Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6476 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Qler »

Samo me zanima sto je ovo previse kod nas, a u Njemackoj na istom profilu puta je sasvim normalno?

I oni debili su pijani na magistrali se trkali i ubili porodicu, neuporedivo. De malo odvadite... Jeste velika brzina ali ako uslovi dozvoljavaju na auto putu, nek dere. Ja ne vozim ovim brzinama, jebi ga, nije mi gust, ali i ne tersam ako prodje pored mene neko ko ide 200+... siroka ti cesta...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10403
Joined: 10/03/2022 22:16

#6477 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ZoomZoomKiwi »

Qler wrote: 30/11/2022 08:05 Samo me zanima sto je ovo previse kod nas, a u Njemackoj na istom profilu puta je sasvim normalno?

I oni debili su pijani na magistrali se trkali i ubili porodicu, neuporedivo. De malo odvadite... Jeste velika brzina ali ako uslovi dozvoljavaju na auto putu, nek dere. Ja ne vozim ovim brzinama, jebi ga, nije mi gust, ali i ne tersam ako prodje pored mene neko ko ide 200+... siroka ti cesta...

Koliko znam, u Njemačkoj nema limita samo na dijelovima autoputa gdje postoje dvije ili više preticajnih traka, odnosno gdje ima tri ili više traka u istom smjeru (plus zaustavna). I u blizini odmorišta kao i petlji i bilo kojeg drugog mjesta ukrštanja prometa ograničenje je 100 km/h.

A ovdje se po znaku vidi da se približava petlji nekoj. Ne treba zaboraviti da ima ekipe koja nerado gleda u retrovizor prilikom bilo kakvog manevra na autoputu.

I na kraju krajeva, ako je to neko vauwe vozačko dinamično auto, obe ruke na volan pa uživaj.
Seawolf
Posts: 7685
Joined: 14/06/2012 22:59

#6478 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Seawolf »

Vozio sam po Njemačkoj na autoputu 280 km/h.

Kod nas se ne bih nikada usudio voziti 240 km/h, a pogotovu ne po noći, zbog jedne stvari - životinja.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6479 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Qler »

To za dvije ruke na volanu se slazem, ali jebi ga... samo pocinju nervirati ovi moralisti, pa jebo majku kao da nikad u zivotu nisu napravili nikakav prekrsaj, ono ogranicenje 30km/h i on gusla jer pobogu, gdje ces juriti ne dao bog 50, znas koji je to sunovrat... tako se ponasaju... Jebem mu majku, pa i ja pazim na ogranicenja, najvise zbog kazni, ali pola nasih cesta sa danasnjim autima su sigurna da se vozi bar 80km/h gdje su ogranicenja 60... Daj malo realnosti, a i objektivnosti, a ne uhvatis se nekog pravila ko pijan plota i ne pustas... Kao eto bezgresan si i svi ostali pravo u zatvor... (ne govorim nikom direktno, nego uopsteno o grupi ljudi na forumu)
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6480 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Qler »

Seawolf wrote: 30/11/2022 08:13 Vozio sam po Njemačkoj na autoputu 280 km/h.

Kod nas se ne bih nikada usudio voziti 240 km/h, a pogotovu ne po noći, zbog jedne stvari - životinja.
Meni prema Lepenici izletila macka, isao 130km/h, jedva je fulio.. da sam bio blize kad je izletila morao bi je zgaziti... bas sam se bio sjebao....
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6481 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

Optimist wrote: 30/11/2022 07:47 2.0 TDI koji ide 240. :kiselavoda: :kiselavoda:
To je njemacka autoindustrija.
Biturbo doduse 😁.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#6482 Re: mobilni radari tj kamere

Post by RagibUzoriti »

Qler... ne rise bezveze ako ne moras. Pogotovo te emkove fore lafo oko moralisanja.

Da ti ja sad odgovaram sto u Njemackoj (ne svugdje u De) moze, nesto i nisam bas raspolozen.
I u Njemackoj je ogranicenje 130 km/h u vecini slucajeva.

Koja je razlika biti kockasta glava ala Spahovic i voziti kroz grad debelo preko ogranicenja i biti nadobudni tatin sin i voziti debelo preko ogranicenja na autoputu priblizavajuci se izlazu tj petlji...

Jel zaista potrebno da neko vozi 240+ i pri tom dokumentuje tu brzinu???

Volio bih da se neki psiholog javi na temu pa kaze dvije-tri o takvim profilima ljudi...

Nesto pametno za pohvaliti se???
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6483 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

EFD22 wrote: 30/11/2022 08:09
Qler wrote: 30/11/2022 08:05 Samo me zanima sto je ovo previse kod nas, a u Njemackoj na istom profilu puta je sasvim normalno?

I oni debili su pijani na magistrali se trkali i ubili porodicu, neuporedivo. De malo odvadite... Jeste velika brzina ali ako uslovi dozvoljavaju na auto putu, nek dere. Ja ne vozim ovim brzinama, jebi ga, nije mi gust, ali i ne tersam ako prodje pored mene neko ko ide 200+... siroka ti cesta...

Koliko znam, u Njemačkoj nema limita samo na dijelovima autoputa gdje postoje dvije ili više preticajnih traka, odnosno gdje ima tri ili više traka u istom smjeru (plus zaustavna). I u blizini odmorišta kao i petlji i bilo kojeg drugog mjesta ukrštanja prometa ograničenje je 100 km/h.

A ovdje se po znaku vidi da se približava petlji nekoj. Ne treba zaboraviti da ima ekipe koja nerado gleda u retrovizor prilikom bilo kakvog manevra na autoputu.

I na kraju krajeva, ako je to neko vauwe vozačko dinamično auto, obe ruke na volan pa uživaj.
Nije istina. Pricas napamet. Ima masu dijelova autoputa gdje je broj traka identican kao na ovoj slici i nema ogranicenja. Ako nisi bio ili ne vjerujes meni, mozes naci na youtubu.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6484 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:23 Qler... ne rise bezveze ako ne moras. Pogotovo te emkove fore lafo oko moralisanja.

Da ti ja sad odgovaram sto u Njemackoj (ne svugdje u De) moze, nesto i nisam bas raspolozen.
I u Njemackoj je ogranicenje 130 km/h u vecini slucajeva.

Koja je razlika biti kockasta glava ala Spahovic i voziti kroz grad debelo preko ogranicenja i biti nadobudni tatin sin i voziti debelo preko ogranicenja na autoputu priblizavajuci se izlazu tj petlji...

Jel zaista potrebno da neko vozi 240+ i pri tom dokumentuje tu brzinu???

Volio bih da se neki psiholog javi na temu pa kaze dvije-tri o takvim profilima ljudi...

Nesto pametno za pohvaliti se???
Ti se svakako vozis autobusom. Ne znam sto tebe ovo pogadja 😂😂
User avatar
Laplace
Posts: 10344
Joined: 19/11/2012 18:37

#6485 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

Seawolf wrote: 30/11/2022 08:13 Vozio sam po Njemačkoj na autoputu 280 km/h.

Kod nas se ne bih nikada usudio voziti 240 km/h, a pogotovu ne po noći, zbog jedne stvari - životinja.
I ljudi. Presijeku ograde na obje strane, prelaze po šest traka autputa da bi otišli komšiji na kafu. Čekaju nekog da ih poveze (ili čak stopiraju) na zaustavnoj.
User avatar
Laplace
Posts: 10344
Joined: 19/11/2012 18:37

#6486 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

Qler wrote: 30/11/2022 08:14 To za dvije ruke na volanu se slazem, ali jebi ga... samo pocinju nervirati ovi moralisti, pa jebo majku kao da nikad u zivotu nisu napravili nikakav prekrsaj, ono ogranicenje 30km/h i on gusla jer pobogu, gdje ces juriti ne dao bog 50, znas koji je to sunovrat... tako se ponasaju... Jebem mu majku, pa i ja pazim na ogranicenja, najvise zbog kazni, ali pola nasih cesta sa danasnjim autima su sigurna da se vozi bar 80km/h gdje su ogranicenja 60... Daj malo realnosti, a i objektivnosti, a ne uhvatis se nekog pravila ko pijan plota i ne pustas... Kao eto bezgresan si i svi ostali pravo u zatvor... (ne govorim nikom direktno, nego uopsteno o grupi ljudi na forumu)
Jedna stvar je voziti 20 brše a druga voziti 120 brže.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#6487 Re: mobilni radari tj kamere

Post by RagibUzoriti »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:25
RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:23 Qler... ne rise bezveze ako ne moras. Pogotovo te emkove fore lafo oko moralisanja.

Da ti ja sad odgovaram sto u Njemackoj (ne svugdje u De) moze, nesto i nisam bas raspolozen.
I u Njemackoj je ogranicenje 130 km/h u vecini slucajeva.

Koja je razlika biti kockasta glava ala Spahovic i voziti kroz grad debelo preko ogranicenja i biti nadobudni tatin sin i voziti debelo preko ogranicenja na autoputu priblizavajuci se izlazu tj petlji...

Jel zaista potrebno da neko vozi 240+ i pri tom dokumentuje tu brzinu???

Volio bih da se neki psiholog javi na temu pa kaze dvije-tri o takvim profilima ljudi...

Nesto pametno za pohvaliti se???
Ti se svakako vozis autobusom. Ne znam sto tebe ovo pogadja 😂😂
Strah me da neki mentol retardirani kojem je tata kupio vozilo ne zabije se u bus dok se vozim u njemu. Ova bus linija koju koristim,ide jednim dijelom nazovimo autoputa,posto je medjugradski prevoz.
Eto zato sam zabrinut
User avatar
Laplace
Posts: 10344
Joined: 19/11/2012 18:37

#6488 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:23 Qler... ne rise bezveze ako ne moras. Pogotovo te emkove fore lafo oko moralisanja.

Da ti ja sad odgovaram sto u Njemackoj (ne svugdje u De) moze, nesto i nisam bas raspolozen.
I u Njemackoj je ogranicenje 130 km/h u vecini slucajeva.

Koja je razlika biti kockasta glava ala Spahovic i voziti kroz grad debelo preko ogranicenja i biti nadobudni tatin sin i voziti debelo preko ogranicenja na autoputu priblizavajuci se izlazu tj petlji...

Jel zaista potrebno da neko vozi 240+ i pri tom dokumentuje tu brzinu???

Volio bih da se neki psiholog javi na temu pa kaze dvije-tri o takvim profilima ljudi...

Nesto pametno za pohvaliti se???
Možda i neki doktorat padne. U najmanju ruku magistarski rad.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#6489 Re: mobilni radari tj kamere

Post by RagibUzoriti »

Laplace wrote: 30/11/2022 08:29
RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:23 Qler... ne rise bezveze ako ne moras. Pogotovo te emkove fore lafo oko moralisanja.

Da ti ja sad odgovaram sto u Njemackoj (ne svugdje u De) moze, nesto i nisam bas raspolozen.
I u Njemackoj je ogranicenje 130 km/h u vecini slucajeva.

Koja je razlika biti kockasta glava ala Spahovic i voziti kroz grad debelo preko ogranicenja i biti nadobudni tatin sin i voziti debelo preko ogranicenja na autoputu priblizavajuci se izlazu tj petlji...

Jel zaista potrebno da neko vozi 240+ i pri tom dokumentuje tu brzinu???

Volio bih da se neki psiholog javi na temu pa kaze dvije-tri o takvim profilima ljudi...

Nesto pametno za pohvaliti se???
Možda i neki doktorat padne. U najmanju ruku magistarski rad.
Ali ja sam fakat ozbiljan. Crne hronike prepune tatinih sinova, nedoraslih debila koji potraše sve živo.
Sta li psihologija,kao jedna od grana medicine ima reci na pojavu/temu:
"Slikanje brzinomjera pri velikim brzinama i objavljivanje na drustvenim mrezama"
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6490 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

Laplace wrote: 30/11/2022 08:27
Qler wrote: 30/11/2022 08:14 To za dvije ruke na volanu se slazem, ali jebi ga... samo pocinju nervirati ovi moralisti, pa jebo majku kao da nikad u zivotu nisu napravili nikakav prekrsaj, ono ogranicenje 30km/h i on gusla jer pobogu, gdje ces juriti ne dao bog 50, znas koji je to sunovrat... tako se ponasaju... Jebem mu majku, pa i ja pazim na ogranicenja, najvise zbog kazni, ali pola nasih cesta sa danasnjim autima su sigurna da se vozi bar 80km/h gdje su ogranicenja 60... Daj malo realnosti, a i objektivnosti, a ne uhvatis se nekog pravila ko pijan plota i ne pustas... Kao eto bezgresan si i svi ostali pravo u zatvor... (ne govorim nikom direktno, nego uopsteno o grupi ljudi na forumu)
Jedna stvar je voziti 20 brše a druga voziti 120 brže.
Jel majke ti? Pa odes druze u banku s pistoljem i otmes 20 maraka. Pa odes u drugu pa otmes 20.000. Pa kad te spengaju, ista ti je kvalifikacija djela.
Isto ko i ovdje. Ako pise 120, a ja vozim 240, krsim zakon isto ko i onaj sto vozi 150. Obzirom da se radi o prekrsaju, sankicija je razlicita. Ali cinjenica je je ista. Obojica krsimo zakon. Prema tome ne serite. Lazno moralisete.
Nisam napisao gdje je sam vozio. Sta ako je slika nastala u Njemackoj na mjestu gdje nema ogranicenja brzine?
Jel se vidi tabla na kojoj pise ogranicenje?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6491 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Qler »

Koliko je tih u crnoj hronici koji voze 200+ auto putem? Da se razumijemo, nisam ni ja da se vozi tim brzinama, ali brate, ti kao da nikad u zivotu nisi vozio preko ogranicenja? De odvadi malo, i taj vozac autobusa ga sigurno stisne gdje je 60 ide 80 :D
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6492 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:31
Laplace wrote: 30/11/2022 08:29

Možda i neki doktorat padne. U najmanju ruku magistarski rad.
Ali ja sam fakat ozbiljan. Crne hronike prepune tatinih sinova, nedoraslih debila koji potraše sve živo.
Sta li psihologija,kao jedna od grana medicine ima reci na pojavu/temu:
"Slikanje brzinomjera pri velikim brzinama i objavljivanje na drustvenim mrezama"
Slazem se. Samo sto ova slika nema veze o tome o cemu ti pricas. Ako si slijep, daj nek ti neko opise sliku. Pa probaj u svom minijaturnom mozgu sloziti neke stvari prije nego pocnes srati po forumu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10403
Joined: 10/03/2022 22:16

#6493 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ZoomZoomKiwi »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:24
EFD22 wrote: 30/11/2022 08:09


Koliko znam, u Njemačkoj nema limita samo na dijelovima autoputa gdje postoje dvije ili više preticajnih traka, odnosno gdje ima tri ili više traka u istom smjeru (plus zaustavna). I u blizini odmorišta kao i petlji i bilo kojeg drugog mjesta ukrštanja prometa ograničenje je 100 km/h.

A ovdje se po znaku vidi da se približava petlji nekoj. Ne treba zaboraviti da ima ekipe koja nerado gleda u retrovizor prilikom bilo kakvog manevra na autoputu.

I na kraju krajeva, ako je to neko vauwe vozačko dinamično auto, obe ruke na volan pa uživaj.
Nije istina. Pricas napamet. Ima masu dijelova autoputa gdje je broj traka identican kao na ovoj slici i nema ogranicenja. Ako nisi bio ili ne vjerujes meni, mozes naci na youtubu.
Dobro, pričam napamet. Obišao sam vlastitim autom skoro cijeli kontinet, od Madrida do Varšave i od Napulja do Osla, al' nebitno.

Kako god, sva ova priča je glupost, obe ruke na volan, oči na cestu i to na mjesto gdje se lijeva i desna linija spajaju u jednu tačku, periferni vid na max, i gas.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6494 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

EFD22 wrote: 30/11/2022 08:38
emko1234 wrote: 30/11/2022 08:24
Nije istina. Pricas napamet. Ima masu dijelova autoputa gdje je broj traka identican kao na ovoj slici i nema ogranicenja. Ako nisi bio ili ne vjerujes meni, mozes naci na youtubu.
Dobro, pričam napamet. Obišao sam vlastitim autom skoro cijeli kontinet, od Madrida do Varšave i od Napulja do Osla, al' nebitno.

Kako god, sva ova priča je glupost, obe ruke na volan, oči na cestu i to na mjesto gdje se lijeva i desna linija spajaju u jednu tačku, periferni vid na max, i gas.

Naravno da pricas napamet. Gdje su ovdje te silne trake o kojim govoris. Ovo je samo jedan primjer a i ja sam obisao svasta.
[/quoteImage
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6495 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:45
EFD22 wrote: 30/11/2022 08:38

Dobro, pričam napamet. Obišao sam vlastitim autom skoro cijeli kontinet, od Madrida do Varšave i od Napulja do Osla, al' nebitno.

Kako god, sva ova priča je glupost, obe ruke na volan, oči na cestu i to na mjesto gdje se lijeva i desna linija spajaju u jednu tačku, periferni vid na max, i gas.

Naravno da pricas napamet. Gdje su ovdje te silne trake o kojim govoris. Ovo je samo jedan primjer a i ja sam obisao svasta.
[/quoteImage
Lose te citirah. Halali.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#6496 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Nenormalno je voziti 100 vise od ogranicenja, da jeberakraka...
User avatar
Laplace
Posts: 10344
Joined: 19/11/2012 18:37

#6497 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:31
Laplace wrote: 30/11/2022 08:29

Možda i neki doktorat padne. U najmanju ruku magistarski rad.
Ali ja sam fakat ozbiljan. Crne hronike prepune tatinih sinova, nedoraslih debila koji potraše sve živo.
Sta li psihologija,kao jedna od grana medicine ima reci na pojavu/temu:
"Slikanje brzinomjera pri velikim brzinama i objavljivanje na drustvenim mrezama"
Jasno. Pa,ovo pitanje i jeste predmet za ozbiljnu psihološku analizu. Toliko poginulih a nikakve promjene u rezonovanju nema.
User avatar
Laplace
Posts: 10344
Joined: 19/11/2012 18:37

#6498 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:34
Laplace wrote: 30/11/2022 08:27

Jedna stvar je voziti 20 brše a druga voziti 120 brže.
Jel majke ti? Pa odes druze u banku s pistoljem i otmes 20 maraka. Pa odes u drugu pa otmes 20.000. Pa kad te spengaju, ista ti je kvalifikacija djela.
Isto ko i ovdje. Ako pise 120, a ja vozim 240, krsim zakon isto ko i onaj sto vozi 150. Obzirom da se radi o prekrsaju, sankicija je razlicita. Ali cinjenica je je ista. Obojica krsimo zakon. Prema tome ne serite. Lazno moralisete.
Nisam napisao gdje je sam vozio. Sta ako je slika nastala u Njemackoj na mjestu gdje nema ogranicenja brzine?
Jel se vidi tabla na kojoj pise ogranicenje?
Sad se već vadiš. Ma da, ovo je bezopasno. Tako je mislio i onaj vozač Audija pa ga je na kraju prepolovio kod Podlugova.
Seawolf
Posts: 7685
Joined: 14/06/2012 22:59

#6499 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Seawolf »

U Njemačkoj nema ograničenja brzine, osim ako saobraćajnim znakom nije drugačije označeno, na svim putevima na kojima su kolovozne trake fizički odvojene, što podrazumijeva i puteve rezervisane za saobraćaj motornih vozila, a ne samo autoputeve, ako ispunjavaju naprijed navedene uslove.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#6500 Re: mobilni radari tj kamere

Post by RagibUzoriti »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:36
RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:31

Ali ja sam fakat ozbiljan. Crne hronike prepune tatinih sinova, nedoraslih debila koji potraše sve živo.
Sta li psihologija,kao jedna od grana medicine ima reci na pojavu/temu:
"Slikanje brzinomjera pri velikim brzinama i objavljivanje na drustvenim mrezama"
Slazem se. Samo sto ova slika nema veze o tome o cemu ti pricas. Ako si slijep, daj nek ti neko opise sliku. Pa probaj u svom minijaturnom mozgu sloziti neke stvari prije nego pocnes srati po forumu.
Kako nema veze? Na slici je uslikan brzinomjer vozila koje ide brzinom 240+ km/h.
I kao sto napisah par postova ranije,samo se budale hvale parama,velicinom kare i pokazuju koliko im vozilo moze ici km/h.
U ovom slucaju imamo egzaktan dokaz da se radi o jednom takvom debilu,tatinom sinu,vjerovatno zalizane kose i pederske nausnice u uhu,sa kupljenom diplomom.
Posto doticni sigurno ima malu kitu ali ima vozilo i mobitel preostaje mu jedino da u nedostatku treceg,pohvali se sa druga dva atributa.

Imala bi ovdje psihologija svasta reci moj emko...svasta...
Post Reply