Majstor za Renault

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#1 Majstor za Renault

Post by ledeny »

Pozdrav svima. Molio bih za kontakt nekog dobrog majstora za Renault. Trebao bih odraditi jedan pregled jer mi nešto lupka kod točkova kada motam volan u mjestu. Hvala. :)
Last edited by ledeny on 21/06/2012 17:24, edited 1 time in total.
lavic
Posts: 3086
Joined: 14/04/2011 15:03

#2 Re: Majstor za Renault

Post by lavic »

ledeny wrote:Pozdrav svima. Molio bih za kontakt nekog dobrog majstora za Renault. Trebao bih odraditi jedan pregled jer mi nešto lupka kod točkova kada motam volan u mjestu. Auto je Clio iz 2000 god. Hvala. :)
Servis Halilovic u Jukicevoj.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#3 Re: Majstor za Renault

Post by zli_hordas »

Edvin gore na tranzitu kod zeljinog stadiona.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4 Re: Majstor za Renault

Post by iceman2010 »

zli_hordas wrote:Edvin gore na tranzitu kod zeljinog stadiona.
Od ovog Edvina ti ja imam i mob. Ako ti treba obrati mi se na pp.
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#5 Re: Majstor za Renault

Post by ledeny »

Ma Edvin ne dolazi u obzir ni pod razno. Radije ću auto zapaliti nego ga njemu odvesti. Zbog njega i tražim novog majstora. Kod lika sam bio krajem prošle godine i rekao mi je da treba zamijeniti svašta nešto na autu i da će to koštati blizu 500 KM, hajde rekoh OK samo mi trebaš izdati račun jer ja moram te troškove opravdati pošto se auto vodi na firmu. Kaže Edvin nema problema daću ti račun. Odradio on posao, dođem po auto, uredno mu platim i tražim račun kad on uze blok sa nota računima i poče pisati hemijskom, rekoh šta ćeš to, pa ne mogu pravdati 500 KM sa nekim nota računom, račun mora biti fiskalni ili sa kompjutera sa potpisom i pečatom. Kaže nije mi kompjuter ovdje ali eto dođi za par dana pa ćeš ga dobiti. Ja došao za par dana kaže on zaboravio napraviti račun, drugi put ga zovem kaže da je već sa stanja skinuo djelove koje mi je ugradio, pa rekoh napiši bilo šta u tom iznosu, napiši da si odradio neku uslugu, generalku motora, bilo šta, samo da mogu opravdati novac, kaže on dobro uradit će to. Odem opet i naravno nema računa, ali biće... Opet zovem i ne javlja se. I tako me je lik izvozao 3 mjeseca dok na kraju nisam odustao. Čovjek ima firmu a ne izdaje račune i radi na crno. Krivo mi je što sam dozvolio da me voza toliko vremena i što ga nisam na vrijeme prijavio finansijskoj inspekciji. Na kraju sam iz svog džepa izvalio 500 KM za opravku službenog auta. Ali eto, bar sam upoznao svoju familiju o toj situaciji i da ne idu kod njega jer većina njih nekim slučajem vozi Renault, a i svima vama to isto poručujem. Dobar glas se daleko čuje, ali loš još dalje. Eto toliko o Edvinu.
Last edited by ledeny on 21/06/2012 18:00, edited 3 times in total.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#6 Re: Majstor za Renault

Post by amko76 »

Jesi levat, pa kako će ti izdati račun kad radi na crno. Isto tako ti i ja mogu napisati račun :D

To me podsjeti na Delboya kad je rekao ako ti izdam račun država i njeni organi će saznati da postojim :lol:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#7 Re: Majstor za Renault

Post by archi_a »

.....
Last edited by archi_a on 05/07/2023 22:17, edited 1 time in total.
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#8 Re: Majstor za Renault

Post by ledeny »

amko76 wrote:Jesi levat, pa kako će ti izdati račun kad radi na crno. Isto tako ti i ja mogu napisati račun :D

To me podsjeti na Delboya kad je rekao ako ti izdam račun država i njeni organi će saznati da postojim :lol:
Zašto sam levat? Da li sam možda trebao tražiti dokument o registraciji firme? Tražiš li ti to svaki put kada uđeš u neku radnju da nešto kupiš? Čovjek ne radi na livadi nego ima svoju radionicu pored prometne ceste i mali milion Renaulta parkiranih ispred koji čekaju na servis.

I naravno da sam mu pomenuo račun prije bilo kakvog posla i lik je rekao da će ga izdati. Da je rekao da ne može izdati račun jer nema registrovanu firmu ja bih se fino zahvalio i otišao nekom drugom.
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#9 Re: Majstor za Renault

Post by ledeny »

archi_a wrote: I sta sad?!?
Radi na crno,pa je los??
Ti onda fino kod Bunje. Bunjo izdaje racun ali i koju stoju maraka vise naplate.
Imas li kakvu zamjerku na izvrsene radove u servisu kod Edvina? Nisi napisao da fusere.
Igrom slucaja i sam vozim renault. Kod Edvina ga servisiram po preporuci i do sada sam zadovoljan. Dolazi cak i na adresu da zamijeni sijalicu. Nekada nece ni da naplati. Uvijek me je primio bez najave. Korektan odnos. Sa Edvinom nisam prijatelj ali sto jest-jest. Korektan je. Mozda mu sada radim reklamu ali nema veze.
Što se tiče popravke auta tu nemam nikakvih zamjerki ali to nije ni poenta ove priče. Stvar je u tome da sam kod njega otiša preporukom, da mi je obećao izdati račun što nikada nije uradio pa sam zbog toga na kraju morao platiti opravku iz svog džepa. Možda je dobar kao majstor ali se ne drži datog obećanja. Toliko.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#10 Re: Majstor za Renault

Post by archi_a »

Posteno....
Iako mislim da su jos uvijek u opticaju i da su samim tim relevantni i nota racuni ispravi me ako grijesim.
Koliko sam razumio, auto koje koristis je sluzbeno. U tome slucaju servisiraj ga u ovlastenom servisu. (bunjo ili onaj kod Hece na stupu). Pozz
User avatar
fuji_finepix
Posts: 25
Joined: 07/03/2010 22:09

#11 Re: Majstor za Renault

Post by fuji_finepix »

Meni je izdao racun na kojem je pecat nekog drugog a ne njegovog racuna...
Prestrasno da ljudi govore "radi na crno pa sta".
kako bolan pa sta?? To znaci kad se neki od njegovih radnika razboli ne daj boze, ne moze lijeciti i nema pravo na bolovanje a cisto sumnjam da ce mu ga on placati?
Jel ti znas da bi i ova nasa drzava mozda bila malo jaca kad bi svi ti kvazi privatnici placali poreze i izdavali racune?
Ovo je nestvarno da ti kod nas najnormalnije ne izdaju racune, i to hladno!!!
Jel znas kad bi ti masina otisla 2 minuta nakon njegove generalke, da si ne zasticen i ne mozes pravnim putem nista uciniti?
da ne bude zabune, protiv njega nemam apsolutno nista i onako mi se cini ok, ali nema smisla takve stvari da radi.
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#12 Re: Majstor za Renault

Post by ledeny »

archi_a wrote:Posteno....
Iako mislim da su jos uvijek u opticaju i da su samim tim relevantni i nota racuni ispravi me ako grijesim.
Koliko sam razumio, auto koje koristis je sluzbeno. U tome slucaju servisiraj ga u ovlastenom servisu. (bunjo ili onaj kod Hece na stupu). Pozz
Vjeruj mi da ti nota računi više ništa ne vrijede. Oni se nigdje ne prijavljuju pa se samim tim se ne mogu ni pravdati kao trošak. Pogotovo ne računi u iznosu od par stotina maraka. Kako možeš uzeti i pravdati nota račun od nekoga ko nema registrovanu firmu? Zakon nalaže da svaki račun preko 100 KM mora biti kompjuterski izdat sa potpisom i pečatom.

Otišao bih ja tada do ovlaštenog servisa ali nešto nije bilo u redu sa kočnicama pa me je bilo strah voziti a servis na tranzitu mi je stvarno bio najbliži. Uglavnom, sam pao sam se ubio. Stvarno ne želim više pričati o tome i stavljati sebi so na ranu. Sada tražim dobrog i korektnog majstora za vlastiti auto. Valjda nisam prezahtjevan?! :) Pozdrav!
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#13 Re: Majstor za Renault

Post by zli_hordas »

Prodaj renola kupi das auto vw. :D
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#14 Re: Majstor za Renault

Post by ledeny »

zli_hordas wrote:Prodaj renola kupi das auto vw. :D
E to je već konkretan savjet :thumbup:
Alive
Posts: 386
Joined: 12/04/2010 15:05

#15 Re: Majstor za Renault

Post by Alive »

archi_a wrote:Dolazi cak i na adresu da zamijeni sijalicu.

E jbg. ga sad... :run: :run: :run:
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#16 Re: Majstor za Renault

Post by zli_hordas »

Hebiga drug kolko para tolko muzike,avlije su ti jeftinije ali su vecinom bez racuna. :skoljka:
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#17 Re: Majstor za Renault

Post by archi_a »

.....
Last edited by archi_a on 05/07/2023 22:16, edited 1 time in total.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#18 Re: Majstor za Renault

Post by amko76 »

ledeny wrote:
amko76 wrote:Jesi levat, pa kako će ti izdati račun kad radi na crno. Isto tako ti i ja mogu napisati račun :D

To me podsjeti na Delboya kad je rekao ako ti izdam račun država i njeni organi će saznati da postojim :lol:
Zašto sam levat? Da li sam možda trebao tražiti dokument o registraciji firme? Tražiš li ti to svaki put kada uđeš u neku radnju da nešto kupiš? Čovjek ne radi na livadi nego ima svoju radionicu pored prometne ceste i mali milion Renaulta parkiranih ispred koji čekaju na servis.

I naravno da sam mu pomenuo račun prije bilo kakvog posla i lik je rekao da će ga izdati. Da je rekao da ne može izdati račun jer nema registrovanu firmu ja bih se fino zahvalio i otišao nekom drugom.
Pa hm mislio sam da je opštepoznato da majstori avlijaneri (koji imaju radionice ipak su moderna vremena) rade na crno. Mislio sam da to svi znaju jer i idu kod njih jer su jeftiniji, a jeftiniji su jer rade na crno i ne plaćaju nikakve obaveze prema državi. Prosto k'o pasulj.

Na to sam mislio.
Post Reply