Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1101 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

530i wrote:
ado-šampion wrote:
Covjek trazi misljenje o C4, konkretnom, i ja sam dao svoje misljenje, tj. da je preskup. Naveo sam razloge zasto. Taj C4 je nov kostao 30 hiljada, i sad je takav oko 30, a ovaj 4 godine star ima cijenu kao 5 godina star Audi A3 koji je nov kostao preko 50 hiljada. Jest da je taj Citroen vani sigruno bio skuplji, ali ravnamo se po BH cijenama.
Hajde da je on presao malo pa da kaze covjek vrijedi zbog kilometraze pa hajde... Evo na PIKu ima ona zelena Astra iz Visokog, presla 60 hiljada, 2011. za 17 milja, jako slicna oprema i motorizacija kao kod ovog Citroena.

Ado, baš si šampion. C4 kao ovaj crni iz Kramara je koštao možda i 50 hiljada nov...
Gdje? Mozda u Njemackoj. Hajde napravi ovakvu konfiguraciju na citroen.ba pa da vidimo koliko ce izaci. I da je kostao 50 hiljada, A3 i BMW 1 s osnovnom opremom i slicnim motorima su bili 50 hiljada. I takvi se s dobrim opremama mogu birati za 20 hiljada 4-5 godina stari.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1102 Re: Citroen All About

Post by Sodom1 »

https://www.youtube.com/watch?v=gHfPFwcH4io
Da imam love ovo bi sebi uzeo. Kako je dobar ,fantazija.
Skup je ,ziza prava
citroen xm
Posts: 17950
Joined: 17/04/2012 22:57

#1103 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Legendarni HY. Poznat i kao Buldog. Strava, pogotovo ga posebnim čine ovi rebrasti limovi.
U Srbiji se radi jedna profesionalna restauracija ovakvog i pretvaranje u kampera.
Jako ga je teško naći, a zbog ovih rebrastih limova teže i popraviti ako je truo.

ado-šampion wrote:
Ado, baš si šampion. C4 kao ovaj crni iz Kramara je koštao možda i 50 hiljada nov...
Gdje? Mozda u Njemackoj. Hajde napravi ovakvu konfiguraciju na citroen.ba pa da vidimo koliko ce izaci. I da je kostao 50 hiljada, A3 i BMW 1 s osnovnom opremom i slicnim motorima su bili 50 hiljada. I takvi se s dobrim opremama mogu birati za 20 hiljada 4-5 godina stari.[/quote]

U BiH je ovakav i sada 34600 KM na akcijskoj cijeni.

Onakav C5 kakav kakav je na tvom linku košta 37600 KM.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#1104 Re: Citroen All About

Post by em11r »

Mislim da u ovoj klasi nema puno razlika medju konkurencijom sto se tice udobnosti pa samim time nije ni C4 nesto bajkovito meksi i udobniji od golfa.
Ono sto bi mene nagnalo na kupovinu C4 je sama cinjenica da ga mozes ostaviti otkljucanog cak i u Sarajevu a kamoli po kakvim drugim carsijicama.

Da napomenem jos jednom gore se neko poslije mene osvrnuo na mjenjac i spomenuo nesto o izmjeni ulja, iako mozda je mjenjac sealed for life.
Znaci da napomenem ovo je mehanicki robotizirani mjenjac nije klasicni automatik. Ulje je njemu najmanji problem, malo veci razni senzori i hidraulicki sklopovi koji mogu poluditi. Ovo tvrdim na osnovu mjenjaca koji se mogao naci u prethodnoj generaciji C3 i C3 Pluriel, ti robotizirani mjenjaci nisu veselje! Da li su sada ovog usavrsili ne znam.

Sto se tice same motorizacije, tu odgovorno tvrdim da je C4 1.6 HDi mnogo bolji izbor od G6 1.6 TDI. Oko ovog 1.6 TDI narod u zadnje vrijeme dreci kao onomad oko onih dizni i zamajaca na 2.0 tdi

Malo razgledah cjenike da vidim o ovoj tvrdnji od cca 50.000 KM kao nov i vjerovatno je da je bio blizu te cifre ovakav jedan exclusive model sa kozom navigacijom itd. Ako nije bio 50, jest bio 46-7, a s obzirom da je auto uvezeno vrlo je lako da je tamo negdje u EU bio i preko te cifre od 50K.

Malo se razocarah gledajuci ove cjenike ... ovo je totalno dno :)
Image
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1105 Re: Citroen All About

Post by 530i »

ado-šampion wrote:
530i wrote:
ado-šampion wrote:
Covjek trazi misljenje o C4, konkretnom, i ja sam dao svoje misljenje, tj. da je preskup. Naveo sam razloge zasto. Taj C4 je nov kostao 30 hiljada, i sad je takav oko 30, a ovaj 4 godine star ima cijenu kao 5 godina star Audi A3 koji je nov kostao preko 50 hiljada. Jest da je taj Citroen vani sigruno bio skuplji, ali ravnamo se po BH cijenama.
Hajde da je on presao malo pa da kaze covjek vrijedi zbog kilometraze pa hajde... Evo na PIKu ima ona zelena Astra iz Visokog, presla 60 hiljada, 2011. za 17 milja, jako slicna oprema i motorizacija kao kod ovog Citroena.

Ado, baš si šampion. C4 kao ovaj crni iz Kramara je koštao možda i 50 hiljada nov...
Gdje? Mozda u Njemackoj. Hajde napravi ovakvu konfiguraciju na citroen.ba pa da vidimo koliko ce izaci. I da je kostao 50 hiljada, A3 i BMW 1 s osnovnom opremom i slicnim motorima su bili 50 hiljada. I takvi se s dobrim opremama mogu birati za 20 hiljada 4-5 godina stari.
Ne razumijem šta pokušavaš da kažeš? Ovaj C4 je nesumnjivo bio skup kao nov, bez obzira gdje je kupljen. Kod Kramara imaš A3 sličnog motora, ali prilično slabije opreme i skuplji je par hiljada, u Dalmiju ima A3 sa sličnom opremom, ali je skuplji 5 hiljada, ilitiga 25% od cijene. Mogu se birati kažeš?
citroen xm
Posts: 17950
Joined: 17/04/2012 22:57

#1106 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Evo ja sam par postova iznad dao cijene sa sajta Citroena u BiH. Dakle trenutne cijene sa akcijama. C5 2.0 koji je Ado postavio je 3000 KM skuplji od ovoga C4 kod Kramara.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1107 Re: Citroen All About

Post by madner »

Ado kralj, vani je bio skuplji ali kod nas nov sigurno ne bi bio vise od 30 000. :D

Vidi se da covjek zna i umije.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#1108 Re: Citroen All About

Post by em11r »

Image
citroen xm
Posts: 17950
Joined: 17/04/2012 22:57

#1109 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Srećna nova godina svim forumašima! :thumbup: :thumbup:

Od mene kao poklon jedan interesantan video.

User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1110 Re: Citroen All About

Post by Sodom1 »

Citroen zakon :thumbup:
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#1111 Re: Citroen All About

Post by em11r »

citroen xm wrote:Srećna nova godina svim forumašima! :thumbup: :thumbup:

Od mene kao poklon jedan interesantan video.

jbt GS u ko zna koje je ovo godine snimano bez problema moose test odradi, maltene se i ne nagne, a danas ga X auta mladjih 20-30 godina ne moze zavrsiti.

extra vidoje!!!
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1112 Re: Citroen All About

Post by Sodom1 »

celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#1113 Re: Citroen All About

Post by celeron »

Pozdrav

Poznati problem: "airbag light on citroen xsara picasso"

Mrdao vozacevo sjediste, ali to nije od pomoci.
User avatar
em11r
Posts: 942
Joined: 14/03/2012 16:28
Location: TuzlOk

#1114 Re: Citroen All About

Post by em11r »

celeron wrote:Pozdrav

Poznati problem: "airbag light on citroen xsara picasso"

Mrdao vozacevo sjediste, ali to nije od pomoci.
Malo detaljnije provjeri kablove ispod sjedista pa gdje na dijagnostiku ponisti gresku.
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#1115 Re: Citroen All About

Post by celeron »

em11r wrote:
celeron wrote:Pozdrav

Poznati problem: "airbag light on citroen xsara picasso"

Mrdao vozacevo sjediste, ali to nije od pomoci.
Malo detaljnije provjeri kablove ispod sjedista pa gdje na dijagnostiku ponisti gresku.
Bio u ovlastenom servisu radio dijagnostiku, i oni kazu da je na "volanu problem", te mi jos nađoše problem da je "regulator tlaka" pokvaren.
nellismo
Posts: 214
Joined: 08/10/2014 18:17

#1116 Re: Citroen All About

Post by nellismo »

I kako su vozaci C4 zadovoljni sa autom? Ja kontam uzeti C4 2011/2012 1.6 HDI. Odrzavanje, snaga motora, nabavka dijelova, udobnost itd?
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#1117 Re: Citroen All About

Post by plemba »

nellismo wrote:I kako su vozaci C4 zadovoljni sa autom? Ja kontam uzeti C4 2011/2012 1.6 HDI. Odrzavanje, snaga motora, nabavka dijelova, udobnost itd?
e i mene to zanima

i ja sam u potrazi za jednim :D
citroen xm
Posts: 17950
Joined: 17/04/2012 22:57

#1118 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Na forumima se ne žale. :thumbup:
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#1119 Re: Citroen All About

Post by Citros Buenos »

citroen xm wrote:Na forumima se ne žale. :thumbup:
Nema ni potrebe da se žale. Radi se o kvalitetnom proizvodu koji ne zadaje nikakve specifične probleme. Unutrašnjost je napravljena od vrlo kvalitetnih materijala i po meni je vrlo dopadljiva. Odgovorno tvrdim da je kvalitetnija i to dosta nego u C5.
Auto je, kako bi se reklo, za "mekše" ruke, nema potrebe seljački lupati vratima da se zatvore itd.
Motor jeste 1.6 ali u njemu ima dosta izmjena u odnosu na raniji model, ima 8 umjesto 16 ventila i time je dobio na pouzdanosti. Naravno, kao takav se više neće toliko rado zavrtiti ali to za diesel i nema neke potrebe. Po meni na nižim obrtajima vuče kao lokomotivica i zaista nema potrebe vrtiti ga iznad 3000 obrtaja. Normalna vožnja do 2000 i to je to, tada je i veoma ekonomičan. Zvučna izolacija je odlična.
Gepek je zaista veliki, pomalo na štetu prostora na zadnjoj klupi, ali ne previše. Inače auto optički izgleda dosta manji nego što u stvari jeste.
Vožnja u njemu nije tvrda kao u večini kompakta, naravno da ga ne treba sada u tome porediti sa starijom Citroen bračom, pomalo "cucka" u vožnji ali je vrlo stabilan što se na prvu ne bi reklo.
Opreme, u zavisnosti od paketa naravno, uglavnom ima više nego konkurencija.
Postavljaču pitanja poručujem samo da izabere očuvaniji model i neka ga kupuje bez ikakvih predrasuda, neče se pokajati.
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#1120 Re: Citroen All About

Post by plemba »

Citros Buenos wrote:
citroen xm wrote:Na forumima se ne žale. :thumbup:
Nema ni potrebe da se žale. Radi se o kvalitetnom proizvodu koji ne zadaje nikakve specifične probleme. Unutrašnjost je napravljena od vrlo kvalitetnih materijala i po meni je vrlo dopadljiva. Odgovorno tvrdim da je kvalitetnija i to dosta nego u C5.
Auto je, kako bi se reklo, za "mekše" ruke, nema potrebe seljački lupati vratima da se zatvore itd.
Motor jeste 1.6 ali u njemu ima dosta izmjena u odnosu na raniji model, ima 8 umjesto 16 ventila i time je dobio na pouzdanosti. Naravno, kao takav se više neće toliko rado zavrtiti ali to za diesel i nema neke potrebe. Po meni na nižim obrtajima vuče kao lokomotivica i zaista nema potrebe vrtiti ga iznad 3000 obrtaja. Normalna vožnja do 2000 i to je to, tada je i veoma ekonomičan. Zvučna izolacija je odlična.
Gepek je zaista veliki, pomalo na štetu prostora na zadnjoj klupi, ali ne previše. Inače auto optički izgleda dosta manji nego što u stvari jeste.
Vožnja u njemu nije tvrda kao u večini kompakta, naravno da ga ne treba sada u tome porediti sa starijom Citroen bračom, pomalo "cucka" u vožnji ali je vrlo stabilan što se na prvu ne bi reklo.
Opreme, u zavisnosti od paketa naravno, uglavnom ima više nego konkurencija.
Postavljaču pitanja poručujem samo da izabere očuvaniji model i neka ga kupuje bez ikakvih predrasuda, neče se pokajati.
vidim da znas dosta o ovom autu. da te pitam, vrijedi li ovo ovih para?
http://www.pik.ba/artikal/14687488/citr ... ew-modell/
citroen xm
Posts: 17950
Joined: 17/04/2012 22:57

#1121 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Moraš mu malo spustiti.
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#1122 Re: Citroen All About

Post by plemba »

citroen xm wrote:Moraš mu malo spustiti.
o cijeni se uvijek da razgovarati, znas kako je ti kod njih.
i jos jedno pitanje, ova kilometraza od 134 000, je li to ok za taj motor? vidim imas iskustva, pa da preupitam :)
citroen xm
Posts: 17950
Joined: 17/04/2012 22:57

#1123 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ma kako nije, uz redovno održavanje taj motor može još minimum 3 puta toliko.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1124 Re: Citroen All About

Post by Ned071 »

130 milja za dvije godine. ok, redovni servis, autobahn i to. al mene zanima jel to sto se vozilo stalno ne gasi moze uticati na radni vijek i kvarljivost motora, dakle odnos dugotrajnsoti izmedju ovakvog vozila ili vozila koje prelazi 20 milja godisnje?
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1125 Re: Citroen All About

Post by hopi »

pa po meni je puno bolje takvo auto, motor nego da je manje prešao a stalno vozeći po gradu. Toliku kilometražu je najvjerovatnije nabio vozeći aotuobahnom. Znači bolje je za turbinu, motor, mjenjač, manje paljenja auta i hladnih startova, kvačilo, vješanje itd.
autobanom možeš preći 100km da ne dotakneš kočnicu ni kvačilo, a koliko puta ćeš to u gradu napraviti za 100km.
Post Reply