Seljaklook u saobracaju

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
Brdar

#1 Seljaklook u saobracaju

Post by Brdar » 22/08/2012 17:27

Narode, evo ja napravio i ovu temu pod nazivom ''seljaklook u saobracaju'', da podijelimo iskustva o bh vozacima (pozeljno bi bilo imati i sliku :D ) vi uslikate, blam zagarantovan :D , i da napisete svoja (citaj. seljacka) licna iskustva u saobracaju, to podrazumijeva:
- prestrojavanje iz trake u traku bez zmigavca,
- naglo kocenje bez ikakvog razloga,
- psovanje, sjedanje na sirenu, j..... od matere do strine :D zbog zagradjivanja na parkingu,
- k....nje s fabion SDI, pokusava 3 slepera u cugu preteci uz ivan s 5 putnika i punim gepekom (ON klima) bez garancije da ce preteci,
-istresanje pepeljare na magistrali,
-od ove teme nisu izostavljeni ni pjesaci, ni biciklisti ni kamiondzije,,,,,
itd. znaci sve sto vi smatrate pod ''seljakllook u saobracaju'',

Image

Brdar

#2 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Brdar » 22/08/2012 17:29

Soryy na duploj temi, mozetel ovu izbrisat modderatori plz

Brdar

#3 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Brdar » 22/08/2012 17:32

Moze LOCK na ovu temu, imate ovu drugu ispod

testovi

#4 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by testovi » 22/08/2012 18:10

ne svatam pjesake bilo da idem pjeske ili biciklom drzim se pravila desne strane kao i da se vozim autom ili zavisi ako sam se tek popeo na trotoar kao pjesak ili biciklista a iz suprotnog pravca ide pjesak mojoj desnom stranom hajde ono on je vec duze vremena na trotoaru pa cu ja prec lijevo
to mislim da je u redu

ovo ispod svima se sigurno desilo
ali ako hodam ili vozim biciklo a iz suprotnog smjera njih se 3-4-5 rasiri i onda ocekuju da se ja jedan sklonim njima mozda van trotoara na cestu ili travu e takvi mi ljudi nisu jasni
inace ne sklonim se samo stanem bilo da sam pjeske ili biciklom stanem u mjestu pa nek me zaobilaze
nekultura nacili su tako na selima staza siroka pa se rasire
kako prepoznati seljake
obicno se krecu u grupama i zauzimaju citav trotoar

Miro1986

#5 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Miro1986 » 22/08/2012 19:34

Najbolja scena koju sam ikada vidio:
Stojim na pješačkom a čovjek iz kombija zakašlja se i hraknu liku na šajbu pored ,i dok se on izvinjava da nije htio već da je bilo više nagonski ,u tom trenutku niodakle stvoriše se dva perača prozora (čitaj romi) ,i počeše da se cjenkaju sa likom da mu to "operu" za marku :shock:

Zar ima boljeg opisa našeg kulturnog saobraćaja?

A kad vozim magistralnim putevima ,više sam puta vidio kako ljudi zaustave auto kraj puta i kenjaju !! Najlegendarniji mi je bio jedan lik koji je ostavio rolnu toalet papira na gepek!
Valjda ona "nek se vidi i nek se zna ,kako dobro serem ja"...

Mlad i Nevin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

#6 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Mlad i Nevin » 22/08/2012 20:12

A tek pišanje pored autoputa....

Ambrozija

#7 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Ambrozija » 22/08/2012 20:17

Miro1986 wrote:Najbolja scena koju sam ikada vidio:
Stojim na pješačkom a čovjek iz kombija zakašlja se i hraknu liku na šajbu pored ,i dok se on izvinjava da nije htio već da je bilo više nagonski ,u tom trenutku niodakle stvoriše se dva perača prozora (čitaj romi) ,i počeše da se cjenkaju sa likom da mu to "operu" za marku :shock:

A kad vozim magistralnim putevima ,više sam puta vidio kako ljudi zaustave auto kraj puta i kenjaju !! Najlegendarniji mi je bio jedan lik koji je ostavio rolnu toalet papira na gepek!
O Boze, smijala sam se i povracala u isto vrijeme...Umrla bi kad bi se to meni desilo.... :D

Hemera

#8 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Hemera » 22/08/2012 20:33

odvrtanje muzike do daske i probojni bas u radijusu od par stotina metara koji pila uši

quarterback
Been thanked: 1 time

#9 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by quarterback » 22/08/2012 23:12

mislim da nema potrebe da ima rijec seljakluk imenu teme posto nikakav drugaciji saobracaj kod nas ni ne postoji

Perdita_Durango

#10 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Perdita_Durango » 22/08/2012 23:16

Nedavno je bila super scena na Hrasnom. Frajer je prelazio cestu onako bahateci se, ne gledajuci na semafor i izletio je tipu pred auto, koji je na vrijeme zakocio. I idiot koji je prelazio cestu udari ovom po huabi, on parkira auto malo iznad Ravenne i izadje. Onaj idiot se opet pocne bahatiti a tip iz auta skine sako, fino ga stavio u auto , dodje do idiota i opali mu par dooobrih, edukativnih samarcina. Idiot se nije ni stigao snaci , ovaj fino popravio kosulju, sjeo u auto dok je idiot psovao i prijetio se, iako je ovaj davno otisao. Kako lijepa scenaaa!

Miro1986

#11 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Miro1986 » 23/08/2012 01:20

Ambrozija wrote:
Miro1986 wrote:Najbolja scena koju sam ikada vidio:

O Boze, smijala sam se i povracala u isto vrijeme...Umrla bi kad bi se to meni desilo.... :D
Ja sam od 2003 godine za volanom ,i za taj period od 9 godina sam prevalio preko 400 000 km uglavnom po našim čukama i gudurama... Nagledao sam se SVEGA ,ali doslovno ,tako da mi više ništa nije strano.
Znači lik vozi motor a bijela šerpa sa crvenim tufnicama na glavi.
Drugog na motoru sam vidio sa original wermachtovim šljemom (sa svastikom i SS amblemom) i da paradoks bude još veći ,na motoru je imao i korpu za suvozača na kojoj je isto bila nacrtana svastika...
Gledao sam kako kod Gračanice iz minskog polja demineri vade čovjeka,pošto je zbog velike nužde da se olakša uletio u minsko polje (odmah kraj puta bilo) a da jadan nije ni vidio znak za minsko polje...
Kod Bijeljine sam vidio kako likovi šlepaju Tam - 110 sa motokultivatorom....
Kod Brčkog sam vidio lika koji je vozio zaprežna kola ,ali najneobičnije mi je bilo što je lik bio obučen kao neki repper (ono krpa na glavi na koju je stavio kačket ,blesava majica ,vrećaste pantalone) a do njeg radio iz kojeg dere Mile Kitić...
Vidio sam lik vozi biciklo (neki profesionalac u profesionalnoj biciklističkoj odori) a pored njega neki seljaci sa Golfom i jedan od njih je izašao kroz prozor i biciklistu štipa za dupe ,dok ga ovaj s druge strane snima mobitelom..
Bilo je tu i čudnih scena ,recimo ,kad sam naletio na golišavog momka i curu ,koje je neko zapotjerao sa njive (predpostavljam vatrenim oružjem) ,jer su se tu parkirali i valjda htjeli maziti ,a vlasniku dokundisalo da mu na njivi bude metar kondoma...Pa su zvali policiju ,pa je bilo tu nekog belaja..

Jednostavno kod nas ti je DŽUNGLA od saobraćaja i doslovno svakakvog jada ,čemera i idiotluka možeš vidjeti...

testovi

#12 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by testovi » 23/08/2012 01:21

ciju svastiku je vozio :D :D :D :D :D :D :D

Melami

#13 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Melami » 23/08/2012 10:50

ja jucer idem iza nekog starog bMW-a i lik daje lijevi zmigavac a ide desno, a nakon toga ima lijevo skretanje pa se ja kontam on unaprijed odma dao zmigavac za tu raskrsnicu, kad je djavla, nakon 20 metara lik se prestrojava u lijevo i daje desni zmigavac, nakon toga denso i daje lijevi zmigavac :D da sam imao kameru u autu pratio bi ga i snimao .

Black swan

#14 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Black swan » 23/08/2012 11:50

Miro1986 wrote: Ja sam od 2003 godine za volanom ,i za taj period od 9 godina sam prevalio preko 400 000 km uglavnom po našim čukama i gudurama... Nagledao sam se SVEGA ,ali doslovno ,tako da mi više ništa nije strano.
Znači lik vozi motor a bijela šerpa sa crvenim tufnicama na glavi.
Drugog na motoru sam vidio sa original wermachtovim šljemom (sa svastikom i SS amblemom) i da paradoks bude još veći ,na motoru je imao i korpu za suvozača na kojoj je isto bila nacrtana svastika...
Gledao sam kako kod Gračanice iz minskog polja demineri vade čovjeka,pošto je zbog velike nužde da se olakša uletio u minsko polje (odmah kraj puta bilo) a da jadan nije ni vidio znak za minsko polje...
Kod Bijeljine sam vidio kako likovi šlepaju Tam - 110 sa motokultivatorom....
Kod Brčkog sam vidio lika koji je vozio zaprežna kola ,ali najneobičnije mi je bilo što je lik bio obučen kao neki repper (ono krpa na glavi na koju je stavio kačket ,blesava majica ,vrećaste pantalone) a do njeg radio iz kojeg dere Mile Kitić...
Vidio sam lik vozi biciklo (neki profesionalac u profesionalnoj biciklističkoj odori) a pored njega neki seljaci sa Golfom i jedan od njih je izašao kroz prozor i biciklistu štipa za dupe ,dok ga ovaj s druge strane snima mobitelom..
Bilo je tu i čudnih scena ,recimo ,kad sam naletio na golišavog momka i curu ,koje je neko zapotjerao sa njive (predpostavljam vatrenim oružjem) ,jer su se tu parkirali i valjda htjeli maziti ,a vlasniku dokundisalo da mu na njivi bude metar kondoma...Pa su zvali policiju ,pa je bilo tu nekog belaja..

Jednostavno kod nas ti je DŽUNGLA od saobraćaja i doslovno svakakvog jada ,čemera i idiotluka možeš vidjeti...
a što se ismija :lol: :lol: :lol: :lol:
čuj štipkaju biciklistu :lol: :lol: :lol:
joj :lol: :lol:

Altsa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

#15 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Altsa » 23/08/2012 11:59

jucer je jedan mladi papak u seatu parkirao poprecno auto na raskrsnici, onemogucivsi ikakvo mimoilazenje samo da bi sa trebom pricao...papcina izasla iz auta i pored auta razvezo pricu sa nekom seljancurom...mrtav hladan...kada su mu ostali vozaci poceli spominjati i uzu i siru familiju i kad je vidio da bi mogao dobiti grdne batine pokupio se i pobjegao... :cry:

kikicca

#16 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by kikicca » 23/08/2012 12:06

Ruka izbačena kroz prozor :-)

madtv

#17 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by madtv » 23/08/2012 12:20

:lol:

Miro1986

#18 Re: Seljaklook u saobracaju

Post by Miro1986 » 23/08/2012 12:50

Black swan wrote: a što se ismija :lol: :lol: :lol: :lol:
čuj štipkaju biciklistu :lol: :lol: :lol:
joj :lol: :lol:
Da ,to je bilo kod Stupara. Lik full u profi odjeći i obući bicikliste ,profi biciklo i lik vozi biciklo ,i sad kako vozi on se izdigao iznad sic-a (da ne kažem izguzio) tako da ovi u Golfu 1 bijele boje voze se kraj njeg. Lik je kroz prozor zadnjih desni vrata isturio se i onako ga momački štipa za guzicu ,dok lik s prednjih desni vrata to snima mobitelom. Biciklista je bio mrtav-hladan ,kao da se to sve uopće i ne dešava...A ko zna ,možda mu je to potajno i godilo (masaža za guzicu u toku vožnje)... :-?

Post Reply