Autolakirer u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#126 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Ned071 »

:lol: ovo je bilo kontra. Radice danas, radice iduce hefte... I tako haman mjesec... Al to je fakat fenomen postao. Dal zbog toga sto su neki razvikani ili nema majstora ne znam, al neki se ponasaju kao da su Kemo Dizdarevic
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#127 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Bakir1 »

Jebo te doktor sta je limar/lakirer postao :lol:
S hedijom ides da ti zakaze termin :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#128 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Zato i zaradjuju ko doktori :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#129 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Ned071 »

Nije meni frka sto zarađuju. Neka hvala Bogu. Mrzim sto ne cijene ni.mene ni.moje vrijeme. Zato sam ja od...bo Opelov safety car i gazdu. Dogovoris ujutro u osam, dođes na vrijeme, tri auta na dizalici. Ok, moze li sutra? Moze, u osam ujutro. Ja 15 do 8, sest auta u servisu. Sta je ovo ba? Svi naruceni u osam pa sjedi i cekaj u onoj stenari i slusaj mu suplju. Ma.mrs ba, ima drugi servis, nek je u Mostaru al.me neces zajebavat nit se sprdat s mojim vremenom.
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#130 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Ana Maria »

Da li ima neki broj tel. od autolakirera u blizini Klasa (Paromlinska)?
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#131 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Optimist »

JavierBosnia wrote:Malagic kod suda kakav je?
Da mi prag ispravi i prefarba, malo hrdje ima rekao stoju
Senad je posten momak, radi godinama. Slobodno vozi kod njega i bez brige. :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 7799
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#132 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by kabal1337 »

Autoexpert u Blazuju, ako kaze sutra bude gotovo sutra. Odlicni rezultati
FaceOff
Posts: 468
Joined: 01/06/2003 00:00

#133 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by FaceOff »

Jel zna neko koliko bi kostalo lakiranje prednje karambolke za Hyundai i30 koju sam izgrebao tj sastrugao lijepo od trotoar, a auto novo???
Preporuka gdje to uraditi!

Hvala
Heisenberg17
Posts: 6
Joined: 13/09/2018 00:30

#134 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Heisenberg17 »

Ja sam radio svoj auto kod momaka u SMK , Buca Potok i bio sam prezadovoljan. Momci super rade a cijene su ok..
Last edited by Heisenberg17 on 04/01/2020 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#135 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

2 posta i odmah reklame :thumbup:
Heisenberg17
Posts: 6
Joined: 13/09/2018 00:30

#136 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Heisenberg17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/01/2020 21:23 2 posta i odmah reklame :thumbup:
Upravu si malo sam pretjerao..eto izbrisao sam reklamu. 😁 Ali ja licno imam tu dobro iskustvo zato sam odgovorio 😉
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#137 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

super, drago nam je svima zbog tebe :thumbup:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#138 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Kataklinger »

Pozdrav,

Preporuka za kvalitetnog autolakirera, u pitanju je crna boja. Udario sam auto prije pola godine nazad, karambolka i dio izmedju gepeka i zadnjih vrata, ja tad nisam dobro obratio paznju i naoko mi izgledalo dobro uradjeno (radio sam kod jednog majstora izvan Sarajeva) i tek neki dan primijetim na praonici da nije pogodio nijansu. Proslo je dosta vremena, ne mogu sad covjeku nabijati na nos nista, ko mi je kriv sto nisam odmah gledao. Svakako sam jos malo ogrebao zadnju karambolku, tako da cu nju svakako ponovo raditi, a ovaj medjudio izmedju vrata i karambolke bih ponovo radio. Nije mi jasno kako je ofulao boju a ima kod od boje. Speed cu odmah zaobici jer znam da su bezobrazni i zavale cijenu pa ako prodje, prodje. Cuo sam da ima neki na Sedreniku (valjda) i da je bas kvalitetan. Ne bih na kraju gledao u 100KM ali da znam da ce posao biti odradjen kako treba.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#139 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by tempuser »

Sto se tice nijanse, sam kod bije nije dovoljan. Imas osnovnu nijansu tzv "standard", pa nijanse u zavosnosti od godista auta i starosti. Sta utice na nijansu su i proizvodjaci boje jer svaki proizvodjac za neku nijansu ima svoj recept. Najvise nijanse fulaju dundjer majstori koji boju kupju u prodavnicama i obicno rade u standardu pa kako ti ispadne. Kad dodjes da reklamiras onda je to problem jer oni kupuju farbu po MPC.
Sto se tice Speeda, jesu poskupi i nemam namjeru da ih branim, ali ne kaze se dzaba da jeftino ispadne najskuplje i ti si najbolji primjer. Kad uradis to ponovo saberi koliko te je kostalo lakiranje pa uporedi sa Speedom + ddatno vrijeme i zivciranje zbog fule.
Zulic je vazio za odlicnog lakirera, ne znam radi li jos?
Nedavno prijatelj hoce da popravi auto, ali da prodje sto jeftinije. Ok, odvedem ga momku (pominjali su ga vec ovdje), koji jeste posten i nije skup. Treba izvuci zadnju lijevu polustranicu, ispeglati gepek, povariti i lakirati branik, nista se ne mora mijenjati, sve ce spasiti. Zove me momak za nekoliko dana, kaze oko 4 poslijepodne ce biti gotov. Kako sam imao prevoz naletim u 3, ajd sacekacu satak da ga kompletiraju. Auto okitovan, kit griju fenom i i uporedo slajfaju. Vidim ja nece to skoro, kad on u 5 salje slike, auto popravljen. Dodjem sutra, auto flekovan(gepek samo zona gdje je ispravljan, branik do pola) neodgovarajucom nijansom da se s kilometar vidi. Popravak klasicna brza ruka i fuseraj, lakirano bez komore direktno na vlazan kit, sprickitu i "kontrolu" zaboravi, lakira se sa dijelovima na autu, nema veze sto farbi treba bar nekoliko sati da se moze raditi na autu. Taj je popravak bio bar 3 x jeftiniji ngo u Speedu (gdje bi sigurno mijenjali branik), a da li ta usteda opravdava taj fuseraj???? Za mene nikad, ja ne bih bio miran da znam da mi je auto tako popravljen, ali sva sreca vlasniku je bilo bitno samo krajnja cifra i da je popravljen.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#140 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by _Reds_ »

Kakv je onaj kod kruznog u Velesicima? Dzeko, cini mi se ?
User avatar
muha_sa
Posts: 128481
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#141 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by muha_sa »

Odlicni su oni gluhonjemi momci u blizini Klasa :thumbup:
nešto fon--tako nekako se zove firma--mislim leptirfon
Heisenberg17
Posts: 6
Joined: 13/09/2018 00:30

#142 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Heisenberg17 »

Kataklinger wrote: 07/01/2020 01:01 Pozdrav,

Preporuka za kvalitetnog autolakirera, u pitanju je crna boja. Udario sam auto prije pola godine nazad, karambolka i dio izmedju gepeka i zadnjih vrata, ja tad nisam dobro obratio paznju i naoko mi izgledalo dobro uradjeno (radio sam kod jednog majstora izvan Sarajeva) i tek neki dan primijetim na praonici da nije pogodio nijansu. Proslo je dosta vremena, ne mogu sad covjeku nabijati na nos nista, ko mi je kriv sto nisam odmah gledao. Svakako sam jos malo ogrebao zadnju karambolku, tako da cu nju svakako ponovo raditi, a ovaj medjudio izmedju vrata i karambolke bih ponovo radio. Nije mi jasno kako je ofulao boju a ima kod od boje. Speed cu odmah zaobici jer znam da su bezobrazni i zavale cijenu pa ako prodje, prodje. Cuo sam da ima neki na Sedreniku (valjda) i da je bas kvalitetan. Ne bih na kraju gledao u 100KM ali da znam da ce posao biti odradjen kako treba.
Sto se boje tice inace najbolje uspricati lakirati i dio do i rijesen problem.. mnogi oni to tako rijese i ne primjetis..
Last edited by Heisenberg17 on 09/01/2020 03:09, edited 1 time in total.
Heisenberg17
Posts: 6
Joined: 13/09/2018 00:30

#143 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Heisenberg17 »

Heisenberg17 wrote: 09/01/2020 01:37
Kataklinger wrote: 07/01/2020 01:01 Pozdrav,

Preporuka za kvalitetnog autolakirera, u pitanju je crna boja. Udario sam auto prije pola godine nazad, karambolka i dio izmedju gepeka i zadnjih vrata, ja tad nisam dobro obratio paznju i naoko mi izgledalo dobro uradjeno (radio sam kod jednog majstora izvan Sarajeva) i tek neki dan primijetim na praonici da nije pogodio nijansu. Proslo je dosta vremena, ne mogu sad covjeku nabijati na nos nista, ko mi je kriv sto nisam odmah gledao. Svakako sam jos malo ogrebao zadnju karambolku, tako da cu nju svakako ponovo raditi, a ovaj medjudio izmedju vrata i karambolke bih ponovo radio. Nije mi jasno kako je ofulao boju a ima kod od boje. Speed cu odmah zaobici jer znam da su bezobrazni i zavale cijenu pa ako prodje, prodje. Cuo sam da ima neki na Sedreniku (valjda) i da je bas kvalitetan. Ne bih na kraju gledao u 100KM ali da znam da ce posao biti odradjen kako treba.
A evo preporuke za sljedece: Eno (Ziketovi sinovi) preko puta Kalea-e u Rajlovcu, Zeljko Bobin u Svarkinu , Zulic , Gluhonijemi u Blazuju , SMK u Buca Potoku , Bojan u Safeta Zajke u blizini Tip Top gume..itd. Oni su sigurno među boljim majstorima u Sarajevu. Bilo kojeg da odaberes neces pogrijesiti,svakog mozes lahko izguglati,ako ti treba kontakt javi se u inbox.. Sigurno sam nekog izostavio ali to su neki ciji rad poznajem.. Speed je svakako dobar ali njih si odmah odbacio da su skupi jesu zato sto imaju dobre ugovore sa par firmi navikli uzimati velike pare pa im je svejdeno hoces neces lupnu cijenu pa izvoli. A da su bolji nesto od navednih i nisu sve je to tu negdje :)
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#144 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by van Basten »

muha_sa wrote: 07/01/2020 08:12 Odlicni su oni gluhonjemi momci u blizini Klasa :thumbup:
nešto fon--tako nekako se zove firma--mislim leptirfon
Potvrdjujem, ono sto smo ja i moji bliznji radili kod njih odradili su vrhunski. Jeste Leptirfon
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#145 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by ElRe »

esso_sa wrote: 25/04/2019 09:29 Dobar je Didi, odmah kod kruznog toka Dobrinja 3
Covjek korektno radi i ono sto je najbitnije - nije papak :thumbup:
Da li ima neko broj?
Od dundjera se ne moze zivjeti.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#146 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by esso_sa »

ElRe wrote: 11/01/2020 17:38
esso_sa wrote: 25/04/2019 09:29 Dobar je Didi, odmah kod kruznog toka Dobrinja 3
Covjek korektno radi i ono sto je najbitnije - nije papak :thumbup:
Da li ima neko broj?
Od dundjera se ne moze zivjeti.
Imas PP :thumbup:
User avatar
Darh Wader
Posts: 434
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#147 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by Darh Wader »

SMK u Buća Potoku kod onog Kosovca zaobići u širokom luku, fušeraj rade samo takav.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#148 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

nemoj tako o No1 whil doktoru :shock:
zigson
Posts: 2889
Joined: 04/04/2015 22:17

#149 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by zigson »

Lakireri su posebna vrsta. Zajedno sa limarima.

Znaci, mehanicari i elektricari na jednu a lakireri i limari na drugu stranu :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#150 Re: Autolakirer u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

rajvosaxo wrote: 08/04/2020 08:42 A Dzeki Buca potok ?
Meni je radio par puta, termin ti zakaze, cijene ok, ja bas zadovoljan...
dzeki je prijeratni majstor,ne skuplja 10 auta ,radi jedan po jedan.nemam zamjerki na njegov rad :thumbup:
Post Reply