Kupovina auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
gomago
Posts: 25
Joined: 02/02/2013 11:06
Location: Izbrisan nalog

#1 Kupovina auta

Post by gomago »

Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2 Re: Kupovina auta

Post by bilic »

gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
ako hoces dobru auto kucu sa garancijama http://www.askramar.com/index.php?optio ... &Itemid=41

Ja sam kod njih kupio citroena i komplet ima dokumantaciju .Oni imaju ispostavu u Njemackoj ... I jedni su od najj boljih u BIH ..... samo valja otici u LJubuški :run:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#3 Re: Kupovina auta

Post by bilic »

http://www.askramar.com/index.php?optio ... 4380&cid=1

Mislim da ti je bolji pezo karavan od golfa 4 . i za odrzavanje A NIKO TI GA UKRAST NECEEEE --- 2006 GODINA

NA OVU CIJENU OD 10,600 HILJADA MOZES SKORO HILJADU SPUSTITI.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#4 Re: Kupovina auta

Post by motorola01 »

.
neJbzid
Posts: 216
Joined: 22/08/2012 23:19
Location: tranzit....

#5 Re: Kupovina auta

Post by neJbzid »

gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
jeli ziv taj hattrick??? ;-)

sta god kupio, klakulisi da ti ostane lova za alarm i neku zastitu na autu.
Ja je nisam ukalkulisao i dok sam skupljo lovu za zastitu, auto je vec negdje u dijelovima ili ko zna gdje... :roll:
User avatar
gomago
Posts: 25
Joined: 02/02/2013 11:06
Location: Izbrisan nalog

#6 Re: Kupovina auta

Post by gomago »

Jeste hattrick je na nogama, a kontam kad već kupujem auto da kupim da valja pa nek i prelazi mao moj planirani budžet,a moram neku zaštitu smisliti nema druge, samo ne znam da li se može kod ovog kramara cenkati da se spusti cijena ima fina auta nema šta. :?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#7 Re: Kupovina auta

Post by bilic »

gomago wrote:Jeste hattrick je na nogama, a kontam kad već kupujem auto da kupim da valja pa nek i prelazi mao moj planirani budžet,a moram neku zaštitu smisliti nema druge, samo ne znam da li se može kod ovog kramara cenkati da se spusti cijena ima fina auta nema šta. :?
Znaci ja sam kupio Citroena Pixasa 2008 godina U Maju prosle god. Cijenio ga je 11900 do registarcije . A meni prodao za 11300 .
Nazoves kad zapikas , malo ga na tel gnjavis, pa o cijeni ga gnjavis i onda ces vec imati orijentire.. :dance:
User avatar
gomago
Posts: 25
Joined: 02/02/2013 11:06
Location: Izbrisan nalog

#8 Re: Kupovina auta

Post by gomago »

bilic wrote:
gomago wrote:Jeste hattrick je na nogama, a kontam kad već kupujem auto da kupim da valja pa nek i prelazi mao moj planirani budžet,a moram neku zaštitu smisliti nema druge, samo ne znam da li se može kod ovog kramara cenkati da se spusti cijena ima fina auta nema šta. :?
Znaci ja sam kupio Citroena Pixasa 2008 godina U Maju prosle god. Cijenio ga je 11900 do registarcije . A meni prodao za 11300 .
Nazoves kad zapikas , malo ga na tel gnjavis, pa o cijeni ga gnjavis i onda ces vec imati orijentire.. :dance:
Ma otići ću dole direktno na lice mjesta i vidjeti šta i kako ima fina vozila, neću pogriješiti, pa ni ovaj pežo 308 nije loš vidjet ću.
Zanex
Posts: 7
Joined: 19/05/2011 21:55

#9 Re: Kupovina auta

Post by Zanex »

gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
Iz Njemacke auta vracaju satove unazad ako vec kupujes od njih kupi od nekog koga znas a ne svakog.....
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#10 Re: Kupovina auta

Post by Sa_u_srcu »

gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
Ako imas nekog vani, tacnije u Svabiji, spremi se i gore kupi auto...kani se kramara i slicnih budalastina...
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#11 Re: Kupovina auta

Post by Alive »

Sa_u_srcu wrote:
gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
Ako imas nekog vani, tacnije u Svabiji, spremi se i gore kupi auto...kani se kramara i slicnih budalastina...

Ja nisam jos cuo ista negativno o Kramaru.


A velike su muljaze i u Njemackoj. Autima se vecinom bave turci, albanci itd...
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: Kupovina auta

Post by drndalo »

Bave se autima i Nijemci, mada ni oni nisu po pravilu posteni, pokvarili smo ih mi, samo sto ako ides u veliku i ozbiljnu kucu, dobra auta kostaju, a kod Turaka, nasih, Rusa, Arapa se raja zaleti jer su "jeftini"... Elem, auto "kuce" sa 3 auta zaobidji (cak i ako ih Nijemac vodi), i budi spreman da ozbiljna auto kuca, koja izgleda kao barem AC Quattro u SA ima skuplje aute tamo nego sto su ovdje. Zasto ? Zato sto su ovdje mahom olupine dovezene, jer se na njima vise zaradi...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#13 Re: Kupovina auta

Post by Slo Burner »

Care moj kupujes auto staru 10-12 godina, o kakvim garancijama govorimo
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#14 Re: Kupovina auta

Post by sema911 »

Slo Burner wrote:Care moj kupujes auto staru 10-12 godina, o kakvim garancijama govorimo
neku garanciju kramar daje samo na sta ni oni neznaju
jer je svaka grancija za to auto staro 10+ god istekla
a najbolje ti je nekoga u de il nesto slicno nafatat nek ti sta potrazi, kod priatnih prodavaca jesu malo skuplji auti al su bolji od veletrgovaca iz turske,rusije, balkana,
a kod kramara tesko da ces spustit cijenu jedino ako im taj auto malo duze stoji pa se sazalee
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#15 Re: Kupovina auta

Post by swatch »

sema911 wrote:
Slo Burner wrote:Care moj kupujes auto staru 10-12 godina, o kakvim garancijama govorimo
neku garanciju kramar daje samo na sta ni oni neznaju
jer je svaka grancija za to auto staro 10+ god istekla
a najbolje ti je nekoga u de il nesto slicno nafatat nek ti sta potrazi, kod priatnih prodavaca jesu malo skuplji auti al su bolji od veletrgovaca iz turske,rusije, balkana,
a kod kramara tesko da ces spustit cijenu jedino ako im taj auto malo duze stoji pa se sazalee
Kramar ne prodaje auta stara 10 godina, o cemu vi pricate?
land
Posts: 143
Joined: 09/04/2008 11:45

#16 Re: Kupovina auta

Post by land »

Ako nekoga zanimaju terenci ovdje ima poprilicno na jednom mjestu
http://www.4x4centar.ba/index.php?optio ... mitstart=0
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#17 Re: Kupovina auta

Post by kakav nered »

Preporučila bih Zoom auto-salon iz Širokog Brijega. Prezadovoljna sam autom koje sam kupila tamo, a i kao ljudi su mi se svidjeli. Nije bilo pretjeranog hvaljenja auta, čisto realno. Sve što sam tražila uradili su bez problema, od slanja više slika, dovlačenja auta u Mostar u ovlašteni servis,... ma sve što mi je palo na pamet. Čak su autu dali manju ocjenu nego što bih ja.

Evo par auta s njihove stranice:
http://www.zoom-auto.com/vozilo.aspx?id=373&m=46
http://www.zoom-auto.com/vozilo.aspx?id=506&m=42
http://www.zoom-auto.com/vozilo.aspx?id=465&m=42
http://www.zoom-auto.com/vozilo.aspx?id=489&m=42


Sretno! :)
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#18 Re: Kupovina auta

Post by bilic »

gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
Ako u autu imas onaj Parot.. pripremu za mobitel. mozes ga povezat sa svojim mob. samo ukljuci blu tu .Podesi sa njemackog na engleski i saslusaj upute ...
tony montana
Posts: 212
Joined: 30/11/2012 21:07

#19 Re: Kupovina auta

Post by tony montana »

Treba mi preporuka šta uzeti.Prvo auto koje mi je ispalo je C klasa,270 cdi,2004 g.,avantgarde,koža,dvd-navigacija,itd,a drugo auto je Bmw e46-a,2004 g.,320d,M-oprema,full fullova.Da čujem savjete...
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#20 Re: Kupovina auta

Post by drndalo »

Onaj koji je u boljem stanju, i koji ti se vise svidja...
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#21 Re: Kupovina auta

Post by lavic »

tony montana wrote:Treba mi preporuka šta uzeti.Prvo auto koje mi je ispalo je C klasa,270 cdi,2004 g.,avantgarde,koža,dvd-navigacija,itd,a drugo auto je Bmw e46-a,2004 g.,320d,M-oprema,full fullova.Da čujem savjete...
cdi 270 je motor sa dosta problema, ja bih se odlucio za bmw-a, i ako merc ima jaci motor. Bitna stvar je kilometraza, odrzavanje, moras biti oprezan, tu te kod oba auta moze sacekat dodatnih 5000 km troska u sekundi.
To se mora detaljno pregledati u servisu kojem ti vjerujes.
tony montana
Posts: 212
Joined: 30/11/2012 21:07

#22 Re: Kupovina auta

Post by tony montana »

A koji je bolji dizelaš C klasin 220 cdi (143 KS) ili Bmw-ov 320d (150 KS) ??
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#23 Re: Kupovina auta

Post by pajero »

gomago wrote:Kako kupiti auto, jednostavno dati pare da se ne zezneš. ?

U današnjem okruženju gdje je malo poštenih i časnih ljudi kako kupiti od nekoga auto ponaročito ova auta iz Njemačke što se uvoze.

Imam volju Passata karavana ili Golfa IV karavana gdje i od koga kupiti da je to uredno. ?
Imam ti ja passata za prodati. Ako te zanima javi se na pp.
ivaper
Posts: 17
Joined: 11/02/2013 20:18

#24 Re: Kupovina auta

Post by ivaper »

askramar
Neki dan na bmw e90 kupljen kod njih otisao karter mjenjaca(pustao ulje) i ljudi uredno poslali pare na racun .
imas kod njih ekstra popuste,ako si na prici dobar uspijet ces i gratis registraciju izganjati,a minimalno ce spustiti 700km. To da nevaljaju auta kod njih objesite macku o rep,jer nebi ljudi svakih 7 dana dovlacili 10 i vise auta
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#25 Re: Kupovina auta

Post by lavic »

tony montana wrote:A koji je bolji dizelaš C klasin 220 cdi (143 KS) ili Bmw-ov 320d (150 KS) ??
Oba motora su kvalitetna, stanje zavisi od prethodnog vlasnika, kako ga je gazio i kako ga je servisirao, koje ulje i na kojoj kilometrazi. Kod BMW-a ako kupis obavezno provjeli stanje klapni na usisnoj grani. Sarafi koji drze klapne zanju popoustiti od vibracija, ako se odvrne i upadne u motor slijedi generalka.
Post Reply