Opel Insignia

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

emko1234

#26 Re: Opel Insignia

Post by emko1234 » 15/07/2012 12:56

@ respo kralju, haj ti procitaj sta sam ja napisao ponovo.
160 je po meni optimum, dok je 200ks nepotrebno covjeku koji razmatra 110 il 130ks. ja kad sam kupovao auto sam imao haman 180ks i svjesno sam isao na jaci motor kod kupovine iduceg.
momku to ne treba, al ne treba ni trulja na cesti.
kazes inzinjeri budale? naravno da nisu, ljudi su ponudili. jebe se njih hoces li ti uzet il neces. bitno je da on postoji. za jednog svabu, koji zivotni vijek provede na autoputu, nebitno je jel 110 il 130 kad izadje na ravnicu. al ovdje prica vec drugacija.
i nemoj mi izvrtat rijeci, ako ces vec dat repliku, daj je kako treba.

respo

#27 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 13:18

sta si rekao ovim postom? samo potvrdio ono sto sam napisao

emko je li insignia i a4 koji imas ista klasa auta?
ako je njemu optimum od 130 a malo 110 a nepotrebno 200 sto ce tebi uopste onda 180 a sada 300 ili koliko vec imas?
bas zbog cinjenice da su putevi u bih ovakvi kakvi su ne treba ti tako jak motor sto zbog konfiiguracije terena sto zbog stanja puteva sto zbog nase saobracajne kulture i svega ostalog vezano za saobracaj
sta je trulja na cesti? to sto ne moze ici do 100 za 5 sekundi i sto nema medjuubrzanje toliko i toliko ili mozda auto u raspadajucem stanju?
razliku od 20 konja nece bitno primjetiti a kad upali klimu imat ce auto od cca 110-120ks i dodje mu na isto
poenta je da mu glavna dvojba ne bude bi li od 130 ili 110 nego i cijena odrzavanja jednog i drugog trajnost jednog drugog kvarovi potrosnja ako mu je bitna i sve ostalo samo zato sto sam i napisao zbog neprimjetne razlike

Industrialyzer

#28 Re: Opel Insignia

Post by Industrialyzer » 15/07/2012 13:30

respo wrote:
Industrialyzer wrote:

A zamisli da imas 500m isprekidane a 2 slepera ispred tebe a to nije rijetka pojava na nasim cestama :mrgreen: Ako biras izmedju 130 i 110 KS uzmi 130 i to je to ali najbolje je da probas oba. Ko zna mozda i ovaj sa 110 moze povuci ( al tesko :mrgreen: ) Ali sigurno je da ce ti ovaj sa 130 isto ili cak nekad i manje trositi od ovog sa 110 jer je dosta rastereceniji :thumbup:
a zamisli da te boli neka stvar da imas 2 km isprekidane i jedan sleper nego fino uzivas laganini u voznji bez ikakve namjere da ga prestignes?

To mozes uraditi i kad imas 130KS. :D

respo

#29 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 13:38

ajde se vrati i pogledaj sta sam napisao u vezi odabira
niko nije rekao da ne moze al nekome to nije bitno u tome je fazon a ako ja npr tako vozim 99% puta onda koji ce mi klinac toliko konja?

emko1234

#30 Re: Opel Insignia

Post by emko1234 » 15/07/2012 13:56

respo wrote:sta si rekao ovim postom? samo potvrdio ono sto sam napisao

emko je li insignia i a4 koji imas ista klasa auta?
ako je njemu optimum od 130 a malo 110 a nepotrebno 200 sto ce tebi uopste onda 180 a sada 300 ili koliko vec imas?
bas zbog cinjenice da su putevi u bih ovakvi kakvi su ne treba ti tako jak motor sto zbog konfiiguracije terena sto zbog stanja puteva sto zbog nase saobracajne kulture i svega ostalog vezano za saobracaj
sta je trulja na cesti? to sto ne moze ici do 100 za 5 sekundi i sto nema medjuubrzanje toliko i toliko ili mozda auto u raspadajucem stanju?
razliku od 20 konja nece bitno primjetiti a kad upali klimu imat ce auto od cca 110-120ks i dodje mu na isto
poenta je da mu glavna dvojba ne bude bi li od 130 ili 110 nego i cijena odrzavanja jednog i drugog trajnost jednog drugog kvarovi potrosnja ako mu je bitna i sve ostalo samo zato sto sam i napisao zbog neprimjetne razlike
sta sam potvrdio? pa ista su klasa. al ja sam imao vec prije auto te klase, i ja asm zbog sebe htio da uzmem jaci motor zato sto volim brza auta i brzu voznju. osim toga, svako ima svoje. momak se dvoumi izmedju ta dva motora. mozda nema il iz nekog razloga nece da kupi jaci motor. da je pitao izmedju 130 i 160ks isto bi mu rekao, tj ako nije zahtjevan vozac, rekao bi mu da uzme 130 ks.
ne mozes tako razmisljat, kad bi se gledale stvarne potrebe 90% ljudi, malo koje auto koje ide u serijsku proizvodnju bi imalo vise od 150 ks osim ovih najvecih.
sta ce cliu sport 200ks, kad sve sto moze taj s 200ks moze i onaj sa s100ks, al postoje ljudi koji zele iz nekog razloga da imaju taj od 200ks i on se najnormalnije prodaje. vjerovatno ne ko onaj od 100, al se prodaje.
to je individualno. najjaci motor za auto koje ja imam je onaj od 445ks, i opet ga ljudi kupuju.
sto se tice stvari koje si naveo da treba pogledat, sve je to u 5 deka kod ta dva auta. radi se o istim motorima s reprogramiranom elektronikom.

vukojebina

#31 Re: Opel Insignia

Post by vukojebina » 15/07/2012 14:16

respo fakat zna bit naporan sa svojim ne znanjem...

imam auto te klase i sa 100 konja...i zaboravio sam sta je to preticanje...zajebo sam se pravo... nikad vise u zivotu auto te klase necu uzet ispod 140 konja...

i da, nisam siledzija za volanom, ne volim prebrze voznje, na autoputu odavno nisam preso 150...ali skoro svakodnevno mi se desava da neko kilavi ispred mene, ja krenem da preticem, on ili ne namjerno, a nekad i namjerno malo doda gas, i ja ko popisan..jer auto te tezine nema snage za dinamicnije prestizanje..
jos gora je cinjenica sto sam prije vozio golfa 5 sa istim motorom, ali to je bila zajebancija..lakse auto i prestizes kad god koga hoces...

cinjenica je da sa ovim autom imam lagodniju voznju, pogotov na dugim relacijama, podesim tempomat, i samo drzi volan..i naravno i ovo auto moze razvit veliku brzinu, cak i vecu od golfa, ali ja tako sta nikad vise u zivotu necu uzet...

respo

#32 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 14:24

oni koji kupuju top modele ne zanima ni potrosnja ni cijena servisa skoro pa nista to sto je kod nas mjerilo vrijednosti malo obrnuto je za proucavanja pa i nije cudno sto kod nas vrijede druga neka pravila i logicnosti

vrlo lako ja mogu nabaviti carreru cabria i sta onda? da placem i nad odrzavanjem i nad svim ostalim
a sto ce mi to? ne treba mi taj problem

respo

#33 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 14:25

vukojebina wrote:respo fakat zna bit naporan sa svojim ne znanjem...

imam auto te klase i sa 100 konja...i zaboravio sam sta je to preticanje...zajebo sam se pravo... nikad vise u zivotu auto te klase necu uzet ispod 140 konja...

i da, nisam siledzija za volanom, ne volim prebrze voznje, na autoputu odavno nisam preso 150...ali skoro svakodnevno mi se desava da neko kilavi ispred mene, ja krenem da preticem, on ili ne namjerno, a nekad i namjerno malo doda gas, i ja ko popisan..jer auto te tezine nema snage za dinamicnije prestizanje..
jos gora je cinjenica sto sam prije vozio golfa 5 sa istim motorom, ali to je bila zajebancija..lakse auto i prestizes kad god koga hoces...

cinjenica je da sa ovim autom imam lagodniju voznju, pogotov na dugim relacijama, podesim tempomat, i samo drzi volan..i naravno i ovo auto moze razvit veliku brzinu, cak i vecu od golfa, ali ja tako sta nikad vise u zivotu necu uzet...
mogu se kladiti da sam za tebe po pitanju auta profesor jer ipak imam skolu za to

emko1234

#34 Re: Opel Insignia

Post by emko1234 » 15/07/2012 14:37

respo wrote:oni koji kupuju top modele ne zanima ni potrosnja ni cijena servisa skoro pa nista to sto je kod nas mjerilo vrijednosti malo obrnuto je za proucavanja pa i nije cudno sto kod nas vrijede druga neka pravila i logicnosti

vrlo lako ja mogu nabaviti carreru cabria i sta onda? da placem i nad odrzavanjem i nad svim ostalim
kakve ovo veze ima s pricom da je na autu od 1500-1600kg dosta 110ks po tebi?
vrlo lako mozes nabavit careru? pa ako je mozes nabavit vrlo lako, onda bi trebao vrlo lako moci i da je odrzavas zar ne?

respo

#35 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 14:40

emko1234 wrote:
respo wrote:oni koji kupuju top modele ne zanima ni potrosnja ni cijena servisa skoro pa nista to sto je kod nas mjerilo vrijednosti malo obrnuto je za proucavanja pa i nije cudno sto kod nas vrijede druga neka pravila i logicnosti

kakve ovo veze ima s pricom da je na autu od 1500-1600kg dosta 110ks po tebi?
vrlo lako mozes nabavit careru? pa ako je mozes nabavit vrlo lako, onda bi trebao vrlo lako moci i da je odrzavas zar ne?
kupovina auta i odrzavanje su dvije razlicite stvari ili ti to ne znas jer otac odrzava auto koje vozis
ima itekako veze jer si ti prvi uveo u pricu ima klio od 200 ima isti moj od 450 itd
normalnom voznjom auto od tonu i po bez problema pogoni taj 110 ks jak motor

emko1234

#36 Re: Opel Insignia

Post by emko1234 » 15/07/2012 14:56

respo, razlika u cijeni servisa audija a4 b7 2.0tdi i audija a4 b8 3.0tdi (znaci pricamo o redovnom servisu ovdje) je u prosjeku 150 maraka po servisu zbog automatik mjenjaca, boljeg ulja i slicno. znaci razlika u snazi fabrickih modela je 1000 kubika, 2 cilindra, 100konja, automatik mjenjac i quattro pogon.
tako da razlika u cijenu odrzavanja insignije od 110 ks i 130 ks nema sanse da bude ni pola te cijene jer se radi o istim autima, s istim motorima, istim mjenjacima, istim pogonom. ti ako se bavis vec tim poslom, trebao bi to da znas.
dakle napominjem te opet, pricamo o redovnom servisu a ne o kvarivima il nekim vecim zahvatima.

klixo

#37 Re: Opel Insignia

Post by klixo » 15/07/2012 14:59

Respo razlike u odrzavanju u ovo dva modela nema , osim ako su razliciti tipovi prenosa brzine(manuelac , atomatik).

emko1234

#38 Re: Opel Insignia

Post by emko1234 » 15/07/2012 15:14

klixo wrote:Respo razlike u odrzavanju u ovo dva modela nema , osim ako su razliciti tipovi prenosa brzine(manuelac , atomatik).
i ja mu to pokusavam objasnit, al tipicno bosnjo. lakse metar u guzicu nego mm u glavu :D

respo

#39 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 15:17

to nije isti motor ali nema veze nek vam bude
dzaba objasnjavati da je dovoljan jedan razlicit dio da razlika u odrzavanju i kvarovima na tom motoru je drasticna
o redovnom odrzavanju tipa ulje filteri i te tako zezancije neces uociti veliku razliku ni u poredjenju auta tipa corsa i audi a4 a kamoli ista klasa

govorim o svemu ostalom gdje fabricke greske mogu zadati glavobolju da se pokajes sto si ikad kupio to auto a jos veci sjeb je ako je to na kredu pa vracas pare a vozis ga u servis i iz servisa

emko skolu sam zavrsio vezano za auta al se ne bavim time radim bolji i isplativiji posao

tipicni "bosnjo" vam pokusava objasniti da to bez obzira koliko izgledao isti motor on nije isti i kao sto rekoh jedna mala razlika menja stvar iz temelja

klixo

#40 Re: Opel Insignia

Post by klixo » 15/07/2012 15:20

respo wrote:to nije isti motor ali nema veze nek vam bude
dzaba objasnjavati da je dovoljan jedan razlicit dio da razlika u odrzavanju i kvarovima na tom motoru je drasticna
o redovnom odrzavanju tipa ulje filteri i te tako zezancije neces uociti veliku razliku ni u poredjenju auta tipa corsa i audi a4 a kamoli ista klasa

govorim o svemu ostalom gdje fabricke greske mogu zadati glavobolju da se pokajes sto si ikad kupio to auto a jos veci sjeb je ako je to na kredu pa vracas pare a vozis ga u servis i iz servisa

emko skolu sam zavrsio vezano za auta al se ne bavim time radim bolji i isplativiji posao
I kako ti sad znas da je bolji taj od 110 ks od tog sa 130ks ? Mislim sad nagadjati toliko je cista glupost.

emko1234

#41 Re: Opel Insignia

Post by emko1234 » 15/07/2012 15:21

tipicni "bosnjo" vam pokusava objasniti da to bez obzira koliko izgledao isti motor on nije isti i kao sto rekoh jedna mala razlika menja stvar iz temelja
to nije samo kod tog auta, to je kod svakog auta. ko se moze zaklet da ce kupit auto koje ce savrseno radit? nidje veze. svako auto ko i svaka stvar koju covjek napravi je macak u vreci jer smo davno zakljucili da perpetum mobile ne postoji.

respo

#42 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 15:24

klixo wrote:

I kako ti sad znas da je bolji taj od 110 ks od tog sa 130ks ? Mislim sad nagadjati toliko je cista glupost.
ko je rekao da je bolji?
govorim samo u vezi rasprave koja je pocela ma sto ce ti 110 uzmi 130
procitaj moj prvi post na temi i vidjet ces odgovor na svoje pitanje (ustvari shvatit ces da je onda pitanje suvisno)

klixo

#43 Re: Opel Insignia

Post by klixo » 15/07/2012 15:25

Govorili smo sa aspekta snage ,a ne sa aspekta kvalitete motora. Normalno da je na prvom mjestu kvaliteta ,ali neke velike razlike izmedju 110ks i 130ks nema.

respo

#44 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 15:28

emko1234 wrote: to nije samo kod tog auta, to je kod svakog auta. ko se moze zaklet da ce kupit auto koje ce savrseno radit? nidje veze. svako auto ko i svaka stvar koju covjek napravi je macak u vreci jer smo davno zakljucili da perpetum mobile ne postoji.
govorim konkretno za motore i moguce serijske greske na njima
uzmi primjer golfa sa motorom tim im tim je karina obicna jer kod tih motora ode gemifufna za nesto i onaj ga proklinje a sa nekim drugim motorom je idealan i ovaj se kune u njega (golf mozes zamjeniti sa bilo kojim modelom bilo koje marke)
pa onda dolazi redizajn koji popravlja te nedostatke i sto se motora tice i sto se ostalih stvari tice a u vanrednim slucajevima opoziv pa kaze audi sa motorima 3.0 moraju odmah na servis jer je uocena greska tu i tu da se ispravi zamjeni dio itd

respo

#45 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 15:29

klixo wrote:Govorili smo sa aspekta snage ,a ne sa aspekta kvalitete motora. Normalno da je na prvom mjestu kvaliteta ,ali neke velike razlike izmedju 110ks i 130ks nema.
pa eto samo si rekao ono sto sam napisao i na pocetku
da ce sa ovih 110 biti trulja a da ce sa 130 letiti su price za sjedilice ispred granapa

klixo

#46 Re: Opel Insignia

Post by klixo » 15/07/2012 15:30

respo wrote:
emko1234 wrote: to nije samo kod tog auta, to je kod svakog auta. ko se moze zaklet da ce kupit auto koje ce savrseno radit? nidje veze. svako auto ko i svaka stvar koju covjek napravi je macak u vreci jer smo davno zakljucili da perpetum mobile ne postoji.
govorim konkretno za motore i moguce serijske greske na njima
uzmi primjer golfa sa motorom tim im tim je karina obicna jer kod tih motora ode gemifufna za nesto i onaj ga proklinje a sa nekim drugim motorom je idealan i ovaj se kune u njega (golf mozes zamjeniti sa bilo kojim modelom bilo koje marke)
pa onda dolazi redizajn koji popravlja te nedostatke i sto se motora tice i sto se ostalih stvari tice a u vanrednim slucajevima opoziv pa kaze audi sa motorima 3.0 moraju odmah na servis jer je uocena greska tu i tu da se ispravi zamjeni dio itd
Koliko znam jos niko nije prijavljivao kvarove na bilo kojoj insignii.

respo

#47 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 15:37

nisam upoznat sa insigniom osim sto sam je jednom provozao i to je to
rekoh nek pogleda po forumima ovdje vani (prvenstveno vani jer ovdje nece dobiti haman pa nista jer je broj njih zanemariv) pa nek vidi ima li sta i koji je to motor
nisam automatski mislio da ima kvarova al je uvijek moguce

baustelac

#48 Re: Opel Insignia

Post by baustelac » 15/07/2012 15:46

ja predlazem da se od sad pa na dalje i u buduce, prvo saceka misljenje profesionalnog kontrasa pa tek onda diskutuje na temu.

respo

#49 Re: Opel Insignia

Post by respo » 15/07/2012 15:48

nije nikakva kontra nego diskusija
a to sto se tvoje ne slaze s mojim pa neces to da prihvatis tako i nazivas kontrom je do tebe

baustelac

#50 Re: Opel Insignia

Post by baustelac » 15/07/2012 15:51

respo wrote:nije nikakva kontra nego diskusija
a to sto se tvoje ne slaze s mojim pa neces to da prihvatis tako i nazivas kontrom je do tebe
Jesam li ja tebe imenovao kao kontrasa? To sto si se pronasao u prozivci govori samo za sebe

Post Reply