Turnir EX-YU u Ljubljani

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Koje mijesto če osvojiti reprezentacija Bosne i Hercegovine na turniru EX-YU u košarci u Ljubljani?

1.
12
14%
2.
4
5%
3.
19
22%
4.
27
32%
5.
4
5%
6.
19
22%
 
Total votes: 85

zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#76 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by zlatanko »

Šef wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ja vala uživam kad majer prenosi košarku,za razliku od ovog babića što je sinoć prenosio,to se ne može porediti
Babić je katastrofa, to smo već utvrdili. A ovo drugo, tvoj stav, ja ostajem pri svome. Od naših komentatora nikad ništa nisam čuo što ni sam nisam znao a tek sam prosječan poklonik košarke. Na stranu što svaki ima iritirajući glas. :roll:
Edin Avdic je najbolji komentator kojeg sam cuo u zivotu, kad je rijec o kosarci. Sad radi na Areni, prije prenosio NBA na Obnu sa Mirzom Vilicem i Adisom Hadzicem.
belineli
Posts: 27
Joined: 27/07/2011 13:37

#77 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by belineli »

kriminalna odbrana.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#78 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by dječak sa šibicama »

Jos je rano i jos je tu puno gresaka, "teske su noge" ili mozda ruke, posebno u kosarci pripremne utakmice nekada ne govore bas nista. Cesto ekipe koje rasturaju na pripremama, na prvenstvu odigraju zakitu.

Gledao CG Hrvatska, jaci Hrvati za klasu, vidi se, ove godine Hrvatska ima odlicnu ekipu ali nesto sumnjam da ce daleko. Selektor im je najveci problem, mada je kazu Kukoc pri strucnom stabu kao savjetnik, mozda to nesto znaci u pozitivnom smislu.
Ekipa kao ekipa, izbalansirana, jaki i pod kosem i na vanjskim pozicijama. Barac i Bogdanovic su blago, a mogli su igrati i za BiH :-)

CG ima par dobrih igraca, ali negativno me iznandio Pekovic, jeste da iznudi dosta faula, ali kako se udebljao, ko svinja. Ni sjena igraca iz Partizana. Petlja puno, komplikuje.
Imaju Crnogorci dosta talenta, mogu biti pozitivno iznenadjenje, ako isprave evidentne greske u igri.

BiH Makedonija nazalost nisam gledao, ali s obzirom na desetkovani sastav Makedonije, sve osim pobjede bi bio veliki neuspjeh.
samko1974
Posts: 271
Joined: 02/02/2011 04:54

#79 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by samko1974 »

kakavdanakneiskustvu wrote:pobjeda slovenije nad crnom gorom,mi vjerovatno sa slovenijom ili hrvatskom za 3. mjesto,osim ako se ne desi čudo pa dobijemo srbiju

Pa i u tom slucaju , tog cuda (ako pobjedimo srbiju) opet bi igrali il protiv slovenije il hrvatske jedino sto ne bi bilo za trece nego za prvo mjesto. :-D
samko1974
Posts: 271
Joined: 02/02/2011 04:54

#80 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by samko1974 »

samko1974 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:pobjeda slovenije nad crnom gorom,mi vjerovatno sa slovenijom ili hrvatskom za 3. mjesto,osim ako se ne desi čudo pa dobijemo srbiju

Pa i u tom slucaju , tog cuda (ako pobjedimo srbiju) opet bi igrali il protiv slovenije il hrvatske jedino sto ne bi bilo za trece nego za prvo mjesto. :-D
P.s A bi volio da dobijemo srbe, sudeci kako su oni teze dobili makedonce nego mi, sve je moguce.
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#81 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by zlatanko »

samko1974 wrote:
samko1974 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:pobjeda slovenije nad crnom gorom,mi vjerovatno sa slovenijom ili hrvatskom za 3. mjesto,osim ako se ne desi čudo pa dobijemo srbiju

Pa i u tom slucaju , tog cuda (ako pobjedimo srbiju) opet bi igrali il protiv slovenije il hrvatske jedino sto ne bi bilo za trece nego za prvo mjesto. :-D
P.s A bi volio da dobijemo srbe, sudeci kako su oni teze dobili makedonce nego mi, sve je moguce.
Lopta jest okrugla, al' tesko da bi ih mogli dobiti, prejaki su, a na klupi im sjedi jedan od najboljih trenera u historiji ovog sporta. Ipak je to jedna od najboljih reprezentacija svijeta, i sve ispod 15 razlike je solidan rezultat za nas.

Naravno niko sretniji od mene da se desi neko cudo, da nam se sve poklopi pa da pobijedimo. Al' evo nije sigurno da ce Teletovic uopste igrati, tako da su nam sanse jos manje. :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#82 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by dječak sa šibicama »

Moze se lako desiti da BiH dobije Srbiju, Ivkovic ce sigurno formu tempirati za pocetak septembra, a sumnjam da to ovaj nas i zna uraditi.

Srbija ima solidnu ekipu, ali daleko je to od onih njihovih zlatnih dana Divca, Bodiroge, Stojakovica, Djordjevica, Rebrace i ostalih.

Sad su najjaci na klupi, ne na terenu. Bez Ivkovica, nebi oni medalje vidjeli. Isto ko Hrvatska, tu su negdje po snazi igraca, mozda je Hrvatska za nijansu i jaca igracki, ali Ivkovic je za Vrankovica... tesko mi je naci poredjenje. Magistar, doktor.

Gledam sinoc mlade Hrvate, uzeli zlato U-16, onaj Hezonja sa 15 godina igra ko da ima 25. Ludilo od talenta, ne znas ko je veci talenat, on ili Saric, ali ni sa njima hrvatski treneri nece znati uzeti medalju. Jer ne znaju.

Jedino Spahija i Perasovic nesto vrijede, ovo ostalo sve jad i bijeda. HKS-om gazduju sudije, takozvani "sudijski lobi" Danka Radica, ne treneri i struka (svojevremno su se kosarkaske legende Hrvatske bunili, Skansi, Cutura, Arapovic i ostali, izdavali javne proteste, ali dzaba), zato im i jeste propalo toliko super kvalitetnih generacija.

Mene samo cudi kako niko u BiH ne zna iskoristiti nas dio dinarskiog "bazena", Hercegovce, oni su prirodno nadareni za kosarku i rukomet, medicinski i naucno dokazano. Visoki i razbacani, velike saketine, sirok raspon prstiju zapravo, jedino je eto Mirza Teletovic "iskoristen", gdje su ostali? dobro ovi sto igraju za Hrvatsku i Srbiju, ali ima li jos iko?

Valjda i kod nas gazduju nekakve sudije i slicni koji sa kosarkaskom strukom veze nemaju.
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#83 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by MyCore »

campa_xxx wrote:Evo i pionirki :mrgreen:

Image
I Tito bi bio zadovoljan :-)
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#84 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Šef »

dječak sa šibicama wrote:Moze se lako desiti da BiH dobije Srbiju, Ivkovic ce sigurno formu tempirati za pocetak septembra, a sumnjam da to ovaj nas i zna uraditi.

Srbija ima solidnu ekipu, ali daleko je to od onih njihovih zlatnih dana Divca, Bodiroge, Stojakovica, Djordjevica, Rebrace i ostalih.

Sad su najjaci na klupi, ne na terenu. Bez Ivkovica, nebi oni medalje vidjeli. Isto ko Hrvatska, tu su negdje po snazi igraca, mozda je Hrvatska za nijansu i jaca igracki, ali Ivkovic je za Vrankovica... tesko mi je naci poredjenje. Magistar, doktor.

Gledam sinoc mlade Hrvate, uzeli zlato U-16, onaj Hezonja sa 15 godina igra ko da ima 25. Ludilo od talenta, ne znas ko je veci talenat, on ili Saric, ali ni sa njima hrvatski treneri nece znati uzeti medalju. Jer ne znaju.

Jedino Spahija i Perasovic nesto vrijede, ovo ostalo sve jad i bijeda. HKS-om gazduju sudije, takozvani "sudijski lobi" Danka Radica, ne treneri i struka (svojevremno su se kosarkaske legende Hrvatske bunili, Skansi, Cutura, Arapovic i ostali, izdavali javne proteste, ali dzaba), zato im i jeste propalo toliko super kvalitetnih generacija.

Mene samo cudi kako niko u BiH ne zna iskoristiti nas dio dinarskiog "bazena", Hercegovce, oni su prirodno nadareni za kosarku i rukomet, medicinski i naucno dokazano. Visoki i razbacani, velike saketine, sirok raspon prstiju zapravo, jedino je eto Mirza Teletovic "iskoristen", gdje su ostali? dobro ovi sto igraju za Hrvatsku i Srbiju, ali ima li jos iko?

Valjda i kod nas gazduju nekakve sudije i slicni koji sa kosarkaskom strukom veze nemaju.
Čovjek se raspisao, kontam analiza kad ono... :-) :roll: :-?
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#85 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by zlatanko »

Eh veceras u 18:00 protiv Srbije, bice na BHRT-u valjda. Da vidimo na cemu smo protiv najjacih. :D

:bih: :bih:
Moshing
Posts: 8
Joined: 01/11/2010 20:08

#86 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Moshing »

Zna li neko kakve je prirode povreda Teletovica?
Moshing
Posts: 8
Joined: 01/11/2010 20:08

#87 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Moshing »

Komentator utakmice BiH-Makedonija je odron. Lik ko da vodi dnevnik a ne utakmicu...
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#88 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by mikogoago »

ja opet pratim preko jednog talijanskog kanala i tip je lud.Svaka druga mu je idiota,imecile kreteno.Dugo nisam cuo tako nekog komentatora da tako prica.Covjek je manje vise ljut na sve:sudije igrace.ne znam samo odakle ga iskopase.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#89 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by shalla »

Moshing wrote:Zna li neko kakve je prirode povreda Teletovica?
Mislim da nije ništa ozbiljno, to je ta povreda koju vuče od prije pa je moguće da se samo malo "aktivirala"...
A i Sabe ga drži do kraja jbg, možda je Mirza htio da odmori :mrgreen:
User avatar
al_neri
Posts: 354
Joined: 12/08/2008 01:56

#90 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by al_neri »

Zna li se hoce li Teletovic danas igrati i hoce li biti Hodzica, Ikonica i Vasiljevica ? :D
User avatar
lester burnham
Posts: 1608
Joined: 21/03/2011 00:32
Location: ljutice bogdana 1a

#91 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by lester burnham »

MyCore wrote:
campa_xxx wrote:Evo i pionirki :mrgreen:

Image
I Tito bi bio zadovoljan :-)
hehehehhee... prezadovoljan! :mrgreen:

moguce iznenadjenje danas, misljenja sam da je forma srbije tempirana za ep, te da bosna moze do dobrog rezultata danas, nekako su mi srbi nezainteresovano djelovali na utakmici sa skromnim makedoncima, vidjecemo...
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#92 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Kardelj01 »

Moshing wrote:Zna li neko kakve je prirode povreda Teletovica?
Lakša povreda.
zlatanko wrote:Eh veceras u 18:00 protiv Srbije, bice na BHRT-u valjda. Da vidimo na cemu smo protiv najjacih. :D

:bih: :bih:
Bude li onaj čoban nepismeni komentarisao, Eurosport 2 majka ;-)
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#93 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Kardelj01 »

Samo da naglasim da su džaba ovi glasali da ćemo biti "šesti", iako izgubimo od Srbije igramo za 3. mjesto. Uživajte ;-)
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#94 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Šef »

Joj šege. :-) :D
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#95 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by smijesni_ste »

Žalosno...
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#96 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Šef »

Duda ljut što su u prvoj četvrtini primili 10 poena. :lol:
zlatanko
Posts: 331
Joined: 24/03/2009 16:26

#97 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by zlatanko »

Šef wrote:Duda ljut što su u prvoj četvrtini primili 10 poena. :lol:
"Pa nije onaj Bavcic neki igrac da ga ne mozete zaustaviti" :lol:
Hudersfield
Posts: 89
Joined: 26/04/2011 16:04

#98 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Hudersfield »

Ovaj Teodosić je kompletan ludak!!!
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#99 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Bodkin »

zlatanko wrote:
Šef wrote:Duda ljut što su u prvoj četvrtini primili 10 poena. :lol:
"Pa nije onaj Bavcic neki igrac da ga ne mozete zaustaviti" :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#100 Re: Turnir EX-YU u Ljubljani

Post by Šef »

zlatanko wrote:
Šef wrote:Duda ljut što su u prvoj četvrtini primili 10 poena. :lol:
"Pa nije onaj Bavcic neki igrac da ga ne mozete zaustaviti" :lol:
Od tog momenta Bavčić više nije pipnuo loptu. :D Al' kako je sve prostudirao čovjek, kad Teu priča za slabiju stranu Gordića, kako da ga probija...
Prvo poluvrijeme SRB 14 asistencija, BiH 1. SRB 1 bacanje, BiH 16. I opet 20 razlike.
Locked