EuroBasket 2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#426 Re: EuroBasket 2009

Post by burek_in_space »

blue best wrote: Ti definitivno ne zivis u federaciji,mogu se kladiti u sve svoje imanje???
Chemu ovakvo pitanje?! :?
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#427 Re: EuroBasket 2009

Post by blue best »

blue best wrote:
burek_in_space wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
nije istina da se hrvatski sportski savezi slažu s tim da se sve medalje osvojene pod zastavom SFRJ broje kao medalje koje pripadaju srbiji,jednostavno to nije istina.
na kraju krajeva,samo bi idioti pristali na to,samo idioti mogu i daje tvrditi da te medalje pripadaju srbiji.

Pa shta cu ja sad s tim shto Hrvati ne priznaju, kada i Fiba i Fina i EHF i CEV i ostali savezi te medalje vode kao srpske?!

A ovo oko idiota :-)
Ti definitivno ne zivis u federaciji,mogu se kladiti u sve svoje imanje???
U sve svoje konje i volove...
MIME
Posts: 59
Joined: 20/08/2009 20:54

#428 Re: EuroBasket 2009

Post by MIME »

Lepo se Španija poigrala sa ovim -nekim
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#429 Re: EuroBasket 2009

Post by blue best »

burek_in_space wrote:
blue best wrote: Ti definitivno ne zivis u federaciji,mogu se kladiti u sve svoje imanje???
Chemu ovakvo pitanje?! :?
Na realnosti,ili si srbin ili ti nije propaganda ispila mozak,trece ne postoji!!!
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#430 Re: EuroBasket 2009

Post by do_tokija »

burek_in_space wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:[
nije bila srbija nego SRJ ili srbija i crna gora,zar ne.
E jebo ga ti, ako ti chovjek reche da su se crnogorci odrekli svih medalja, tj. zasluga njihovih igracha koji su uchestvovali u svim sportovima u kojima je SRJ i SCG osvajala medalje, u korist Srbije ne znam zashto si toliko navalio da tjerash mak na konac. Sa ovim svojim stavom se stavljash u rang srpskih ultranacionalnodesnicharskih navijacha koji takodje ne priznaju nijednu medalju u bilo kojem sportu, osim one koja je osvojena pod imenom Srbija, a vjerujem da ti to nije cilj. A chinjenica je da svi krovni savezi priznaju medalje koje su osvojile SFRJ, SRJ, SCG kao srpske i tu je kraj priche.
ja kao srbin ne bi pikao medalje sfrj srbiji jer ipak to je nesto drugo u sfrj su bili i bosanci, srbi, slovenci, makedonci, crnogorci, hrvati a u srj su sve bili srbi i zato te medalje pripisujem kao i svako normalan srbiji!
User avatar
Laughing Man
Posts: 10
Joined: 20/09/2009 21:57

#431 Re: EuroBasket 2009

Post by Laughing Man »

Edin H. wrote:
Laughing Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

mogao si onda i dodati titule SFRJ,jebemu miša,nije to ista država,SRJ i srbija,u SRJ je i crna gora bila.
Znaš, par stvari su činjenice...
1. Ti si navijao protiv SRJ, ja sam navijao za SRJ
2. U repki SRJ je igrao moj narod - velika većina svih selekcija te zemlje je uglavnom bila sačinjena od Srba
3. Uz SRJ sam se nebrojeno puta radovao do zore novim i novim uspjesima
4. I uz tu istu reprezentaciju, sada samo i napokon samo Srbije sam se opet radovao
5. I večeras se radujem, jer su ovi mladi momci postigli nešto što niko od njih nije očekivao.

Dobro si ti to pomjesao

SFRJ je bio tim svih naroda
Takvi kao ti koji su prebrojavali su doveli do toga da SFRJ vise nema, jer nisu zeljeli reprezentaciju svih naroda.


Stoga je smijesno da isti takvi sada prisvajaju uspjehe SFRJ.

Sve si rekao rjecju napokon, pa bi te zamolio da ne peglas ljude na ovom forumu.
Ja uspjehe SFRJ ne pripisujem Srbima. Vrlo dobro znam kakva su imena iz drugih naroda igrala za tu reprezentaciju.

Ja sam govorio o reprezentaciji SRJ. Znači sportska dostignuća nakon 1995. One reprezentacije protiv koje su ti drugi narodi navijali, a za koju su Srbi navijali.

Zašto reprezentacije SFRJ nema više, u to neću da ulazim jer nećemo postići konsenzus.

"Napokon" sam rekao da se neke stvari, pa i poput ove, ne bi ponavljale...

Živio.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#432 Re: EuroBasket 2009

Post by Better Man »

Španija pregazila Srbiju. Još jedan lakši trening španije. Apsolutno zasluženo Španija došla do naslova. Ipak kad se sve sabere najviše su pokazali od svih reprezentacija. Možda nisu igrali sjajno na početku prvenstva, ali to je bilo taktički zamišljeno i kad je najviše trebalo derali su koga su stigli. Prvo Francuze, pa Grke i na kraju Srbiju. Svaka čast Španiji. Drago mi je što Srbija nije uzela prvenstvo, jer bi umjesto normalne i kulturne proslave titule od strane njihovih navijača imali fašističke ispade i fašističku ikonografiju, divlljanja, paljenja, uništavanja tuđe imovine i druge slične primitivne ispade.
Last edited by Better Man on 20/09/2009 23:04, edited 1 time in total.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#433 Re: EuroBasket 2009

Post by burek_in_space »

blue best wrote: Na realnosti,ili si srbin ili ti nije propaganda ispila mozak,trece ne postoji!!!
Za sebe volim reci da sam Bosancheros i to tvrdokorni, koji nece tudje ali ne da ni svoje.
I da, izgubio bi opkladu, zhivim u Federaciji. ;-)
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#434 Re: EuroBasket 2009

Post by blue best »

Lep poredak,Spanija,Srbija,Grcka...,gde ces dalje...
User avatar
Laughing Man
Posts: 10
Joined: 20/09/2009 21:57

#435 Re: EuroBasket 2009

Post by Laughing Man »

Svaka čast za Španiju, razbili su. Svaka čast za Srbiju, budućnost je svijetla. Žao mi Slovenaca što nisu osvojili bronzu, zaslužili su jednu od medalja svakako a i njima ova generacija propušta možda i zadnju šansu...
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#436 Re: EuroBasket 2009

Post by blue best »

burek_in_space wrote:
blue best wrote: Na realnosti,ili si srbin ili ti nije propaganda ispila mozak,trece ne postoji!!!
Za sebe volim reci da sam Bosancheros i to tvrdokorni, koji nece tudje ali ne da ni svoje.
I da, izgubio bi opkladu, zhivim u Federaciji. ;-)
Onda skidam kapu...
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#437 Re: EuroBasket 2009

Post by Edin H. »

Laughing Man wrote:
Edin H. wrote:
Laughing Man wrote:
mogao si onda i dodati titule SFRJ,jebemu miša,nije to ista država,SRJ i srbija,u SRJ je i crna gora bila.

Znaš, par stvari su činjenice...
1. Ti si navijao protiv SRJ, ja sam navijao za SRJ
2. U repki SRJ je igrao moj narod - velika većina svih selekcija te zemlje je uglavnom bila sačinjena od Srba
3. Uz SRJ sam se nebrojeno puta radovao do zore novim i novim uspjesima
4. I uz tu istu reprezentaciju, sada samo i napokon samo Srbije sam se opet radovao
5. I večeras se radujem, jer su ovi mladi momci postigli nešto što niko od njih nije očekivao.



Dobro si ti to pomjesao

SFRJ je bio tim svih naroda
Takvi kao ti koji su prebrojavali su doveli do toga da SFRJ vise nema, jer nisu zeljeli reprezentaciju svih naroda.


Stoga je smijesno da isti takvi sada prisvajaju uspjehe SFRJ.

Sve si rekao rjecju napokon, pa bi te zamolio da ne peglas ljude na ovom forumu.


Ja uspjehe SFRJ ne pripisujem Srbima. Vrlo dobro znam kakva su imena iz drugih naroda igrala za tu reprezentaciju.

Ja sam govorio o reprezentaciji SRJ. Znači sportska dostignuća nakon 1995. One reprezentacije protiv koje su ti drugi narodi navijali, a za koju su Srbi navijali.

Zašto reprezentacije SFRJ nema više, u to neću da ulazim jer nećemo postići konsenzus.

"Napokon" sam rekao da se neke stvari, pa i poput ove, ne bi ponavljale...

Živio.



Da u pravu si, moj previd i greska. takavdanakneiskustvu je spomenuo SFRJ.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#438 Re: EuroBasket 2009

Post by burek_in_space »

blue best wrote: Onda skidam kapu...
Pusti kapu, ima li shta u keshu?! :lol:
User avatar
CimBomBom
Posts: 16
Joined: 18/09/2009 20:47
Location: Saraybosna / Her zaman her yerde, Ali Sami Yen'de, en büyük sensin alemde
Contact:

#439 Re: EuroBasket 2009

Post by CimBomBom »

Bravo za velike majstore sa Pirineja
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#440 Re: EuroBasket 2009

Post by elixiaboy »

@kakavdanakneiskustvu:
ma uredu sto ne navijas za njih, al po stoti put na ovoj temi potenciras politicke teme, ovo je podforum sport. idi na politiku pa tamo raspravljaj o politici. jesi opterecen, ne mogu da vjerujem da neko moze bit tako pun huje.
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#441 Re: EuroBasket 2009

Post by blue best »

Drugi u Europi...,to je uspeh...,sve cestitke,akoBogda da i BiH ovo doceka... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#442 Re: EuroBasket 2009

Post by Edin H. »

Kaze meni strankinja pa kako bi igrali da je ostala Jugoslavija kada je skontala da su tri ekipe bivse Jugoslavije igrale u zavrsnici, cetiri na turniru.

A ja kontam da smo okrenuli Englesku :cry: mogli smo i mi biti tamo kao peti tim :-?
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#443 Re: EuroBasket 2009

Post by hrasno38 »

Reprezentacija Srbije bi trebala biti nauk nasim kosarkaskim kvazi-strucnjacima koliko znaci trener u jednoj ekipi. Ivkovic je sa najmladjom reprezentacijom stigao do finala EP-a. Dakle jedini nacin za uspjeh nase reprezentacije je neki kosarkaski Ciro Blazevic!!!!! Inace Spanija je bez premca i jedan skolski primjer kako se tempira forma i kako se igra najbolje kada je najpotrebnije. Oni su trenutno NBA ekipa za ostatak Evrope.Najprijatnije iznenadjenje su bili Slovenci koji da nisu imali zaista nekoliko pehova sa povredama mogli lako igrati u ovom finalu i skoro da sam siguran da Spancima ta utakmica ne bi bila ovako laka kao sa Srbijom. Sve u svemu svi idu naprijed samo mi nazad sa nasim neprevazidjenim strategom Mensurom Bajramovicem.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#444 Re: EuroBasket 2009

Post by burek_in_space »

Edin H. wrote:Kaze meni strankinja pa kako bi igrali da je ostala Jugoslavija kada je skontala da su tri ekipe bivse Jugoslavije igrale u zavrsnici, cetiri na turniru.

A ja kontam da smo okrenuli Englesku :cry: mogli smo i mi biti tamo kao peti tim :-?
Smijem se kladiti da ce biti i 5. tim sa nashih prostora na sljedecem Evropskom prvenstvu, ali bojim se da to necemo biti mi, nego Crnogorci. :-?
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#445 Re: EuroBasket 2009

Post by Edin H. »

burek_in_space wrote:
Edin H. wrote:Kaze meni strankinja pa kako bi igrali da je ostala Jugoslavija kada je skontala da su tri ekipe bivse Jugoslavije igrale u zavrsnici, cetiri na turniru.

A ja kontam da smo okrenuli Englesku :cry: mogli smo i mi biti tamo kao peti tim :-?
Smijem se kladiti da ce biti i 5. tim sa nashih prostora na sljedecem Evropskom prvenstvu, ali bojim se da to necemo biti mi, nego Crnogorci. :-?
:?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#446 Re: EuroBasket 2009

Post by burek_in_space »

Edin H. wrote: :?
Htio sam reci ono na shta se i hrasno38 osvrnuo, a tvoj post mi je doshao kao dobar uvod jer Crnogorci rade dobar posao sa Vujoshevicem, a mi sa Mensom "odlichan".
dominacija
Posts: 12
Joined: 20/09/2009 22:10

#447 Re: EuroBasket 2009

Post by dominacija »

Edin H. wrote:
Laughing Man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

mogao si onda i dodati titule SFRJ,jebemu miša,nije to ista država,SRJ i srbija,u SRJ je i crna gora bila.
Znaš, par stvari su činjenice...
1. Ti si navijao protiv SRJ, ja sam navijao za SRJ
2. U repki SRJ je igrao moj narod - velika većina svih selekcija te zemlje je uglavnom bila sačinjena od Srba
3. Uz SRJ sam se nebrojeno puta radovao do zore novim i novim uspjesima
4. I uz tu istu reprezentaciju, sada samo i napokon samo Srbije sam se opet radovao
5. I večeras se radujem, jer su ovi mladi momci postigli nešto što niko od njih nije očekivao.

Dobro si ti to pomjesao

SFRJ je bio tim svih naroda
Takvi kao ti koji su prebrojavali su doveli do toga da SFRJ vise nema, jer nisu zeljeli reprezentaciju svih naroda.


Stoga je smijesno da isti takvi sada prisvajaju uspjehe SFRJ.

Sve si rekao rjecju napokon, pa bi te zamolio da ne peglas ljude na ovom forumu.
On SFRJ nije ni pomenuo. Te medalje su dio istorije. Iako uspjesi poslije raspada iste dovoljno govore ko je ko. :lol:

Srbija je danas uzela prvo srebro na evropskim prvenstvima. Uz tri zlata i bronzu sasvim dovoljno za 14 godina...SFRJ je imala 5 zlatnih za 50 godina...
Mascherano
Posts: 263
Joined: 09/07/2009 21:00

#448 Re: EuroBasket 2009

Post by Mascherano »

kakavdanakneiskustvu@ posto vidim da si poprilicno nacionalno obojen, moze jedno pitanje za tebe?

Da li bi navijao za reprezentaciju BiH ukoliko bi bila sacinjena uglavnom od igraca srpske nacionalnosti?
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#449 Re: EuroBasket 2009

Post by do_tokija »

kopka me ovo nekoliko dana pa cu da eksperte sa foruma pitam...zasto neki igraci spanije dok traje himna te drzave spuste glavu i gledaju u pod primjetio sam da su to uglavnom ovi katalonci, je li mozda jer ne priznaju tu himnu ili sta vec?
User avatar
Laughing Man
Posts: 10
Joined: 20/09/2009 21:57

#450 Re: EuroBasket 2009

Post by Laughing Man »

do_tokija wrote:kopka me ovo nekoliko dana pa cu da eksperte sa foruma pitam...zasto neki igraci spanije dok traje himna te drzave spuste glavu i gledaju u pod primjetio sam da su to uglavnom ovi katalonci, je li mozda jer ne priznaju tu himnu ili sta vec?
Ne vjerujem, sportistima često pred meč i nije baš BAŠ do himne... pa su malo nemirni... Ali opet može biti svašta. Španska himna, ako se ne varam, nema tekst upravo zbog toga što je situacija zategnuta s Kataloncima...
Post Reply