Eurobasket 2007 Spanija

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#126

Post by in33sa »

Hakala wrote:
in33sa wrote:Koliko znas pokazuje i tvoja opservacija o Ukicu.

On nije bek suter.
mozda sam se pogresno odrazio :D i ogranicio Ukica samo na beka-sutera.momak moze igratii jedinicu,i dvicu,pa cak i tricu.ali je njegova prirodna pozicija beka-sutera,a kada zatreba i playa.u barci je najcesce igrao beka-sutera. :wink:
Netacno, Ukic je u Barsi igrao pleja, jedinicu, kao zamjena za Lakovica. Suteri u Barsi su Basile i Navarro.

Ukiceva prirodna pozicija je jedinica, i tu igra jako dobro. Ali uz odredjene oscijalcije, sto je i normalno za igraca njegovih godina.

Ukic je jedan od najboljih europskih mladih igraca na svojoj poziciji.
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#127

Post by bih_finest »

Ma Ukic je cisti playmaker, a play i bek suter nije isto, iako to raja cesto mijenja, vide manji igrac, dobro barata sa loptom i moze odmah bit' i bek suter, zna se sta play treba znati raditi. Ukica veoma dobro igra, ima super kontrolu lopte i nema straha da udje pod kos, za nekoliko godina ce biti zvijer, samo se nadam da nece jos u NBA.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#128

Post by LSD »

Dosta vise price o tom Ukicu,predlazem da za promjenu malo pricamo o Jazvinu ili Kojadinovicu 8-)
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#129

Post by bih_finest »

LSD wrote:Dosta vise price o tom Ukicu,predlazem da za promjenu malo pricamo o Jazvinu ili Kojadinovicu 8-)
E Kojadinovic je bek suter :D ko bi rekao :-)
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#130

Post by El_comadante »

Španija - Litvanije finale Španija uzima. Treča bi mogla biti Slovenija
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#131

Post by Better Man »

Što Španci oderaše Izraelce! Definitvno igraju najljepšu košarku i apsolutno su zaslužili da uzmu zlato!
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#132

Post by LSD »

Što Španci oderaše Izraelce! Definitvno igraju najljepšu košarku i apsolutno su zaslužili da uzmu zlato!
Slazem se,fakat igraju odlicno nema sta....samo ako cemo realno izrael se drzao 3/4 utakmice u egalu sa spanijom...tek su ih u zadnjoj cetvrtini nagazili.Za mene su glavni favoriti spanija i litvanija,najvece iznenadjenje definitivno slovenija.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#133

Post by jasko_ba »

dobre utakmice danas skroz..mada je manje-vise sve bilo i ocekivano
hrvatska se dobro drzala protiv rusije, medjutim, dodje do nekog pada, kada nemogu dati kos po 3-4 minute i tada protivnik nabije razliku, i to je to
grcka ocekivano protiv portugala
najbolja utakmica dosad na prvenstvu se maloprije zavrsi
izrael se pravo dobro drzao, u jednom trenutku, cak je imao najvjerovatnih 13 razlike
medjutim, spanija je jednostavno prejaka..gasol je igrao samo nekih 17-18 minuta i ubacio 26 poena, garbahosa ubacio sve sto je sutao za 3 poena..
pozz
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#134

Post by van Basten »

prava drama slijedi u 1/4 finala... kada nema vremena za popravni... ekipe koje su briljirale cijelo prvenstvo tu se poskliznu, a one koje su se provlačile ni same ne znajući kako, polude... i onda svašta bude. Zato se ja suzdržavam prognoza u 1/4 finala. Parovi su:
Španija - Njemačka/Italija
Rusija - Francuska
Grčka - Slovenija / Litva
Hrvatska - Litva / Slovenija
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#135

Post by Hakala »

moja poentaje bila:
helem,djecko ima...odnosno nema Embarassed nikakav vanjski sut.a sad nebitno je s koje vanjske pozicije(1,2,3)
:wink:

to je i danas potvrdio,i to mi niko ne moze osporiti

ulaz-Da
kontrolu lopte-Da
tehniku-da
ali vanjski sut definitivno-NE

to nema veze s oscilacijama,i u barci je bio jednako ocajan s vana.i sam je svjestan tog hendikepa,pa se sve rijedje odlucuje da potegne s vana.
mislim da bi, zbog dobre kontrole lopte ostavio bolji dojam u NBA-u od Z.Planinica,koji je gubio 100 lopti po utakmici...


nego, sto bi volio da *nas* stanko barac zavrsi u NBA-u. :D joj kako bi mu kucali u facu,trebao bi mu hodza salijevat :D .onako mlitav podsjeca me na rashu nesterovica.njemu su u minnesoti na treninzima davali da medicinkom zakucava,ne bi li mu pojacali agresivnost,eksplozivnost...ali corak:D

i zasto belmin velica igraca,koji ne zeli da igra za zemlju u kojoj je rodjen???nevjerovatno.trebo mu je sve po spisku zajedno s onom drugom trojicom.zasto presutiti cinejnicu,da jedan kompletan narod ne zeli da igra za BiH(osim izuzetaka,koji ne mogu proci u svojoj *matici*)


losa brate spanija,loosa :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#136

Post by cyprus »

van Basten wrote:prava drama slijedi u 1/4 finala... kada nema vremena za popravni... ekipe koje su briljirale cijelo prvenstvo tu se poskliznu, a one koje su se provlačile ni same ne znajući kako, polude... i onda svašta bude. Zato se ja suzdržavam prognoza u 1/4 finala. Parovi su:
Španija - Njemačka/Italija
Rusija - Francuska
Grčka - Slovenija / Litva
Hrvatska - Litva / Slovenija
A imam neki predosjećaj da bi sve ekipe iz grupe E (Španija, Rusija, Grčka i Hrvatska) mogle proć četvrtfinale.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#137

Post by in33sa »

A zasto bi Barac igrao u kljakavoj reprezentaciji kakva je BH ekipa???

Na stranu sad patriotizam, od toga se ne zivi. Pogledajte ponasanje nasih igraca, jasno je da je BH dres svetinja samo onome ko ga drzi na zidu u izbjeglickoj sobi negdje u Svedskoj, ili u Ilijasu, nebitno.

Barac je vrhunski talenat i bice igracina vrlo brzo, a sto je odabrao Hrvatsku, tu nije kriv ni Belmin ni Barac ni peti deseti. Od nase reprezentacije bjezi svako ko zeli napraviti karijeru.

Kad ti jedan mafijas Imamovic vodi KS a Markovic trenira ekipu, svako pametan bi se klonio takve reprezentacije.

Cinjenica.

A ovo sto pises o Nesterovicu, opet pokazujes svoje neznanje. Nesterovic je na ovom EP uz Kirilenka, Hryapu i recimo Dragica ponajbolji obrambeni igrac. Covjek je zaustavio svakoga ko mu je stao u reket.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#138

Post by cyprus »

Joj ovih Portugalaca što ubadaju trice. Znaju li oni išta drugo pogodit?! :shock: :-) :D
bih_finest
Posts: 283
Joined: 27/06/2006 23:24
Location: Sarajevo

#139

Post by bih_finest »

in33sa wrote:A zasto bi Barac igrao u kljakavoj reprezentaciji kakva je BH ekipa???

Na stranu sad patriotizam, od toga se ne zivi. Pogledajte ponasanje nasih igraca, jasno je da je BH dres svetinja samo onome ko ga drzi na zidu u izbjeglickoj sobi negdje u Svedskoj, ili u Ilijasu, nebitno.

Barac je vrhunski talenat i bice igracina vrlo brzo, a sto je odabrao Hrvatsku, tu nije kriv ni Belmin ni Barac ni peti deseti. Od nase reprezentacije bjezi svako ko zeli napraviti karijeru.

Kad ti jedan mafijas Imamovic vodi KS a Markovic trenira ekipu, svako pametan bi se klonio takve reprezentacije.

Cinjenica.

A ovo sto pises o Nesterovicu, opet pokazujes svoje neznanje. Nesterovic je na ovom EP uz Kirilenka, Hryapu i recimo Dragica ponajbolji obrambeni igrac. Covjek je zaustavio svakoga ko mu je stao u reket.
Covjek je govorio za igru Nesterovica u NBA, a ne u Evropi gdje je manji teren odbrana zgusnuta, a i manje ludji igraci koji se ne zele polomiti zbog zakucavanja. Nesterovic je u NBA sluzio za dobre postere :D
primjer:
http://www.youtube.com/watch?v=zYxdSbIXS-0
p.s. ja ne bih rekao da je zaustavio svakoga, nego mozda smesario svakoga (protiv francuza je izbacen iz igre), onom turiafu lik rame polomio...dakle, pravi bezobrazan mesar...
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#140

Post by galaxtics »

0.43 sekunde do kraja utakmice.
JAN HENDRIK JAAAAGLA JE POPRAVIO SVOJE STATISTIČKE POKAZATELJE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
stvarno zbog kakvih gluposti coek mora ukljucit racunar :-D
galaxtics
Posts: 94
Joined: 24/05/2007 16:40
Location: bih
Contact:

#141

Post by galaxtics »

in33sa wrote:A zasto bi Barac igrao u kljakavoj reprezentaciji kakva je BH ekipa???

Na stranu sad patriotizam, od toga se ne zivi. Pogledajte ponasanje nasih igraca, jasno je da je BH dres svetinja samo onome ko ga drzi na zidu u izbjeglickoj sobi negdje u Svedskoj, ili u Ilijasu, nebitno.

Barac je vrhunski talenat i bice igracina vrlo brzo, a sto je odabrao Hrvatsku, tu nije kriv ni Belmin ni Barac ni peti deseti. Od nase reprezentacije bjezi svako ko zeli napraviti karijeru.

Kad ti jedan mafijas Imamovic vodi KS a Markovic trenira ekipu, svako pametan bi se klonio takve reprezentacije.

Cinjenica.

A ovo sto pises o Nesterovicu, opet pokazujes svoje neznanje. Nesterovic je na ovom EP uz Kirilenka, Hryapu i recimo Dragica ponajbolji obrambeni igrac. Covjek je zaustavio svakoga ko mu je stao u reket.
kakvog Bogati Dragica?sta je to on?pa bolji je jedan demond green koji je prosjecan defanzivac itd...
a nesterovic je dobar odbrambeni igrac kad ima onu "krusku"Smrdisa. :P
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#142

Post by El_comadante »

Litvanija i Španija prvi favoriti a Rusija i Slovenija mogu iznenaditi ostali su preslabi.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#143

Post by Better Man »

Rusi u Polufinalu, a Španci rastavljaju Njemačku na hiljadu dijelova! Još jedna briljantna partija Španaca!
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#144

Post by ibro dirka »

Better mane! Takozvani! Ekskluzivno! Moze li ijedan post bez usklicnika!
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#145

Post by El_comadante »

Danas bi Litvanija trebala dobiti Hrvatsku dok bi trebala biti zanimljiva utakmica do samog kraja Slovenija-Grčka
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#146

Post by Better Man »

El_comadante wrote:Danas bi Litvanija trebala dobiti Hrvatsku dok bi trebala biti zanimljiva utakmica do samog kraja Slovenija-Grčka
Neće lako Litvanci sa Hrvatima. Mislim da će do kraja biti neizvjesna tekma!
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#147

Post by Šandor »

Ubiše ih slobodna. Hrvati 9/18 a Litvanci 22/26.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#148

Post by Comrad »

Sve ekipe su toliko izjednacene, jedina se Spanija istice, no opet igrali su protiv Njemacke, koja je stvarno preslaba bila ove godine, najvjerovatnije ce Spanci osvojiti, igraju brzo, atraktivno a i domaci teren je tu...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#149

Post by Neelix »

jao grka :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#150

Post by Neelix »

definitivno navijam za grke! haha, transparent "Greece has basket BALLS!"

svaka im cast, od -16 se vratise u zadnja 4 minuta i pobijedise :shock:
Post Reply