ULEB KUP 2007/2008: BOSNA ASA BHT

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

stardust3003
Posts: 109
Joined: 20/02/2005 13:38

#301

Post by stardust3003 »

Topla voda wrote:gran kanaria...pa galata :D
a u finalu sa Dinamo Moskva... :lol:
User avatar
bruce lee
Posts: 796
Joined: 19/09/2007 01:37

#302

Post by bruce lee »

saim_adka wrote:
bruce lee wrote:ima li negdje snimak tekme? na youtube su samo cetiri kratka snimka iz publike..

Evo linkova za 3/4 & 4/4 ...

http://rapidshare.com/files/85814593/bo ... 4.wmv.html

http://rapidshare.com/files/85821366/bo ... 4.wmv.html

Preuzeto s foruma kkbosna.com
bio sam neki dan na stranici, ali to nisam primijetio. hvala!! :thumbup:
bbrs
Posts: 78
Joined: 26/01/2007 14:28

#303

Post by bbrs »

Edin H. wrote:ULEB Cup draw profile: Kalise Gran Canaria
For the third time in four ULEB Cup seasons, Kalise Gran Canaria survived the regular season to fight for bigger prizes in the elimination rounds, this time winning Group G outright. Its 8-2 record was plenty good enough for a top seed in the elimination rounds draw that could pay dividends for a team that has lost just two home games in four ULEB Cup seasons so far. After losing a road game 71-63 at eventual qualifier Slask Wroclaw to start the season, Gran Canaria won eight of its last nine games, including a head-to-head finale against Asvel Basket, to rule the group. Gran Canaria's success in Group G won based on excellent rebounding, as the team ranked third in the entire competition with 35.7 boards per game and second on the offensive glass, with 12 per game. That was a team effort, however, as no single Gran Canaria player was among the best 20 rebounders in the regular season rankings. A swarming, high-energy game was clear, too, from the fact that 10 different Gran Canaria players averaged between 15 and 25 minutes - and no one more. The only full-time starter, Carl English, put up 15.5 points on average and was among the first round's best free throw shooters. After him, defenses couldn't focus on anyone, as five players - Kornel David, Joel Freeland, Roberto Guerra, Marcus Norris and Sitapha Savane - averaged between 8.1 and 9.9 points. Another of this team's advantages is togetherness, as Guerra and a pair of veterans, Jim Moran and Victor Baldo, are still around from the club's original ULEB Cup team in the the 2003-04 season. Up-and-coming Mario Fernandez and late pickup Niklas Caner-Medley round out a rotation that can bring energy to both ends of the floor all game long. If it can continue rebounding so well, Gran Canaria will be in every game it plays, and if it keeps protecting its island home so well, the sky is the limit for one of Spain's most solid teams of the last decade.


Elem tarabe su :D
Dobili su Barsu prošlo ili pretprošlo kolo (ne sjećam se dobro) 15-tak razlike u ACB ligi :D
Last edited by bbrs on 29/01/2008 21:11, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#304

Post by cyprus »

Jupiiiii, idemo na Kanarske otoke :D :D .
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#305

Post by Neelix »

cyprus wrote:Jupiiiii, idemo na Kanarske otoke :D :D .
more je provod, more su koke :D
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#306

Post by basicman »

imamo realne sanse da iznenadimo gran canariu u sarajevu. do ne davno smo dobijali kuci i cibonu i partizana i zvezdu. a te iste ekipe su vise puta uzimale cak i real madrida. zasto onda da pravimo od canaria nepobjedivog giganta? kuci imamo realne sanse za pobjedu a tamo ce biti jako tesko iako nismo ni tamo bez sansi, ako krenemo s pobjedom iz sa na putovanje.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#307

Post by van Basten »

nije loš ždrijeb.... Canaria nije Joventud i ne treba praviti bauk od nje... iako je sasvim realno reći da su ljudi favoriti, ipak su kao 1. završili u svojoj grupi i ipak dolaze iz jedne od najjačih evropskih liga. Uglavnom, može se s njima, bar u Sarajevu
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#308

Post by Edin H. »

van Basten wrote:nije loš ždrijeb.... Canaria nije Joventud i ne treba praviti bauk od nje... iako je sasvim realno reći da su ljudi favoriti, ipak su kao 1. završili u svojoj grupi i ipak dolaze iz jedne od najjačih evropskih liga. Uglavnom, može se s njima, bar u Sarajevu
Nakon Albe sve je ekstaza :D

Positive attitude :D iliti pristup :P
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#309

Post by basicman »

Edin H. wrote:
van Basten wrote:nije loš ždrijeb.... Canaria nije Joventud i ne treba praviti bauk od nje... iako je sasvim realno reći da su ljudi favoriti, ipak su kao 1. završili u svojoj grupi i ipak dolaze iz jedne od najjačih evropskih liga. Uglavnom, može se s njima, bar u Sarajevu
Nakon Albe sve je ekstaza :D

Positive attitude :D iliti pristup :P
kad ih je uzeo wroclaw iz poljske sto ih ne bi uzeli i mi. za poljake smo izmislili kosarku al danas svako igra :) i ona dvorana mirza delibasic nam je nafakali.kobi ocekivao da mozemo u zanjoj cetvrtini prvaka njemacka razmontirati onako. samo da se inshAllah neke stvari poklope i dobicemo ih :) sreca pa nam papa nije dolazio u dvoranu, jer otkad je na stadionu bio, nemoze repka nikog vise dobiti :)
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#310

Post by pOZz »

basicman wrote:
Edin H. wrote:
van Basten wrote:nije loš ždrijeb.... Canaria nije Joventud i ne treba praviti bauk od nje... iako je sasvim realno reći da su ljudi favoriti, ipak su kao 1. završili u svojoj grupi i ipak dolaze iz jedne od najjačih evropskih liga. Uglavnom, može se s njima, bar u Sarajevu
Nakon Albe sve je ekstaza :D

Positive attitude :D iliti pristup :P
kad ih je uzeo wroclaw iz poljske sto ih ne bi uzeli i mi. za poljake smo izmislili kosarku al danas svako igra :) i ona dvorana mirza delibasic nam je nafakali.kobi ocekivao da mozemo u zanjoj cetvrtini prvaka njemacka razmontirati onako. samo da se inshAllah neke stvari poklope i dobicemo ih :) sreca pa nam papa nije dolazio u dvoranu, jer otkad je na stadionu bio, nemoze repka nikog vise dobiti :)
Mi možda i jesmo izmislili košarku za Poljake ali pogledaj samo danas gdje su Poljaci. Imaju predstavnika u Euroligi i to solidnog predstavnika Prokom Trefl. A šta mi imamo ? Ništa!

Uspjeh je i ako se u Skenderiji uzme sa bilo koliko koševa razlike, tako da nam možda iduće godine bude lakši žrijeb 8-)
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#311

Post by IlijaLadin »

Za Bosnu je značajno da u utakmici u Skenderiji iznenadi prtotivnika a ne vjerujem da će Španci podcijeniti našu ekipu.

Suprotno od blamaže koju priređuje Široki u NLB ligi, Bosna bar nešto uspijeva ove sezone.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#312

Post by BHG »

razvalismo slaviju juce...drago mi ko da smo uleb uzeli...valjda zbog toga sto su nam skolovi priredili "dobrodoslicu"....picke dodjite u skenderiju pa se kurcite sa cetnickim zastavama, drazinim majcama, i pjesmama o klanju i ubijanju....ako smijete :D
bila u halila
Posts: 75
Joined: 27/12/2006 18:22

#313 samo naprijed

Post by bila u halila »

Samo da sljedecu ne zijanimo, pa da ova alba bude samo bljesakpozitive, k'o sto to kod nas obicno biva
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#314

Post by stochar »

opet furanje tioa 'basel je qratz, razvalicemo ih k'o zvechke'.

Gran Canaria je vrlo jeben protivnik i jedan od gorih koje je Bosna mogla izvuci. mislim da uz dobre pripreme i hladne glave svako moze pobijediti svakog, pa i Bosna Camariu, samo da se ne nafurasju nesto tipa 'lako cemo mi to'. to je nas glavni problem: ili unaprijed otpisemo sami sebe, ili se opustimo u fazonu 'lako cemo mi to'. uzdam se u Zdovca i njegov slovenachki hladni rezon...
User avatar
srpanj
Posts: 459
Joined: 16/07/2007 18:53

#315

Post by srpanj »

ja da sam jure zdovc, ja bih pozvao ili otisao do jahica i ljepo se raspitao kakvi su ovi i kako igraju...koliko mi je poznato on je igrao na ovim otocima :)
i nadam se da ce bosna upriliciti nagradnu igru za posjetitelje, a nagrada bi trebala biti: odlazak na revans susret...pa nek mi onda daju one smijesne rukavice, ima da zabijem kos sa sredine terena...ma-sta?? ima da zakucam sa polovine!! 8)
BOSNO IGRAJ.........
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#316

Post by BHG »

Bosna domaćin završnice Kupa BiH

Prije nekih pola sata, među ponudama za organizaciju finalnog turnira Kupa BiH, u prostorijama košarkaškog saveza BiH odlučeno je da su uslovi koje je ponudio naš klub najbolji, te je domaćinstvo završnice ovog značajnog takmičenja povjereno KK Bosni.

Završnica Kupa BiH igra se već narednog vikenda, 09. i 10. februara, a žrijeb je htio da se dva najveća favorita, Bosna i Široki, sastanu još u polufinalu. Tako će se ono što će mnogi nazvati finale prije finala igrati u subotu, a pobjednik će se u nedjelju boriti za titulu sa boljim iz susreta KK Borac Nektar - KK Grude.

Pred organizacijskim timom KK Bosna stoje 4 dana i noći u kojima treba pripremiti ovo veliko takičenje, dok će ekipa prije nego što izađe na megdan Širokom, imati još jednu utakmicu u okviru Lige 13, u utorak, protiv Vogošće.

izvor: kkbosna.com
o'ma sa sirokim :D nemogu docekat!
samvan
Posts: 310
Joined: 28/05/2004 14:07

#317

Post by samvan »

Bosna je u prepunoj Skenderiji pobjedila Gran Canariu sa 89:82!
User avatar
jasko_ba
Posts: 7807
Joined: 13/11/2006 17:47

#318

Post by jasko_ba »

svaka čast za onu igru
šteta one trojke na kraju
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#319

Post by Edin H. »

Bravo majstori :D

Ima li gdje snimak :roll:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#320

Post by Topla voda »

idemo u spaniju,bunker igrati :lol:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#321

Post by fantom slobode »

Bravo Bosno, velika pobjeda velike ekipe.Samo borbeno, pa kako god bude bilo u Spaniji.
Image
Odigrala za sve dusmane, a sada u Spaniji za raju!! :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :thumbup:
User avatar
dube
Posts: 134
Joined: 23/02/2007 22:56
Location: Sarajevo

#322

Post by dube »

svaka čast na pobjedi, može Bosna iznenaditi i u Španiji
User avatar
dube
Posts: 134
Joined: 23/02/2007 22:56
Location: Sarajevo

#323

Post by dube »

svaka čast na pobjedi, ja mislim da Bosna može iznenaditi i u Španiji!
:thumbup:
yurebure
Posts: 50
Joined: 28/01/2008 23:44
Location: PROVINCIJA BEZ POZADINE

#324

Post by yurebure »

VECERAS SMO SVI UZIVALI U VRHUNSKOJ KOSARCI, I NARAVNO POBJEDI STUDENATA.
STETA SAMO STO POBJEDA NIJE BILA IZRAZENA SA VECOM RAZLIKOM,ALI I OVAKO JE TO VELIKA POBJEDA.
MA KAKVA NLB-LIGA ULEB JE PRAVA STVAR. :)
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#325

Post by basicman »

basicman wrote:imamo realne sanse da iznenadimo gran canariu u sarajevu. do ne davno smo dobijali kuci i cibonu i partizana i zvezdu. a te iste ekipe su vise puta uzimale cak i real madrida. zasto onda da pravimo od canaria nepobjedivog giganta? kuci imamo realne sanse za pobjedu a tamo ce biti jako tesko iako nismo ni tamo bez sansi, ako krenemo s pobjedom iz sa na putovanje.
evo da citiram sam sebe i izjavu odmah nakon tekme sa albom :)
eh sad smo na pragu sljedeceg iznenadenja. treba na otocima odgrati agresivnu i cvrstu odbranu jer je ona kljuc uspjeha. ako do poluvremenua tamo budemo izjednaceni, njima ce piva vec bit u usima... i onda ih u zadnjoj cetvrtini povest sa 3,4, kosa i to je to. zdovc je stvarno mega trener. vidi se da nama treba trener sa zapada koji zna profesionalno raditi sa igracima i koji ih zna i fizicki i psihicki pripremiti za utakmicu. siguran sam da bi i u fudbalu bili bolji da imamo stranca za trenera.
Post Reply