Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#19826 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by llull »

Budimo realni pola Engleske PL je kupljeno prljavim novcom ... Igokea sama po sebi ne mora ni igrali PL BIH ona ce imati mjesto u ABA jer je jedini ozbiljan klub ... Opet se vracam sada su ulozili novac u Borac BL i oni se bore za tu istu ABA 1.
Ja stvarno ne znam na koji nacin sabotiraju KS BIH, najveci problem je znaci to sto Laktasi ne igraju kompletnu sezonu... :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19827 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

llull wrote: 09/06/2022 12:22 Budimo realni pola Engleske PL je kupljeno prljavim novcom ... Igokea sama po sebi ne mora ni igrali PL BIH ona ce imati mjesto u ABA jer je jedini ozbiljan klub ... Opet se vracam sada su ulozili novac u Borac BL i oni se bore za tu istu ABA 1.
Ja stvarno ne znam na koji nacin sabotiraju KS BIH, najveci problem je znaci to sto Laktasi ne igraju kompletnu sezonu... :D
Onda ti nije jasno ni kako sabotiraju drzavu...potpuno isti rukopis!
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#19828 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by llull »

Ti jarane uopste i ne gledas kosarku, ti ratujes neki drugi rat. Ko je vodio savez prethodnih 20 godina ? Ne bih ja rekao da je i tada bilo divota ...
Najbolje je da nikoga iz RS ili nikoga od Hrvata nema u savezu, jel da ?
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19829 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

llull wrote: 09/06/2022 18:16 Ti jarane uopste i ne gledas kosarku, ti ratujes neki drugi rat. Ko je vodio savez prethodnih 20 godina ? Ne bih ja rekao da je i tada bilo divota ...
Najbolje je da nikoga iz RS ili nikoga od Hrvata nema u savezu, jel da ?
U proteklih 20 godina mi smo nekoliko puta ucestvovali na muskom EP, kadeti su nam bili prvaci Evrope, juniori 4 u Evropi, sve muske selekcije su bile u A razredu...zenska A reprezentacija je bila konstatno u borbi za prvo mjesto, zene su nam sada u vrhu svjetske kosarke a okromne pare su vracene u KS BiH zahvlajujuci Mirzi Teletovicu a ne Spasojevicu i ostalima...itd itd....Sto se mene tice najbolje je da nema nikog u savezua ko nema veze sa kosarkom a pogotovo da nema aktivnih politicara kao sto je Spasojevic. Na kraju krajeva koliko je to rs ulozio u reprezentativni sport?? Koliko je rs dao para za ijednu reprezentaciju Bosne i Hercegovine? Koliko je dao HDZ??? Znas li ko uglavnom finansira sve nase reprezentacije i odakle se zahvacaju pare kad postane gusto??? Iz Kantona Sarajevo momcino moja a ne iz Banja Luke i Mostara. U biti kao sto je i BHT1 ne treba dozvoliti nikome iz rs-a i Mostara (strane koju drzi HDZ) da primirisi BHT-u dok ne izmire dugove i dok ne bbudu ucesvovali svi po zakonu u placanju pretplate. Sta treba da F BiH daje pare a da medjedi iz rs-a i HDZ-a uzimaju plate. 70 miliona RTRS duguje BHT-u....rs ne znam da li je ikada u svom budzetu marku dao za ijednu reprezentaciju BiH!!!! Dakle onaj ko daje treba i da upravlja sa parama i tako je svugdje u civilizovanom svijetu!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#19830 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by uglavnomja »

te su pare konstitutivno podijeljene po foteljama

ne mislis valjda da je ovaj njakav colan dosao tu bez stranke?

i nije spasojevic odlucio da izbaci pasalica sa spiska, bez dogovora sa bosnicem nego colan


nemoj okretati pricu na tu stranu isti je smrad sa sve tri strane i perfektno funkcionisu zajedno jer bez "neprijatelja" ne bilo ni njih

kad nesto profunkcionise - to se mora unistiti jer su tad nazzi koncepti u opasnosti
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19831 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

uglavnomja wrote: 09/06/2022 22:49 te su pare konstitutivno podijeljene po foteljama

ne mislis valjda da je ovaj njakav colan dosao tu bez stranke?

i nije spasojevic odlucio da izbaci pasalica sa spiska, bez dogovora sa bosnicem nego colan


nemoj okretati pricu na tu stranu isti je smrad sa sve tri strane i perfektno funkcionisu zajedno jer bez "neprijatelja" ne bilo ni njih

kad nesto profunkcionise - to se mora unistiti jer su tad nazzi koncepti u opasnosti
Ajde malo se vrati unazad pa pogledaj sta sam pisao o Colanu. I nije i niti ce ikada biti isti smrad sa sve tri strane jer to je ona prica koju oni sto zele da pobucaju ovu zemlju jedva cekaju da cuju....svi su isto krivi za 90-te!!! E JESU AL U KURCU!!!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58772
Joined: 03/08/2010 19:04

#19832 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

BiH definitivno ostala bez selektora

Početkom sedmice sportsku javnost u Bosni i Hercegovini šokirala je vijest da je Vedran Bosnić podnio ostavku na poziciju selektora košarkaške “A“ reprezentacije BiH i to svega dvadesetak dana uoči nastavka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine i tri mjeseca prije nastupa na Eurobasketu 2022.

O razlozima zbog kojih je odlučio da podnese ostavku, iako je sa bh. timom nizao uspjeh za uspjehom i bez većih posljedica izvršio smjenu generacija, Bosnić je odlučio otvorenim pismom obavijestiti javnost u Bosni i Hercegovini.

Dragi ljubitelji sporta, reprezentativci, članovi stafa, hvala vam na podršci, koju mi pružate ovih dana, ali nisam želio u javnosti izazvati ovoliku zbrku oko mog odlaska sa selektorske pozicije. Želio sam da sve prođe tiho kao što sam tiho i započeo rad sa reprezentacijom“, ističe na početku pisma Bosnić, koje prenosi Anadolu Agency (AA), i nastavlja:

“Moj način rada i sportska etika nespojivi su sa načinom komuniciranja i profesionalnog odnosa i saradnje koji mi se u posljednje vrijeme nameće iz kancelarije Košarkaškog saveza BiH. Ja sam reprezentaciju prihvatio bez ikakvih uslova. Potpisao sam ugovor koji mi je KS BiH ponudio, bez ikakvih ličnih zahtjeva, sa iskrenom željom da izvršim smjenu generacija i vratim bh. košarci nekadašnji sjaj. Za mene je to kao Bosancu bio patriotski čin, a ne finansijski aranžman.“

Potom Bosnić navodi da je očekivao da se svaka strana drži etičkog sportskog kodeksa, kao što je to uobičajeno u civiliziranom svijetu.

“Drugim riječima, očekivao sam da će mi se stvoriti uvjeti da mogu normalno raditi svoj posao, da će se poštivati moji planovi rada sa reprezentacijom i da se niko neće miješati u moje odluke. I uistinu, od prvog dana mog angažmana sve košarkaške odluke, plan rada i selektiranje mladih igrača bile su isključivo dio mojih vizija. Radeći predano i s punim entuzijazmom na tome da svakom reprezentativcu podignem lične košarkaške i sportske vrijednosti, uspostavili smo međusobno povjerenje i stvorili novu vrijednost – kolektivnu igru – svi za jednog, jedan za sve“, naglašava Bosnić.

Ističe da su, upravo zahvaljujući tome što mu se niko nije miješao u rad i što je imao podršku svih aktera od čelnika KS BiH preko osoblja državnog tima do igrača, poslije tri i po godine uspjeli stvoriti respektabilnu reprezentaciju, koju danas poštuju svi u Evropi.

“Uspjeli smo otići na Evropsko prvenstvo kao najuspješniji tim svih kvalifikacionih grupa, te ostvariti realne šanse da odemo na Svjetsko prvenstvo. Uz to, reprezentacija je sa šest uzastopnih trijumfa u međunarodnim susretima postavila novi bh. rekord, te ono što je meni bilo najbitnije – uspješno smo izvršili smjenu generacija i vratili kult reprezentacije. Navijači su se vratili košarci, a naš košarkaški ugled u Evropi je ponovo zauzeo visoko mjesto“, navodi Bosnić i dodaje:

“U tom uspješnom vremenskom razdoblju, poprilično sam zapostavio svoju košarkašku karijeru i odbio nekoliko privlačnih evropskih angažmana kako bih se mogao što više posvetiti našoj reprezentaciji. Nije mi žao, jer sam ostvario lične ambicije i postao dio jednog uspješnog bh. sportskog projekta. Naravno, tih prvih tri i po godine, kako rekoh, imao sam podršku i razumijevanje svojih igrača, našeg stafa, bh. medija i navijača koji su nas iz utakmice u utakmicu pratili i podsticali. Zbog toga sam i danas svima zahvalan. Bez te sveopšte dobre atmosfere i saradnje ne bismo uspjeli.“

Bosnić kaže da je imao želju da napravi i završni korak na Evropskom prvenstvu ove godine, ali da su ga u tome onemogućili čelnici KS BiH, “koji su prestali da budu dobar servis na kome se temelji uspješan rad svakog selektora“.

“Vrhunac je grubo miješanje u moj izbor reprezentativaca i brisanje sa spiska Muhameda Pašalića, iako sam insistirao da bude na spisku. Ali, to je samo vrh ledenog brijega neprofesionalnih odnosa čelnika Saveza, koji se pogoršavao od našeg dramatičnog odlaska na utakmicu u Litvaniju“, kaže Bosnić i potom detaljnije objašnjava:

“U danu kada smo u Tuzli igrali utakmicu sa Litvanijom, počeo je rat u Ukrajini i cijeli svijet je tu vijest doživio sa puno straha i neizvjesnosti. Litvanija, susjed Bjelorusije, s razlogom je proglasila vanredno stanje, a mi smo već tada trebali jutarnjim čarterom zajedno sa Litvancima letjeti u Litvaniju. Tu noć, uvjereni da će utakmica biti odložena, donijeli smo zajedničku jednoglasnu odluku igrači, staf i čelnici Saveza da ne putujemo u Litvaniju. Međutim sutra je došlo do obrta i od nas se tražilo da moramo odigrati tu utakmicu jer je FIBA donijela odluku da nema nikakvog odgađanja. Dok su čelnici Saveza nekim igračima i trenerima obezbijedili avionske karte i pustili ih da se vrate u svoje klubove, ja sam okupio preostale igrače i prenio im da se od nas traži da putujemo u Litvaniju. Pri tome sam im rekao: ‘Sami o tome odlučite da li ćete ići ili ne. Niko vas ne može natjerati, imate moju punu podršku. Ko se plaši, ko ne želi, slobodno može ostati. Nikome neću zamjeriti i naši se odnosi neće zbog toga promijeniti.' Većina igrača i stafa je bila u tom avionu iako mnogima, uključujući i mene, nije bilo nimalo lako donijeti tu odluku jer su naše porodice uglavnom bile protiv odlaska. Tako se desilo da Muhamed Pasalić nije s nama odletio. Ali, nije on bio jedini“.

Selektor bh. košarkaša u ostavci naglašava da od tog događaja iz KS BiH počinju da mu nameću “neprihvatljiva rješenja, ignorišu komunikaciju, odbijaju moje prijedloge priprema za EP, ne prihvataju moj izbor prijateljskih utakmica, miješaju se u moj izbor igrača, ne izvršavaju finansijske obaveze prema meni“.

“Na moje mailove niko ne odgovara, šalju mi se poruke preko trećih lica, odlučuju bez mene o bitnim stvarima vezanim za pripreme reprezentacije, preko direktora Vedrana Princa mi poručuju da ni slučajno na spisak ne stavljam Muhameda Pasalića, jer su oni odlučili da on neće vise zaigrati za našu reprezentaciju. I, na kraju, nakon mog dodatnog insistiranja da je Pašalić moj izbor, oni ga izbacuju sa spiska. Ko me i malo poznaje zna moj životni stav i da se čitav život borim za etičke i ljudske vrijednosti“, poručuje Bosnić.

Sutradan je, veli, angažovao svog advokata, predao mu cjelokupnu dokumentaciju o bezuspješnim pokušajima da normalizuje odnose sa čelnicima KSBiH i zamolio ga da kontaktira kancelariju Saveza i da ih upozori na neizvršavanje obaveza iz ugovora koje nisu samo finansijske.

“Ali se ni njemu iz KSBiH niko ne oglašava, čak ni kada im je poslao drugi i treći email. Tada sam odlučio da sve gubi smisao i da podnesem ostavku. Na kraju da dodam, za sve vrijeme otkako sam vodio reprezentaciju sa članovima Upravnog odbora KSBiH nisam imao nikakvih nesporazuma niti problema. Još jednom se zahvaljujem na podršci svim ljubiteljima sporta, reprezentativcima, članovima stafa i navijačima, a medijima se izvinjavam što im nisam bio dostupan”, zaključio je Bosnić.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#19833 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Murat Sabanovic »

bilo koji nas savez je karina zbog politike. postaje smjesno!!! treba rastjerati sve, ugasiti svjetla dok ne dodju neka bolja vremena i neki bolji ljudi koji imaju kicmu,a ne kao trenutni beskicmenjaci kojima etika i moral nista ne znace.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#19834 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

hrasno38 wrote: 09/06/2022 22:34
llull wrote: 09/06/2022 18:16 Ti jarane uopste i ne gledas kosarku, ti ratujes neki drugi rat. Ko je vodio savez prethodnih 20 godina ? Ne bih ja rekao da je i tada bilo divota ...
Najbolje je da nikoga iz RS ili nikoga od Hrvata nema u savezu, jel da ?
U proteklih 20 godina mi smo nekoliko puta ucestvovali na muskom EP, kadeti su nam bili prvaci Evrope, juniori 4 u Evropi, sve muske selekcije su bile u A razredu...zenska A reprezentacija je bila konstatno u borbi za prvo mjesto, zene su nam sada u vrhu svjetske kosarke a okromne pare su vracene u KS BiH zahvlajujuci Mirzi Teletovicu a ne Spasojevicu i ostalima...itd itd....Sto se mene tice najbolje je da nema nikog u savezua ko nema veze sa kosarkom a pogotovo da nema aktivnih politicara kao sto je Spasojevic. Na kraju krajeva koliko je to rs ulozio u reprezentativni sport?? Koliko je rs dao para za ijednu reprezentaciju Bosne i Hercegovine? Koliko je dao HDZ??? Znas li ko uglavnom finansira sve nase reprezentacije i odakle se zahvacaju pare kad postane gusto??? Iz Kantona Sarajevo momcino moja a ne iz Banja Luke i Mostara. U biti kao sto je i BHT1 ne treba dozvoliti nikome iz rs-a i Mostara (strane koju drzi HDZ) da primirisi BHT-u dok ne izmire dugove i dok ne bbudu ucesvovali svi po zakonu u placanju pretplate. Sta treba da F BiH daje pare a da medjedi iz rs-a i HDZ-a uzimaju plate. 70 miliona RTRS duguje BHT-u....rs ne znam da li je ikada u svom budzetu marku dao za ijednu reprezentaciju BiH!!!! Dakle onaj ko daje treba i da upravlja sa parama i tako je svugdje u civilizovanom svijetu!
Bas tako hrasno. Bosnic je ok lik ali ocito nije dorastao nekim situacijama u KSBiH. On je sam morao da izbaci Pasalica a da to ne moraju da rade iz KS. Pasalic je odbio da ide na utakmicu u Litvaniji jer je rat u Ukrajini. WTF. To sto je on dobar sa Pasalicem nista ne mjenja.
Bosnic nije osvojio EP pa da ga moramo nosati na ramenima. I prije smo isli redovno na EP pa jel se neko dizao u nebesa kada bi odlucio da ode sa mjesta selektora ili kada je smjenjivan.
O tome koliko je ovima iz RS i HZHB stralo do reprezentacije je suvišno i govoriti. Ne ulazu nista i boga mole da sve propadne sto brze.
Ja da sam selektor i da mi neki igrac kaze da nece da igra ja bi ga sam otjerao i sankcionisao. Ne bi mi trebao savez za to. Medutim Bosnic iz nekog njemu poznatog razloga to nije htio.
Pod hitno naci novog selektora i pripremiti se za EP.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#19835 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ironman_88 »

Altsa wrote: 10/06/2022 12:25
Bas tako hrasno. Bosnic je ok lik ali ocito nije dorastao nekim situacijama u KSBiH. On je sam morao da izbaci Pasalica a da to ne moraju da rade iz KS. Pasalic je odbio da ide na utakmicu jer je rat u Ukrajini. WTF. Bosnic nije osvojio EP pa da ga moramo nosati na ramenima. I prije smo isli redovno na EP pa jel se neko dizao u nebesa kada bi odlucio da ode sa mjesta selektora ili kada je smjenjivan.
O tome koliko je ovima iz RS i HZHB stralo do reprezentacije je suvišno i govoriti. Ne ulazu nista i boga mole da sve propadne sto brze.
Ja da sam selektor i da mi neki igrac kaze da nece da igra ja bi ga sam otjerao i sankcionisao. Ne bi mi trebao savez za to.
https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... or-igraca/

Čovjek je detaljno obrazložio situaciju oko Pašalića, ja mu vjerujem i razumijem ga. To da nije dorastao nekim situacijama u KSBiH Ispadne da ozbiljan trener treba gaziti svoje principe, odluke i profesionalizam i prilagođavati se kokošarima i debilima u njihovim mutnim poslovima samo iz razloga "jer to tako hoda kod nas".
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#19836 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Ironman_88 wrote: 10/06/2022 12:33
Altsa wrote: 10/06/2022 12:25
Bas tako hrasno. Bosnic je ok lik ali ocito nije dorastao nekim situacijama u KSBiH. On je sam morao da izbaci Pasalica a da to ne moraju da rade iz KS. Pasalic je odbio da ide na utakmicu jer je rat u Ukrajini. WTF. Bosnic nije osvojio EP pa da ga moramo nosati na ramenima. I prije smo isli redovno na EP pa jel se neko dizao u nebesa kada bi odlucio da ode sa mjesta selektora ili kada je smjenjivan.
O tome koliko je ovima iz RS i HZHB stralo do reprezentacije je suvišno i govoriti. Ne ulazu nista i boga mole da sve propadne sto brze.
Ja da sam selektor i da mi neki igrac kaze da nece da igra ja bi ga sam otjerao i sankcionisao. Ne bi mi trebao savez za to.
https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... or-igraca/

Čovjek je detaljno obrazložio situaciju oko Pašalića, ja mu vjerujem i razumijem ga. To da nije dorastao nekim situacijama u KSBiH Ispadne da ozbiljan trener treba gaziti svoje principe, odluke i profesionalizam i prilagođavati se kokošarima i debilima u njihovim mutnim poslovima samo iz razloga "jer to tako hoda kod nas".
Sta mu vjerujes. Da je Pasalic rekao da nece da igra, a da mu je Bosnic rekao eej Muha ne moras jebajiga. E ne moze to tako pogotovo sto je bilo pitanje uopste da li ce se igrati, a ako se nebi igralo slijedile bi konsekvence cijelom KSBiH. Ne ide to tako ni u kojem sportu pa ni u kosarci. Opet kazem da je Bosnic morao kazniti Pašalica pa se vjerojatno KS ne bi ni petljao u cijeli problem.
Kakva je situacija u KS ne znam ali sigurno nije dobra ali ovo je princip i zna se kad igrac odbije da igra sta slijedi.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#19837 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Ironman_88 »

Altsa wrote: 10/06/2022 12:37
Ironman_88 wrote: 10/06/2022 12:33

https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... or-igraca/

Čovjek je detaljno obrazložio situaciju oko Pašalića, ja mu vjerujem i razumijem ga. To da nije dorastao nekim situacijama u KSBiH Ispadne da ozbiljan trener treba gaziti svoje principe, odluke i profesionalizam i prilagođavati se kokošarima i debilima u njihovim mutnim poslovima samo iz razloga "jer to tako hoda kod nas".
Sta mu vjerujes. Da je Pasalic rekao da nece da igra, a da mu je Bosnic rekao eej Muha ne moras jebajiga. E ne moze to tako pogotovo sto je bilo pitanje uopste da li ce se igrati, a ako se nebi igralo slijedile bi konsekvence cijelom KSBiH. Ne ide to tako ni u kojem sportu pa ni u kosarci. Opet kazem da je Bosnic morao kazniti Pašalica pa se vjerojatno KS ne bi ni petljao u cijeli problem.
Kakva je situacija u KS ne znam ali sigurno nije dobra ali ovo je princip i zna se kad igrac odbije da igra sta slijedi.
Pri tome sam im rekao: ‘Sami o tome odlučite da li ćete ići ili ne. Niko vas ne može natjerati, imate moju punu podršku. Ko se plaši, ko ne želi, slobodno može ostati. Nikome neću zamjeriti i naši se odnosi neće zbog toga promijeniti.’ Većina igrača i stafa je bila u tom avionu iako mnogima, uključujući i mene, nije bilo nimalo lako donijeti tu odluku jer su naše porodice uglavnom bile protiv odlaska. Tako se desilo da Muhamed Pasalić nije s nama odletio. Ali, nije on bio jedini“.
Selektor donosi kadrovske odluke, rekao je jasno da svako ko se plaši može izostati bez ikakvih negativnih posljedica plus Pašalić nije bio jedini. Da je Pašalić na svoju ruku izostao a ne nakon dogovora sa selektorom, situacija bi bila naravno drastično drugačija. Ne mogu da vjerujem da se krivica traži u Bosniću.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#19838 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spinel_ »

Kljucan dio:
Selektor bh. košarkaša u ostavci naglašava da od tog događaja iz KS BiH počinju da mu nameću “neprihvatljiva rješenja, ignorišu komunikaciju, odbijaju moje prijedloge priprema za EP, ne prihvataju moj izbor prijateljskih utakmica, miješaju se u moj izbor igrača, ne izvršavaju finansijske obaveze prema meni“.

“Na moje mailove niko ne odgovara, šalju mi se poruke preko trećih lica, odlučuju bez mene o bitnim stvarima vezanim za pripreme reprezentacije, preko direktora Vedrana Princa mi poručuju da ni slučajno na spisak ne stavljam Muhameda Pasalića, jer su oni odlučili da on neće vise zaigrati za našu reprezentaciju. I, na kraju, nakon mog dodatnog insistiranja da je Pašalić moj izbor, oni ga izbacuju sa spiska. Ko me i malo poznaje zna moj životni stav i da se čitav život borim za etičke i ljudske vrijednosti“, poručuje Bosnić.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#19839 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Ironman_88 wrote: 10/06/2022 12:46
Altsa wrote: 10/06/2022 12:37
Sta mu vjerujes. Da je Pasalic rekao da nece da igra, a da mu je Bosnic rekao eej Muha ne moras jebajiga. E ne moze to tako pogotovo sto je bilo pitanje uopste da li ce se igrati, a ako se nebi igralo slijedile bi konsekvence cijelom KSBiH. Ne ide to tako ni u kojem sportu pa ni u kosarci. Opet kazem da je Bosnic morao kazniti Pašalica pa se vjerojatno KS ne bi ni petljao u cijeli problem.
Kakva je situacija u KS ne znam ali sigurno nije dobra ali ovo je princip i zna se kad igrac odbije da igra sta slijedi.
Pri tome sam im rekao: ‘Sami o tome odlučite da li ćete ići ili ne. Niko vas ne može natjerati, imate moju punu podršku. Ko se plaši, ko ne želi, slobodno može ostati. Nikome neću zamjeriti i naši se odnosi neće zbog toga promijeniti.’ Većina igrača i stafa je bila u tom avionu iako mnogima, uključujući i mene, nije bilo nimalo lako donijeti tu odluku jer su naše porodice uglavnom bile protiv odlaska. Tako se desilo da Muhamed Pasalić nije s nama odletio. Ali, nije on bio jedini“.
Selektor donosi kadrovske odluke, rekao je jasno da svako ko se plaši može izostati bez ikakvih negativnih posljedica plus Pašalić nije bio jedini. Da je Pašalić na svoju ruku izostao a ne nakon dogovora sa selektorom, situacija bi bila naravno drastično drugačija. Ne mogu da vjerujem da se krivica traži u Bosniću.
Evropska kosarkaska organizaciiuja je rekla da se mora igrati. Sta da je pola ekipe reklo da ne smije da ide u Litvaniju u kojoj nema rata i Bosnic rekao ej nemorate ici ko ih jebe. Sta bi ti uradio da si u rukovodstvu KS' Da li bi otisao i i rekao Bosnicu da se mora ici ili ne i popio kaznu. Rat nije u Litvaniji vec Ukrajini i strah je obicno foiliranje i izvlacenje od obaveza. Bosnicu nije odgovaralo da mu drugi narede da se mora igrati sto ga u potpunosti razumijem ali sam je kriv jer je dopustio da jedan panj od igraca kao sto je Pasalic kvari citavu atmosferu i pojebe sve do tada uradeno odbijanjem da igra. Nema odbijanja da se igra. Ako odbijes ide kazna. I trebo ga je kazniti Bosnic.
Opet ponavljam da je KS lose postupio u mnogo stvari sto i sam Bosnic navodi i da tamo mnogo toga ne stima ali oko ovoga sigurno nije.
Nase legende nisu odbile da tokom rata idu na EP pretrcavajuci pistu a Pasalic se usro zbog igranja u Litvaniji. Ma daj bjazi..
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#19840 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by phillie »

Vezano za utakmicu u Litvaniji:
"Cijeli dan smo procjenjivali situaciju i donijeli zaključak kako ovo nije trenutak kada naša reprezentacija treba putovati u rizično područje. To je stav Košarkaškog saveza BiH, stručnog štaba i igrača. Diplomatskim kanalima dobili smo informaciju o proglašenju vanrednog stanja u Litvaniji, dakle države koja graniči s Rusijom i Bjelorusijom, a koje su uključene u sukob u Ukrajini. Stoga nas niko ne može ubijediti da nismo donijeli ispravnu odluku. Zasad ne znamo kakve posljedice ćemo snositi od strane FIBA, ali u ovom trenutku nam je puno važnija sigurnost naših reprezentativaca i stručnog štaba", rekao je generalni sekretar KSBiH Amer Čolan.
Ipak, prema današnjim tvrdnjama iz KSBiH, naši košarkaši otputovat će u Litvaniju.

Dobijene su sigornosone garancije iz KS Litvanije i FIBA-e, a od Ministartsva vanjskih poslova BiH preporuka da se može otputovati u ovu zemlju i osjećati se sigurno.

Problem sada predstavlja način na koji će se otputovati i traži se čarter let. Neki igrači su se već vratili u svoje klubove nakon utakmice s istim protivnim u Tuzli prije dva dana i vidjet ćemo u kom ćemo se sastavu pojaviti sutra u Litvaniji.
Dakle nije Bosnic samovoljno raspustio igrace i rekao im, ma jebo utakmicu nek je ziva glava. I koliko se sjecam nije samo Pasalic taj koji nije otisao u Litvaniju.

Ali ja koliko sam shvatio nije toliko problem ni ta utakmica, koliko sve ono sto se dogadjalo poslije nje.
Podrska Bosnicu u svakom slucaju.
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19841 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Dakle uopste nije sporno da je Bosnic u vecini stvari u pravu osim kada je u pitanju Pasalic bar sto se mene tice. Bossnic je na primjeru Karla Matkovica imao totalno drugu pricu i posto se ovaj nije odazvao rekao je da ga nece vise nikada zvati i ja se slazem sa tim ali pod uslovom da onda to vazi za sve igrace. Ako je savez odlucio da se ide u Litvaniju onda nema sta Pasalic da bira hoce ili nece a ni Bosnic da govori "ako vam se ne ide ne morate ici". Ja to uvije postavim malo ugrubo ali je to tako i ponovit cu "meni to isto kao kad vojnik kaze ...ja ne bih tamo jer se tamo puca"!!! Pa koji ces onda kurac u jedinici....ja sam uvijek u proslom ratu bio za to da se takvi ljudi otpuste iz vojske jer jednostavno oni nisu za te rabote. E pa nije ni Pasalic za reprezentacije i to generalno nije ni svojim kvalitetom a ocito i nekim drugim osobinama.
Naravno ne pada mi na pamet da oslobadjam krivice savez oko sve te zbrke oko te utakmice.
Sto se tice ovoga sto je napisao Vedran kao sto neko napisa "nije sad bas Vedran nas toliko nesto zaduzio i napravio nesto sto do sada se nije desilo pa da moze ovako da se ponasa".
Vedran nas je vodio u ukupno 13 utakmica od kojih smo 8 dobili a 5 izgubili. Plasirali smo se na EP u Corona takmicenju gdje su druge reprezentacije a prije svega Grcka bile puno vise igracki ostecene nego mi. Izgubili smo dvije utakmice od Litvanije, i po jednu od Grcke, Finske i Ceske sto znaci da nismo dobili niti jednu jacu ekipu. Naravno to ne znaci da ne bi dobili jer Vedran je zaista napravio jednu lijepu atmosferu i pricu u reprezentaciji.
U biti sam u vecini price na Vedranovoj starni ali nikako sto se tice svega i mislim da mu je ovaj potez glup i pomalo narcisoidan.Vise bi volio da je Colan podnio ostavku i vecina UO a da su ostali Mirza, Kovacevic, Princ i oni koji su zaista igrali profesionalnu kosarku.
User avatar
canvra888
Posts: 4365
Joined: 09/07/2021 15:03

#19842 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Ovdje se dosta toga svodi i kome vjerovati, znači u biti pitanje biranje strane, jer se malo zanemaruje Čolanova izjava da je Pašalić i pored odbijanja igranja izjavio i sljedeće:
“Jedina stvar koja ima, a koju neko može da zamjeri, ili ne zamjeri… Selektor Bosnić je dostavio spisak, sa spiska smo izostavili igrača Muhameda Pašalića zbog februarskog ciklusa i neodlaska u Litvaniju, gdje je igrač izjavio da ne želi da ide u Litvaniju i da njemu Bosna i Hercegovina ništa kao država nije dala, i da on nema obavezu da ide u Litvaniju. On (Bosnić) je rekao ‘ne trebaju nam igrači koji ne žele da igraju za Bosnu i Hercegovinu’, a tu se pozivamo na igrača Karla Matkovića, za kojeg je rekao da ga više nikada neće zvati. To je selektorova rečenica: ‘Ne želim igrače koji ne žele život dati za reprezentaciju i Bosnu i Hercegovinu’. Muhamed Pašalić nije htio da ide na utakmicu. Edin Atić tada nije htio da ide na utakmicu. Atić se tada predomislio i na kraju putovao, a Pašalić nije”.
I onda odmah Pašalić odgovorio:
“Ja nikada nisam rekao da ne želim da igram za Bosnu i Hercegovinu. Tu sam od 2012. godine, ne znam koliko već nastupa imam, tako da ne bih ulazio u to. Moje riječi su bile ‘Ne želim da idem tamo iz sigurnosnih razloga, a to je bio dogovor sa mojom porodicom, jer je počeo rat’, a u Litvaniji se uvodilo vanredno stanje. Čitali smo te vijesti, ja sam odlučio da ne idem na dopust selektora Bosnića koji je rekao ‘Niko vas ne može natjerati, imate moju punu podršku. Ko se plaši, ko ne želi, slobodno može ostati. Mi nastavljamo sve kako je bilo i to se nikome neće zamjeriti. Ja sam siguran i iskreno se nadam da će se to riješiti. Ja, Muhamed Pašalić, peti deseti? Mi smo nebitni. Bitan je tim, bitna je reprezentacija. Ni jedan pojedinac nije bitniji, nebitno da li je to Čolan, Mirza (Teletović op.a), selektor.. niko ne može biti iznad reprezentacije. Svim srcem navijam da se to riješi, da selektor ostane nakon ovih godina da odvede ekipu na Eurobasket. Volio bih da se pređe na vedrije teme o kojima treba da se priča, a to su kvalifikacione utakmice, da momci u miru odrade to, da se u miru ode na pripreme, da svi zdravi dočekamo taj Eurobasket, a ja ću, naravno, kao i svaki put do sada biti uz naš tim i navijati svim srcem”
Također, još jedna kontradiktornost je to što je Bosnić izjavio da mu iz KSBiH nisu odgovarali na mailove, dok s druge strane Čolan tvrdi da se Bosnić nije javljao na Teletovićeve pozive.

Ne znam, niko od nas nije bio tu prisutan, tako da niko ne može sa sigurnošću ništa tvrditi, možemo samo nekome vjerovati, a nekome ne. U svakom slučaju, tendencije simpatisanja i jesu malo više ka Bosniću, nego ka Čolanu, ali sve je to samo lično mišljenje, a nikako dokazano pravo trenutno stanje.

Valjalo bi i kad bi Mirza malo više progovorio o ovome svemu.
User avatar
canvra888
Posts: 4365
Joined: 09/07/2021 15:03

#19843 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Evo sad na Hayat sportskom bloku telefonski razgovor Čolana gdje izjavljuje da je navodno i Teletović bio za prekriživanje Pašalića iz reprezentacije nakon tih događaja sa Litvanijom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19844 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 10/06/2022 20:06 Evo sad na Hayat sportskom bloku telefonski razgovor Čolana gdje izjavljuje da je navodno i Teletović bio za prekriživanje Pašalića iz reprezentacije nakon tih događaja sa Litvanijom.
Ja stvarno ne vidim sta je tu cudno i nenormalno. Odbio si ides sa svojim saigracima dobijes nogu iz reprezentacije.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#19845 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spinel_ »

Kazete taj Colan je u SDA ili ima veze s njima. Bas "cudno" sto je za Hayat dao izjavu. Ta medijska kuca gleda samo podobnim i svojim sda-ovcima da da prostora da se operu. Boli njih briga za reprezentaciju. Vazno je sacuvati fotelju ovog smrada Colana. Fuj, gadi mi se ova munaficka televizija.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#19846 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by elk »

Pa colan vec sada za ovo par godina vise afera i suludih rezona nego onomad edo bicakcic :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 4365
Joined: 09/07/2021 15:03

#19847 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

spinel_ wrote: 10/06/2022 23:42 Kazete taj Colan je u SDA ili ima veze s njima. Bas "cudno" sto je za Hayat dao izjavu. Ta medijska kuca gleda samo podobnim i svojim sda-ovcima da da prostora da se operu. Boli njih briga za reprezentaciju. Vazno je sacuvati fotelju ovog smrada Colana. Fuj, gadi mi se ova munaficka televizija.
Upravu si što se tiče Hayata i njihove polarisanosti.

Ne volim SDA, ali sam generalno apolitičan, međutim ako je neko iz SDA, ne amnestira nekog da ne postoji šansa da govori istinu iako je ta stranka poznata po kriminalu i zloupotrebi svega i svačeg. Sve se mora dokazati, a ovdje je bilo šta jako teško dokazati.

I Bosnić ima nekih potencijalnih aferima. Eto, Matkovića više ne zove očito, a s druge strane, sjetite se i Gordića i njegovo jasno davanje na znaje da više ne želi igrati, a Bosnić ga je opet zvao par ciklusa. Gdje je tu isti 'ko ne želi igrati za BiH, ne treba ga ni zvati' navodni aršin? Ovo naravno ako se gleda iz perspektive da Pašalić jeste izjavio ono što Čolan tvrdi.

Ne znam, jako nezahvalna situacija, ja lično ne mogu uzeti ničiju stranu trenutno. Žao mi je igrača najviše, jer su ostavljeni na cjedilu ovako 20ak dana prije prozora.
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#19848 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 11/06/2022 00:38
spinel_ wrote: 10/06/2022 23:42 Kazete taj Colan je u SDA ili ima veze s njima. Bas "cudno" sto je za Hayat dao izjavu. Ta medijska kuca gleda samo podobnim i svojim sda-ovcima da da prostora da se operu. Boli njih briga za reprezentaciju. Vazno je sacuvati fotelju ovog smrada Colana. Fuj, gadi mi se ova munaficka televizija.
Upravu si što se tiče Hayata i njihove polarisanosti.

Ne volim SDA, ali sam generalno apolitičan, međutim ako je neko iz SDA, ne amnestira nekog da ne postoji šansa da govori istinu iako je ta stranka poznata po kriminalu i zloupotrebi svega i svačeg. Sve se mora dokazati, a ovdje je bilo šta jako teško dokazati.

I Bosnić ima nekih potencijalnih aferima. Eto, Matkovića više ne zove očito, a s druge strane, sjetite se i Gordića i njegovo jasno davanje na znaje da više ne želi igrati, a Bosnić ga je opet zvao par ciklusa. Gdje je tu isti 'ko ne želi igrati za BiH, ne treba ga ni zvati' navodni aršin? Ovo naravno ako se gleda iz perspektive da Pašalić jeste izjavio ono što Čolan tvrdi.

Ne znam, jako nezahvalna situacija, ja lično ne mogu uzeti ničiju stranu trenutno. Žao mi je igrača najviše, jer su ostavljeni na cjedilu ovako 20ak dana prije prozora.
Nikada nije sve crno/bijelo uvijek ima istine i u jednoj i u drugoj prici. Pazite malo prevelika hampa se digla oko toga sta je Vedran napravio. A sta je napravio? Dakle kada je dosao nije nas odveo u zadnjem krugu na SP. Dakle Vujosevic nas je iz pepela podigao i sa samog dna doveo do zadnjeg kruga kvalifikacija za SP i pod njegovom palicom smo dobili kompletnu Rusiju u Skenderiji. Repesa je tu bio vrlo kratko tek toliko da zavrsi zadnji krug kvalifikacija za SP i dosao je Vedran. Kvalifikacije za EP su odradjene odlicno ali ne treba zaboraviti da su sve reprezentacije igrale sa nekim "C" timovima i da je pri tome nasa reprezentacija bila najmanje ostecena jer ima najmanje igraca u NBA i Euro ligi. Naravno ne treba umanjivati vrijednost pobjeda ali nije to isto kao pobjediti mocnu i komletnu Rusiju. Nakon toga evo sad u drugoj rundi kvalifikacija za SP izgubili smo obe utakmice od Litvanije koju smo znali i te kako pobjedjivati i to je jedina ozbiljan reprezenacija u nasoj grupi. Dakle nije sad Vedran aman zaman rezultatski nesto napravio pa da se tretira kao bog i da moze da se ponasa kao da je bezgranicno zaduzio reprezentaciju.
Naravno to se odnosi i na UO, Colana ali ne i na Mirzu Teletovica koji i te kako jeste zaduzio ovu reprezentaciju i kao igrac a evo sad i kao clan UO tj predsjednik UO.
Vedran ocito malo drugacije posmatra Pasalica od ostalih igraca jer je Pasalic igrac kojeg on licno trenira.Medjutim morate znati da nije trener bog i batina kada je nedisciplina u pitanju i tu se u mogo cemu pitaju i savezi ili klubovi ako je u pitanju klupski sport. Niko se ne treba mjestati u izbor izgraca, taktiku, pravljenje programa priprema itd itd ali nedisciplina je nesto drugo.
Ja sam jos davno napisao da je Amer Colan jeda najobicniji papak koji ni u mislima ne bi trebao i smio da obaavlja ovako visoku funkciju. To je covjek koji se prije svega ne zna ponasati, koji ne zna ukazati postovanje i koji je tu dosao cisto stranackim linijama jer BiH ima toliko fenomenalnih bivsih kosarkasa da je Colan isapo kao klasivni abortus. Zasto tu funkciju ne bi recimo obavljao Samir Leric koji raznosi po Mostaru hljeb za Klas, Ovcina, Jazvin, Mrsic, Firic, Hukic, Bajramovic a da ne spominjem prijeratne igrace. Zasto taj posao ne bi obavljao recimo Danko Delibasic ili Slavica.....dakle ima bruka boljih i kvalitetnijih ljudi od ovog SDA parmaka....na kraju krajeva Harun Mahmutovic je za njega institucija!
Ali mislim da ce ipak u utorak naci zajednicki jezik i da ce se ova kriza prevazici i sreca pa ovim ublehasima mandat istice do kraja godine.
OVO JE NAJJACA GODINA U ISTORIJI BH REPREZENTATVNE KOSARKE I STETA BI BILO DA JE SAD NEKO ZAGADI!
džakailibu
Posts: 617
Joined: 08/05/2013 11:37

#19849 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by džakailibu »

Pricate iz današnje pozicije. Vratite se na sami pocetak rata u Ukrajini, niko nije znao sta ce biti u par dana. Ja nisam bio sa porodicom i uzeo sam kao potpuno realno da se necu moci vratiti u planirano vrijeme. Mislim, to je bila realna situacija u tom momentu. E sada zamislite, sranje u Ukrajini pocinje, litvanija uvede vandredno stanje a ti trebaš tamo. Selektor dodje i kaze ko ne želi ici ne mora ,covjek kaze ja neću. Ne moramo biti svi veliki heroji i patriote kako drugi razmisljaju.
User avatar
canvra888
Posts: 4365
Joined: 09/07/2021 15:03

#19850 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

hrasno38 wrote: 11/06/2022 01:18
canvra888 wrote: 11/06/2022 00:38

Upravu si što se tiče Hayata i njihove polarisanosti.

Ne volim SDA, ali sam generalno apolitičan, međutim ako je neko iz SDA, ne amnestira nekog da ne postoji šansa da govori istinu iako je ta stranka poznata po kriminalu i zloupotrebi svega i svačeg. Sve se mora dokazati, a ovdje je bilo šta jako teško dokazati.

I Bosnić ima nekih potencijalnih aferima. Eto, Matkovića više ne zove očito, a s druge strane, sjetite se i Gordića i njegovo jasno davanje na znaje da više ne želi igrati, a Bosnić ga je opet zvao par ciklusa. Gdje je tu isti 'ko ne želi igrati za BiH, ne treba ga ni zvati' navodni aršin? Ovo naravno ako se gleda iz perspektive da Pašalić jeste izjavio ono što Čolan tvrdi.

Ne znam, jako nezahvalna situacija, ja lično ne mogu uzeti ničiju stranu trenutno. Žao mi je igrača najviše, jer su ostavljeni na cjedilu ovako 20ak dana prije prozora.
Nikada nije sve crno/bijelo uvijek ima istine i u jednoj i u drugoj prici. Pazite malo prevelika hampa se digla oko toga sta je Vedran napravio. A sta je napravio? Dakle kada je dosao nije nas odveo u zadnjem krugu na SP. Dakle Vujosevic nas je iz pepela podigao i sa samog dna doveo do zadnjeg kruga kvalifikacija za SP i pod njegovom palicom smo dobili kompletnu Rusiju u Skenderiji. Repesa je tu bio vrlo kratko tek toliko da zavrsi zadnji krug kvalifikacija za SP i dosao je Vedran. Kvalifikacije za EP su odradjene odlicno ali ne treba zaboraviti da su sve reprezentacije igrale sa nekim "C" timovima i da je pri tome nasa reprezentacija bila najmanje ostecena jer ima najmanje igraca u NBA i Euro ligi. Naravno ne treba umanjivati vrijednost pobjeda ali nije to isto kao pobjediti mocnu i komletnu Rusiju. Nakon toga evo sad u drugoj rundi kvalifikacija za SP izgubili smo obe utakmice od Litvanije koju smo znali i te kako pobjedjivati i to je jedina ozbiljan reprezenacija u nasoj grupi.
Mislim da je razlog zašto je javnost malo previše privržena Bosniću taj što je uspio uvezati niz pobjeda nakon onog crnog niza poraza koji je počeo sa Vujoševićem (malo prije nego što će istupiti), nastavio sa Repešom, a vala i Bosnić je nastavio sa tri poraza tek kad je došao. Doduše kod ovog crnog niza, tad su bile ili jače reprezentacije u pitanju ili su bile igrački potpunije. To kao prvi razlog, a kao drugi mislim da je malo ogađenost (doduše šire) javnosti fudbalskom reprezentacijom pa su se okrenuli nekoj muškoj reprezentaciji koja za razliku od njih i pobjeđuje. Ovo je što se tiče šire javnosti, ali oni koje prate košarku, trebali bi znati da smo mi faktički bili gotovo uvijek igrački u potpunijim sastavima nego što su nam to bili protivnici u ovom pobjedničkom nizu. Ljudi to slabo spominju.
Ali mislim da ce ipak u utorak naci zajednicki jezik i da ce se ova kriza prevazici i sreca pa ovim ublehasima mandat istice do kraja godine.
Ne znam, ja nisam baš optimista nikako. Mislim da će naći neku zamjenu, a to je po meni nešto najgore što se može desiti.
Post Reply