Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5212
Joined: 16/08/2009 00:27

#3576 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zdruzdjo »

Nova "sparta" u semizovcu.
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#3577 Re: mobilni radari tj kamere

Post by dzeko1 »

Gdje tacno u Semizovcu?
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3578 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kabal1337 »

dzeko1 wrote:Gdje tacno u Semizovcu?
Odmah prvi semafor poslije pumpe EP, onaj za raskrsnicu ilijas, i magistralni put. Nalazi se "na semaforu"
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#3579 Re: mobilni radari tj kamere

Post by dzeko1 »

To je blizu onog skretanja za Svrake? Buni me to za semafor jer se ne sjecam nijednog semafora prema Ilijasu :D
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3580 Re: mobilni radari tj kamere

Post by escobar__ »

Ma ima semafor koji označava pješački prijelaz.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#3581 Re: mobilni radari tj kamere

Post by JavierBosnia »

dzeko1 wrote:Koja je tacno razlika izmedju ovih sparti i 'obicnih' stacionarnih radara? Stacionarni prate samo brzinu, a sparte prate i neregistrovana auta i sl., da li one prate i brzinu?
Naprimjer, ljudi koji su počinili više istih prekršaja u toku dana za svaki od njih će odgovarati. Dakle, slučaj šaljemo na sud, objedinimo sve prekršaje, podnosimo zahtjeve, a onda stvari prepuštamo sudskim organima. Ukoliko jednom prekoračite brzinu, bit ćete kažnjeni, a to isto vrijedi i za drugi put. Dakle, ako svaki put svjesno prelazite ograničenu brzinu, za svaki put ćete biti i kažnjeni",

Ima li neko da potvrdi da li je ovo tacno? Da sparta hvata i prekoracenje brzine?
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3582 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kabal1337 »

Ne vjerujem da sparta moze utvrditi brzinu kretanja bez da je povezana sa senzorima. To je najobicnija kamera koja ima software za prepoznavanje tablica. Sa videa pretvori tablice u textualni format provjerava u bazi ima li prekrsaj i tjt.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#3583 Re: mobilni radari tj kamere

Post by JavierBosnia »

Zato mi nema logike to i navodi u tekstu
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3584 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

Zasto je bitno gdje su sparte postavljene ako vam je auto uredno registrovano?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3585 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

Optimist wrote:Zasto je bitno gdje su sparte postavljene ako vam je auto uredno registrovano?
:D
Kako nije?

ANPR ne lovi samo neregistrovane, osim toga moze te policija upravo u blizini iste negdje zaustaviti ako npr.zloupotrebljavas tablice ili kad stranac pocini prekrsaj ne mozes mu nalog slati na adresu.Ili ako si iz drugog kantona jer sistem jos nije uvezan. :D
ANPR ima jos mogucnosti ali ne snima brzinu :D.
Last edited by MAN-lion's coach on 16/10/2019 16:35, edited 1 time in total.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3586 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

JavierBosnia wrote:
dzeko1 wrote:Koja je tacno razlika izmedju ovih sparti i 'obicnih' stacionarnih radara? Stacionarni prate samo brzinu, a sparte prate i neregistrovana auta i sl., da li one prate i brzinu?
Naprimjer, ljudi koji su počinili više istih prekršaja u toku dana za svaki od njih će odgovarati. Dakle, slučaj šaljemo na sud, objedinimo sve prekršaje, podnosimo zahtjeve, a onda stvari prepuštamo sudskim organima. Ukoliko jednom prekoračite brzinu, bit ćete kažnjeni, a to isto vrijedi i za drugi put. Dakle, ako svaki put svjesno prelazite ograničenu brzinu, za svaki put ćete biti i kažnjeni",

Ima li neko da potvrdi da li je ovo tacno? Da sparta hvata i prekoracenje brzine?
Ne registruje prekoracenje brzine.
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3588 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

MAN-lion's coach wrote:
Optimist wrote:Zasto je bitno gdje su sparte postavljene ako vam je auto uredno registrovano?
:D
Kako nije?

ANPR ne lovi samo neregistrovane, osim toga moze te policija upravo u blizini iste negdje zaustaviti ako npr.zloupotrebljavas tablice ili kad stranac pocini prekrsaj ne mozes mu nalog slati na adresu.Ili ako si iz drugog kantona jer sistem jos nije uvezan. :D
ANPR ima jos mogucnosti ali ne snima brzinu :D.
Da onda preformulisem pitanje, ako su potpuno ispravni, (ne vozis neregistrovan auto, ne vozis na ukradenim tablicama), zasto je vazno gdje su sparte postavljene? :)
Ako se negdje i prekoraci brzina, svejedno da li te policija zaustavila sada ili dosla kazna kuci za 2 mjeseca, svejedno je moras platiti.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3589 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

Uvijek je vazno ako si ti sporan lik u zivotu. Mozes imati sve regularno kao je u pitanju vozilo, ali da si ti sam od sebe sporan. :D
Cijenim da si inteligentan i da ces shvatiti. :D

Ako si ionako regularan zajedno sa autom, onda je nebitno gdje je ANPR postavljena. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40628
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3590 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

Optimist wrote:Zasto je bitno gdje su sparte postavljene ako vam je auto uredno registrovano?
Ja registrujem auto danas, saobracajna gotova tek u ponedjeljsk,..... :mrgreen:
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#3591 Re: mobilni radari tj kamere

Post by super_bayern »

Image
Image

Igra ulogu i koja je postavljena. Donja mjeri i brzinu, pored tablica, osiguranja i prekršaja.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3592 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

super_bayern wrote:
Igra ulogu i koja je postavljena. Donja mjeri i brzinu, pored tablica, osiguranja i prekršaja.
Ne mjere brzinu. Naravno nemoj se ni pokušavati raspravljati, jer radim na njima kad nisu u Sarajevu ni bile postavljene. ;)
Nisi samo recimo objasnio kako da riješiš jednu mahanu kod ANPR tablice kad očita pogrešno u slučaju prljave ili oštećene tablice, a vozilo je prekoračilo brzinu. :D
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#3593 Re: mobilni radari tj kamere

Post by super_bayern »

MAN-lion's coach wrote:
super_bayern wrote:
Igra ulogu i koja je postavljena. Donja mjeri i brzinu, pored tablica, osiguranja i prekršaja.
Ne mjere brzinu. Naravno nemoj se ni pokušavati raspravljati, jer radim na njima kad nisu u Sarajevu ni bile postavljene. ;)
Nisi samo recimo objasnio kako da riješiš jednu mahanu kod ANPR tablice kad očita pogrešno u slučaju prljave ili oštećene tablice, a vozilo je prekoračilo brzinu. :D
Ono kako sam ja na prvu skontao, tako sam i napisao, tebi hvala na info ako je zaista takva kakva jeste, ne znam zaista čemu takvo pasivno-agresivno odgovaranje - ako znaš više informacija, napiši ih i pomozi ostalima na ovoj temi.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3594 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Ima drugi acc za to :mrgreen:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3595 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

super_bayern wrote:
MAN-lion's coach wrote:
super_bayern wrote:
Igra ulogu i koja je postavljena. Donja mjeri i brzinu, pored tablica, osiguranja i prekršaja.
Ne mjere brzinu. Naravno nemoj se ni pokušavati raspravljati, jer radim na njima kad nisu u Sarajevu ni bile postavljene. ;)
Nisi samo recimo objasnio kako da riješiš jednu mahanu kod ANPR tablice kad očita pogrešno u slučaju prljave ili oštećene tablice, a vozilo je prekoračilo brzinu. :D
Ono kako sam ja na prvu skontao, tako sam i napisao, tebi hvala na info ako je zaista takva kakva jeste, ne znam zaista čemu takvo pasivno-agresivno odgovaranje - ako znaš više informacija, napiši ih i pomozi ostalima na ovoj temi.
Otprilike ti je sve napisano dosad. I nema tu nikakve pomoći, osim da si regularan sa registrovanim vozilom. I da nisi stranac sa prekršajem sa stacionara. :D
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3596 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kabal1337 »

"Sparta" sistem koji koriste na vozilima ima domet od 20m, i u specifikacijama proizvodjaca pise da samo moze raditi u jednoj traci.
- Ne moze ocitati vasu brzinu kretanja
Ove sto su postavljene iznad radara isto ne mogu, ali zato ima radar
Image
Ni na Otoci nema senzor za ocitavanje brzine
Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3597 Re: mobilni radari tj kamere

Post by mk ultra »

Danas radar u srednjem, radar u ljubini, jedan me jebo :lol:
Nijedan nije bio najavljen :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3598 Re: mobilni radari tj kamere

Post by amar1994 »

to su ona nova,morbidna ogranicenja kriva :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3599 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kabal1337 »

mk ultra wrote:Danas radar u srednjem, radar u ljubini, jedan me jebo :lol:
Nijedan nije bio najavljen :mrgreen:
uvijek ih u mjestu ljubina ocekuj tu su redovni preko dana pogotovo od 3
noviclan
Posts: 10970
Joined: 31/10/2013 06:48

#3600 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

Samo da ne ide vozacka na hladjenje namotat ce se novih 25 km-ova
Post Reply