Pocela nova sezona BH kosarkaske "Lige 13"

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Fibra
Posts: 27
Joined: 10/06/2007 01:53
Location: Citta del Sale

#1 Pocela nova sezona BH kosarkaske "Lige 13"

Post by Fibra »

Košarkaši Sloboda Dite sjajno su startovali u Ligi 13, koja je počela večeras. U Aleksandrovcu su pobijedili favorizovanu Igokeu Partizan 73:64. U ostalim susretima, postignuti su sljedeći rezultati:Borac Nektar - Zenica Čelik 93:73,Slavija - Bosna 73:84, Posušje – Hercegovac 100:80. Koji su vaši favoriti za osvajanje lige???
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#2

Post by BHG »

bosna! :D
gbojan2004
Posts: 65
Joined: 21/01/2007 09:10

#3

Post by gbojan2004 »

Maloprije sam dosao sa utakmice Slavija-Bosna.Slavija je neocekivano pruzila jak otpor aktuelnom vicesampionu BiH.Imam utisak da su kosarkasi Bosne potcijenili Slaviju koja prvo poluvrijeme rjesava u svoju korist sa 4 poena razlike,mada je samo minut prije odlaska na odmor na semaforu bilo +11 za Slaviju.U prvom poluvremenu u Slaviji sjajne partije Igora Vukovica i nove akvizicije Slavije play-a Matije Gvozdenovica.Gvozdenovic je sjajnom igrom bukvalno natjerao Zdovca da u prvom poluvremenu da sansu svoj trojici plejmejkera,od kojih se po meni najbolje snasao mladi Pasalic.U Bosni dosta dobra partija Vilijamsa i Kovacevica u odbrani.Drugo poluvrijeme pocinje serijom trojki , 3 vezane Hill-a,pa se Bosna odlijepila i napravila 8-9 razlike koje rutinski drzi do kraja.
Ova pojacanja Bosne cini se da bas i nisu najsretnije odabrana,od 4 Amerikanca Vilijams i Greer imaju prolaznu ocjenu,ostali samo dzaba guse Pasalica i Sehovica koje su stvarno veliki potencijali.
User avatar
denny84
Posts: 158
Joined: 22/09/2006 00:53
Location: U šumarku skrivenom

#4

Post by denny84 »

gbojan2004 wrote:Maloprije sam dosao sa utakmice Slavija-Bosna.Slavija je neocekivano pruzila jak otpor aktuelnom vicesampionu BiH.Imam utisak da su kosarkasi Bosne potcijenili Slaviju koja prvo poluvrijeme rjesava u svoju korist sa 4 poena razlike,mada je samo minut prije odlaska na odmor na semaforu bilo +11 za Slaviju.U prvom poluvremenu u Slaviji sjajne partije Igora Vukovica i nove akvizicije Slavije play-a Matije Gvozdenovica.Gvozdenovic je sjajnom igrom bukvalno natjerao Zdovca da u prvom poluvremenu da sansu svoj trojici plejmejkera,od kojih se po meni najbolje snasao mladi Pasalic.U Bosni dosta dobra partija Vilijamsa i Kovacevica u odbrani.Drugo poluvrijeme pocinje serijom trojki , 3 vezane Hill-a,pa se Bosna odlijepila i napravila 8-9 razlike koje rutinski drzi do kraja.
Ova pojacanja Bosne cini se da bas i nisu najsretnije odabrana,od 4 Amerikanca Vilijams i Greer imaju prolaznu ocjenu,ostali samo dzaba guse Pasalica i Sehovica koje su stvarno veliki potencijali.
Hill ne valja :?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#5

Post by Neelix »

gbojan2004 wrote:Maloprije sam dosao sa utakmice Slavija-Bosna.Slavija je neocekivano pruzila jak otpor aktuelnom vicesampionu BiH.Imam utisak da su kosarkasi Bosne potcijenili Slaviju koja prvo poluvrijeme rjesava u svoju korist sa 4 poena razlike,mada je samo minut prije odlaska na odmor na semaforu bilo +11 za Slaviju.U prvom poluvremenu u Slaviji sjajne partije Igora Vukovica i nove akvizicije Slavije play-a Matije Gvozdenovica.Gvozdenovic je sjajnom igrom bukvalno natjerao Zdovca da u prvom poluvremenu da sansu svoj trojici plejmejkera,od kojih se po meni najbolje snasao mladi Pasalic.U Bosni dosta dobra partija Vilijamsa i Kovacevica u odbrani.Drugo poluvrijeme pocinje serijom trojki , 3 vezane Hill-a,pa se Bosna odlijepila i napravila 8-9 razlike koje rutinski drzi do kraja.
Ova pojacanja Bosne cini se da bas i nisu najsretnije odabrana,od 4 Amerikanca Vilijams i Greer imaju prolaznu ocjenu,ostali samo dzaba guse Pasalica i Sehovica koje su stvarno veliki potencijali.
zar ovaj nije pjevac :D
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#6

Post by Hakala »

vukojevic kolega ,vukojevic :D...ustvari konjina :-)
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#7

Post by radeljas »

sinoc sam malo prebacivao sa jedne bruke - one na koshevu na drugu bruku - onu bosne u lukavici. pa ljudi moji, sta je ono. seoska horuk ekipa drzi bosnu u egalu 35 minuta. sta su radili na pripremama, koga su doveli, sta je sa ovim zdovcom. bruka po meni. ne izgleda dobro za nastavak sezone. treba li se brinuti. ne treba, jer klub vode s.avdic i d. konakovic vodeci racuna samo o svojim privatnim interesima. a buducnost, stvaranje igraca, kluba, to nije bitno :x
gbojan2004
Posts: 65
Joined: 21/01/2007 09:10

#8

Post by gbojan2004 »

@ denny84 Hill je veliki potrosac lopti,nimalo siguran kod prevodjenja lopte na protivnicku polovinu,bar je takav bio sinoc.Los u organizaciji napada,puno sutira,a nema bas neku ruku.Kazem ti,mali Pasalic je daleko bolje odradio posao organizacije napada od njega.Onaj Greer je jak kao zivotinja,dobar skakac,mozda bude solidno pojacanje.Sehovic me odusevio buduci br.1 u Bosni.Decko ima sve,skok,pas, sut.I onaj muski organ neophodan da postanes igrac.Bavcic glavom vise u inostranstvu nego na utakmici.
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#9 500

Post by El_comadante »

Široki i Bosna su favoriti e sad čemo vidjeti
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#10

Post by BHG »

gbojan2004 wrote:@ denny84 Hill je veliki potrosac lopti,nimalo siguran kod prevodjenja lopte na protivnicku polovinu,bar je takav bio sinoc.Los u organizaciji napada,puno sutira,a nema bas neku ruku.Kazem ti,mali Pasalic je daleko bolje odradio posao organizacije napada od njega.Onaj Greer je jak kao zivotinja,dobar skakac,mozda bude solidno pojacanje.Sehovic me odusevio buduci br.1 u Bosni.Decko ima sve,skok,pas, sut.I onaj muski organ neophodan da postanes igrac.Bavcic glavom vise u inostranstvu nego na utakmici.
kojeg li si ti sehovica gledo...
User avatar
denny84
Posts: 158
Joined: 22/09/2006 00:53
Location: U šumarku skrivenom

#11

Post by denny84 »

gbojan2004 wrote:@ denny84 Hill je veliki potrosac lopti,nimalo siguran kod prevodjenja lopte na protivnicku polovinu,bar je takav bio sinoc.Los u organizaciji napada,puno sutira,a nema bas neku ruku.Kazem ti,mali Pasalic je daleko bolje odradio posao organizacije napada od njega.Onaj Greer je jak kao zivotinja,dobar skakac,mozda bude solidno pojacanje.Sehovic me odusevio buduci br.1 u Bosni.Decko ima sve,skok,pas, sut.I onaj muski organ neophodan da postanes igrac.Bavcic glavom vise u inostranstvu nego na utakmici.
izgleda da nismo gledali istu utakmicu :D
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#12

Post by Fleischfresser »

Ja, kao neko ko vec dugo igra kosarku i prati kosarku a i Bosnu, mogu samo reci da je smijesno, ustvari vise neozbiljno uporediti Sehovica i Pasalica sa Kyle Hillom, ako imalo pratis kosarku.
Kyle Hill je doveden kao pojacanje i kao takvo ce se dokazati tokom sezone,
Zdovec je vrlo dobar strucnjak, i nece sigurno napraviti gresku da razno raznim ''talentima'' daje prednost pored igraca koje raspolaze za prvu ekipu a i na klupi.
Ako bude mogao do vodi Bosnu razrjesenih ruku, bez pritiska da igra ovaj ili onaj, onda sam siguran da ce izvuci maximum iz ekipe ove sezone sa Kyle Hillom a bez Pasalica i Sehovica.
Post Reply