Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#601 Re: mobilni radari tj kamere

Post by azdralovic »

kakavdanakneiskustvu wrote:
azdralovic wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zar nije lakše pratiti table sa znacima ograničenja brzine i table na kojima piše radarska kontrola?
to sa tablama probaj reci ovima sto dezuraju na potezu Tarčin-Konjic... neki dan me uhvatise jer nisam zavrsio prestizanje prije pune linije, onaj dio poslije tunela gdje su tri trake a oni se dolje nize u grm sakrili :skoljka:


ja ne vidim da oni spominju neke aplikacije i sta već
mislio sam na ove na kojima pise "radarska kontrola"... jer se sakriju u neki grm gdje nema table i cekaju te kad ces 30 centi nagaziti punu liniju ili voziti nesvezan
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#602 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

vettel wrote:u Grabljama kod Fehre pise Radarska kontrola i ogranicenje 40,, a radara ni na mapi :D


busovača?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#603 Re: mobilni radari tj kamere

Post by 530i »

kakavdanakneiskustvu wrote:
vettel wrote:u Grabljama kod Fehre pise Radarska kontrola i ogranicenje 40,, a radara ni na mapi :D


busovača?

To je na M5 Lašva-Travnik, a primjetio sam na više mjesta baš u SBK slične natpise...vjerovatno bude nekad mobilni radar tu, a raja gotovo uvijek uspori...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#604 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

skola je tu i bez radarske kontrole treba usporiti obicno budu iza bankine parkirani pri vrhu u pravcu lasva vitez...
na putu busovaca-kacuni u zadnje ga vrijeme postave veoma cesto.
jucer je USK i RS bili puni radara i kontrola.
isto tako u novom travniku na magistrali gdje je 50 ogranicenje cesto budu sa mobilnim radarom
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#605 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

530i wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
vettel wrote:u Grabljama kod Fehre pise Radarska kontrola i ogranicenje 40,, a radara ni na mapi :D


busovača?

To je na M5 Lašva-Travnik, a primjetio sam na više mjesta baš u SBK slične natpise...vjerovatno bude nekad mobilni radar tu, a raja gotovo uvijek uspori...

znam,znam,i ja tu nikad radara ne vidjeh
gidra
Posts: 3574
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#606 Re: mobilni radari tj kamere

Post by gidra »

Dionica Sarajevo-Bihać, vozim prvi put, zahvalan bi bio da neko napiše stacionarne kamere na ovoj dionici i moguće radarske kontrole?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#607 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

gidra wrote:Dionica Sarajevo-Bihać, vozim prvi put, zahvalan bi bio da neko napiše stacionarne kamere na ovoj dionici i moguće radarske kontrole?

imas u vitezu kod semafora čini mi se radar
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#608 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

gidra wrote:Dionica Sarajevo-Bihać, vozim prvi put, zahvalan bi bio da neko napiše stacionarne kamere na ovoj dionici i moguće radarske kontrole?
Majstore tezak slucaj.
Vitez, Travnik, Kljuc 3kom, Petrovac 2 kom, Bihac 5 kom, cim se spustis u Ripac pa sve do Bihaca....
gidra
Posts: 3574
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#609 Re: mobilni radari tj kamere

Post by gidra »

Bakir1 wrote:
gidra wrote:Dionica Sarajevo-Bihać, vozim prvi put, zahvalan bi bio da neko napiše stacionarne kamere na ovoj dionici i moguće radarske kontrole?
Majstore tezak slucaj.
Vitez, Travnik, Kljuc 3kom, Petrovac 2 kom, Bihac 5 kom, cim se spustis u Ripac pa sve do Bihaca....
uff :D
i sve slikaju na 61 ili?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#610 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

gidra wrote:
Bakir1 wrote:
gidra wrote:Dionica Sarajevo-Bihać, vozim prvi put, zahvalan bi bio da neko napiše stacionarne kamere na ovoj dionici i moguće radarske kontrole?
Majstore tezak slucaj.
Vitez, Travnik, Kljuc 3kom, Petrovac 2 kom, Bihac 5 kom, cim se spustis u Ripac pa sve do Bihaca....
uff :D
i sve slikaju na 61 ili?


u vitezu je ograničenje 40,nisam siguran na koliko biljezi prekrsaj
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#611 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Ima doduse i praznih kutija po usk ali hajd ti to znaj..
Prati ogranicenja, naselja i skole posebno, kada prodjes petrovac prema bihacu cuvaj se presretaca i on ordinira pocesto.
Od mrkonjica kada krenes "brdu" cuvaj se radara posebno kod kafane "mecava"
Bavarac94
Posts: 385
Joined: 17/01/2013 20:50

#612 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bavarac94 »

Potez Donji Vakuf - Jajce, prije tunela na ulazu u Jajce, benzinska Tioil mobilni radar.
U Ključu, Velečevo je uvijek stacionarni radar kod benzinske Ševigon u funkciji dok ostala dva 95% nisu iako u zadnje vrijeme često raspoređuju mobilne radare kod mosta, poslije mosta, Pudin Han...
Bosanski Petrovac - kod Energopetrolove pumpe, ne znam da li je namjerno onako kamufliran ili se neko budalesao pa ga ofarbao? :D
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#613 Re: mobilni radari tj kamere

Post by valter.ba »

Sve u svemu do Bihaća i natrag moraš proći 22 puta pored stacionaranih radara bez greške tako da s obzirom da nisi u folu najbolje ti je polako ;-) . Mobilne neću ni da ti spominjem jer bi onda otišao busom :lol: .
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#614 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zippoo87 »

evo da se poFalim da mi je konacno stigla kazna,koja je napravljena nekada u septembru 2014. ,tacnije stigao je prekrsajni nalog :D
kazna je 50 KM a platiti cu sutra,tj u onom roku...pa je li ja sada na uplatnicu pisem 25 KM i uplatim u banci
nisam nikada ovako placao,nemam pojma kako ide ?
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#615 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Nazif_Gljiva »

valter.ba wrote:Sve u svemu do Bihaća i natrag moraš proći 22 puta pored stacionaranih radara bez greške tako da s obzirom da nisi u folu najbolje ti je polako ;-) . Mobilne neću ni da ti spominjem jer bi onda otišao busom :lol: .
Sarajevo - bihać i nazad, slikao me u bosanskom petrovcu jedan, 32 km. Prvi put vozio. Najbolje je za zecom voziti.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#616 Re: mobilni radari tj kamere

Post by promaha »

meni dosla kazna za prekoracenje u augustu 2014te u binjezevu ...

sve ok ali mislim da nisam nikada prosao brze kraj onog radara al haj se sjeti sta je bilo prije godinu dana :D

i to jos slikano poslije ponoci xD

ne shvatam zasto genijalci ne mogu omoguciti online pregled fotografija sa radara nego bi ja sad trebao u stnaicu ici da vidim ko je vozio auto ...

i odmah mi je lakse platiti 50% kazne nego ici i pelgati se :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#617 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

zippoo87 wrote:evo da se poFalim da mi je konacno stigla kazna,koja je napravljena nekada u septembru 2014. ,tacnije stigao je prekrsajni nalog :D
kazna je 50 KM a platiti cu sutra,tj u onom roku...pa je li ja sada na uplatnicu pisem 25 KM i uplatim u banci
nisam nikada ovako placao,nemam pojma kako ide ?


ako uplatis u roku od 8 dana od datuma kad si dobio p. nalog,onda mozes platiti 50 posto iznosa kazne,upises 25 km ako je kazna 50 km
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#618 Re: mobilni radari tj kamere

Post by zippoo87 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
zippoo87 wrote:evo da se poFalim da mi je konacno stigla kazna,koja je napravljena nekada u septembru 2014. ,tacnije stigao je prekrsajni nalog :D
kazna je 50 KM a platiti cu sutra,tj u onom roku...pa je li ja sada na uplatnicu pisem 25 KM i uplatim u banci
nisam nikada ovako placao,nemam pojma kako ide ?


ako uplatis u roku od 8 dana od datuma kad si dobio p. nalog,onda mozes platiti 50 posto iznosa kazne,upises 25 km ako je kazna 50 km
platio danas 25 KM
poslije otisao u policiju,mislio treba predati onaj prekrsajni nalog,kada mi policajac kaze,ne treba to nama a potvrda placanja im dodje u roku od dva dana i to je to
je li to i ide tako ?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#619 Re: mobilni radari tj kamere

Post by channel10 »

Cuvaj ti sebi tu potvrdu o placanju ukoliko oni ne dobiju potvrdu od banke/poste da si platio. To ce ti trebati kad budes registrovao auto, a oni odnekud izvuku tog "dzokera".
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#620 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:Cuvaj ti sebi tu potvrdu o placanju ukoliko oni ne dobiju potvrdu od banke/poste da si platio. To ce ti trebati kad budes registrovao auto, a oni odnekud izvuku tog "dzokera".


tacno,obavezno cuvaj uplatnicu
interwal
Posts: 254
Joined: 01/06/2005 13:35

#621 Re: mobilni radari tj kamere

Post by interwal »

promaha wrote:meni dosla kazna za prekoracenje u augustu 2014te u binjezevu ...

sve ok ali mislim da nisam nikada prosao brze kraj onog radara al haj se sjeti sta je bilo prije godinu dana :D

i to jos slikano poslije ponoci xD

ne shvatam zasto genijalci ne mogu omoguciti online pregled fotografija sa radara nego bi ja sad trebao u stnaicu ici da vidim ko je vozio auto ...

i odmah mi je lakse platiti 50% kazne nego ici i pelgati se :)
Pogledaj tj. proguglaj koji te radar klikno. Meni je isto došla neki dan kazna za 2014, bio mobilni radar nakon fiksnog i kad sam prosao fiksni klikno me mobilni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#622 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

interwal wrote:
promaha wrote:meni dosla kazna za prekoracenje u augustu 2014te u binjezevu ...

sve ok ali mislim da nisam nikada prosao brze kraj onog radara al haj se sjeti sta je bilo prije godinu dana :D

i to jos slikano poslije ponoci xD

ne shvatam zasto genijalci ne mogu omoguciti online pregled fotografija sa radara nego bi ja sad trebao u stnaicu ici da vidim ko je vozio auto ...

i odmah mi je lakse platiti 50% kazne nego ici i pelgati se :)
Pogledaj tj. proguglaj koji te radar klikno. Meni je isto došla neki dan kazna za 2014, bio mobilni radar nakon fiksnog i kad sam prosao fiksni klikno me mobilni.

navodim primjer,ti vozio auto,bio sa švalerkom u autu,dodje obavijest kući,žena potpiše,primi,na netu provjeri da si ti u autu sa drugom ženom,ko je kriv za razaranje braka,policija,ne ide to bas tako
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#623 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Mislim da nije narusavanje privatnosti ako si slikan uredno oznacenom saobracajnom kamerom. Stoga samo tvoja krivica bi bila raspad braka.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#624 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kakavdanakneiskustvu »

drugi profil wrote:Mislim da nije narusavanje privatnosti ako si slikan uredno oznacenom saobracajnom kamerom. Stoga samo tvoja krivica bi bila raspad braka.


ima i u tome istine,mislim da je mup rs to omogucio,ali nezgodno je to sve
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#625 Re: mobilni radari tj kamere

Post by dzeno123 »

I mene lupi u Srednjem iza Olova jos znam da ima tu, 100kmh, ogranicenje 80kmh, kaze mi izvuko si se za dlaku da ti ne sjevne vozacka ali fin neki policajac jos smo se ispricali. Onaj mobilni radar hvata u tacci auto ako vidi. Platio minimalnu kaznu od 15KM tj. od 30 pola.
Post Reply