EuroBasket 2011

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Šibicar

#726 Re: EuroBasket 2011

Post by Šibicar » 03/09/2011 17:02

jurgen wrote:Ja mislim da treba ovakvoj ekipi čak i čestitati na jednoj pobjedi, jer je to realno jako veliki uspjeh. Kao prvo ne branim trenera niti ga opravdavam, ali čovjek nema izbora, nema igrača, nemamo podmladka a košarka u BiH je u dugogodišnjoj krizi. Klubovi nemaju para, nema dobrog trenera da izvede kadete, juniore pa i seniore i napravi nešto sa njima. Treba biti realan, pa taj čovjek nema centra u ekipi a kamoli skakača i onda šta očekivati. Također ima samo jednog pravog igrača na poziciji visokog krila koji ne može sve sam. I ja sam se dugo nervirao, prestao da gledam jedno vrijeme ali zaista treba biti realan i ipak i pozdraviti bilo koji uspjeh. Pa šta bi Farska ostrva trebala, da pobiju sve igrače nakon sinoćnjih 11-0 protiv Holandije, a oni kad daju gol to je jako veliki uspjeh. Mislim da smo svi i dalje pod utiskom generacije Markovića, Alihodžića i kompanije, tj. kada je postojao izbor kvalitetnih igrača i kada smo se nosili sa svakom reprezentacijom pa nije bilo čudno da dobijemo i komšije.
Jarane kakvo ti je ovo poredjenje?Pa FO su ti k'o da se skupi raja iz mahale i pokuša pružiti što jači otpor nekoj sportskoj velesili(i ja bih bio presretan da se uopšte sa rajom iz ulice mogu suprostaviti jednoj Holandiji,Italiji,Njemačkoj..itd) rezultat mi ne bi bio tol'ko bitan,dok su kod nas lafo profesionalni igrači i ostale pm.I jeste bruka je izgubiti od Finske,koja je rinaka u košarci(doduše rinaka za sve osim za nas,jer smo se pokazali maloprije).

bosnovizija

#727 Re: EuroBasket 2011

Post by bosnovizija » 03/09/2011 17:04

Evo prave slike, za one koji nisu gladali tekmu BiH-Finska:
http://sportsport.ba/ino_kosarka/sraman ... nske/63691

emigrazione

#728 Re: EuroBasket 2011

Post by emigrazione » 03/09/2011 17:05

A postoji mnostvo akcija za pucanje trice, samo je treb'o prekopirati, al' eto, on ima svoju taktiku.
Ne postoji, postoji samo kretanje bez lopte i igra dva na dva. Sva jebena filozofija ovo igre se svodi na igru dva na dva i to je sva mudrolija, da bi primio loptu mora guzove pomjeriti i lopta mora da ide ko metak. Koliko je ovo ispostovano govori semafor

Wolfenstein

#729 Re: EuroBasket 2011

Post by Wolfenstein » 03/09/2011 17:07

bosnovizija wrote:Evo prave slike, za one koji nisu gladali tekmu BiH-Finska:
http://sportsport.ba/ino_kosarka/sraman ... nske/63691
pusti ti sportsport.ba,oni su najvise krivi,kad izgube kude ih,a juce kad su pobijedili ukivali su ih u zvijezde.....Sarajevo sampin :evil:

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#730 Re: EuroBasket 2011

Post by Chmoljo » 03/09/2011 17:07

ne želim uopšte čitati prethodne postove, samo me interesuje jesu li oni koji su rekli da su pojeli... vlastite riječi, poslije pobjede nad CG, opet to uradili?

ko nije vidio da je pobjeda protiv CG plod nenormalne sreće, dobrog našeg dana i lošeg dana Crnogoraca, on nema veze sa košarkom.

ovaj poraz me ni najmanje ne iznenađuje, a to što sam bio u pravu mi kao rijetko kad ne pričinjava zadovoljstvo.

od Finske izgubimo koliko... 25? razlike... :lol: Finske ljudi... u košarci... FINSKE...

imal' još neko da vjeruje u Sabitovo trenersko znanje? :lol:

i molio bih FIBA-u, ako ikako može da stanji table za koš, budući da našem reprezentativcu Kenanu Bajramoviću tabla sprječava loptu da dobaci do obruča :lol:

Ridjobrki

#731 Re: EuroBasket 2011

Post by Ridjobrki » 03/09/2011 17:11

Haj'mo pošteno - i ovo je previše. Ničim mi ne zaslužujemo ni biti tamo, niti smo se zasluženo plasirali niti imamo kvalitet igre a to što imamo dobre igrače to je stvar njihovih matera i ćaća.

Vidjela guzica Litvanije, jedna pobjeda na EP nakon 14 jel' ono godina i to je to. Što ja uvijek kažem za naše timove: imamo se prava nadati, radovati i tugovati - jedino nemamo pravo ništa unaprijed očekivati od njih.

statix

#732 Re: EuroBasket 2011

Post by statix » 03/09/2011 17:11

emigrazione wrote:
A postoji mnostvo akcija za pucanje trice, samo je treb'o prekopirati, al' eto, on ima svoju taktiku.
Ne postoji, postoji samo kretanje bez lopte i igra dva na dva. Sva jebena filozofija ovo igre se svodi na igru dva na dva i to je sva mudrolija, da bi primio loptu mora guzove pomjeriti i lopta mora da ide ko metak. Koliko je ovo ispostovano govori semafor
Ja ne vidjeh nijednom da je sa niskog posta izasao iz bloka da suta tricu. E jebo ti tog trenera, a 15 puta su mu spustili loptu na poludistancu, okrenut ledjima. Pa hebote k'o da je Garnett. :D

spree

#733 Re: EuroBasket 2011

Post by spree » 03/09/2011 17:13

Chmoljo wrote:ne želim uopšte čitati prethodne postove, samo me interesuje jesu li oni koji su rekli da su pojeli... vlastite riječi, poslije pobjede nad CG, opet to uradili?

ko nije vidio da je pobjeda protiv CG plod nenormalne sreće, dobrog našeg dana i lošeg dana Crnogoraca, on nema veze sa košarkom.

ovaj poraz me ni najmanje ne iznenađuje, a to što sam bio u pravu mi kao rijetko kad ne pričinjava zadovoljstvo.

od Finske izgubimo koliko... 25? razlike... :lol: Finske ljudi... u košarci... FINSKE...

imal' još neko da vjeruje u Sabitovo trenersko znanje? :lol:

i molio bih FIBA-u, ako ikako može da stanji table za koš, budući da našem reprezentativcu Kenanu Bajramoviću tabla sprječava loptu da dobaci do obruča :lol:
'ta ce jadan mislio izvuci 3+1 :-) kako se samo bacio trebao bi dobiti oscara od gljive :D

Chmoljo

#734 Re: EuroBasket 2011

Post by Chmoljo » 03/09/2011 17:16

Ridjobrki wrote:Haj'mo pošteno - i ovo je previše. Ničim mi ne zaslužujemo ni biti tamo, niti smo se zasluženo plasirali niti imamo kvalitet igre a to što imamo dobre igrače to je stvar njihovih matera i ćaća.

Vidjela guzica Litvanije, jedna pobjeda na EP nakon 14 jel' ono godina i to je to. Što ja uvijek kažem za naše timove: imamo se prava nadati, radovati i tugovati - jedino nemamo pravo ništa unaprijed očekivati od njih.
pa ne očekujem ni ja, kada su i u vrijeme kada je Bosna bila jaka, podmladak trenirali amateri. mrtvi amateri. znam, jer sam bio u tom podmlatku. baš nekako u ovo vrijeme, sve to lijepo dolazi na naplatu.

da ne pominjem katastrofalnu situaciju u KS... i reklamu, koja više priliči Humanoj televiziji - kupovinom Ovako proizvoda pomažete reprezentaciju BiH.

mogo je telecom uvesti i humantarni broj 091... a IZ je mogla dati i fetvu da se i KS-u može uplatiti zekat.

jurgen

#735 Re: EuroBasket 2011

Post by jurgen » 03/09/2011 17:16

Šibicar wrote:
jurgen wrote:Ja mislim da treba ovakvoj ekipi čak i čestitati na jednoj pobjedi, jer je to realno jako veliki uspjeh. Kao prvo ne branim trenera niti ga opravdavam, ali čovjek nema izbora, nema igrača, nemamo podmladka a košarka u BiH je u dugogodišnjoj krizi. Klubovi nemaju para, nema dobrog trenera da izvede kadete, juniore pa i seniore i napravi nešto sa njima. Treba biti realan, pa taj čovjek nema centra u ekipi a kamoli skakača i onda šta očekivati. Također ima samo jednog pravog igrača na poziciji visokog krila koji ne može sve sam. I ja sam se dugo nervirao, prestao da gledam jedno vrijeme ali zaista treba biti realan i ipak i pozdraviti bilo koji uspjeh. Pa šta bi Farska ostrva trebala, da pobiju sve igrače nakon sinoćnjih 11-0 protiv Holandije, a oni kad daju gol to je jako veliki uspjeh. Mislim da smo svi i dalje pod utiskom generacije Markovića, Alihodžića i kompanije, tj. kada je postojao izbor kvalitetnih igrača i kada smo se nosili sa svakom reprezentacijom pa nije bilo čudno da dobijemo i komšije.
Jarane kakvo ti je ovo poredjenje?Pa FO su ti k'o da se skupi raja iz mahale i pokuša pružiti što jači otpor nekoj sportskoj velesili(i ja bih bio presretan da se uopšte sa rajom iz ulice mogu suprostaviti jednoj Holandiji,Italiji,Njemačkoj..itd) rezultat mi ne bi bio tol'ko bitan,dok su kod nas lafo profesionalni igrači i ostale pm.I jeste bruka je izgubiti od Finske,koja je rinaka u košarci(doduše rinaka za sve osim za nas,jer smo se pokazali maloprije).
Samo ću te pitati s koje strane ovo komentarišeš, sa uobičajene bosanske strane (pametovanje o svemu) ili ipak imaš malo pojma o košarci. Da malo pratiš dalje od kladioničarskih rezultata razvoj ekipa općenito u zadnjih deset godina, sigurno bi ti bilo jasno o čemu govorim. Ovo što se nama događa (mislim na ambijent u kojem mi njegujemo košarku i iz nje se rađaju igrači) može se i poistovjetiti sa FO. Rekao sam također da ima i trenerskog masla, ali da nisi možda kontao da možemo i uzeti prvenstvo sa ovakvom ekipom??? Mi nemamo ekipu, čak je i čudo da smo se i kvalifikovali na prvenstvo.

Opet kažem, ne osuđujem ih ali nemamo nažalost izbora, a najmanje što možemo uraditi jeste navijati za našu državnu selekciju kakva god da je. Naprijed momci

Ridjobrki

#736 Re: EuroBasket 2011

Post by Ridjobrki » 03/09/2011 17:17

Chmoljo wrote: mogo je telecom uvesti i humantarni broj 091... a IZ je mogla dati i fetvu da se i KS-u može uplatiti zekat.
:lol: :lol: :lol:

Daj da vidimo pa da im bar kože od kurbana skupimo... :D :D :D

lord blackadder

#737 Re: EuroBasket 2011

Post by lord blackadder » 03/09/2011 17:18

Je li Kikanovic danas imao ijedan skok? Ne slazem se toliko s kritikovanjem Teletovica; ako puca u 8oj sekundi, to je zato sto je u boljoj poziciji tada nego u zadnjoj sekundi napada kad puca preko dvojice. Ovi ostali se slabo krecu, dok je on udvojen. Jednostavno, nema akcija za njega. Mada je nekim cudom bilo protiv CG. Danas nije bilo akcija nizakoga. Samo opleti 1 na 5, pa sta bog da.

PS reklama 'Ovako' s Bavcicem u ulozi..ima li veceg epic faila u svijetu Marketinga?!!

Nasa kosarka je u totalnom downu. Novih igraca nema na vidiku (U-20) ali makar se KS treba pocistit i stvorit preduslove za buducnost.

burek_in_space

#738 Re: EuroBasket 2011

Post by burek_in_space » 03/09/2011 17:18

jurgen wrote: Samo ću te pitati s koje strane ovo komentarišeš, sa uobičajene bosanske strane (pametovanje o svemu) ili ipak imaš malo pojma o košarci. Da malo pratiš dalje od kladioničarskih rezultata razvoj ekipa općenito u zadnjih deset godina, sigurno bi ti bilo jasno o čemu govorim. Ovo što se nama događa (mislim na ambijent u kojem mi njegujemo košarku i iz nje se rađaju igrači) može se i poistovjetiti sa FO. Rekao sam također da ima i trenerskog masla, ali da nisi možda kontao da možemo i uzeti prvenstvo sa ovakvom ekipom??? Mi nemamo ekipu, čak je i čudo da smo se i kvalifikovali na prvenstvo.

Opet kažem, ne osuđujem ih ali nemamo nažalost izbora, a najmanje što možemo uraditi jeste navijati za našu državnu selekciju kakva god da je. Naprijed momci
Mi se nismo kvalifikovali na prvenstvo. :D

ProbuseniDolar

#739 Re: EuroBasket 2011

Post by ProbuseniDolar » 03/09/2011 17:19

Image

Chmoljo

#740 Re: EuroBasket 2011

Post by Chmoljo » 03/09/2011 17:20

Ridjobrki wrote:
:lol: :lol: :lol:

Daj da vidimo pa da im bar kože od kurbana skupimo... :D :D :D
ma samo su trebali Bavcica staviti pored Fahdove džamije iza Bajram namaza... više bi skupili. :mrgreen:

emigrazione

#741 Re: EuroBasket 2011

Post by emigrazione » 03/09/2011 17:21

statix wrote:
emigrazione wrote:
Ja ne vidjeh nijednom da je sa niskog posta izasao iz bloka da suta tricu. E jebo ti tog trenera, a 15 puta su mu spustili loptu na poludistancu, okrenut ledjima. Pa hebote k'o da je Garnett. :D
Pa upravo se o tome i radi, mora puuuno bolje da se krece u napadu. Najgore mi je ono hinjsko uvaljivanje nasih bekova kad ih udvoje( i to na sredini terena jebote) on uvali onog jadnog Bajramovica u sami cosak, gdje su odmah dvojica na njemu naravno, pa onda slijedi cuveni sut sa vrha guzova. Mi smo ustvari trebali igrati kao finska danas, s obzirom da nemamo centra brza igra i brzi protok lopte su jedino rjesenje

pirmin

#742 Re: EuroBasket 2011

Post by pirmin » 03/09/2011 17:24

Pricajte vi sta hocete al` mene je sramota. :oops:

Velika sramota. :roll:

28 razlike od Finaca izgubiti :shock: :roll: ...pa to je za Haaga. :roll:

dječak sa šibicama

#743 Re: EuroBasket 2011

Post by dječak sa šibicama » 03/09/2011 17:25

Ubili ih Finci svojom igrom.

Jel gledao Sabit Finsku protiv Hrvatske, ako jeste, onda stvarno nesto nije u redu sa njim.

Finska je pistolero reprezentacija, isto ko Njemacka, sa takvima se igra odbrana na covjeka. Sta je Sabit igrao, ne zna vjerovatno ni on.

RIZVA

#744 Re: EuroBasket 2011

Post by RIZVA » 03/09/2011 17:31

ja znam da sam haman fasovao cir na zeludcu od nervoze :-?

ultrajvosa 1987

#745 Re: EuroBasket 2011

Post by ultrajvosa 1987 » 03/09/2011 17:33

Kako promjeniti situaciju u kosarkaskom savezu kad smo ostvarili pobjedu nakon "milion" godina ??
Vi kao da ne znate da je to njihova zasluga ???

E ovakav je njihov mentalni sklop ... pa tek sad ih niko nece pomaci...
"ljudi" pisu istoriju , a i Sabe sa njima :D

Nista ceka cemo opet 15 godina ... samo molim Boga da nas opet ne pozivaju na guzove, pa da ovako dobijamo po istim ...

Sasvim_Obican

#746 Re: EuroBasket 2011

Post by Sasvim_Obican » 03/09/2011 17:37

Pa svima je jasno da ovakva igra nema budućnost. Evo, vi meni recite koju od klasičnih odbrana u košarci igra reprezentacija BiH ?! Kaže komentator danas : "Prešli smo na zonsku odbranu", a Kenan Bajramović zaleg'o na nekog Finca tamo. Presmiješno ! Uglavnom, činjenica da neke stvari treba radikalno mijenjati u ovom savezu ( kao i u rukometnom ) bila je poznata i prije prvenstva, baš kao i činjenica da nam se "happy hour" kao onaj protiv Crnogoraca može kad-tad ponoviti.

dječak sa šibicama

#747 Re: EuroBasket 2011

Post by dječak sa šibicama » 03/09/2011 17:38

Chmoljo wrote:ne želim uopšte čitati prethodne postove, samo me interesuje jesu li oni koji su rekli da su pojeli... vlastite riječi, poslije pobjede nad CG, opet to uradili?

Razlika izmedju CG i Finske je ko nebo i zemlja, FAP igra CG vise lezi BiH reprezentaciji nego run and gun Finske.

Finska svakoga moze pobijediti, ako joj se ponudi, ljudi ih podcjenjuju ali njihovi igraci igraju po Rusiji, Italiji, cak imaju i NBA draftovanih igraca (ima li BiH ijednog?) nisu neke klupske velesile ali igraju u pristojnim klubovima.

Sabit im se ponudio, ljudi uzeli ponudjeno.

Šibicar

#748 Re: EuroBasket 2011

Post by Šibicar » 03/09/2011 17:41

jurgen wrote:
Šibicar wrote:
Samo ću te pitati s koje strane ovo komentarišeš, sa uobičajene bosanske strane (pametovanje o svemu) ili ipak imaš malo pojma o košarci. Da malo pratiš dalje od kladioničarskih rezultata razvoj ekipa općenito u zadnjih deset godina, sigurno bi ti bilo jasno o čemu govorim. Ovo što se nama događa (mislim na ambijent u kojem mi njegujemo košarku i iz nje se rađaju igrači) može se i poistovjetiti sa FO. Rekao sam također da ima i trenerskog masla, ali da nisi možda kontao da možemo i uzeti prvenstvo sa ovakvom ekipom??? Mi nemamo ekipu, čak je i čudo da smo se i kvalifikovali na prvenstvo.

Aha,ti znači pratiš razvoj Finske košarke u zadnjih 10 godina :-) :lol: Dobro svaka čast stručnjak,vidjećemo dokle će dogurati ta Finska košarkaška reprezentacija.Mi jesmo kanta,što se tiče k. klubova i domaće košarke,ali to je sve do uhljupa koji je uništavaju,i sve to mi opet ne može biti nikakva utjeha da nas razvali,ali pazi RAZVALI;RASTURI;UNIŠTI.... jedna Finska u košarci,znači to nije obična pobjeda nego karanje u svim pozama,isto bi se osjećao k'o kad bi nas npr. u fubalu tako RAZVALILA sinošnja Bjelorusija sa nekih 5-0,a moraš priznati da su i u fudbalu uhljupi i da nam je kvalitet lige i klubova katastrofa,pa opet se reprezentacija u fudbalu manje bruka nego u košarci.

medvjed23

#749 Re: EuroBasket 2011

Post by medvjed23 » 03/09/2011 17:42

dječak sa šibicama wrote:

Razlika izmedju CG i Finske je ko nebo i zemlja, FAP igra CG vise lezi BiH reprezentaciji nego run and gun Finske.

Finska svakoga moze pobijediti, ako joj se ponudi, ljudi ih podcjenjuju ali njihovi igraci igraju po Rusiji, Italiji, cak imaju i NBA draftovanih igraca (ima li BiH ijednog?) nisu neke klupske velesile ali igraju u pristojnim klubovima.

Sabit im se ponudio, ljudi uzeli ponudjeno.
ima Bavčića :-D

RIZVA

#750 Re: EuroBasket 2011

Post by RIZVA » 03/09/2011 17:45

Image

"jel Ovako"

Post Reply