KK Bosna - 2008/2009

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

sesalmir

#26 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sesalmir » 17/07/2008 01:33

arze wrote:i neko spomenu tog dedovica, hajde nemam nista protiv tog momka al neko gore pravi neke usporedbe sa delibasicem!!!CCCCCCCC
Dedovic je trebo prvo par sezona odigrat na vrhunskoj razini u nasoj ligi pa tek onda otic u inostranstvo....i gdje ga je to dovelo?????? u spansku 3. ligu
Kako je Teletovic zabijo po 45 poena u nasoj ligi i tek kad je sazrio ko igrac je otiso u europu!Tako se to radi..
Evo naravno vec sljedeci se post ne slazemo :-D , nije u postu uopste navedena usporedba njihovih kvaliteta, vec je djedovic naveden kao talenat kojeg je nemoguce bilo zadrzati, kao sto ce biti i ubuduce sa bilo kojim drugim talentom koji sigurno svoje najbolje kosarkaske dane nece provesti u Bosni. Dok je u prijasnjem sistemu sportistima bilo zabranjeno da idu igrati za klubove van juge, do 27 god. meni se cini, tako da je kindje dio vrhunca karijere upravo i proveo u Bosni.

Layne

#27 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Layne » 17/07/2008 01:33

sesalmir wrote:
arze wrote:Jedna od najvecih gluposti u zadnje vrijeme!!!!!!!!!
Pa onaj Cook sto je prosle sezone igro u zvezdi i recimo kikanovic su skuplji od budzeta bosne u to sam ubjeden.....aaaaa
sta se sve ne prica ovdje :|
:thumbup: ne mogu da vjerujem, mislio sam da se ovo nece nikada desiti, da se u potpunosti slazem sa tvojim jednim postom :D
To je zato što je napokon bio objektivan :D :D

arze

#28 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 17/07/2008 01:47

sesalmir wrote:
arze wrote:i neko spomenu tog dedovica, hajde nemam nista protiv tog momka al neko gore pravi neke usporedbe sa delibasicem!!!CCCCCCCC
Dedovic je trebo prvo par sezona odigrat na vrhunskoj razini u nasoj ligi pa tek onda otic u inostranstvo....i gdje ga je to dovelo?????? u spansku 3. ligu
Kako je Teletovic zabijo po 45 poena u nasoj ligi i tek kad je sazrio ko igrac je otiso u europu!Tako se to radi..
Evo naravno vec sljedeci se post ne slazemo :-D , nije u postu uopste navedena usporedba njihovih kvaliteta, vec je djedovic naveden kao talenat kojeg je nemoguce bilo zadrzati, kao sto ce biti i ubuduce sa bilo kojim drugim talentom koji sigurno svoje najbolje kosarkaske dane nece provesti u Bosni. Dok je u prijasnjem sistemu sportistima bilo zabranjeno da idu igrati za klubove van juge, do 27 god. meni se cini, tako da je kindje dio vrhunca karijere upravo i proveo u Bosni.
Ma govorim da je Teletovic veci talenat od dedovica 9 puta pa je opet se duze zadrzo u nasoj ligi gdje je bio gazda sa 20 godina i trpao po nekih 30 40 poena.
Nisu svi isti, neko odma poleti cim mu se ukaze sansa ...a bolje je strpljivo gradit karijeru!
Najbolji primjer: Rudy Fernandez-vanzemaljac tek je otiso sad u nba kad je potpuno sazrio.Odbio je ponudu cska tesku 20 miliona eura cime se pobija tema gore navedena da cska ima budzet 25 a imaju mnogo veci budzet! Igrao je u Juventudu za nekih 1 milion eura godisnje a to ga je dovelo do NBA
Da je otiso odma u cska vjerovatno bio bio utusen svim njihovim zvjezdama i njegov talenat ne bi doso' do izrazaja.
Ovo trebah bit tema o Bosni al eto moze se i sta pametno ubacit sa strane.
A zasto nemozemo mi u drzavi zadrzat talente????? ZAto sto momci koji dobiju nekih 100 000 200 000 za ugovor nisu ni mogli sanjat da ce imat ovdje te pare i logicno je da odma lete za tim ciljem...Da smo finansijski jaci mogli bi mi vrlo lahko sacuvat talente...Vidjeli bi vi tad kako bi se ovdje stvarali talenti, pa cak i oni prekookeanski...Dolazili bi iz amerike samo da ovdje treniraju ..eheeeeee ;-)

arze

#29 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 17/07/2008 01:55

sesalmir wrote:
HAHa joj provale i oko tog slaganja. Pa bil mi bili Bosanci a da smo slozni?
Ne.Definitivno :P

sudoku79

#30 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sudoku79 » 17/07/2008 12:46

kakve gluposti neki ovdje valjaju, ne mogu da vjerujem.
od totalno netačnih informacija da je đedović pušten džaba da ide, pa do toga do izvrtanja činjenica kako igra u 3. španskoj ligi.
Naša liga u kojoj je teletović postizao 45 poena i ova u kojoj je djedovic postizao 10-20 se ne mogu porediti... zašto ne porediš teletovicevu i djedovicevu statistiku iz jadranske lige?

Djedovic, za kojeg je uzeta velika odšteta, a ostao je pola sezone na posudbi (nakon tih pola sezone mogao je ići kao slobodan igrač) igra u juniorskom timu Barcelone. Taj tim se takmiči u nižoj španskoj ligi, koja je bolja od mnogih evropskih prvih liga (sigurno puno bolja nego naša liga 13). Ti juniori Barcelone bi se sigurno mogli nositi, a možda i pobijediti belgijski Oostende u kojem je teletovic gradio karijeru. Ne želim ovdje ništa loše o teletu da kažem, njemu svaka čast, definitivno je trenutno naš najjači igrač.

Momku od 17-18 godina mjesto je u juniorskoj ekipi, sa vrhunskim terenerima koji rade sa mladim igračima. u toj ekipi, on je jedan od najboljih i za koju godinu, a možda i od ove sezone, ima garantovano mjesto i u prvom timu.

pogledaj malo ovdje http://www.euroleague.net/news/i/21777/180/item kako djedovic igra i da li je na pogrešnom mejstu, pa mi javi jesi li promijenio mišljenje

The 51st State

#31 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by The 51st State » 17/07/2008 15:49

Ne znam za budzete zvezde i zadra ali znam da je bosnin budzet ove godine bio oko milion eura, te da su te pare kriminalno potrosene. Ono sto je tragicno, a sto je Bosna mogla komotno uraditi proteklih godina, za toliko para koliko je spiceno na uzaludne igrace (rece neko pausalno 75% promasaja, sto je otprilike i realno), mogao je se napraviti sasvim pristojan internat za talentovane kosarkase uz stipendiranje skolovanja istih, no ad hoc stranacko trpanje para u "jet-set" projekat niti zna, a i da zna, ne bi moglo takvu jednostavnu viziju pretociti u realnost.

sudoku79

#32 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sudoku79 » 17/07/2008 17:42

to je potpuno netačno.
budžet bosne u prošloj sezoni je bio manje od milion KM. Nije ni čudo da mislite kako je stanje u bosni katastrofalno, kad se gađate takvim ciframa.

arze

#33 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 17/07/2008 20:04

sudoku 79-novi basket strucnjak
Idi na nba odjeljak pa tamo pricaj gluposti, uklopit ces se veoma lahko ;-)

arze

#34 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 17/07/2008 20:06

sudoku79 wrote:kakve gluposti neki ovdje valjaju, ne mogu da vjerujem.
od totalno netačnih informacija da je đedović pušten džaba da ide, pa do toga do izvrtanja činjenica kako igra u 3. španskoj ligi.
Naša liga u kojoj je teletović postizao 45 poena i ova u kojoj je djedovic postizao 10-20 se ne mogu porediti... zašto ne porediš teletovicevu i djedovicevu statistiku iz jadranske lige?

Djedovic, za kojeg je uzeta velika odšteta, a ostao je pola sezone na posudbi (nakon tih pola sezone mogao je ići kao slobodan igrač) igra u juniorskom timu Barcelone. Taj tim se takmiči u nižoj španskoj ligi, koja je bolja od mnogih evropskih prvih liga (sigurno puno bolja nego naša liga 13). Ti juniori Barcelone bi se sigurno mogli nositi, a možda i pobijediti belgijski Oostende u kojem je teletovic gradio karijeru. Ne želim ovdje ništa loše o teletu da kažem, njemu svaka čast, definitivno je trenutno naš najjači igrač.

Momku od 17-18 godina mjesto je u juniorskoj ekipi, sa vrhunskim terenerima koji rade sa mladim igračima. u toj ekipi, on je jedan od najboljih i za koju godinu, a možda i od ove sezone, ima garantovano mjesto i u prvom timu.

pogledaj malo ovdje http://www.euroleague.net/news/i/21777/180/item kako djedovic igra i da li je na pogrešnom mejstu, pa mi javi jesi li promijenio mišljenje
Tavale pa kakve je to dedovic imo statistike u jadranskoj ligi...bio igracina nema sta sa 4 poena po utakmici !

SundanceKid

#35 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by SundanceKid » 17/07/2008 23:26

arze wrote:

Tavale pa kakve je to dedovic imo statistike u jadranskoj ligi...bio igracina nema sta sa 4 poena po utakmici !

Pa sta ocekujes od djeteta, da zabija 30 koseva na utakmici??? I takvi ko ti bi onda rekli, jooj sto nije zabio 35...bas je on los... Daj ba lavor vode uzmi, malo se pljusni i procitaj sta pises...i dobro ti je lik reko, pogledaj ovaj link , procitaj pa onda pricaj. Mali je zvijer, u svojoj generaciji bez konkurencije, a to sto bosanski, seljacki mentalitet nije u stanju nikome da prizna bilo kakvo dostignuce, e zbog toga cemo uvijek i bit vakvi kakvi jesmo....sportski idioti..

JThomas

#36 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas » 17/07/2008 23:39

arze wrote:

a s koliko godina?

mojne lupati majke ti. momak je jedan on najjačih igrača u evropi u svojoj dobnoj kategoriji.

arze

#37 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 18/07/2008 00:21

Ja njega ne blatim ko igraca ni u kom segmentu vec sam spomeno da je Teletovic sa nekih 19 godina imo prosjek od 30 poena po utakmici i zar to nije istina?????????
On je 85 godiste a vec je zrel igrac i mnogi mogu vec sad ucit od njega!
Ohladite ljudi nedizite tenzije odmorite malo :zoka:

arze

#38 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 18/07/2008 00:22

JThomas wrote:
arze wrote:

a s koliko godina?

mojne lupati majke ti. momak je jedan on najjačih igrača u evropi u svojoj dobnoj kategoriji.
Joj nemoj tako bolan on ima 18 godina kako ste tako zaostali???????
PA ako je tako poredite jednog Ricky Rubia i njega??????
Ja uvijek podrzavam nase al stvarno ste nekad ne objektivni majko mila :arrow: :oops:

SundanceKid

#39 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by SundanceKid » 18/07/2008 00:39

Znaci da bi valjo on treba bit Lebron James??? Ako nije najbolji, onda ne valja??? il sta??? Nije niko neobjektivan, vec naprotiv...stvarno nema potrebe da se naduravamo, pogledaj link koji ti je momak postavio, vidi koliko mali trpa svojim vrsnjacima, i amin! Kraj price! Igra super, zvijer je, i nema razloga zasto ne bi nastavio tako...uostalom, ljudi koji su ga uzeli (a i oni koji ga na sva usta hvale) su ipak malo pametniji i iskusniji u tim stvarima nego skepticni forumasi, pa ako vec treba nekom da vjerujem, osim svojim ocima, to ce bit strucnjaci koji su ga odavde odveli.

arze

#40 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 18/07/2008 00:46

Al sta vi bjezite od tema i skrecete na sve druge pm osim one o kojoj se prica?
Pa ocel to Dedovic sljedece sezone igrat u Bosni il ce to bit Zimic i co....
Samo trazite razlog da ufatite se pametovanja a to vam ocigledno polazi za rukom i ako vas niko ne ebe ni 2 %
Koga briga bolan sto dedovic daje 20 poena za juniore barceolone???????
Ocel to on iznosti teret bh kosarke!!!!?! Ne bi reko!!!!
Dajte shvatite vise kakve nonsense bacate po ovim forumima!

Evo dajem prijedlog ko god hoce nek se obrati na PM pa da vidimo ko sta zna o kosarci.Mozemo napravit mali kviz npr. Ko gdje igra i tako te zezancije pa da vidimo gdje ste!
Hajdte misevi :shock:

Vasa Kisa

#41 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Vasa Kisa » 18/07/2008 00:49

raspali :D

JThomas

#42 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas » 18/07/2008 10:32

uuu, al si ti živčan :-)

uozbilji se. momak je u svojoj dobnoj kategoriji među najboljim bekovima evrope. to što s osamnaest godina još to ne može, ne znači da nekad vjerovatno neće i "nositi teret bh košarke". jedan je ricard rubio, ti meni nađi ko to još '90 godište igra u euroligi? pa zašto to onda očekivati od đedovića?

momak je sa 16 godina igrao i više nego solidnu rolu u jadranskoj ligi, i u ovom je trenutku najbolji talenat ispod 20 godina koojeg imamo. zašto pljuvati po momku bezveze?

Neelix

#43 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Neelix » 18/07/2008 10:34

:lol: jes zajeban ovaj arze u p m :lol: :lol: :lol:

vryzas

#44 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by vryzas » 18/07/2008 14:06

arze wrote:Al sta vi bjezite od tema i skrecete na sve druge pm osim one o kojoj se prica?
Samo trazite razlog da ufatite se pametovanja a to vam ocigledno polazi za rukom i ako vas niko ne ebe ni 2 %

Evo dajem prijedlog ko god hoce nek se obrati na PM pa da vidimo ko sta zna o kosarci.Mozemo napravit mali kviz npr.
Ko gdje igra i tako te zezancije pa da vidimo gdje ste!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Hérita Nkongolo Ilunga igra za Toulouse FC :D :D :D :D pika li se fudbal? :D

Comrad

#45 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by Comrad » 18/07/2008 14:22

arze wrote:Al sta vi bjezite od tema i skrecete na sve druge pm osim one o kojoj se prica?

Evo dajem prijedlog ko god hoce nek se obrati na PM pa da vidimo ko sta zna o kosarci.Mozemo napravit mali kviz npr. Ko gdje igra i tako te zezancije pa da vidimo gdje ste!
:lol: :lol: Jel te to Djedovic izbacio iz petorke kad je imao nekih 10-12 godina, a ti imao 20 i kusur pa ti krivo :skoljka: :D Smiri bolan malo, on je trenutno nas najveci talenat, od kojeg trebamo ocekivati nesto u buducnosti. Taj momak ce za nekih 2-3 godine biti bek Barcelone i igrati za nasu reprezentaciju, a to nije bezveze stvar ;-) . Sto se tice njegovih vrsnjaka, on je ispred njih - bio je najbolji strijelac na EP, evo sad ja mislim da je bio najbolji strijelac tog tima Barce sto igra 3. ligu. Sacekajmo malo.
p.s. Vise volim da igra juniorsku ligu i da zabija 30, nego da, ko Bavka, ode na ljetnu ligu i odigra 6 minuta da i ne primi loptu kako treba. :run:

arze

#46 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by arze » 18/07/2008 15:22

AL ovo bi trebala bit tema o kk bosni a vi odma o dedovicu...hajmo sad malo o nekom jos vecem talentu..imatel kakvog u rukavu?
Ja isprve nisam blatio momka nikako jer znam da je potencijal al kazem da nemozemo zadrzat talente jer nismo finansijski to u mogucnosti...Da je on dobio nekih pola milioncica da ostane u bosni mislite da bi otiso u barselonu? :o
Jos jednom kazem da je Teletovic sa 20 godina bio dokazan igrac i vec je tad imo osnove da napreduje jos vise dok ce dedovicu trebat jos koja godina da zaigra u barseloni a kamoli da dode na nivo Teletovica.Et de vi sad opet joj dedovic ovo ono, on je mladi..pa ljudi nije ni njemu 12 godina :roll:

vryzas

#47 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by vryzas » 18/07/2008 15:59

arze wrote:AL ovo bi trebala bit tema o kk bosni a vi odma o dedovicu...hajmo sad malo o nekom jos vecem talentu..imatel kakvog u rukavu?
Ja isprve nisam blatio momka nikako jer znam da je potencijal al kazem da nemozemo zadrzat talente jer nismo finansijski to u mogucnosti...Da je on dobio nekih pola milioncica da ostane u bosni mislite da bi otiso u barselonu? :o
Jos jednom kazem da je Teletovic sa 20 godina bio dokazan igrac i vec je tad imo osnove da napreduje jos vise dok ce dedovicu trebat jos koja godina da zaigra u barseloni a kamoli da dode na nivo Teletovica.Et de vi sad opet joj dedovic ovo ono, on je mladi..pa ljudi nije ni njemu 12 godina :roll:
de pojasni malo pojam "dokazan" igrac :-) ???? pravis poredjenje dva igraca koja nisu isto godiste, koja igraju na razlicitim pozicijama itd. itd. :zzzz:
Momci se nalaze tu gdje jesu zahvaljujuci svom radu, talentu, znanju, sreci itd. Taletovic, a za koju godinu i Djedovic nadam se, ce biti nosioci igre u nasoj reprezentaciji i momcima zelim puno srece i sto manje povreda...
Nije istina da nema talentovanih igraca...talenata ima bruku samo je problem kako tog "talenta" prepoznati, izbaciti u prvi plan i na kraju pokusati zadrzati sto duze u domacim klubovima radi poboljsanja kvaliteta domace lige!
Nema potrebe izmisljati toplu vodu...sve je sazeto u par koraka, a osnova svega je dobra organizacija, dobra struka, dobri uslovi za rad i naravno lova itd.
Dovoljno je pogledati kakav rad sa mladjim kategorijama imaju Cibona, Split, Partizan...

papacja

#48 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by papacja » 18/07/2008 16:00

sudoku79 wrote:to je potpuno netačno.
budžet bosne u prošloj sezoni je bio manje od milion KM. Nije ni čudo da mislite kako je stanje u bosni katastrofalno, kad se gađate takvim ciframa.
Šta ima manji od milion KM... Bio je iznad milion i po.

sudoku79

#49 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by sudoku79 » 18/07/2008 16:08

šta ima milion i po.
da mi je samo znati odakle ti takva informacija. ko su ti sponzori koji su dali milio i po? za telekom je rečeno da je dao skoro upola manje nego sezonu ranije (tada je rečeno da je dao oko 800.000KM)... hajmo reći da je to ove godine bilo 500 hiljada. ako glavni sponzor daje 500 hiljada, kako se to onda skupi još više od milion? ko je ta budala koja uvali više para od telekoma, a nema reklamu?

opet, i da je milion i po KM to se ne može porediti sa zvezdom za koju je planiran budžet od 6-7 miliona KM. Zadar vjerovatno ima i više, ali ljudi grade dvoranu, tj. završavaju je, pa dosta para odlazi na to.

JThomas

#50 Re: KK Bosna - 2008/2009

Post by JThomas » 18/07/2008 16:37

arze wrote:AL ovo bi trebala bit tema o kk bosni a vi odma o dedovicu...hajmo sad malo o nekom jos vecem talentu..imatel kakvog u rukavu?
hajde unormali se :-)

teletović je pet godina stariji od đedovića, koji sad ima 18, a ja vjerujem da bi u našoj ligi već sad bio baja.

hajmo se ja i ti naći na ovoj temi u ova doba 2013, pa da vidimo gdje i kako igra đedović. (mirzi svaka čast, ništa kontra mirze...ali porediti momka od 18 i od 23 godine :-) )

Locked