EuroBasket 2011

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4821
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#1726 Re: EuroBasket 2011

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Jbg, kako sam se nadao.... :D

2 pobjede, od toga jedna protiv kroata, sasvim ok, u odnosu na moja ocekivanja pred pocetak EP

samo onaj poraz od Finaca boli..
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#1727 Re: EuroBasket 2011

Post by udrch »

Ključaj temu dok nismo popljuvali sve što je dobro urađeno..
Svi došli sa 12 igrača, mi sa sedam..

Eh kad bi Mirza imao sa kim igrati..
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#1728 Re: EuroBasket 2011

Post by Alfa_Ze »

Sad je red da selektor bude onaj drugi debil Mensur Bajramovic !!
Jebote kosarka !!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1729 Re: EuroBasket 2011

Post by -LIBERO- »

Gubitnicki mentalitet fuj.
Princip : Ma dobro je ,imali smo dvije pobjede ..jos i Hrvate pobjedili. :-) :roll:

Djeluje mi da su i igraci zadovoljni ,onako u dubini sebe,sa te dvije pobejde jer nisu ,ni oni sami,ocekivali da ce bilo koga pobjediti.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#1730 Re: EuroBasket 2011

Post by RIZVA »

samo da mi je znati kako je Kikanovic igrao za zvezdu,promasio je dosta lopti
CATALONAC
Posts: 84
Joined: 03/06/2011 19:18

#1731 Re: EuroBasket 2011

Post by CATALONAC »

ultrajvosa 1987 wrote:Kakav bosnjacki mentalitet ... kad najvise treba ne mogu meda... mozemo pricati sta hocemo , ali mi igraca nemamo, i Henri je poprimio mentalitet ...
Majke mi gade mi se ...

Ali eto radujemo se sto su Hrvati ispali ... :-)

Ubjedjen sam da im je mrsko dalje ostajati po Litvaniji ...

Naravno nije nas "krenulo", to je ta taktika .... FUJ
da nas vodi čovjek koji ima mentalitet jednog Ćire ili slično a ne S.Hadžić a mi bi bez ove utakmice išli dalje siguran sam,igrače imamo,osim bajramovića i bavčića koji mi se gade kao i hadžić, ato došli smo do pobjede serem se na nju
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1732 Re: EuroBasket 2011

Post by spree »

najgore od svega ovoga sto ce aktuelni selektor dobiti velike zasluge za ovo sto su igraci sami pokazali. on i sva ova bagra u savezu ce na ove 2 pobjede da zive jos jedno 7 evropskih prvenstava :x :x :x

momcima svaka cast :thumbup:
User avatar
mist
Posts: 1382
Joined: 22/08/2011 19:02
Location: tu iza coska

#1733 Re: EuroBasket 2011

Post by mist »

Kakvog mi pleja imamo :x ,Nemanja idi sadi kupus i okopavaj krompir.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1734 Re: EuroBasket 2011

Post by pirmin »

pirmin wrote:Ljudi, ja se divim vasem entuzijazmu, jos kalkulisete :-) a jasno je k`o dan da nemamo sta traziti
na ovom prvenstvu. :roll:
Imao sam ga pravo! :D

(da bogdom nisam :roll: )


Ipak cestitke na dvijema slatkim pobjedama :thumbup: :bih: kao i prvima u grupi. :thumbup:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#1735 Re: EuroBasket 2011

Post by KPNCTNJAH »

Sta ocekivati kad u 5-6 minuta ne postignes nijedan kos i imas oko 20 izgubljenih lopti... jedina sreca nam je to sto smo u grupi bili s jos gorim od nas... Gordic, Bavcic, Bajramovic (i ona njegova poza pri sutu od koje se jezim) ne bi meni bili prvi pick na basketu s rajom, a ne neki reprezentativci ili jos kapiten satro :roll: ... smijesno, a Sabit je gigant, da mi je samo vidjeti snimak iz svlacionice na poluvremenu... draze bi mi bilo da smo odmah prve tri tekme izgubili, pa da se nemas cemu nadati... ovako se covjek nervira bezveze, a znas da su smijesni igraci i opet ocekujes neko cudo...
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#1736 Re: EuroBasket 2011

Post by Za i Protiv »

Dobro je bolan, ja se pobojao da cemo imati nulu na skoru... ovako ipak dvije pobjede, ja nisam nezadovoljan...
Sve zavisi koja su ocekivanja bila prije pocetka prvenstva, jesta da smo imali najlaksu grupu, ali ipak, losi smo.... to se treba priznati.... Ovako, dobro je, ja zadopvoljan, mi 4-ti u grupi ;)
Sutra, svi u Nicaze, da nas oni barem obraduju!
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#1737 Re: EuroBasket 2011

Post by mgogic »

Aferim! I vise nego dovoljno! S obzirom kakav nam je igracki kadar, ko nam sastavlja reprezentaciju, da ne pominjem stanje u savezu, ovo je ravno osvajanju Eura u normalnim uslovima!!! :bih:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1738 Re: EuroBasket 2011

Post by The 51st State »

valterbranisarajevo wrote:Sve je to lijepo, patriotizam, ljubav prema reprezentaciji, ali ekipa koja nije u stanju postići koš 5 minuta nije ni zaslužila da dobije utakmicu...Iskreno neki naši reprezentativci (Gordić, Kikaknović, Bavčić, Bajramović.....) nisu ni za uličnog basketa a kamoli za evropsko prvenstvo....

Pi... mu materina...Biće bolje, samo se nekim "igračima" stvarno treba zahvaliti na saradnji.... :run:
nemas se kome zahvaliti jer su alternative jos gore, jebi ga mi u 5 godina izbacimo igraca ala djedovic, na cist talenat bez ozbiljnog rada.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1739 Re: EuroBasket 2011

Post by Edin H. »

Steta :(
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#1740 Re: EuroBasket 2011

Post by KPNCTNJAH »

Ja znam kako cu osijediti...
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#1741 Re: EuroBasket 2011

Post by statix »

Jebali su nas ofanzivni skokovi, osnove kosarke, bas kao i protiv finaca. Al' interesantno je da mi nikad nemamo ofanzivnih skokova.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#1742 Re: EuroBasket 2011

Post by Comrad »

Sta sad trebamo biti zadovoljni sto smo ispali. Jbt bili na rubu prolaska u drugi krug, vodimo pola tekme i popusimo. I karamehmedovic kaze ne treba biti nezadovoljan, ono i hrvati su ispali, nismo samo mi... Ma nosi se u q. TAkva nam je capri ima 15 godina. Gordic, Kikanovic, Bavcic, Bajramovic...totalno nespremni likovi. :-? :roll:

I sta li je Sabe konto. Da makedonci nemaju tv-a pa nisu gledali tekmu protiv hrvatske. Pa naravno da ce ti zatvorit Teletovica i Henrija... ccc..

Kad se pogleda koliko smo izgubili lopti + ofanzivni skokovi makedonaca = ovo je bilo nemoguce pobjediti.

Steta sto se Djedovic nije ranije probudio.
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#1743 Re: EuroBasket 2011

Post by zlaataan »

3/4 :x

Svaka čast ipak momcima na dvije pobjede nakon dugo vremena. :thumbup:
Još su slađe jer su protiv đetića i 'rvata. :dance: :bih:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#1744 Re: EuroBasket 2011

Post by Comrad »

KPNCTNJAH wrote:Ja znam kako cu osijediti...
Kako?
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#1745 Re: EuroBasket 2011

Post by north »

Nemamo pravo biti ljuti što nismo otišli u drugi krug s obzirom kako smo krasno odirali pripreme i kakovo je krasno stanje u KS-u, nemamo prava biti ljuti ni što nismo dobili Makedoniju koja je objektivno jača, ali kako ne biti ljut kada imaš čovjeka bez mozga na klupi koji svaki put puši istu foru...

Ima li ijedna reprezentacija u evropi koja ovako igra u trećoj četvrtini i to svaki, ali ama baš svaki put???? Ima li ijdena reprezentacija koja svaki put spušta gaće čim počne drugo poluvrijeme i čim protivnik malo pojača pritisak? Do koga ili do čega je to, da nije možda do sreće?

Jebo te, gledaš onu Srbiju, ok glupo se porediti sa njima, ali onaj Ivković ba čim mu ekipa malo padne, zovne time-out i odmah ljudi igraju kao preporođni i ne samo oni, mnoge reprezentacije se probude kada imaju selektora koji na poluvremenu ili za vrijeme time-out ubaci neke inovacije u igri svoje ekipe....Samo Sabit ko najveći luzer svaki put puši istu foru....

Relano možda je ovo naš maksimum, ali frustrira način na koji svaki put zijanimo....

Sabitu se Varda nije uklapao u sistem igre, zato smo imali sjajan skok tokom čitavog prvenstva :roll:

Jebi ga, možda je i bolje da je došao kraj....

Evo Sabita, pitaj ga nepismeni novinaru šta se dešava u trećoj četvrtini svaki put?
SaMaster
Posts: 927
Joined: 06/03/2005 16:05

#1746 Re: EuroBasket 2011

Post by SaMaster »

spree wrote:najgore od svega ovoga sto ce aktuelni selektor dobiti velike zasluge za ovo sto su igraci sami pokazali. on i sva ova bagra u savezu ce na ove 2 pobjede da zive jos jedno 7 evropskih prvenstava :x :x :x

momcima svaka cast :thumbup:
A sta su to pokazali i jedni i drugi? Koje sam ja to prvenstvno gledo a koje ti?
User avatar
LSD
Posts: 27271
Joined: 24/07/2007 08:26

#1747 Re: EuroBasket 2011

Post by LSD »

Ljudi nas ubili u ofanzivnom skoku, po 3 napada zaredom imaju (i ako promaše dva šuta - opet ce doci do lopte :x )...Kikanović i Bajramović (koji nema odraza) fulaju stroge zicere i normalno da ce biti kazna sa druge strane.
McCalebu je dovoljno da krene prema košu i to je koš ,jer covjek mjenja pravac i izbacuje cuvare iz ravnoteže kad poželi...bolji je za klasu od svih naših pleyeva.
Što kaže Belmin : Bajramović i Bavčić se nisu ni potrudili skociti za loptom, vec su samo pogledom ispratili gdje se lopta odbija :lol: :lol: a sa takvim pristupom se ne može pobjediti nikako...mali Đedović jedini igrao ,ali ne može sam jer nema s kim igrati...ona mrcina Antić se navalio na kosti Teletoviću ,prilijepio se uz njega - ali ni taj flaster nismo znali iskoristiti...bez skoka i pristojnog centra (kojeg mi nemamo nažalost) nema igre...i ove dvije pobjede su super rezultat kad sve saberemo - kakvi nam limitirani igraci igraju i plus kakav nam je "strucnjak" na klupi.
Last edited by LSD on 05/09/2011 21:43, edited 3 times in total.
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#1748 Re: EuroBasket 2011

Post by Radar71 »

Sad cu na miru gledati nastavak prvenstva :mrgreen:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1749 Re: EuroBasket 2011

Post by Mali_Vuk »

-LIBERO- wrote:Gubitnicki mentalitet fuj.
Princip : Ma dobro je ,imali smo dvije pobjede ..jos i Hrvate pobjedili. :-) :roll:

Djeluje mi da su i igraci zadovoljni ,onako u dubini sebe,sa te dvije pobejde jer nisu ,ni oni sami,ocekivali da ce bilo koga pobjediti.
Nije gubitnički mentalitet priznati nekom pobjedu i stisnuti mu ruku. Gubitnički mentalitet je upirati se na silu i zamišljati da si bolje od nekoga od koga to realno nisi. To ne samo da je gubitnički, već zadire i u sferu psihopatologije i kompleksa koje smo baš na ovim stranicima spočitali svima drugima oko nas.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#1750 Re: EuroBasket 2011

Post by karanana »

ne vozi dzaba karamehmedovic nihadovo auto.
mora reci kako mu se kaze.

koji je balvan onaj bavcic.
Post Reply