Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#23126 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Van Halen »

skrbavi-admin wrote: 07/09/2022 18:14
Ludzak wrote: 07/09/2022 18:09

Kad se vremenski raspon uporedi svih tih talenata, to je u prosjeku loše. I njih isključujem, nek budu uzori. Spomenuo sam Lanu.
Litvanci u svakoj generaciji imaju dobru ekipu. Njima je sport život. Njima je život svako jutro otići na trčanje, odmalena. Voziti biciklo. Kod mas je život negdje sjesti, opaliti po roštilju, po mesini i pivima. Od toga se ne pravi sport. Zato kažem, stvar je u glavama.
pa eto idi na trcanje, vozi biciklo i budi supersportista..... ko ti brani....mojne prdit po forumu..... nema ni Lane Pudar na forumu ili bar ne znamo ima li je ili je nema....

ja sam odvezo Zenica-Sarajevo-Zenica biciklom jednom u kakvoj sam formi nekad bio... Srednju Bosnu u 2 sata na biciklu obidjem.... neko autom nije provozao sta sam ja lanaca na biciklima pokido i guma podero..... oba ramena iscasena od skokova u vodu i bjesomucnih treninga plivanja.... pa opet karina bio.... nije svima da budu svjetski sampioni ali mi jesmo sampioni svijeta u minderanju, naprdjivanju, tacno ko u seriji Tale ona 3-4-5 uhljupa sto u kafani non stop sjede i komentarisu sve ostale.... jah, elham, insalah, jarabi.....
:thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23127 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

swanfilter wrote: 07/09/2022 20:44 Ostaje zal. Protiv Njemacke prilicno pokradeni.

Poslije na naplatu dosla kratka rotacija, istrosenost.

Pisu ovdje zasto nema Campare, Sulje i Penave. Kamenjas danas je dokaz. Lik za 10 poena zicera masi ko da nikada nije kosarke igrao ...

Treba krenuti od trenutne situacije uopsteno, pa onda nalaziti razloge neuspjeha.

Nurkic mi izvuce zivce zadnje dvije tekme, al covjek je pravu kada za Le Ekip rece, zamislite da vasa repka nema placen hotel i hranu.

Da ne spominjem situaciju sa Bosnicem. Covjek zbog principa postade papak. A, njegov princip je nesto normalno u normalnom savezu i drzavi.

A, zasto niko ne je ...be mater onom Colupi???

Tele otkaz, Bosnic otkaz, a on jedini posten??

Harun Mahmutovic preporodio kosarku u jednom trenutku. A, covjek zavrsi na sudu zbog lopovluka.

O cemu mi pricamo??


Citam godinama kako su Sparsi klub koji razvija djecu. Za koga? Hrv, Srb, pa i Slo repku. I to je cinjenica! Samo pogledajte rostere tog kluba i odakle ta djeca dolaze. Sami stranci ...


Glavni grad drzave nema postenog kluba, a mi bi nesto. Ma, hajte, molim vas ...


Nurkic je vec 27 godina, a da je cojku prvo takmicenje. O cemu mi pricamo ...


Musa nista bolje nece proci ...
Ajde da te nesto pistam kako ti mozes znati kako ce odigrati Campara, Penava ili Sulejmanovic ako im nedas pravu priliku. Sva ta trojica igraca su upravo trebali dobiti priliku pa da onda tvrdimo da li valjaju ili ne.
Bosnic nema nikakve principe jer da ima sam bi rekao Pasalicu pa pa upravo radi postivanja onih igraca koji su pristali da idu na utakmicu. I onda ko posljednji supak ostavi reprezentaciju na ledini pred dvije utakmice za SP. Tako rade samo supci. Da je odradio te dvije utakmice imao bi moje postovanja a ovako NULA!
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#23128 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by swanfilter »

hrasno38 wrote: 07/09/2022 20:51
swanfilter wrote: 07/09/2022 20:44 Ostaje zal. Protiv Njemacke prilicno pokradeni.

Poslije na naplatu dosla kratka rotacija, istrosenost.

Pisu ovdje zasto nema Campare, Sulje i Penave. Kamenjas danas je dokaz. Lik za 10 poena zicera masi ko da nikada nije kosarke igrao ...

Treba krenuti od trenutne situacije uopsteno, pa onda nalaziti razloge neuspjeha.

Nurkic mi izvuce zivce zadnje dvije tekme, al covjek je pravu kada za Le Ekip rece, zamislite da vasa repka nema placen hotel i hranu.

Da ne spominjem situaciju sa Bosnicem. Covjek zbog principa postade papak. A, njegov princip je nesto normalno u normalnom savezu i drzavi.

A, zasto niko ne je ...be mater onom Colupi???

Tele otkaz, Bosnic otkaz, a on jedini posten??

Harun Mahmutovic preporodio kosarku u jednom trenutku. A, covjek zavrsi na sudu zbog lopovluka.

O cemu mi pricamo??


Citam godinama kako su Sparsi klub koji razvija djecu. Za koga? Hrv, Srb, pa i Slo repku. I to je cinjenica! Samo pogledajte rostere tog kluba i odakle ta djeca dolaze. Sami stranci ...


Glavni grad drzave nema postenog kluba, a mi bi nesto. Ma, hajte, molim vas ...


Nurkic je vec 27 godina, a da je cojku prvo takmicenje. O cemu mi pricamo ...


Musa nista bolje nece proci ...
Ajde da te nesto pistam kako ti mozes znati kako ce odigrati Campara, Penava ili Sulejmanovic ako im nedas pravu priliku. Sva ta trojica igraca su upravo trebali dobiti priliku pa da onda tvrdimo da li valjaju ili ne.
Bosnic nema nikakve principe jer da ima sam bi rekao Pasalicu pa pa upravo radi postivanja onih igraca koji su pristali da idu na utakmicu. I onda ko posljednji supak ostavi reprezentaciju na ledini pred dvije utakmice za SP. Tako rade samo supci. Da je odradio te dvije utakmice imao bi moje postovanja a ovako NULA!

Ajd, ti prvo na negaciji uz glagol poradi, pa cemo.o ozbiljnim stvarima ...


I, da samo dodam. Neko iz saveza je rekao da repka nece u Litvu na put, pa onda kenjaza i vađenje kasnije ...

Lp
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#23129 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Bio sam ubijeden prije EP da ce jedina pobjeda biti protiv Madara, a da cemo ostale izgubiti. Dobijemo Slovence.
Mi nemamo kvalitet toliki da bi smo mogli nesto ozbiljnije uraditi. Imamo 4 dobra igraca koji jos ako podbace desi se debakl. Nemamo kvalitetne zamijene i to je sva pamet. Rad sa mladim los. Strucni kadar los. Drzava znamo kakva je. I onda se ko nesto nadamo.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#23130 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by cyprus »

Ukratko - ostvarili smo duplo više pobjeda nego što je bilo za očekivati... Pobijedili prvaka Evrope... Bili solidni protiv Njemačke i Francuske... Da nam nije vako jebena grupa bila, vrlo moguće da bi i prošli... Dakle, za mene je ovaj nastup uspjeh, i čestitam momcima i Bećiragiću na tome :)

Ipak, da nam je pobjednički mentalitet nešto strano, to je još jednom postalo očigledno... Paradoksalno, ali najočiglednije nakon pobjede nad Slovenijom... Jeste to ogroman uspjeh, i trebalo ga je proslaviti, ali brate mora li naša napaćenost svaki put toliko doći do izražaja... Od toga što smo se naklatili Dončiću, preko bavljenja idiotima poput Tegeltije, do toga da jednostavno ne znamo pojmiti pobjedu kao nešto normalno...

Što se tiče igrača, ne bih nikom ništa zamjero naročito... OK, od Nurkića se definitivno očekivalo više, al eto... Ic okej...
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#23131 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by studeni76 »

Ma zadovoljavajuće prvenstvo za nas. Da nam je neko ponudio 2 pobjede prije po etka, prihvatili bi objeručke. Ostaje zal, malo je falilo u ranijim utakmicama. Ovo danas došlo na naplatu nedovoljno igrača i odmora. Svaka čast momcima, svijetla obraza se vraćaju kuci
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#23132 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Sada valja traziti novog selektora jer je sva prilika da Adis nece ostati.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#23133 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

Da je moglo bolje moglo je, ali i ovo je iznad ocekivanog. Ja sam oduševljen borbom, zalaganjem i zajedništvom igraca. Adisa ostaviti ako je ikako moguće. Ovo je neki max ove generacije. Možda eventualno proci grupu i mozda cak jos jednu utakmicu. Mora se poceti sistemski raditi. Ne znam kako je u drugim sredinama ali u Sarajevu nikada nije bila lošija situacija u kosarci. Cak se i ne basketa. Vise mi stari kenjci igramo nego neke nove generacije. Vrlo je jednostavno ustvari napraviti neki sistem. Može to i kantonalna vlast, ne mora drzava. Nisu prevelika ulaganja. Podsticati klubove, napraviti lige za mlade, obezbijediti da djeca mogu besplatno trenirati.
User avatar
canvra888
Posts: 4109
Joined: 09/07/2021 15:03

#23134 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Altsa wrote: 07/09/2022 21:22 Sada valja traziti novog selektora jer je sva prilika da Adis nece ostati.
Sto mislis da nece?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23135 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 07/09/2022 21:27 Da je moglo bolje moglo je, ali i ovo je iznad ocekivanog. Ja sam oduševljen borbom, zalaganjem i zajedništvom igraca. Adisa ostaviti ako je ikako moguće. Ovo je neki max ove generacije. Možda eventualno proci grupu i mozda cak jos jednu utakmicu. Mora se poceti sistemski raditi. Ne znam kako je u drugim sredinama ali u Sarajevu nikada nije bila lošija situacija u kosarci. Cak se i ne basketa. Vise mi stari kenjci igramo nego neke nove generacije. Vrlo je jednostavno ustvari napraviti neki sistem. Može to i kantonalna vlast, ne mora drzava. Nisu prevelika ulaganja. Podsticati klubove, napraviti lige za mlade, obezbijediti da djeca mogu besplatno trenirati.
Ih tek se sprema haos u savezu ima da pukne ko atomska :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40325
Joined: 29/06/2011 23:39

#23136 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by dječak sa šibicama »

skrbavi-admin wrote: 07/09/2022 18:23 ma šta pričam - eno Bahe metilja u autobusu sa kosarkaskom repkom - ne znam samo u kojem svojstvu - al misli da je bogom dan da tu bude..... valjda najveci patriota :run:
https://reprezentacija.ba/367855-sin-ba ... -sloveniji

Treba pogurat sina u repstacju
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#23137 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Romanista 101% »

Sve krece od osnovnih skola. To je temelj. Pa onda igralista, klubovi i sve ostalo.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#23138 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by suspect_zero »

Meni vala samo žao, bez da me hvata huja....hvala momcima, bilo je uživancija gledati ih ako ništa protiv Slovenije makar.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#23139 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

hrasno38 wrote: 07/09/2022 21:29
spree wrote: 07/09/2022 21:27 Da je moglo bolje moglo je, ali i ovo je iznad ocekivanog. Ja sam oduševljen borbom, zalaganjem i zajedništvom igraca. Adisa ostaviti ako je ikako moguće. Ovo je neki max ove generacije. Možda eventualno proci grupu i mozda cak jos jednu utakmicu. Mora se poceti sistemski raditi. Ne znam kako je u drugim sredinama ali u Sarajevu nikada nije bila lošija situacija u kosarci. Cak se i ne basketa. Vise mi stari kenjci igramo nego neke nove generacije. Vrlo je jednostavno ustvari napraviti neki sistem. Može to i kantonalna vlast, ne mora drzava. Nisu prevelika ulaganja. Podsticati klubove, napraviti lige za mlade, obezbijediti da djeca mogu besplatno trenirati.
Ih tek se sprema haos u savezu ima da pukne ko atomska :(
Vala nek pukne. Skoro da je bolje nemati savez nego imati ovo trenutno. Ne znam jel' ikako moguće zbog politike, ali na sve glavne funkcije postaviti bivse reprezentativce. To postaviti kao uslov.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#23140 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

canvra888 wrote: 07/09/2022 21:28
Altsa wrote: 07/09/2022 21:22 Sada valja traziti novog selektora jer je sva prilika da Adis nece ostati.
Sto mislis da nece?
U razgovoru sa Bahom je to nagovijestio. Nadam se da se varam.
User avatar
canvra888
Posts: 4109
Joined: 09/07/2021 15:03

#23141 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Ne znam et, volio bih da Adis ostane. Vidjeli smo da momci igraju za njega i da i on voli raditi sa njima. Ipak su podvig napravili. Mislim da su dobra kombinacija.

Svakako nam treba stabilnosti i dugoročna neka relacija.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23142 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 08/09/2022 00:09 Ne znam et, volio bih da Adis ostane. Vidjeli smo da momci igraju za njega i da i on voli raditi sa njima. Ipak su podvig napravili. Mislim da su dobra kombinacija.

Svakako nam treba stabilnosti i dugoročna neka relacija.
Ma ostaje Adis i te kako jer ostaju kvalifikacije za svjetsko i ne vjerujem da je dosao da samo odradi evropsko prvenstvo kao ni Gordan. Obojca nisu u neekim velikim kosarkasim semama tako da bi im reprezentacija mogal biti odskocna daska ako bi se uspjeli kvalifikovati na SP.
Messier
Posts: 586
Joined: 06/10/2011 23:39

#23143 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Messier »

Treba poceti ispocetka.

Ocito je da postoji neki naboj prema kosarci, u nasem narodu.
Mora se napraviti jaka liga, sa jakim klubovima.
U to neko treba uloziti pare.

Mi kad smo bili mali , po skolama u centru smo imali treninge koje su nam drzali iz Bosne, i tu su pravili selekciju.
A to je neko placao, u tom sistemu.

Treba se krenuti od djece, neko treba platiti dobre trenere i neko treba uloziti novac u klubove.

Ko to da uradi?
Nemam pojma
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#23144 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by trocadero »

Jahhh...kako u životu, tako nam ga je i u sportu... :(

User avatar
East_side
Posts: 4041
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23145 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

Jbg na kraju ispadosmo još i predmet zajebancije.

Bilo kako bilo, mene je ovaj turnir uvjerio da imamo dobru reprezentaciju. Ili bolje reći, podlogu da od ovog što imamo napravimo jako dobru reprezentaciju. "Samo" još da se sredi još mali milion nekih stvari...
User avatar
canvra888
Posts: 4109
Joined: 09/07/2021 15:03

#23146 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

hrasno38 wrote: 08/09/2022 00:15
canvra888 wrote: 08/09/2022 00:09 Ne znam et, volio bih da Adis ostane. Vidjeli smo da momci igraju za njega i da i on voli raditi sa njima. Ipak su podvig napravili. Mislim da su dobra kombinacija.

Svakako nam treba stabilnosti i dugoročna neka relacija.
Ma ostaje Adis i te kako jer ostaju kvalifikacije za svjetsko i ne vjerujem da je dosao da samo odradi evropsko prvenstvo kao ni Gordan. Obojca nisu u neekim velikim kosarkasim semama tako da bi im reprezentacija mogal biti odskocna daska ako bi se uspjeli kvalifikovati na SP.
Neka njih nama u svakom slučaju, treba se nastaviti graditi.

Samo upravu si da to sistemski treba početi obnavljati kroz škole košarke i jake domaće klubove. Doći ćemo u situaciju da za 10 godina nećemo imati nikakvih iznadprosječnih naših igrača ako se ništa ne poduzme.
User avatar
canvra888
Posts: 4109
Joined: 09/07/2021 15:03

#23147 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

I moram samo spomenuti Musu na ovom Eurobasketu, maestralno je odigrao, daleko se istakao iznad svih ostalih.

21.4 poen iz ogromnih 57% iz igre. Ovo je strašna efikasnost za jedno krilno. 45% je bio za 3 na prvenstvu. Uz to je dodao i 4 asistencije i 3.4 skoka u prosjeku.

https://www.youtube.com/watch?v=hn62HYTjPGw

Momak ne prestaje otpuhivati, baš se vidi žar
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#23148 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Bez pojacanja u igrackom kadru sa 3-4 kvalitetnija igraca od ovih koji sjede na klupi mi cemo i dalje prolaziti kako smo prosli na ovom EP.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#23149 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Škobo Habu »

Realno, Juka je u pravu.

Hoćemo rezultat od reprezentacije čiji se članovi guraju po dvojica u hotelskim krevetima. I koja moljka za sredstva koja reprezentacije Litvanije, Njemačke ili Francuske troše na dnevnom nivou. Za to nam vrijeme patriotska elita iz Predsjedništva odsjeda po najluksuznijim hotelima i uživa najskuplji komfor.

Otpor, stoko. Rušiti ih na izborima.
Priglavke
Posts: 470
Joined: 02/03/2013 13:13

#23150 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

Romanista 101% wrote: 07/09/2022 21:41 Sve krece od osnovnih skola. To je temelj. Pa onda igralista, klubovi i sve ostalo.
Od kuce,pa tek onda od skole.... Kosarka je evoluirala. Nije to ona kosarka iz 80ih i 90ih na koja samo mi navikli i rado se sjecamo. Mi samo zarobljenici te kosarke. Zaostali smo kosarkaski, dok su zemlje poput francuske,njemacke,turske napravile veliki iskorak i dominiraju europom. A u 80im nisu puno znacile... Kazem opet,pocinje se od Baby-Basketa, uci se djecu sta je stajna-noga, dvokorak,pas, dribling,fair-play...osnovne stari....tek od U13 pocinjes pripremati teren za ozbiljnije stvari...give and go,defanzivnavra rotacija, backdoor presing,kontra napad ..itd...U15 zonska odbrana,zona press...Kod nas sve ho ruk....Nije mi samo jasno kako smo uspijeli od teletovica i muse napraviti 2 NBA igraca sa ovakvim sistemom rada...
Post Reply