Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6501 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

Sjecam se i ja da postoje u njemackoj dionice sa samo dvije trake + zaustavna na kojima nema ogranicenja.
Ne vidim smisao u postavljanju slika koliko se vozi, ali jos gore mi je ovo moralisanje, pogotovo sto oni koji moralisu ne bi nista rekli da je stvarno dionica bez ogranicenja, kao tada je ok...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6502 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Qler »

Ateista wrote: 30/11/2022 08:53 Sjecam se i ja da postoje u njemackoj dionice sa samo dvije trake + zaustavna na kojima nema ogranicenja.
Ne vidim smisao u postavljanju slika koliko se vozi, ali jos gore mi je ovo moralisanje, pogotovo sto oni koji moralisu ne bi nista rekli da je stvarno dionica bez ogranicenja, kao tada je ok...
:thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#6503 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Better Man »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:34
Laplace wrote: 30/11/2022 08:27

Jedna stvar je voziti 20 brše a druga voziti 120 brže.
Jel majke ti? Pa odes druze u banku s pistoljem i otmes 20 maraka. Pa odes u drugu pa otmes 20.000. Pa kad te spengaju, ista ti je kvalifikacija djela.
Isto ko i ovdje. Ako pise 120, a ja vozim 240, krsim zakon isto ko i onaj sto vozi 150. Obzirom da se radi o prekrsaju, sankicija je razlicita. Ali cinjenica je je ista. Obojica krsimo zakon. Prema tome ne serite. Lazno moralisete.
Nisam napisao gdje je sam vozio. Sta ako je slika nastala u Njemackoj na mjestu gdje nema ogranicenja brzine?
Jel se vidi tabla na kojoj pise ogranicenje?
Kad pokušavaš da opravdaš nešto što se ne može opravdati. Vidi se da si prost i prazan u duši, da ne kažem jadan i bijedan. ovo što si ti uradio, niko normalan ne bi uradio, ali ti očito nemaš ni stida ni srama. Da ne zaboravimo kad si na jednoj temi pokušao da opravdaš brzu vožnju jednog kabadahije i kriminalca i da nas ubijediš da možda nije kriv. Time si sve rekao o sebi.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#6504 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

Ateista wrote: 30/11/2022 08:53 Sjecam se i ja da postoje u njemackoj dionice sa samo dvije trake + zaustavna na kojima nema ogranicenja.
Ne vidim smisao u postavljanju slika koliko se vozi, ali jos gore mi je ovo moralisanje, pogotovo sto oni koji moralisu ne bi nista rekli da je stvarno dionica bez ogranicenja, kao tada je ok...
Ali je ograničenje ovdje sa razlogom. Na našem autoputu nema uslova da se ukida ograničenje. Ako ništa, ulazno-izlazne rampe su preblizu, česti su radovi a i kvalitet asfalta nije čemu,spojevi sa mostovima su loše izvedeni,previše je krivina a ni pravci nisu bogzna sigurni (sjetimo se prepolovljenog Audija na pravcu pored Podlugova) itd. Dodaj tome likove koji na ograničenju 110 voze 90, životinje i ljude na putu.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6505 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

I mi bi vozili 240+ da možemo, ali ne možemo...sa motorićima od 90, 100, 110 ks.... :mrgreen:
Emko, samo cepaj...
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6506 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

Laplace wrote: 30/11/2022 08:56
Ateista wrote: 30/11/2022 08:53 Sjecam se i ja da postoje u njemackoj dionice sa samo dvije trake + zaustavna na kojima nema ogranicenja.
Ne vidim smisao u postavljanju slika koliko se vozi, ali jos gore mi je ovo moralisanje, pogotovo sto oni koji moralisu ne bi nista rekli da je stvarno dionica bez ogranicenja, kao tada je ok...
Ali je ograničenje ovdje sa razlogom. Na našem autoputu nema uslova da se ukida ograničenje. Ako ništa, ulazno-izlazne rampe su preblizu, česti su radovi a i kvalitet asfalta nije čemu,spojevi sa mostovima su loše izvedeni,previše je krivina a ni pravci nisu bogzna sigurni (sjetimo se prepolovljenog Audija na pravcu pored Podlugova) itd. Dodaj tome likove koji na ograničenju 110 voze 90, životinje i ljude na putu.
Kod nas je zakonski regulisano da se na autoputu moze voziti max 130 ako su zadovoljeni odredjeni uslovi, tako da i dionica koja bi bila na nivou tih u njemackoj bi opet imala isto ogranicenje.
Po mom iskustvu, njemacki autoputevi nisu bas toliko bolji kako se predstavljaju, kod nas su dosta dobri posto su vecinom nove dionice i ima dionica koje su priblizne nekima u njemackoj na kojima nema ogranicenja, ne znamo koja je tacno dionica u pitanju pa je tesko komentarisati napamet.
Ne znamo ni kakav je vozac jer je u pitanju forum, da li je u pitannu budala koja se kurci ili neko ko to radi sa oprezom gdje se moze.
Poenta je da ljudi po navici vole da osudjuju a ne znaju dovoljno bitnih informacija.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6507 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

Evo jedan primjer, kroz njemacku sam uglavnom prolazio sluzbenim autom, necu reci bas da je kanta jer je auto dosta mlado ali nije bas kakav auto, znao sam ga nagurati na oko 200 kad naletim na nizbrdicu i dovoljno dug pravac jer je motor slab. Posto tu nema ogranicenja niko mi nista ne bi rekao. Kad razvijem toliko kod nas sa puno boljim i stabilnijim autom, makar i na dionici koja je cista, proglasili bi me budalom, a realno sam u drugoj opciji sigurniji i po sebe i druge nego u prvoj.
To pokazuje koliko je besmisleno ovo moralisanje napamet.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#6508 Re: mobilni radari tj kamere

Post by RagibUzoriti »

Ateista wrote: 30/11/2022 09:06
Ne znamo ni kakav je vozac jer je u pitanju forum, da li je u pitannu budala koja se kurci ili neko ko to radi sa oprezom gdje se moze.
Poenta je da ljudi po navici vole da osudjuju a ne znaju dovoljno bitnih informacija.
Kada bi doticnu sliku prezentovali odredjenom broju ljudi iz saobracajne struke,iz svijeta auto-moto sporta ili nekom trecem ko je zaista relevantan da iznese svoje misljenje na takvu temu, sta mislis kakav bi bio odgovor?

Mislis li da bi se nasao neko da bi opravdao ovakve ludacke poteze ili bi se ljudi zgrozili nedostatkom savjesti kod doticnog vozaca?
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6509 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

Better Man wrote: 30/11/2022 08:54
emko1234 wrote: 30/11/2022 08:34
Jel majke ti? Pa odes druze u banku s pistoljem i otmes 20 maraka. Pa odes u drugu pa otmes 20.000. Pa kad te spengaju, ista ti je kvalifikacija djela.
Isto ko i ovdje. Ako pise 120, a ja vozim 240, krsim zakon isto ko i onaj sto vozi 150. Obzirom da se radi o prekrsaju, sankicija je razlicita. Ali cinjenica je je ista. Obojica krsimo zakon. Prema tome ne serite. Lazno moralisete.
Nisam napisao gdje je sam vozio. Sta ako je slika nastala u Njemackoj na mjestu gdje nema ogranicenja brzine?
Jel se vidi tabla na kojoj pise ogranicenje?
Kad pokušavaš da opravdaš nešto što se ne može opravdati. Vidi se da si prost i prazan u duši, da ne kažem jadan i bijedan. ovo što si ti uradio, niko normalan ne bi uradio, ali ti očito nemaš ni stida ni srama. Da ne zaboravimo kad si na jednoj temi pokušao da opravdaš brzu vožnju jednog kabadahije i kriminalca i da nas ubijediš da možda nije kriv. Time si sve rekao o sebi.
Ne znam cime si stekao dojam sa se pravdam ikome. Samo vama moralistima dokazujem da ste licemjerni.
Evo vozio sam se u njemackoj na dijelu autoputa gdje nema ogranicenja. Sta cemo sad?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#6510 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Better Man »

emko1234 wrote: 30/11/2022 09:32
Better Man wrote: 30/11/2022 08:54

Kad pokušavaš da opravdaš nešto što se ne može opravdati. Vidi se da si prost i prazan u duši, da ne kažem jadan i bijedan. ovo što si ti uradio, niko normalan ne bi uradio, ali ti očito nemaš ni stida ni srama. Da ne zaboravimo kad si na jednoj temi pokušao da opravdaš brzu vožnju jednog kabadahije i kriminalca i da nas ubijediš da možda nije kriv. Time si sve rekao o sebi.
Ne znam cime si stekao dojam sa se pravdam ikome. Samo vama moralistima dokazujem da ste licemjerni.
Evo vozio sam se u njemackoj na dijelu autoputa gdje nema ogranicenja. Sta cemo sad?
To što nema ograničenja ne znači da možeš voziti tom brzinom. To nije brzina za normalnu vožnju, već za izazivanje vraga i da neko strada. Moraš biti dobro lud da bi vozio tom brzinom.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6511 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 08:51
emko1234 wrote: 30/11/2022 08:36
Slazem se. Samo sto ova slika nema veze o tome o cemu ti pricas. Ako si slijep, daj nek ti neko opise sliku. Pa probaj u svom minijaturnom mozgu sloziti neke stvari prije nego pocnes srati po forumu.
Kako nema veze? Na slici je uslikan brzinomjer vozila koje ide brzinom 240+ km/h.
I kao sto napisah par postova ranije,samo se budale hvale parama,velicinom kare i pokazuju koliko im vozilo moze ici km/h.
U ovom slucaju imamo egzaktan dokaz da se radi o jednom takvom debilu,tatinom sinu,vjerovatno zalizane kose i pederske nausnice u uhu,sa kupljenom diplomom.
Posto doticni sigurno ima malu kitu ali ima vozilo i mobitel preostaje mu jedino da u nedostatku treceg,pohvali se sa druga dva atributa.

Imala bi ovdje psihologija svasta reci moj emko...svasta...
Hahahahahha, ja vjerujem da bi ovakvoj psihoanalizi pozavidjeli i FBI profileri.
Moj prijedlog za tebe je da uradis prekvalifikaciju i da pomazes muriji da rjesava posebno teske slucajeve 😂😂
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6512 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

Better Man wrote: 30/11/2022 09:34
emko1234 wrote: 30/11/2022 09:32
Ne znam cime si stekao dojam sa se pravdam ikome. Samo vama moralistima dokazujem da ste licemjerni.
Evo vozio sam se u njemackoj na dijelu autoputa gdje nema ogranicenja. Sta cemo sad?
To što nema ograničenja ne znači da možeš voziti tom brzinom. To nije brzina za normalnu vožnju, već za izazivanje vraga i da neko strada. Moraš biti dobro lud da bi vozio tom brzinom.
Evo vidis da mogu voziti. Auto moze, zakon dozvoljava, uslovi na putu dozvoljavaju. Nikog nisam ugrozio. Sta cemo sad?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#6513 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Better Man »

emko1234 wrote: 30/11/2022 09:36
Better Man wrote: 30/11/2022 09:34

To što nema ograničenja ne znači da možeš voziti tom brzinom. To nije brzina za normalnu vožnju, već za izazivanje vraga i da neko strada. Moraš biti dobro lud da bi vozio tom brzinom.
Evo vidis da mogu voziti. Auto moze, zakon dozvoljava, uslovi na putu dozvoljavaju. Nikog nisam ugrozio. Sta cemo sad?
Ti misliš da nisi nikog ugrozio. Nikad ne znaš šta ti može izletiti na autoputu i da možeš naići na nepredviđenu situaciju.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6514 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

Better Man wrote: 30/11/2022 09:38
emko1234 wrote: 30/11/2022 09:36

Evo vidis da mogu voziti. Auto moze, zakon dozvoljava, uslovi na putu dozvoljavaju. Nikog nisam ugrozio. Sta cemo sad?
Ti misliš da nisi nikog ugrozio. Nikad ne znaš šta ti može izletiti na autoputu i da možeš naići na nepredviđenu situaciju.
Evo u konkretnom slucaju, o kojoj situaciji pricamo?
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6515 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

RagibUzoriti wrote: 30/11/2022 09:17
Ateista wrote: 30/11/2022 09:06
Ne znamo ni kakav je vozac jer je u pitanju forum, da li je u pitannu budala koja se kurci ili neko ko to radi sa oprezom gdje se moze.
Poenta je da ljudi po navici vole da osudjuju a ne znaju dovoljno bitnih informacija.
Kada bi doticnu sliku prezentovali odredjenom broju ljudi iz saobracajne struke,iz svijeta auto-moto sporta ili nekom trecem ko je zaista relevantan da iznese svoje misljenje na takvu temu, sta mislis kakav bi bio odgovor?

Mislis li da bi se nasao neko da bi opravdao ovakve ludacke poteze ili bi se ljudi zgrozili nedostatkom savjesti kod doticnog vozaca?
Niko od tih ne bi ni komentarisao sliku na kojoj nema dovoljno informacija da se komentarise, ne znamo gdje je ovo bilo, koja drzava, koja dionica, uslove na cesti, kvalitet vozaca, vozila, guma, mozemo samo vjerovati ili ne forumasu ono sto napise, to moze biti istina a ne mora.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#6516 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

Ateista wrote: 30/11/2022 09:06
Laplace wrote: 30/11/2022 08:56

Ali je ograničenje ovdje sa razlogom. Na našem autoputu nema uslova da se ukida ograničenje. Ako ništa, ulazno-izlazne rampe su preblizu, česti su radovi a i kvalitet asfalta nije čemu,spojevi sa mostovima su loše izvedeni,previše je krivina a ni pravci nisu bogzna sigurni (sjetimo se prepolovljenog Audija na pravcu pored Podlugova) itd. Dodaj tome likove koji na ograničenju 110 voze 90, životinje i ljude na putu.
Kod nas je zakonski regulisano da se na autoputu moze voziti max 130 ako su zadovoljeni odredjeni uslovi, tako da i dionica koja bi bila na nivou tih u njemackoj bi opet imala isto ogranicenje.
Po mom iskustvu, njemacki autoputevi nisu bas toliko bolji kako se predstavljaju, kod nas su dosta dobri posto su vecinom nove dionice i ima dionica koje su priblizne nekima u njemackoj na kojima nema ogranicenja, ne znamo koja je tacno dionica u pitanju pa je tesko komentarisati napamet.
Ne znamo ni kakav je vozac jer je u pitanju forum, da li je u pitannu budala koja se kurci ili neko ko to radi sa oprezom gdje se moze.
Poenta je da ljudi po navici vole da osudjuju a ne znaju dovoljno bitnih informacija.
Kako neko reče, o zakonima se raspravlja na skupštini a u praksi se oni poštuju. Dok se zakon ne primijeni ne bi trebalo voziti kao da ograničenja nema.

Naravno, svi prekoračimo brzinu, ali ovo je baš pretjerano. Bar iz mojeg ugla.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6517 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

Better Man wrote: 30/11/2022 09:34
emko1234 wrote: 30/11/2022 09:32
Ne znam cime si stekao dojam sa se pravdam ikome. Samo vama moralistima dokazujem da ste licemjerni.
Evo vozio sam se u njemackoj na dijelu autoputa gdje nema ogranicenja. Sta cemo sad?
To što nema ograničenja ne znači da možeš voziti tom brzinom. To nije brzina za normalnu vožnju, već za izazivanje vraga i da neko strada. Moraš biti dobro lud da bi vozio tom brzinom.
Nego sta znaci? Ako je struka rekla da mozes voziti koliko hoces, ko si ti da tvrdis suprotno?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#6518 Re: mobilni radari tj kamere

Post by RagibUzoriti »

emko1234 wrote: 30/11/2022 09:32
Ne znam cime si stekao dojam sa se pravdam ikome. Samo vama moralistima dokazujem da ste licemjerni.
Evo vozio sam se u njemackoj na dijelu autoputa gdje nema ogranicenja. Sta cemo sad?
Ti si emko ozbiljno bolestan.

Nisam zelio da vjerujem da si toliko bolestan da dokazujes nekome koliko si vozio. Ali izgleda da si fakat pravi pacenik, skorojevic...

Zamisli da neko zbog tvoje gluposti nastrada ne daj Boze.

Da li bi bio ponosan na takvo nesto?

Tatine pare bi ti pomogle da vratis neciji zivot?

Neko sa foruma bi zalio za tobom?

Lijeci se pod hitno, vjeruj mi.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#6519 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

Laplace wrote: 30/11/2022 09:46
Ateista wrote: 30/11/2022 09:06

Kod nas je zakonski regulisano da se na autoputu moze voziti max 130 ako su zadovoljeni odredjeni uslovi, tako da i dionica koja bi bila na nivou tih u njemackoj bi opet imala isto ogranicenje.
Po mom iskustvu, njemacki autoputevi nisu bas toliko bolji kako se predstavljaju, kod nas su dosta dobri posto su vecinom nove dionice i ima dionica koje su priblizne nekima u njemackoj na kojima nema ogranicenja, ne znamo koja je tacno dionica u pitanju pa je tesko komentarisati napamet.
Ne znamo ni kakav je vozac jer je u pitanju forum, da li je u pitannu budala koja se kurci ili neko ko to radi sa oprezom gdje se moze.
Poenta je da ljudi po navici vole da osudjuju a ne znaju dovoljno bitnih informacija.
Kako neko reče, o zakonima se raspravlja na skupštini a u praksi se oni poštuju. Dok se zakon ne primijeni ne bi trebalo voziti kao da ograničenja nema.

Naravno, svi prekoračimo brzinu, ali ovo je baš pretjerano. Bar iz mojeg ugla.
To stoji, ja samo hocu da kazem da ne mora znaciti da svaka dionica u njemackoj na kojoj je struka rekla da nema ogranicenja stvarno ima bolje uslove od nekih na kojima ima ogranicenje, pogotovo jos ako uzmemo u obzir druge promjenjive faktore kao sto je kvalitet vozaca i vozila, trenutni uslovi na cesti i slicno.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6520 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

Isto kao da je emko jedini, koji je vozio 240 km/h na auto putu..a ovakvih slika, klipova bude na stotine dnevno...sa istog autobahna. :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#6521 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Pa ako nema gornje brzine ogranicenja ne znaci da je to i ispravno i prihvatljivo i primjenjivo na svaku situaciju. I ne znaci sto je Njemacka da je ispravno. 8-)
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#6522 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

emko1234 wrote: 30/11/2022 08:34
Laplace wrote: 30/11/2022 08:27

Jedna stvar je voziti 20 brše a druga voziti 120 brže.
Jel majke ti? Pa odes druze u banku s pistoljem i otmes 20 maraka. Pa odes u drugu pa otmes 20.000. Pa kad te spengaju, ista ti je kvalifikacija djela.
Isto ko i ovdje. Ako pise 120, a ja vozim 240, krsim zakon isto ko i onaj sto vozi 150. Obzirom da se radi o prekrsaju, sankicija je razlicita. Ali cinjenica je je ista. Obojica krsimo zakon. Prema tome ne serite. Lazno moralisete.
Nisam napisao gdje je sam vozio. Sta ako je slika nastala u Njemackoj na mjestu gdje nema ogranicenja brzine?
Jel se vidi tabla na kojoj pise ogranicenje?
Zaboravih: ako odeš u banku sa pištoljem i otmeš 20 KM treba ti dati 10 godina za oružanu pljačku i 20 godina za glupost.

Oružana pljačka je oružana pljačka, tu je manji problem sam iznos a veći prijetnja oružjem.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#6523 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

konektovan wrote: 30/11/2022 09:53 Isto kao da je emko jedini, koji je vozio 240 km/h na auto putu..a ovakvih slika, klipova bude na stotine dnevno...sa istog autobahna. :-)
Jedini je koji se zeznuo da to objavi na forumu.
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#6524 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 30/11/2022 09:55 Pa ako nema gornje brzine ogranicenja ne znaci da je to i ispravno i prihvatljivo i primjenjivo na svaku situaciju. I ne znaci sto je Njemacka da je ispravno. 8-)
Kako sam nedavno čitao, čak i Njemačka smanjuje broj dionica na kojima možeš voziti bez ograničenja tj. uvodi ograničenja na sve većem broju dionica.
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#6525 Re: mobilni radari tj kamere

Post by emko1234 »

Jest vas pogodila slika :lol: :lol:
Samo ne mogu da skontam jel zbog toga sto sam pri onoj brzini ispustao vise CO2 u atmosferu, jel zbog zivotinjskog svijeta u okolici autoputa, jel zbog mene, jel zbog toga sto sam mogao fasovat kaznu, jel zato sto je temperatura ulja bila 105 stepeni u motoru :lol: :lol: :lol:
U svakom slucaju zelim svima da se zahvalim na tome sto su se zabrinuli :mrgreen:
Auto je dobro, ja sam dobro. Mozda je stradala neka buba. Nadam se da mi to halalite :lol: :lol:
Post Reply