Mirza Teletovic all about

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1851 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

jasko_ba wrote:Znaci, Mirza mora glumiti Jamesa i Brajanta za 5-6 minuta igre, da sve ubaci, uhvati, asistira i sta vec ne?
I sam Shved je imao 1/8 ili 2/10 sut iz igre za 20 minuta igre, al mu se ovaj nije osvecivao, pa ga drzao naredne 4 na klupi? Pa nijedan igrac to ne bi mogao izdrzati
Cuj osvecivao :shock: . Znaci i jedan i drugi trener mrze Mirzu i osvecuju mu se, ne daju mu da igra iako im on svojom kvalitetom moze pomoci? Ne poznajem takvog trenera
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1852 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

spacek wrote:
mamurni renoir wrote:
spacek wrote:da bi se ocjenilo je li se teletovic prilagodio nba ili nije i da li je on tog kalibra neovisno kakav je bio u evropi, potrebno je da odigra minimalno 5 utakmica preko 25min da bi se nesto konkretno vidjelo.
ove minute na kapaljku 3 do 5min i nekad 7-8min je nedovoljno i najstrucnijem oku da ocjeni kvalitete igraca!
Da bi igrao moras zasluziti. Ovaj tvoj rezon nema smisla. Onda bi gotovo svaki solidni igrac u Europi mogao reci da nije dobio pravu priliku a da ima kvalitet za NBA.
kako mozes zasluziti sa 5min provedenih u igri i to svaku drugu ili trecu utakmicu?
sa ovom zadnjom recenicom si pogodio sustinu, jer vecina ih i ne dobije pravu priliku...bas moj rezon ima smisla...usput...one minute koje je teletovic i proveo na parketu preko 10min je skoro pa 100% iskoristio - samo te pruzene prilike su vise plod povreda Humphries i Wallace!
Prilike se kako u kosarci tako i u zivotu moraju zaraditi.
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#1853 Re: Mirza Teletovic all about

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#1854 Re: Mirza Teletovic all about

Post by jasko_ba »

mamurni renoir wrote:
jasko_ba wrote:Znaci, Mirza mora glumiti Jamesa i Brajanta za 5-6 minuta igre, da sve ubaci, uhvati, asistira i sta vec ne?
I sam Shved je imao 1/8 ili 2/10 sut iz igre za 20 minuta igre, al mu se ovaj nije osvecivao, pa ga drzao naredne 4 na klupi? Pa nijedan igrac to ne bi mogao izdrzati
Cuj osvecivao :shock: . Znaci i jedan i drugi trener mrze Mirzu i osvecuju mu se, ne daju mu da igra iako im on svojom kvalitetom moze pomoci? Ne poznajem takvog trenera
Ublehiras od pocetka i svjestan si toga. Da, treneri ga ne znaju iskoristiti i to je cinjenica. Ni prvi ni zadnji kojem se to desilo. Pogledaj sta Popovic radi sa svojim internacionalnim igracima vec 15 godina za san antonio.
Ovdje je jedini izlaz za mirzu dobar trade, sve ostalo je pogresno.
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1855 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

jasko_ba wrote:
mamurni renoir wrote:
jasko_ba wrote:Znaci, Mirza mora glumiti Jamesa i Brajanta za 5-6 minuta igre, da sve ubaci, uhvati, asistira i sta vec ne?
I sam Shved je imao 1/8 ili 2/10 sut iz igre za 20 minuta igre, al mu se ovaj nije osvecivao, pa ga drzao naredne 4 na klupi? Pa nijedan igrac to ne bi mogao izdrzati
Cuj osvecivao :shock: . Znaci i jedan i drugi trener mrze Mirzu i osvecuju mu se, ne daju mu da igra iako im on svojom kvalitetom moze pomoci? Ne poznajem takvog trenera
Ublehiras od pocetka i svjestan si toga. Da, treneri ga ne znaju iskoristiti i to je cinjenica. Ni prvi ni zadnji kojem se to desilo. Pogledaj sta Popovic radi sa svojim internacionalnim igracima vec 15 godina za san antonio.
Ovdje je jedini izlaz za mirzu dobar trade, sve ostalo je pogresno.
Ne ublehiram. Problem je sto je ovdje ocito ubleha ako naseg igraca ne dizes u nebesa. Kad Dzeko ne igra kriv trener, kad Pjanic ne igra kriv trener, kad Mirza ne igra kriv trener, kad Djedovic ne igra kriv trener. Zar je moguce da niti u jednom od tih slucajeva krivac nije nedostatak kvalitete a ne trener?
Treneri ga ne znaju iskoristiti? Kako iskoristiti lika koji bi trebao igraci cetvorku a slabiji je od vecine igraca na terenu i igra mu se svodi na puko sutiranje trojki?
User avatar
Asamoah Gyan
Posts: 480
Joined: 13/06/2010 19:25
Location: Sarajevo

#1856 Re: Mirza Teletovic all about

Post by Asamoah Gyan »

svako malo se pojavi novi klon pacijent da sere po mirzi i trola temu bezveze. neće to proći, mirza je ponos naš i on je najbolji i najveći. poserem se klonovima, lebronu i kobiju u stau.
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#1857 Re: Mirza Teletovic all about

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:59, edited 3 times in total.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#1858 Re: Mirza Teletovic all about

Post by jasko_ba »

mamurni renoir wrote:Ne ublehiram. Problem je sto je ovdje ocito ubleha ako naseg igraca ne dizes u nebesa. Kad Dzeko ne igra kriv trener, kad Pjanic ne igra kriv trener, kad Mirza ne igra kriv trener, kad Djedovic ne igra kriv trener. Zar je moguce da niti u jednom od tih slucajeva krivac nije nedostatak kvalitete a ne trener?
Treneri ga ne znaju iskoristiti? Kako iskoristiti lika koji bi trebao igraci cetvorku a slabiji je od vecine igraca na terenu i igra mu se svodi na puko sutiranje trojki?
Slazem se, Dzeko je karina, Pjanic jos veca, Djedovic - ko je taj? Mirza pojma nema :thumbup:
Odoh :lol:
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#1859 Re: Mirza Teletovic all about

Post by Rob_Atl »

Ona emisija sto pici brooklyn association kako vec, danas gledam u baru vidim reportaza o Mirzi , pustali su i ratne neke snimke pa ako ko naleti na youtube nek postavi, ne znam koja je epizoda bila
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1860 Re: Mirza Teletovic all about

Post by relativno84 »

Zalutala neka mamurna spodoba kafanska tema je na drugom kraju foruma pici :run: pa tamo pricaj lovacke price.
Ovdje ako se nema sta pozitivno reci o MT3 bolje sutiti ne biti papak pun je grad takvih :-)
Biti drugaciji je dobro al biti budala bas i ne :wink:
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1861 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

Asamoah Gyan wrote:svako malo se pojavi novi klon pacijent da sere po mirzi i trola temu bezveze. neće to proći, mirza je ponos naš i on je najbolji i najveći. poserem se klonovima, lebronu i kobiju u stau.
Ti imas problem prijatelju. Mislim da se to strucno zove manija proganjanja. Nema nikakvih klonova
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1862 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

jasko_ba wrote:
mamurni renoir wrote:Ne ublehiram. Problem je sto je ovdje ocito ubleha ako naseg igraca ne dizes u nebesa. Kad Dzeko ne igra kriv trener, kad Pjanic ne igra kriv trener, kad Mirza ne igra kriv trener, kad Djedovic ne igra kriv trener. Zar je moguce da niti u jednom od tih slucajeva krivac nije nedostatak kvalitete a ne trener?
Treneri ga ne znaju iskoristiti? Kako iskoristiti lika koji bi trebao igraci cetvorku a slabiji je od vecine igraca na terenu i igra mu se svodi na puko sutiranje trojki?
Slazem se, Dzeko je karina, Pjanic jos veca, Djedovic - ko je taj? Mirza pojma nema :thumbup:
Odoh :lol:
Nije Dzeko karina, Dzeko je solidan napadac Premiershipa. Pjanic je u prvih 15 igraca tima iz gornjeg doma Serie A a Djedovic je zbog trenerskih nepravdi dospio cak u Njemacku ligu.
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1863 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

relativno84 wrote:Zalutala neka mamurna spodoba kafanska tema je na drugom kraju foruma pici :run: pa tamo pricaj lovacke price.
Ovdje ako se nema sta pozitivno reci o MT3 bolje sutiti ne biti papak pun je grad takvih :-)
Biti drugaciji je dobro al biti budala bas i ne :wink:
Ovo je tema koja se naziva Mirza Teletovic all about (sto znaci sve o njemu). Sve ukljucuje i pozitivne i negativne strane. Posto ovdje isticete samo pozitivne (nedo bog da se neko nasmije sto Mirza ne moze da dobaci do kosa) red je da neko istakne i negativne strane. Shvatam da smo mali narod kojem ne treba puno da se raduje ali ipak ne trebamo biti idolopoklonici. Mirza jeste nas najbolji igrac trenutno ali to vise govori o stanju nase kosarke nego o samom Mirzi. Covjek je osrednji NBA igrac (i to da budemo blagi) i na tome ce i ostati. Ako i slijedece sezone bude u NBA-u brojke ce se vjerovatno malo poboljsati ali on je igrac s maksimalno 14 minuta po utakmici i 5,6 poena.
neJbzid
Posts: 216
Joined: 22/08/2012 23:19
Location: tranzit....

#1864 Re: Mirza Teletovic all about

Post by neJbzid »

ja bih samo dodao... nek mirza bude zdrav i voljan za EP...a to hoceli ili nece uspjeti u nba...vise mi ide na ovu drugu opciju....jer jednostavno je tako...imam osjecaj da ce tu biti dvije sezone max i nazad u europu...mozda barca...ili real...
mada bih vise volio da se nesto promijeni da mu neko da tu sansu i da imamo igraca koji ce ostaviti trag u nba koliko toliko... :bih:
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#1865 Re: Mirza Teletovic all about

Post by Revolver »

mamurni renoir wrote:Sama premisa da trener drzi na klupi odlicnog igraca i ne da mu da igra, te zbog toga gubi utakmice je suluda.
neću previše ulaziti u rasprave o Mirzinim kvalitetama, ali ova izjava ti je besmislena. evo ti samo jedan očit primjer: Dražen Petrović

ne kažem da trener to namjerno radi, nego jednostavno nije sposoban i nema hrabrosti tom igraču dati šansu.
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#1866 Re: Mirza Teletovic all about

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 23/04/2016 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1867 Re: Mirza Teletovic all about

Post by shake69 »

spacek wrote:
Revolver wrote:
mamurni renoir wrote:Sama premisa da trener drzi na klupi odlicnog igraca i ne da mu da igra, te zbog toga gubi utakmice je suluda.
neću previše ulaziti u rasprave o Mirzinim kvalitetama, ali ova izjava ti je besmislena. evo ti samo jedan očit primjer: Dražen Petrović

ne kažem da trener to namjerno radi, nego jednostavno nije sposoban i nema hrabrosti tom igraču dati šansu.
da dodam: imas trenera koji imaju predrasude prema evropskim igracima i skeptici su da mogu nesto napraviti neovisno koliko su dobri bili na eurosceni. u to im ide u prilog i cinjenica da se svako oprobao preko bare i vecina nije uspjela upravo iz gore navedenog razloga jer su i prethodnici imali takve predrasude...pojedini treneri u nba se mogu nabrojati na prste koji ocjenjuje kvalitet a ne na osnovu predrasuda donosi odluku...i pj i avery su ista prica. jednostavno nemaju vjere u tog igraca i nemaju hrabrosti da tom igracu pruze sansu. jedini nacin da se pruzi prava sansa je silom prilika zbog mogucih povreda...sto se i pokazalo!
Kad vidim Vucevica, koji je dobar u odbrani i igra bezmalo po 30 minuta, nesto hoce da mi bude iako je razlika izmedju timova velika sto se tice konkurencije, ali Mirza je morao dobiti vecu sansu nakon onog uzleta kad je P.J tek dosao.
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1868 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

Revolver wrote:
mamurni renoir wrote:Sama premisa da trener drzi na klupi odlicnog igraca i ne da mu da igra, te zbog toga gubi utakmice je suluda.
neću previše ulaziti u rasprave o Mirzinim kvalitetama, ali ova izjava ti je besmislena. evo ti samo jedan očit primjer: Dražen Petrović

ne kažem da trener to namjerno radi, nego jednostavno nije sposoban i nema hrabrosti tom igraču dati šansu.
Petrovic je sasvim drugi slucaj. U to vrijeme postojala je neka barijera i sumnja u europske igrace bez obzira koliko su kvalitetno igrali prije. To vise nije slucaj toliko je europljana ostavilo tako dubok trag u NBA da su ljudi skontali da se u Europi igra dobra kosarka i da ima vrhunskih igraca.
Meni je nevjerovatno kako je moguce da za svakog naseg igraca (bez obzira na sport i tim u kojem igra) ako nije u prvoj postavi za to kriv trener koji eto ne vidi te silne kvalitete. Zar nije niti jednom odgovoran prosto nedostatak kvalitete?
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1869 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

spacek wrote:
Revolver wrote:
mamurni renoir wrote:Sama premisa da trener drzi na klupi odlicnog igraca i ne da mu da igra, te zbog toga gubi utakmice je suluda.
neću previše ulaziti u rasprave o Mirzinim kvalitetama, ali ova izjava ti je besmislena. evo ti samo jedan očit primjer: Dražen Petrović

ne kažem da trener to namjerno radi, nego jednostavno nije sposoban i nema hrabrosti tom igraču dati šansu.
da dodam: imas trenera koji imaju predrasude prema evropskim igracima i skeptici su da mogu nesto napraviti neovisno koliko su dobri bili na eurosceni. u to im ide u prilog i cinjenica da se svako oprobao preko bare i vecina nije uspjela upravo iz gore navedenog razloga jer su i prethodnici imali takve predrasude...pojedini treneri u nba se mogu nabrojati na prste koji ocjenjuje kvalitet a ne na osnovu predrasuda donosi odluku...i pj i avery su ista prica. jednostavno nemaju vjere u tog igraca i nemaju hrabrosti da tom igracu pruze sansu. jedini nacin da se pruzi prava sansa je silom prilika zbog mogucih povreda...sto se i pokazalo!
Ovo o cemu ti pricas je rijetkost. Sada vecina igraca koja iz Europe dodje u NBA ostvare solidnu karijeru. Niko ne ocekuje da Mirza igra kao Nowitzki, ali recimo jedan Scola je sasvim dobar primjer kako igrac moze uspjeti u NBA ako je kvalitetan.
Revolver
Posts: 652
Joined: 24/04/2012 08:52

#1870 Re: Mirza Teletovic all about

Post by Revolver »

mamurni renoir wrote:
Revolver wrote:
mamurni renoir wrote:Sama premisa da trener drzi na klupi odlicnog igraca i ne da mu da igra, te zbog toga gubi utakmice je suluda.
neću previše ulaziti u rasprave o Mirzinim kvalitetama, ali ova izjava ti je besmislena. evo ti samo jedan očit primjer: Dražen Petrović

ne kažem da trener to namjerno radi, nego jednostavno nije sposoban i nema hrabrosti tom igraču dati šansu.
Petrovic je sasvim drugi slucaj. U to vrijeme postojala je neka barijera i sumnja u europske igrace bez obzira koliko su kvalitetno igrali prije. To vise nije slucaj toliko je europljana ostavilo tako dubok trag u NBA da su ljudi skontali da se u Europi igra dobra kosarka i da ima vrhunskih igraca.
Meni je nevjerovatno kako je moguce da za svakog naseg igraca (bez obzira na sport i tim u kojem igra) ako nije u prvoj postavi za to kriv trener koji eto ne vidi te silne kvalitete. Zar nije niti jednom odgovoran prosto nedostatak kvalitete?
Petrović nije sasvim drugi slučaj. ista stvar. u Portlandu mu trener nije dao šansu, prešao u Netse i dobio šansu i pokazao šta zna. znači morao je promijeniti klub i trenera. o tome ja pričam. naravno da nisu svi treneri isti. kod nekih će europljani prije dobiti šansu. i pusti sada kako je ista priča za svakog našeg igrača.... mi ovdje pričamo o konkretnom slučaju: Mirza Teletović.

zar ti stvarno misliš da Mirzi nedostaje kvalitete za prosječno 15-ak minuta po utakmici?
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1871 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

Revolver wrote:
mamurni renoir wrote:
Petrovic je sasvim drugi slucaj. U to vrijeme postojala je neka barijera i sumnja u europske igrace bez obzira koliko su kvalitetno igrali prije. To vise nije slucaj toliko je europljana ostavilo tako dubok trag u NBA da su ljudi skontali da se u Europi igra dobra kosarka i da ima vrhunskih igraca.
Meni je nevjerovatno kako je moguce da za svakog naseg igraca (bez obzira na sport i tim u kojem igra) ako nije u prvoj postavi za to kriv trener koji eto ne vidi te silne kvalitete. Zar nije niti jednom odgovoran prosto nedostatak kvalitete?
Petrović nije sasvim drugi slučaj. ista stvar. u Portlandu mu trener nije dao šansu, prešao u Netse i dobio šansu i pokazao šta zna. znači morao je promijeniti klub i trenera. o tome ja pričam. naravno da nisu svi treneri isti. kod nekih će europljani prije dobiti šansu. i pusti sada kako je ista priča za svakog našeg igrača.... mi ovdje pričamo o konkretnom slučaju: Mirza Teletović.

zar ti stvarno misliš da Mirzi nedostaje kvalitete za prosječno 15-ak minuta po utakmici?
Kao sto rekoh drugo vrijeme. To se desavalo prije 20 godina kad stranci u NBA i nisi bili bas omiljeni. Situacija je sada bitno drugacija. Tada mozda i najbolji europski kosarkas Drazen nije dobio priliku a sada je dobijaju i mnogo losiji igraci od njega.

Sto se tice Mirze ja sam i rekao da on ima kvalitete za 10 do 15 minuta i 4-5 poena po utakmici, taman toliko da se odmore glavni igraci a da rezultat ne pati. Znaci Mirza bi mogao biti solidan igrac u rotaciji i to je njegov maksimum u NBA.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1872 Re: Mirza Teletovic all about

Post by bingov buraz »

mamurni renoir wrote: Sto se tice Mirze ja sam i rekao da on ima kvalitete za 10 do 15 minuta i 4-5 poena po utakmici, taman toliko da se odmore glavni igraci a da rezultat ne pati. Znaci Mirza bi mogao biti solidan igrac u rotaciji i to je njegov maksimum u NBA.
A kad se ispostavi da si u krivu napravices novi nalog jel tako?
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1873 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

bingov buraz wrote:
mamurni renoir wrote: Sto se tice Mirze ja sam i rekao da on ima kvalitete za 10 do 15 minuta i 4-5 poena po utakmici, taman toliko da se odmore glavni igraci a da rezultat ne pati. Znaci Mirza bi mogao biti solidan igrac u rotaciji i to je njegov maksimum u NBA.
A kad se ispostavi da si u krivu napravices novi nalog jel tako?
Ne. Ako se ispostavi da sam u krivu bicu prvi koji ce se izvinuti i reci da je pogrijesio. Meni je u interesu da Mirza dobro igra, on je nas najbolji igrac.
User avatar
hypko_nurko
Posts: 2385
Joined: 28/12/2011 13:54

#1874 Re: Mirza Teletovic all about

Post by hypko_nurko »

sta se koji qrc raspravljate sa njim. fino ga stavite na ignore i nek prica sam sa sobom. samo se bezveze tema zasra s citiranjem njegovih postova. a nista ne dokazaste
mamurni renoir
Posts: 92
Joined: 14/02/2013 19:38

#1875 Re: Mirza Teletovic all about

Post by mamurni renoir »

hypko_nurko wrote:sta se koji qrc raspravljate sa njim. fino ga stavite na ignore i nek prica sam sa sobom. samo se bezveze tema zasra s citiranjem njegovih postova. a nista ne dokazaste
Zasto ti smetam?
Post Reply