je li do ovih vrućina ili do nečega drugog.. 3 majmuna sam upratio da prolaze hladno kroz crveno.. jedan na Grbavici sa pasatom novijim skrenuo ka Vracama kroz crveno, drugi majmun na Čvili sa g5 hladno babuka ga zadao kroz crveno kao da nema semafora i treći babun taksista na Ciglanama u kanti nekoj mečka čini mi se, prestroji se iz trake za lijevo na pjesacki ispred lika u traku sto vodi pravo i desno.. gledam debila i ne vjerujem, je*bao lud zbunjenog :-) :lol:
Ja to viđam svaki dan po gradu, oko i na grbavici je bas izrazeno a ima toga po cijelom gradu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10353 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by bitanga_sa_otesa »

Nepass wrote:
Nepass wrote: Evo danas oko 12h vrucina ubi opet svi 40-50
Sve puna a opet raja skrece
marva....
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#10354 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by kafanski_covjek »

kloniran wrote:
Daryl Dixon wrote:ja ne znam stvarno sta je ono jucer bilo je li do ovih vrućina ili do nečega drugog.. 3 majmuna sam upratio da prolaze hladno kroz crveno.. jedan na Grbavici sa pasatom novijim skrenuo ka Vracama kroz crveno, drugi majmun na Čvili sa g5 hladno babuka ga zadao kroz crveno kao da nema semafora i treći babun taksista na Ciglanama u kanti nekoj mečka čini mi se, prestroji se iz trake za lijevo na pjesacki ispred lika u traku sto vodi pravo i desno.. gledam debila i ne vjerujem, je*bao lud zbunjenog :-) :lol:
Ja to viđam svaki dan po gradu, oko i na grbavici je bas izrazeno a ima toga po cijelom gradu
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10355 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Daryl Dixon »

kafanski_covjek wrote:
kloniran wrote:
Daryl Dixon wrote:ja ne znam stvarno sta je ono jucer bilo je li do ovih vrućina ili do nečega drugog.. 3 majmuna sam upratio da prolaze hladno kroz crveno.. jedan na Grbavici sa pasatom novijim skrenuo ka Vracama kroz crveno, drugi majmun na Čvili sa g5 hladno babuka ga zadao kroz crveno kao da nema semafora i treći babun taksista na Ciglanama u kanti nekoj mečka čini mi se, prestroji se iz trake za lijevo na pjesacki ispred lika u traku sto vodi pravo i desno.. gledam debila i ne vjerujem, je*bao lud zbunjenog :-) :lol:
Ja to viđam svaki dan po gradu, oko i na grbavici je bas izrazeno a ima toga po cijelom gradu
tačno mi dođe da i ja ovo govno instaliram al' ne gumo se peglati :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#10356 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote:
basicm wrote:Ne znam sto histerisete za brzinu, tesko je voziti 60 kad je non stop neka guzva, spica traje citav dan. Ja bih radije da se nadje razlog ove guzve, jer se nista ne desava ali sve stoji. Pa zivot mi prodje u autu na semaforu.
A mobiteli su postali kriticni, kao i ociti pad kvalitete voznje novopecenih vozaca sa oznakom P
niko ne histerise,a ni spica ne traje citav dan,ima perioda kad je cesta poluprazna...ja izbjegavam da se vozam po spici,ali u ovim momentima kad se moze voziti 60 uvijek se nadje 5 debila koji naprave guzvu i drze razmak 150 metara i postave se tako da se ne mozes ni prestrojiti ni zaobic ih...
guzva je takodjer iz pravca aerodroma prema stupskoj petlji,napravi se kolona do kasindolske i onda kod pilica i bureka odjednom nema nikoga wtf? nikad nisam razjasnio tu misteriju...mislim da je do pustaĆa koji se krecu magistralnom cestom i stalno staju da propuste nekoga da ispadnu fini ..i njima se sjetim familije.isto se desava i u brijescu iz pravca rajlovca :run: uglavnom debilcine koje nemaju pojma s voznjom i propisima prave guzvu,nakotilo ih se masala...
Ima tih humanitaraca sto stanu da pustaju svakog i naprave kolonu iza sebe.

A dao si mi ideju za patent. Hepek da blokira 2g/3g/4g signal iza tebe 20-30 metara. Taman da levati drze odstojanje da ne gube mrezu...
Samo da smislim kako to napraviti... :mrgreen:
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#10357 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by kloniran »

to vec postoji
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#10358 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

drugi profil wrote: A dao si mi ideju za patent. Hepek da blokira 2g/3g/4g signal iza tebe 20-30 metara. Taman da levati drze odstojanje da ne gube mrezu...
Samo da smislim kako to napraviti... :mrgreen:

ma bezveze cjena.

http://www.ebay.com/itm/Inibitore-6-can ... Sw~AVYpW2n
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10359 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Logovan »

Code: Select all

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/crna-hronika/jedna-osoba-povrijedena-u-teskoj-saobracajnoj-nesreci-u-sarajevu/266663
:roll: :roll:
User avatar
basicm
Posts: 10483
Joined: 16/01/2012 21:38

#10360 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by basicm »

Nekad je spica trajala do 9 ujutro i od 3 do 6 popodne, sad je kriticno cijeli dan. I bas to mene izludjuje, sve stoji i odjednom praznina ispred, ni udesa ni kojeg klinca. Vruce ovih dana, i bas pazim starija auta oko sebe jer znam da im gori unutra i da lako mogu napraviti opasan potez, medjutim vidim i aute koji bi trebali imati klimu sa spustenim prozorima i facama vozaca kao da cuvaju proljev, pa vrag ga odnio upali je malo, ne ubija bas tako brzo kao sto prica narod.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10361 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drndalo »

Ne znam gdje postaviti pitanje, pa cu ovdje, jedna je od posjecenijih tema... A mozda ima veze...

Jucer u kanjonu Neretve, izmedju HE Grabovica i HE Salakovac, na 5-6-7 mjesta neke su sajle/uzad/kanafe/kablovi pruzeni preko obje saobracajne trake s medjusobnim razmakom od oko 1m... Nekim kukicama su ucvrscene za cestu, crne su boje...

Zna li iko o cemu se radi...? Prvo i jedino sto mi je palo na pamet su bili okidaci za brzinske kamere, mada bi radar bio normalnije rjesenje za to... Nisam uspio vidjeti nikakvu kutiju u blizini koja bi mogla biti kuciste kamere...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10362 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by supercali »

Mozda brojaci prometa?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10363 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drndalo »

Tesko... 6-7 kom. na 15-ak KM razmaka, a ima jedna jedina cesta koja se iskljucuje s magistrale, tamo gdje je poginuo onaj general... :?
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#10364 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by thekupus »

bilo je to i prije mjesec dana kad sam prolazio, i ja sam se pitao sta je
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#10365 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by zdruzdjo »

U periodu poslije rata 96-te takvi su bili radari vecinom. Sjecam se da je policiji bilo najdraze postaviti ih kod stanice policije u novom sarajevu. Tada nije bilo semafora pa se holcalo bas tuda.
Te radare nisam vidio ne pamtim od kada. A i ja sam vidio te zice na istoj lokaciji prije nekih20-ak dana.
NediM17
Posts: 21692
Joined: 05/11/2009 11:49

#10366 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by NediM17 »

Ma kakvi radari? Ko bi normalan stavljao 7 radara u 15 kilometara? Prolazio sam tuda prije 10-15 dana, to nisam vidio.

Moguce da je priprema za razvlacenja novih kablova za dalekovod.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#10367 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drndalo »

Ma jok. Kablovi duzine kao 2 sirine traka plus metar-dva iza/oko bankine sto se vidi...
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#10368 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

basicm wrote:Ne znam sto histerisete za brzinu, tesko je voziti 60 kad je non stop neka guzva, spica traje citav dan. Ja bih radije da se nadje razlog ove guzve, jer se nista ne desava ali sve stoji. Pa zivot mi prodje u autu na semaforu.
A mobiteli su postali kriticni, kao i ociti pad kvalitete voznje novopecenih vozaca sa oznakom P
Pa, i nađen je razlog za gužvu: "vozači" koji voze ispod ograničenja.
Last edited by Laplace on 26/06/2017 13:32, edited 1 time in total.
User avatar
Laplace
Posts: 10443
Joined: 19/11/2012 18:37

#10369 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Laplace »

basicm wrote:Nekad je spica trajala do 9 ujutro i od 3 do 6 popodne, sad je kriticno cijeli dan. I bas to mene izludjuje, sve stoji i odjednom praznina ispred, ni udesa ni kojeg klinca. Vruce ovih dana, i bas pazim starija auta oko sebe jer znam da im gori unutra i da lako mogu napraviti opasan potez, medjutim vidim i aute koji bi trebali imati klimu sa spustenim prozorima i facama vozaca kao da cuvaju proljev, pa vrag ga odnio upali je malo, ne ubija bas tako brzo kao sto prica narod.
I meni je auto iz prošlog milenija, ali (začudo) ima klimu. Upalim auto, minut kasnije klimu i čekam ispred auta par minuta da odradi. Onda krenem i povremeno pustim klimu na minutu-dvije. Unutar auta podnošljivo.

Ali, klima optereti motor pa više troši (mada, navodno kod novijih auta je opterećenje motora mnogo manje).
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#10370 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

edit dupli
Last edited by drug_profi on 28/06/2017 22:48, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#10371 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by drug_profi »

Dajte molim vas. Ubice vas klima?
Ja je ne gasim od maja do oktobra.
Vjerovatno me je ubila kao i sve moje do sad samo nam to jos niko nije rekao.
U BosnjOka pamet prevelika. Nas niko nemere zajebat.
Pa ni krscansko kapitalisticka podvala air conditiona.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10372 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by seoBIH »

Nece ubiti, ali svakako da steti taj sok organizmu. Steti i visoka temperatura, ali neki vazda pretjeruju.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#10373 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Romeo 80 »

I za korištenje klima uređaja postoje uputstva, ali teško našim pametnim glovama pročitati par redova teksta. Zna se kako se klima koristi na pravilan način u cilju da se izbjegne temperaturni šok.
User avatar
mk ultra
Posts: 19529
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10374 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by mk ultra »

basicm wrote:Nekad je spica trajala do 9 ujutro i od 3 do 6 popodne, sad je kriticno cijeli dan. I bas to mene izludjuje, sve stoji i odjednom praznina ispred, ni udesa ni kojeg klinca. Vruce ovih dana, i bas pazim starija auta oko sebe jer znam da im gori unutra i da lako mogu napraviti opasan potez, medjutim vidim i aute koji bi trebali imati klimu sa spustenim prozorima i facama vozaca kao da cuvaju proljev, pa vrag ga odnio upali je malo, ne ubija bas tako brzo kao sto prica narod.
Ma nisu mobiteli
Nabesaju se ljudi na semaforu
Dok krene prvi, pa drugi, i svi tako redom da se nakane, eto raje sa semafora prije... jednostavno je previse vozila, jer su natrpali boga oca na 12 km od Elidze do Bascarsije
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#10375 Re: nasi nazovi trkaci oni koji ugrozavaju zivote i saobracaj

Post by Nepass »

Kako nisu, gledam u retrovizor dvije trebe se selfijaju iza mene, krenem one kasne 5-6 sec. I konstantno se isto desava.
Post Reply