Kazna - radar

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
taureg71

#126 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by taureg71 » 23/12/2016 18:42

insomnia78 wrote:Najjaci argument je "metli znak na suncanu stranu" [emoji23]
a nikad nisi vidio znak u krosnjama drveca, koji samo pjesak vidi al vozac nikako???? mnog ste bre pametni a kukacete uskoro odreda...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

supercali

#127 Re: Kazna - radar

Post by supercali » 23/12/2016 18:44

taureg71 wrote:alooo je li shvatate za par dana koliko ce kazne iznositi??? ja razumem da. nas. deru u naselju jasno definisanom, ali u selendrama raznim sa 2 kuce i 3 babe je nedopustivo.. naravno, ne opravdAvam voznju nenormalno brzu ali vala vuci se ma putu ko mrtvi. yugo. ne razumijem... skidajte nasu patrolu, blicajte kad vidite radar, organizujmo se kad nas vec drzava ne stiti. od haraca

I te zar par dana ce biti male ako se zeli stoku nauciti saobracajnoj kulturi

[email protected]
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

#128 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by [email protected] » 23/12/2016 18:44

taureg71 wrote:
[email protected] wrote:
taureg71 wrote:znam da je najniza kazna 100km a u naseljenom mjestu tipa za prekoracenje 11 km na sat 300 km aloooo... ko je lud??? plate africke a kazne Swedske.. ja jesam za postivanje zakona, ali ajmo prvo da srede puteve, postave nove znakove sa realnim ogranicenjima u 21.vijeku,a ne iz 1955.god koja jos vaze.. ljudi, ozbiljno shvatite i organizujmo se.. juce radar, proslo 5 auta prije i niko ne blica... kazna 40km ali uskoro ce biti ta ista 300 km pa da vas vidim sto cete mudrovati kako treba voziti 50 na sat jedno pola sata na pravcu gdje ogranicenje nikako ispod 70km na sat ne smije biti npr

Za sta da se organizujemo???
Da li si ti normalan?
Da se organizujemo protiv Zakona koji bi trebao da smanji broj ljudskih zivota koji se izgube zbog slicnih tebi???
Ne mogu da vjerujem da ovakvih mozgova ima i da se javno oglasavaju...
FUJJJ...
prvo ne mlati, nisam nikakav divljak za volanom, nikad ni blizu udesa da skrivim nisam bio, ali ako mislis da su sva ogranicenja normalna a pisana kad je fica bilo glavno vozilo onda ko je lud??? ne obracaj mi se, please... ima ovde ljudi koji kapiraju pricu, niko divljake ne opravdava zaista

Bez udesa sve dok jednom ne budes vozio brze nego sto je propisano saobracajnim znakovima i desi se neka nesreca a tad ce biti kasno kad budes negdje u nekakvim novim sadovima ili karlovcima i budes cekao izrucenje...
tu pricu ja kontam i te kako, nisam glup nimalo ali organizovanje protiv visokih kazni za saobracajne prekrsaje je van pameti, sorry ali je tako...

Dope_Man
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

#129 Re: Kazna - radar

Post by Dope_Man » 23/12/2016 18:46

Ebote na sta smo spali, prije par dana se onaj zali jer ne moze parkirati na koji god trotoar mu se cefne, i pred bilo koja vrata u centru grada, ovaj se sad zali sto je dobio samo 100 KM za skoro 100% vecu brzinu od dozvoljene u nasljenom mjestu (bilo-ne bilo tako je definisano)... i dodatno se pohvali da je htio podmititi policajca, samo za to je jos trebalo da dobijes par stoja.

Onda se sutra cudimo Seficima i ostalima a evo ''obicnih'' gradjana sta zapravo zele. Ne zeli niko da se kaznjava, svi bi da voze kako je njima drago i parkiraju gdje njima drago.

taureg71

#130 Re: Kazna - radar

Post by taureg71 » 23/12/2016 18:52

jbt niko ne cita ili ne konta napisano...sto se mene tice, zasto tvrdim da se organizujemo, ne da divlja raja na putu, nego da mi koji predjemo 7-15 km na cas preko ogranicenja npr ne placamo 100-300 km...jel vi kuzite kad su znakovi postavljeni??? kad je fica bila glavno vozilo...jel to normalno, govorim van naselja jasno, e nije normalno....u naselju stroge kazne, to podrzavam, ali ajmo poostaviti nove znakove i srediti puteve,..Vozio sam ja van ovih prostora u normalnim zemljama i nikad kaznu nisam platio, zna se gdje se stavljaju ogranicenja a zna se ako je pravac i pustinja osini sine 130 na sat....jbt izmedju fFoce i Visegrada krene ogranicenje 60 km na sat npr i nidje znaka za prestanak ogranicenja i ti sad moras guslati 59 na sat jedno 20 km jer moroni nisu nikad postavili znak za prestanak ogranicenja....gomila primjera ima...uostalom, ko hoce nek blica, ko nece i mudruje nek ne blica i caos....bijesan sam jer ti vrli strucnjaci koji pisu zakon NIKAKO da rijese sta sa divljacima koji imaju po 10-20 000 KM neplacenih kazni, nisu zaposleni, nemaju nista na sebi, nek tucaju kamen, nek kopaju i popravljaju puteve, nek prave pruge, a ne da se kurce ne moze im niko nista i sl ???? e na to sam bijesan...ja svoje kazne, a imam 1 godisnje, dakle nisam manijak na putu, placam uredno zaista. ali samo hocu 350 km da predjem za 6 a ne 9 sati,...pa nek to prvo rijese "pametnjakovici" :thumbup: :thumbup: :thumbup:

supercali

#131 Re: Kazna - radar

Post by supercali » 23/12/2016 19:04

Ko kaze da ne rjesavaji
Evo oduzimaju im auta ko zvake
A najgore im je to kad im oduzmu auto jer onda nemaju cim da prave prekrsaje

taureg71

#132 Re: Kazna - radar

Post by taureg71 » 23/12/2016 19:06

supercali wrote:Ko kaze da ne rjesavaji
Evo oduzimaju im auta ko zvake
A najgore im je to kad im oduzmu auto jer onda nemaju cim da prave prekrsaje

u mom gradu jos ne oduzese, dabogda da je tako, ali nesto sumnjam da ce to potrajati...

supercali

#133 Re: Kazna - radar

Post by supercali » 23/12/2016 19:07

Pa citas li ti zadnjih dana
Oduzeli su jedno 20-30 auta sigurno

autoskolee

#134 Re: Kazna - radar

Post by autoskolee » 23/12/2016 19:09

Jel iko od vas sjeo u auto uopste ili sjeo u auto i vozio izvan grada sto branite ovo hinjsko stavljanje radara i fatanja policajaca u zonama gdje je kilometrima ogranicenje npr. 80 kmh ili 60kmh pa onda ima 50 metara na toj cesti gdje je 60kmh odnosno 40kmh ogranicenje..

inace mene zanima kad bi na neku eto pravo zeznutu lokaciju bilo stavljeno iz zaje*ancije ogranicenje duplo vece nego sto treba, eto bi li bilo delegata koji bi vozili tim ogranicenjem?

Najgore sto oni najveci pacijenti ne placaju kazne nikako.. jedna normalna osoba koja ima tu privilegiju da upravlja vozilom nece nikad dovesti SEBE u opasnost pa onda tek druge. Sto bi jedna mentalno normalna osoba preticala na punoj + ako nema preglednost i milion tih gluposti slicnih? To znaci niko normalan u glavu ne radi.

belfy
Been thanked: 18 times

#135 Re: Kazna - radar

Post by belfy » 23/12/2016 19:15

taureg71 wrote:jbt niko ne cita ili ne konta napisano...sto se mene tice, zasto tvrdim da se organizujemo, ne da divlja raja na putu, nego da mi koji predjemo 7-15 km na cas preko ogranicenja npr ne placamo 100-300 km...jel vi kuzite kad su znakovi postavljeni??? kad je fica bila glavno vozilo...jel to normalno, govorim van naselja jasno, e nije normalno....u naselju stroge kazne, to podrzavam, ali ajmo poostaviti nove znakove i srediti puteve,..Vozio sam ja van ovih prostora u normalnim zemljama i nikad kaznu nisam platio, zna se gdje se stavljaju ogranicenja a zna se ako je pravac i pustinja osini sine 130 na sat....jbt izmedju fFoce i Visegrada krene ogranicenje 60 km na sat npr i nidje znaka za prestanak ogranicenja i ti sad moras guslati 59 na sat jedno 20 km jer moroni nisu nikad postavili znak za prestanak ogranicenja....gomila primjera ima...uostalom, ko hoce nek blica, ko nece i mudruje nek ne blica i caos....bijesan sam jer ti vrli strucnjaci koji pisu zakon NIKAKO da rijese sta sa divljacima koji imaju po 10-20 000 KM neplacenih kazni, nisu zaposleni, nemaju nista na sebi, nek tucaju kamen, nek kopaju i popravljaju puteve, nek prave pruge, a ne da se kurce ne moze im niko nista i sl ???? e na to sam bijesan...ja svoje kazne, a imam 1 godisnje, dakle nisam manijak na putu, placam uredno zaista. ali samo hocu 350 km da predjem za 6 a ne 9 sati,...pa nek to prvo rijese "pametnjakovici" :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ti nisi vidio onaj njemacki ticket od 1-40km prekoracenja, kada je covjek prekoracio dozvokljenu brzinu za samo 1 km/h?

condy
Been thanked: 1 time

#136 Re: Kazna - radar

Post by condy » 23/12/2016 19:20

belfy wrote:
condy wrote:
belfy wrote:al ' najbolji dio je "ciganija prava", jer hvataju gdje ne vozis po zakonu... :lol:
banda jedna, ne mozes vise voziti ni mimo propisa i znakova!... :lol:
Fakat prava ciganija. Hebe se njima dal voziš po zakonu, sto vise kazni to bolje...pa oni imaju normu koliko kazni moraju naljepit...Rs propada, zafalilo para pa udri po džepu....i to voziš po zakonu je otrcano i neiskusno, da si češće na cesti shvatio bi da ima muljaža oko znakova....imaš oganičenje 80 i voziš ti tako, i pored ceste se pojave dvije kuće za naše naseljeno mjesto i pojavi se tu negdje znak od 60 km/h i to samo u tom dijelu od nekih stotinjak metara, i sad ko ne vozi stalno tom cestom, on će naletit na taj znak, odma smanjit al oni murija metne radar po zakonu odma iza znaka, i tako love kad ti ukapiraš znak u tom momentu te radar lovi nemaš vremena bukvalno smanjit jedino da znaš cestu napamet...nije problem za divljake njima treba auto oduzet, problem je ovo, kad ljude režu za malo prekoračenje a takvih je najviše, i takvi su im stalne mušterije...vozi po propisu a znak stave na sunčanu stranu, direkt u njega cjeli dan sunce peče, kome ti ono bando :D
cek malo.. kako se hebe njih o zakonu kada te po istom kaznjavaju? sve i da imaju normu ne mogu te naljepiti ako vozis u granicama odredjenim znakovima i zakonom... valjda se tada lakse pozvati na RS... mogu i ja tako- evo: ko te jebe? vozis preko ogranicenja - kazna! meni, tebi i bilo kome. sto bi se ja drzao ogranicenja, da bi se ti pravio "normalan" da mozes tu ici brze? pa onda ti popijes kaznu, a ja ne, pa policija i zakoni ne valjaju? jebote mozak...

zakon je otrcan i ne valja, jos ga prave neiskusni... zato jer tebi to smeta, logicno, jel tako?
onako, kad smo vec u prijateljskom tonu- seres. ja u 12 godina voznje sam samo jednom dobio kaznu za prekoracenje brzine, ali tada sam to platio, i nisam plakao, jer mi je vrijeme bio jako bitno. znas ono: "vrijeme je novac..." eh, jedan jedini put kad sam platio cak ni novac nije bio u pitanju, nego nesto skuplje...

koji se klinac iko pokusava izvlaciti da policija radi nezakonito? ono - "sakrili radar", "tronozac"... pa sa tim nemas problema ako postuje saobracajne propise i zakon.
Seruckas bezveze, i pises o stvarima koji nemaju nikakve veze sa brojem radara i ponasanjem murije al hajd...a ja ti lijepo objasnio na prakticnim primjerima. Ne kukam ja nista, kad uslika ja platim. Samo sam ti htio pojasniti svu otrcanost tog termina postivanje saobracajnih propisa i zakona, kod vozaca koji rijetko voze a nesto mudruju i koji od murije prave nuklearne fizicare a oni su polupismeni ljudi skloni raznim ublehama

taureg71

#137 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by taureg71 » 23/12/2016 19:22

belfy wrote:
taureg71 wrote:jbt niko ne cita ili ne konta napisano...sto se mene tice, zasto tvrdim da se organizujemo, ne da divlja raja na putu, nego da mi koji predjemo 7-15 km na cas preko ogranicenja npr ne placamo 100-300 km...jel vi kuzite kad su znakovi postavljeni??? kad je fica bila glavno vozilo...jel to normalno, govorim van naselja jasno, e nije normalno....u naselju stroge kazne, to podrzavam, ali ajmo poostaviti nove znakove i srediti puteve,..Vozio sam ja van ovih prostora u normalnim zemljama i nikad kaznu nisam platio, zna se gdje se stavljaju ogranicenja a zna se ako je pravac i pustinja osini sine 130 na sat....jbt izmedju fFoce i Visegrada krene ogranicenje 60 km na sat npr i nidje znaka za prestanak ogranicenja i ti sad moras guslati 59 na sat jedno 20 km jer moroni nisu nikad postavili znak za prestanak ogranicenja....gomila primjera ima...uostalom, ko hoce nek blica, ko nece i mudruje nek ne blica i caos....bijesan sam jer ti vrli strucnjaci koji pisu zakon NIKAKO da rijese sta sa divljacima koji imaju po 10-20 000 KM neplacenih kazni, nisu zaposleni, nemaju nista na sebi, nek tucaju kamen, nek kopaju i popravljaju puteve, nek prave pruge, a ne da se kurce ne moze im niko nista i sl ???? e na to sam bijesan...ja svoje kazne, a imam 1 godisnje, dakle nisam manijak na putu, placam uredno zaista. ali samo hocu 350 km da predjem za 6 a ne 9 sati,...pa nek to prvo rijese "pametnjakovici" [emoji106] [emoji106] [emoji106]
ti nisi vidio onaj njemacki ticket od 1-40km prekoracenja, kada je covjek prekoracio dozvokljenu brzinu za samo 1 km/h?
pa ok vjerujem... nisam vidio

Throttle
Has thanked: 177 times
Been thanked: 128 times

#138 Re: Kazna - radar

Post by Throttle » 23/12/2016 19:24

Hajmo tipkat na telefon i gledat gdje je policija dok vozimo preko ogranicenja

belfy
Been thanked: 18 times

#139 Re: Kazna - radar

Post by belfy » 23/12/2016 19:30

condy wrote: Seruckas bezveze, i pises o stvarima koji nemaju nikakve veze sa brojem radara i ponasanjem murije al hajd...a ja ti lijepo objasnio na prakticnim primjerima. Ne kukam ja nista, kad uslika ja platim. Samo sam ti htio pojasniti svu otrcanost tog termina postivanje saobracajnih propisa i zakona, kod vozaca koji rijetko voze a nesto mudruju i koji od murije prave nuklearne fizicare a oni su polupismeni ljudi skloni raznim ublehama
da...nisi mi uspio pojasniti tu otrcanost. u cemu se ona ogleda? previse radara? previse ih sakrivaju? sta?

znaci ko manje kilometara prede je polupismen i njemu je policajac nuklearni fizicar...? ma ja, logicno... :-)

Throttle

#140 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by Throttle » 23/12/2016 19:33

condy wrote:Meni prošle sedmice naljepili kaznu ispred šoping centra u Zenici. Pa to je privatni parking. Al lola ih poredao svima, a auta nikom ne smetaju, normalno parkirana, nije ocrtano da se tu može parkirat, ali ispred mene u istom redu ocrtano. Kakav baksuz nisam ni gledao jel ocrtano, vidim svi parkirani, znači u tom redu dozvoljeno je parkiranje deset auta, a moje jedanesto i meni kaznu naljepe,...inače tu love, ako nije ocrtano ljepe kazne a privatni parking... meni druga ove godine sve plaćene :D
U zadnje vrijeme pauk u pratnji policije diže auta koja su parkirana na neoznacenim mjestima ili u zabrani (ima znak ondje kad se udje od parkinga autopijace pa prema bocnom ulazu odnosnu pored izloga Waikikija) tako da si mogao i pjehane do JP Parkinzi :D

taureg71

#141 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by taureg71 » 23/12/2016 19:53

Throttle wrote:Hajmo tipkat na telefon i gledat gdje je policija dok vozimo preko ogranicenja
moze se blicat..

ne kontam a sto tipkat tad na tel ????de pojasni, bojim se da si u zabludi...

Last edited by taureg71 on 23/12/2016 20:20, edited 1 time in total.

amar1994
Has thanked: 276 times
Been thanked: 164 times

#142 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by amar1994 » 23/12/2016 20:11

Throttle wrote:Hajmo tipkat na telefon i gledat gdje je policija dok vozimo preko ogranicenja
[emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji106]

kakavdanakneiskustvu
Has thanked: 82 times
Been thanked: 205 times

#143 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/12/2016 20:21

taureg71 wrote:
kabal1337 wrote:
taureg71 wrote:NASA PATROLA...reklamiram je evo 4. put kao da sam autor aplikacije i imam interes neki,....jedini interes da ne placam kazne... :izet: :izet: :izet:
Vozi po propisima pa neces placati kazne.
aj ne rise.. a ti vozis bas po propisima uvijek??? po gradu se drzim propisa al kad me gadja radar na otvorenom putu i pise kazne na 65 km na cas to ne razumijem

mozda je na tom dijelu puta ogranicenje 50 km/h

Throttle

#144 Re: RE: Re: Kazna - radar

Post by Throttle » 23/12/2016 20:22

taureg71 wrote:
moze se blicat..

ne kontam a sto tipkat tad na tel ????de pojasni, bojim se da si u zabludi...

Pa kako cu ja dojavit na tu aplikaciju ili redovno pratit gdje ima radar nego gledajuci u telefon?
Blicam i po gradu, osim papcima sa dugim svjetlima i rastimanim farovima a pogotovo na brzim cestama

kakavdanakneiskustvu

#145 Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/12/2016 20:25

KB9 wrote:organizujmo se da vozimo sto brze umjesto pratimo zakone i ne budimo kaznjeni

pa ovo samo kod nas ima :lol:

drugim rijecima,organizujmo se da ne postujemoi zakon

amar1994
Has thanked: 276 times
Been thanked: 164 times

#146 Re: Kazna - radar

Post by amar1994 » 23/12/2016 20:26

:D :D :sax: :bih:

kakavdanakneiskustvu

#147 Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/12/2016 20:27

taureg71 wrote:alooo je li shvatate za par dana koliko ce kazne iznositi??? ja razumem da. nas. deru u naselju jasno definisanom, ali u selendrama raznim sa 2 kuce i 3 babe je nedopustivo.. naravno, ne opravdAvam voznju nenormalno brzu ali vala vuci se ma putu ko mrtvi. yugo. ne razumijem... skidajte nasu patrolu, blicajte kad vidite radar, organizujmo se kad nas vec drzava ne stiti. od haraca

pa drzava odnisni vlast drzave i provodi taj harac

kakavdanakneiskustvu

#148 Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/12/2016 20:30

condy wrote:
belfy wrote:al ' najbolji dio je "ciganija prava", jer hvataju gdje ne vozis po zakonu... :lol:
banda jedna, ne mozes vise voziti ni mimo propisa i znakova!... :lol:
Fakat prava ciganija. Hebe se njima dal voziš po zakonu, sto vise kazni to bolje...pa oni imaju normu koliko kazni moraju naljepit...Rs propada, zafalilo para pa udri po džepu....i to voziš po zakonu je otrcano i neiskusno, da si češće na cesti shvatio bi da ima muljaža oko znakova....imaš oganičenje 80 i voziš ti tako, i pored ceste se pojave dvije kuće za naše naseljeno mjesto i pojavi se tu negdje znak od 60 km/h i to samo u tom dijelu od nekih stotinjak metara, i sad ko ne vozi stalno tom cestom, on će naletit na taj znak, odma smanjit al oni murija metne radar po zakonu odma iza znaka, i tako love kad ti ukapiraš znak u tom momentu te radar lovi nemaš vremena bukvalno smanjit jedino da znaš cestu napamet...nije problem za divljake njima treba auto oduzet, problem je ovo, kad ljude režu za malo prekoračenje a takvih je najviše, i takvi su im stalne mušterije...vozi po propisu a znak stave na sunčanu stranu, direkt u njega cjeli dan sunce peče, kome ti ono bando :D

:lol: :lol: :thumbup:

kakavdanakneiskustvu

#149 Re: Kazna - radar

Post by kakavdanakneiskustvu » 23/12/2016 20:33

Bakir1 wrote:Ma jok eto ne vidim :lol:
Frustracije level pro...
Blicni u austriji ili u njemackoj...
:thumbup: :thumbup:

channel10
Has thanked: 256 times
Been thanked: 83 times

#150 Re: Kazna - radar

Post by channel10 » 23/12/2016 20:37

condy wrote:
KB9 wrote:organizujmo se da vozimo sto brze umjesto pratimo zakone i ne budimo kaznjeni

pa ovo samo kod nas ima :lol:
pratimo znakove a ne zakone :D

A znakove nekad nije jednostavno upratit, em ga metnu negdje pored ceste do drveta ili kakve pumpe il ti vidiš znak, a pored znaka stoji radar i lovi, i ulovi te na 80 km/h nisi ni imao vremena spustit na 60 km/h a znak za ograničenje od 60 km/h stavili jer imaju do ceste dvije kuće...i tako imaš konkretno od zenice do broda, tih nazovi naseljenih mjesta koliko hoćeš. Stavi radar na 80 il što bi bilo najpoštenije na 90-100 pa onda snimaj :D ...ali ne manje bi kazni bilo drastično :)
Ovakav znak ima iza iskljucenja sa M17 na autoput iz pravca Zenice prema Sarajevu kad se predje most, a prije iskljucenja za Perin Han. Postavili znak 60km/h, a sto metara dalje te ceka radar koji te je vec snimio jer nemas vremena kad spustiti sa 80 na 60 :izet:

Post Reply