Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#20226 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by luckylaka »

Mi kakve navijace imamo bar na forumu ne bi me cudili da nasi sportisti ne reprezentaziju nego ovu drzavu ne zaobilaze u sirokom luku.Pa ovdje su bolan popljuvani najbolji u BiH od Haseta,Osima,Papeta,Mireta,Edina,Tuke,Nurkica,Muse ...Ko je sledeci...Lana Pudar
User avatar
canvra888
Posts: 4353
Joined: 09/07/2021 15:03

#20227 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »



:izet:

Al hajd, da sacekamo jos ovih mjesec dana
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20228 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Ne kontam uopste zasto toliki skepticizam prema Nurkicu kada je planiran i po planu ce se odazvati. Eno Jokic nece nikako pa ga boli kurac sta misli javno mijenje. A najgore je to sto mu prigovaraju guzicari kojima se zivot sastoji od najvece fizicke aktivnosti koj a se zove "drzanje telefona ili kite u ruci". Ovaj covjek ako i svi NBA igraci ima prokleto dugu sezonu, ima ogromne ugovore sa ogromnim ciframa i sto bi sad on dosao da igra protiv jebene Bugarske i da rizikuje povredu i izgubi 70 miliona a vec dva puta bio bas tesko povrijedjen.
Rekao je da ce igrati na Eurobasketu i igrat ce mada su nam sanse i sa njim vrlo male mada prolaze 4 reprezentacije. Ako bi nekakvim cudom se rijesilo pitanje Garze do EP kao domaceg igraca e onda bi bili bas puno jaci.
Ljudi moji njima je ovo posao koji ne zele da izgube kockajuci se bez obzira na patriotizam. Za razliku od mnogih Juka svoj patriotizam pokazuje na druge nacine jako konkretne.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20229 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

hrasno38 wrote: 19/07/2022 09:37 Za razliku od mnogih Juka svoj patriotizam pokazuje na druge nacine jako konkretne.
E ovom recenicom si sve pojasnio. Pokazuje na druge nacine ali u reprezentaciji NE. Zaboli me hoce li on staviti zastavu BiH na patike ili nesto drugo uraditi sa majicom na kojoj su patriotski natpisi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20230 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 19/07/2022 10:20
hrasno38 wrote: 19/07/2022 09:37 Za razliku od mnogih Juka svoj patriotizam pokazuje na druge nacine jako konkretne.
E ovom recenicom si sve pojasnio. Pokazuje na druge nacine ali u reprezentaciji NE. Zaboli me hoce li on staviti zastavu BiH na patike ili nesto drugo uraditi sa majicom na kojoj su patriotski natpisi.
Apsolutno nisam mislio na taj vid patriotizma koji si ti naveo ali fakat ne mogu objasnjavati......prosurfaj malo pa ce ti se samo reci.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20231 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

hrasno38 wrote: 19/07/2022 10:44
Altsa wrote: 19/07/2022 10:20
E ovom recenicom si sve pojasnio. Pokazuje na druge nacine ali u reprezentaciji NE. Zaboli me hoce li on staviti zastavu BiH na patike ili nesto drugo uraditi sa majicom na kojoj su patriotski natpisi.
Apsolutno nisam mislio na taj vid patriotizma koji si ti naveo ali fakat ne mogu objasnjavati......prosurfaj malo pa ce ti se samo reci.
Haj se ti dogovori prvo sam sa sobom sta si htio reci. :D
Adobeg
Posts: 753
Joined: 24/02/2020 18:20

#20232 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Adobeg »

Nama ne trebaju patrioti na baterije,nego fajteri na terenu ,sa njim ja mislim da nista bolji necemo biti. :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20233 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 19/07/2022 11:13
hrasno38 wrote: 19/07/2022 10:44

Apsolutno nisam mislio na taj vid patriotizma koji si ti naveo ali fakat ne mogu objasnjavati......prosurfaj malo pa ce ti se samo reci.
Haj se ti dogovori prvo sam sa sobom sta si htio reci. :D
Pa ako je tebi patriotizam nosenje ljiljana na tenama onda ja i ti imamo totalno razlicitu percepciju patriotizma i brige za svoju zemlju...

https://meridianbetsport.ba/featured/ju ... -mamograf/
https://ba.n1info.com/english/news/nba- ... s-in-need/
https://mondo.ba/Sport/Kosarka/a1000077 ... odici.html
https://www.cazin.net/sport/jusuf-nurki ... ndaciju-za
https://bhlopta.com/kako-je-jusuf-nurki ... prvenstvo/

i masa onoga sto nije objavljeno u javnosti!!!
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20234 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

hrasno38 wrote: 19/07/2022 12:40
Altsa wrote: 19/07/2022 11:13
Haj se ti dogovori prvo sam sa sobom sta si htio reci. :D
Pa ako je tebi patriotizam nosenje ljiljana na tenama onda ja i ti imamo totalno razlicitu percepciju patriotizma i brige za svoju zemlju...

https://meridianbetsport.ba/featured/ju ... -mamograf/
https://ba.n1info.com/english/news/nba- ... s-in-need/
https://mondo.ba/Sport/Kosarka/a1000077 ... odici.html
https://www.cazin.net/sport/jusuf-nurki ... ndaciju-za
https://bhlopta.com/kako-je-jusuf-nurki ... prvenstvo/

i masa onoga sto nije objavljeno u javnosti!!!
I sta s tim. Jel pomogao reprezentativnoj kosarci. Zaboli me jel dao Lani Pudar pare, nasao joj hecima ili joj je platio avion. To je njegova privatna stvar i ovde zvuci kao samoreklama.To je svakako za pohvalu.
A ti se malo se gubis. Njegov je "posao" da igra za reprezentaciju a to ne radi. Sve dok drugi evropski NBA igraci (koji su za njega plafon) igraju za svoje drzave, a Nurkic to ne cini svu tvoju pricu cini bezveznom. Njegov prvenstveni posao je igranje za drzavu BiH. Ne govorimo ovdje o njegovoj ljudskoj dobroti i humanizmu vec koristi reprezentacije od Jusufa Nurkica. Reprezentacija do sada nije imala nikakvu korist od Jusufa Nurkica. Da li ce imati u buducnosti cemo tek da vidimo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20235 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Altsa wrote: 19/07/2022 13:01
hrasno38 wrote: 19/07/2022 12:40

Pa ako je tebi patriotizam nosenje ljiljana na tenama onda ja i ti imamo totalno razlicitu percepciju patriotizma i brige za svoju zemlju...

https://meridianbetsport.ba/featured/ju ... -mamograf/
https://ba.n1info.com/english/news/nba- ... s-in-need/
https://mondo.ba/Sport/Kosarka/a1000077 ... odici.html
https://www.cazin.net/sport/jusuf-nurki ... ndaciju-za
https://bhlopta.com/kako-je-jusuf-nurki ... prvenstvo/

i masa onoga sto nije objavljeno u javnosti!!!
I sta s tim. Jel pomogao reprezentativnoj kosarci. Zaboli me jel dao Lani Pudar pare, nasao joj hecima ili joj je platio avion. To je njegova privatna stvar i ovde zvuci kao samoreklama.To je svakako za pohvalu.
A ti se malo se gubis. Njegov je "posao" da igra za reprezentaciju a to ne radi. Sve dok drugi evropski NBA igraci (koji su za njega plafon) igraju za svoje drzave, a Nurkic to ne cini svu tvoju pricu cini bezveznom. Njegov prvenstveni posao je igranje za drzavu BiH. Ne govorimo ovdje o njegovoj ljudskoj dobroti i humanizmu vec koristi reprezentacije od Jusufa Nurkica. Reprezentacija do sada nije imala nikakvu korist od Jusufa Nurkica. Da li ce imati u buducnosti cemo tek da vidimo.
Koji su ti sto su igrali za svoje reprezentacije??? Doncic je sada igrao i kada je prije toga?? Nurkic sada nije igrao jer je potpisivao ugovor a prije toga kada nije bio povrijedjen se odazivao kada je mogao. Sta je to njemu BiH ostala duzna da gine za nju?? Ko i ostalim sportistima...NISTA!!!
Vidis meni su neke stvarnije vaznije od kosarke. Njegov posao nije da igra za reprezentaciju nego dobra volja jer ponavljam reprezentacija ga nicim nije u zivotu zaduzila da bi mu to bio posao. Nejgov posao je da igra iskljucivo za Portland koji ga masno placa. Niti je rerezentacija imala koristi od Nurkica niti je Nurkic za razliku od mnogih koji su igrali imao koristi od reprezentacije.
Zaljepite se za jedan slucaj i ko pijani plota se drzite toga a taj slucaj je sad igranje Doncica u ova dva kola kvalifikacija. Kurac bi igrao da je potpisivao ugovr.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#20236 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrasno38 wrote: 19/07/2022 09:37 Ne kontam uopste zasto toliki skepticizam prema Nurkicu kada je planiran i po planu ce se odazvati. Eno Jokic nece nikako pa ga boli kurac sta misli javno mijenje. A najgore je to sto mu prigovaraju guzicari kojima se zivot sastoji od najvece fizicke aktivnosti koj a se zove "drzanje telefona ili kite u ruci". Ovaj covjek ako i svi NBA igraci ima prokleto dugu sezonu, ima ogromne ugovore sa ogromnim ciframa i sto bi sad on dosao da igra protiv jebene Bugarske i da rizikuje povredu i izgubi 70 miliona a vec dva puta bio bas tesko povrijedjen.
Rekao je da ce igrati na Eurobasketu i igrat ce mada su nam sanse i sa njim vrlo male mada prolaze 4 reprezentacije. Ako bi nekakvim cudom se rijesilo pitanje Garze do EP kao domaceg igraca e onda bi bili bas puno jaci.
Ljudi moji njima je ovo posao koji ne zele da izgube kockajuci se bez obzira na patriotizam. Za razliku od mnogih Juka svoj patriotizam pokazuje na druge nacine jako konkretne.
kako znaš da se jokić neće odazvati?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#20237 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

parker,oba gasola,nowitzki,ginobili,redovno igrali za repke,to kao neko zaboravio??
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20238 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by El_comadante »

Valjda imamo pravo komentarisati nasu reprezentaciju bez obzira da li se bavimo sportom ili ne. Onda dalje koliko je on utakmica odigrao za reprezentaciju u zadnjih 10 godina? Desetak ne vise. E to je problem. A valjda je nekakva cast igrati za reprezentaciju bez obzira na sve. I ako su mogli igrati gasol, novitski, parker I mnogi drugi poznatiji I bolji igraci od njega za reprezentaciju koja ih nije placa, neznam sto on nemoze. Nije problem fuliti koji put kvalifikacije ali svaki put svske godine je nesto ugovor, povreda, nedaju iz NBA itd itsl.
User avatar
canvra888
Posts: 4353
Joined: 09/07/2021 15:03

#20239 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Altsa wrote: 19/07/2022 13:01
hrasno38 wrote: 19/07/2022 12:40

Pa ako je tebi patriotizam nosenje ljiljana na tenama onda ja i ti imamo totalno razlicitu percepciju patriotizma i brige za svoju zemlju...

https://meridianbetsport.ba/featured/ju ... -mamograf/
https://ba.n1info.com/english/news/nba- ... s-in-need/
https://mondo.ba/Sport/Kosarka/a1000077 ... odici.html
https://www.cazin.net/sport/jusuf-nurki ... ndaciju-za
https://bhlopta.com/kako-je-jusuf-nurki ... prvenstvo/

i masa onoga sto nije objavljeno u javnosti!!!
A ti se malo se gubis. Njegov je "posao" da igra za reprezentaciju a to ne radi. Sve dok drugi evropski NBA igraci (koji su za njega plafon) igraju za svoje drzave, a Nurkic to ne cini svu tvoju pricu cini bezveznom.
Realno, nije mu to posao. Njemu je posao da igra za Portland i ispoštuje ugovor koji je potpisao. Igranje za reprezentaciju je pohvalan i čin koji se recimo očekuje od njeg, ali nije mu to posao niti je obavezan ičim da igra za reprezentaciju.

Ja sam i par stranica prije isto govorio; mnogi iz frustracije zbog njegovog neigranja mu spočitavaju da nije patriota. Isto sam i tada napisao da je svim građanima BiH koji su u potrebi (kome nije do sporta uopće) itekako značajna bila njegova pomoć. Po meni je to patriotizam, jer nije morao našem narodu donirati i pomagati, mogao je jednostavno onim potrebnima u Portlandu. Nije samo meni to znak patriotizma, nego bilo kojem građanu BiH koji ne prati košarku ili uopće ne prati sport pa ga praktički i zaboli hoće li Juka igrati za reprezentaciju.

I opet ponavljam, gdje je, ne ovakvo, nego barem približno prozivanje Gordića, kao što se Nurkić proziva? Čovjek otvoreno uslovio svoje igranje za reprezentaciju za uslugu i izjavio kasnije da mu reprezentacija nije ništa dala, kada mu nisu renovirali. Je l' to patriota? Što se on ne proziva? Je l' se to za reprezentaciju igra radi materijalne koristi?
User avatar
canvra888
Posts: 4353
Joined: 09/07/2021 15:03

#20240 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

El_comadante wrote: 19/07/2022 19:42 Valjda imamo pravo komentarisati nasu reprezentaciju bez obzira da li se bavimo sportom ili ne. Onda dalje koliko je on utakmica odigrao za reprezentaciju u zadnjih 10 godina? Desetak ne vise. E to je problem. A valjda je nekakva cast igrati za reprezentaciju bez obzira na sve. I ako su mogli igrati gasol, novitski, parker I mnogi drugi poznatiji I bolji igraci od njega za reprezentaciju koja ih nije placa, neznam sto on nemoze. Nije problem fuliti koji put kvalifikacije ali svaki put svske godine je nesto ugovor, povreda, nedaju iz NBA itd itsl.
Evo ja pozivam već treći put na to, krenuti kroz godine, svaki prozor i provjeravati razloge zašto se nije odazivao. Osim godina konflikta Mahmutović-Trnovčević, gotovo uvijek (ako i postoji uopće neopravdan) su bili opravdani razlozi zbog NBA rasporeda i aktuelnih povreda.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#20241 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Altsa »

Ma pustite bolan hrasnog. Kad se ne odazove za EP ili odigra ko qarina na istom prvi ce hrasno da sere po njemu. Cinjenica je da Nurkic nije igrao koliko je mogao za reprezentaciju i to je kraj svake diskusije.
User avatar
Didier
Posts: 2205
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#20242 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Didier »

Zato je košarka četrdeset mjesta ispod fudbala, baš jer se ovakvi cirkusi u fudbalu ne mogu dešavati.

Šta znači "opravdan razlog"? Kao Juki ne bi ponudili ugovor da je otišao u Bosnu da igra? Ma dajte molim vas...
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#20243 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by spree »

da, da i ti bi otisao igrati u bosnu i rizikovati povredu i ispustitit zivotnu priliku. niko ne igra kad potpisuje ugovor. nije ni dirk igrao svako prvenstvo, ni parker. jos dosta ih ima. za bracu gasol nisam siguran. takodje spocitava mu se sto nije igrao jer je povrijedjen. i jos se kaze zadnjih 10 godina. pa ima 27 sta je trebao igrati sa 17? jel igrao drugu diviziju za mlade na ilidzi? fakticki sam izborio ulaz u a diviziju ako se sjecate. realno gledajuci mozda je jednom mogao doci i igrati a nije se odazvao. ostalo manje vise nije mogao. na kraju krajeva svako ima pravo da odluci hoce li igrati ili nece. i jos je pitanje hoce li nasi uplatiti osiguranje za njega. ne znam da li imaju love. evo covjek rekao da ce igrati i opet ima ovih sto govore ma boli nas sto ce sada igrati jer nije igrao zadnjih 10 godina :-) .
User avatar
Didier
Posts: 2205
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#20244 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Didier »

spree wrote: 20/07/2022 10:43 da, da i ti bi otisao igrati u bosnu i rizikovati povredu i ispustitit zivotnu priliku. niko ne igra kad potpisuje ugovor. nije ni dirk igrao svako prvenstvo, ni parker. jos dosta ih ima. za bracu gasol nisam siguran. takodje spocitava mu se sto nije igrao jer je povrijedjen. i jos se kaze zadnjih 10 godina. pa ima 27 sta je trebao igrati sa 17? jel igrao drugu diviziju za mlade na ilidzi? fakticki sam izborio ulaz u a diviziju ako se sjecate. realno gledajuci mozda je jednom mogao doci i igrati a nije se odazvao. ostalo manje vise nije mogao. na kraju krajeva svako ima pravo da odluci hoce li igrati ili nece. i jos je pitanje hoce li nasi uplatiti osiguranje za njega. ne znam da li imaju love. evo covjek rekao da ce igrati i opet ima ovih sto govore ma boli nas sto ce sada igrati jer nije igrao zadnjih 10 godina :-) .
Činjenica je da smo izgubili od Češke jer su njihovi NBA igrači igrali.

Činjenica je da nije igrao i kad nije trajala NBA sezona.

Činjenica je da se kao debil dopisuje i svađa s ljudima po internetu. Doduše, to nije relevantno.

Činjenica je da će zauzeti mjesto jednom košarkašu koji je izborio plasman.

Velika je vjerovatnoća da se i s njim nećemo plasirati dalje.

Dakle, sve što ljudi govore je skroz ljudski. I njegovo ponašanje je skroz legitimno, više voli pare nego išta drugo. To je okej, ali kako rekoh, u fudbalu to ne bi bilo moguće jer je sve sređeno, znaju se termini ne preklapaju se. Reprezentacije imaju prednost nad klubovima ako se nekad nešto preklopi, kao što je npr. Kup Afrike, i tu nema diskusije. Košarka zato nikad neće biti kao fudbal.
User avatar
canvra888
Posts: 4353
Joined: 09/07/2021 15:03

#20245 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

Didier wrote: 20/07/2022 10:53
spree wrote: 20/07/2022 10:43 da, da i ti bi otisao igrati u bosnu i rizikovati povredu i ispustitit zivotnu priliku. niko ne igra kad potpisuje ugovor. nije ni dirk igrao svako prvenstvo, ni parker. jos dosta ih ima. za bracu gasol nisam siguran. takodje spocitava mu se sto nije igrao jer je povrijedjen. i jos se kaze zadnjih 10 godina. pa ima 27 sta je trebao igrati sa 17? jel igrao drugu diviziju za mlade na ilidzi? fakticki sam izborio ulaz u a diviziju ako se sjecate. realno gledajuci mozda je jednom mogao doci i igrati a nije se odazvao. ostalo manje vise nije mogao. na kraju krajeva svako ima pravo da odluci hoce li igrati ili nece. i jos je pitanje hoce li nasi uplatiti osiguranje za njega. ne znam da li imaju love. evo covjek rekao da ce igrati i opet ima ovih sto govore ma boli nas sto ce sada igrati jer nije igrao zadnjih 10 godina :-) .
Činjenica je da smo izgubili od Češke jer su njihovi NBA igrači igrali.

Činjenica je da nije igrao i kad nije trajala NBA sezona.

Činjenica je da se kao debil dopisuje i svađa s ljudima po internetu. Doduše, to nije relevantno.

Činjenica je da će zauzeti mjesto jednom košarkašu koji je izborio plasman.

Velika je vjerovatnoća da se i s njim nećemo plasirati dalje.

Dakle, sve što ljudi govore je skroz ljudski. I njegovo ponašanje je skroz legitimno, više voli pare nego išta drugo. To je okej, ali kako rekoh, u fudbalu to ne bi bilo moguće jer je sve sređeno, znaju se termini ne preklapaju se. Reprezentacije imaju prednost nad klubovima ako se nekad nešto preklopi, kao što je npr. Kup Afrike, i tu nema diskusije. Košarka zato nikad neće biti kao fudbal.
Činjenica je da ni Nurkić nije garant da bismo dobili Češku.

Činjenica je da još niko ovdje na temi nije pomenuo tačan prozor(e) i razlog(e) zbog kojih je propustio okupljanja, mimo kad je NBA raspored, povreda, potpis i konflikt bio u pitanju. Svi naglabaju, a niko ništa konkretno i kroz brojeve pa da vidimo omjer.

Činjenica je da je nepotrebno i spominjati njegov PR (s kojim se ni ja u određenim stavkama ne slažem) u ovom kontekstu.

Činjenica je i da bi Garza, u figurativnom scenariju igranja, zauzeo isto tako mjesto jednom košarkašu ako bi zaigrao, ali to naravno niko ne bi ni spomenuo kao što se evo za Nurkića spominje.

Činjenica je i da je Gordić napravio mnogostruko goru stvar pa se ne spominje ni ublizu kao Nurkić, ma i ne spominje se uopće zapravo.

Činjenica je i da su Musu prozivali za učestalije neodazivanje isto ovako kad je bio u NBA angažmanima. Došao u Breogan, počeo se češće odazivati, što nam govori šta? Sad je u Realu, čekam kako će ga opet početi pljuvati zbog neodazivanja.

Sve činjenice.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#20246 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

nowitzki,paker su mozda propustili dva velika takmičenja u čitavoj karijeri,tačnije ispravljam se,dajem ruku da je nowitzki propustio maksimalno dva takmičenja na kojima je njemačka učestvovala

provjerih,od 1999. do 2015.,nowitzki,MVP nba ,je propustio dva velika takmičenja ne više

parker je za francusku igrao na 8 uzastopnih eurobasketa
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20247 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 19/07/2022 19:03
hrasno38 wrote: 19/07/2022 09:37 Ne kontam uopste zasto toliki skepticizam prema Nurkicu kada je planiran i po planu ce se odazvati. Eno Jokic nece nikako pa ga boli kurac sta misli javno mijenje. A najgore je to sto mu prigovaraju guzicari kojima se zivot sastoji od najvece fizicke aktivnosti koj a se zove "drzanje telefona ili kite u ruci". Ovaj covjek ako i svi NBA igraci ima prokleto dugu sezonu, ima ogromne ugovore sa ogromnim ciframa i sto bi sad on dosao da igra protiv jebene Bugarske i da rizikuje povredu i izgubi 70 miliona a vec dva puta bio bas tesko povrijedjen.
Rekao je da ce igrati na Eurobasketu i igrat ce mada su nam sanse i sa njim vrlo male mada prolaze 4 reprezentacije. Ako bi nekakvim cudom se rijesilo pitanje Garze do EP kao domaceg igraca e onda bi bili bas puno jaci.
Ljudi moji njima je ovo posao koji ne zele da izgube kockajuci se bez obzira na patriotizam. Za razliku od mnogih Juka svoj patriotizam pokazuje na druge nacine jako konkretne.
kako znaš da se jokić neće odazvati?
Pa cini mi se da je negdje pisalo da nece ali u svakom slucaju vec je jednom dva puta odbio da igra
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20248 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

kakavdanakneiskustvu wrote: 19/07/2022 19:06 parker,oba gasola,nowitzki,ginobili,redovno igrali za repke,to kao neko zaboravio??
Igrali su dok se nije uvelo ovo pravilo da ne igraju igraci iz NBA i EL
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20249 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

canvra888 wrote: 20/07/2022 01:15
El_comadante wrote: 19/07/2022 19:42 Valjda imamo pravo komentarisati nasu reprezentaciju bez obzira da li se bavimo sportom ili ne. Onda dalje koliko je on utakmica odigrao za reprezentaciju u zadnjih 10 godina? Desetak ne vise. E to je problem. A valjda je nekakva cast igrati za reprezentaciju bez obzira na sve. I ako su mogli igrati gasol, novitski, parker I mnogi drugi poznatiji I bolji igraci od njega za reprezentaciju koja ih nije placa, neznam sto on nemoze. Nije problem fuliti koji put kvalifikacije ali svaki put svske godine je nesto ugovor, povreda, nedaju iz NBA itd itsl.
Evo ja pozivam već treći put na to, krenuti kroz godine, svaki prozor i provjeravati razloge zašto se nije odazivao. Osim godina konflikta Mahmutović-Trnovčević, gotovo uvijek (ako i postoji uopće neopravdan) su bili opravdani razlozi zbog NBA rasporeda i aktuelnih povreda.
Pa to i ja govorim ali dzaba govoriti....kome se da nek prodje detaljno pa ce vidjeti da su uvijek osim to u pocetku bili opravdani razlozi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20250 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

spree wrote: 20/07/2022 10:43 da, da i ti bi otisao igrati u bosnu i rizikovati povredu i ispustitit zivotnu priliku. niko ne igra kad potpisuje ugovor. nije ni dirk igrao svako prvenstvo, ni parker. jos dosta ih ima. za bracu gasol nisam siguran. takodje spocitava mu se sto nije igrao jer je povrijedjen. i jos se kaze zadnjih 10 godina. pa ima 27 sta je trebao igrati sa 17? jel igrao drugu diviziju za mlade na ilidzi? fakticki sam izborio ulaz u a diviziju ako se sjecate. realno gledajuci mozda je jednom mogao doci i igrati a nije se odazvao. ostalo manje vise nije mogao. na kraju krajeva svako ima pravo da odluci hoce li igrati ili nece. i jos je pitanje hoce li nasi uplatiti osiguranje za njega. ne znam da li imaju love. evo covjek rekao da ce igrati i opet ima ovih sto govore ma boli nas sto ce sada igrati jer nije igrao zadnjih 10 godina :-) .
Samo da prosirim ovo sto si napisao......."Izabran je za najkorisnijeg igrača B-divizije Evropskog prvenstva U-18, održanog 2012, na kojem je imao prosjek 19,4 poena i 13,3 skoka po utakmici.Taj uspjeh ponovio je i na Evropskom prvenstvu U-20 2014 (B-divizija), kad mu je prosjek bio 21,4 poena i 12 skokova.
Imao je manju ulogu u seniorskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za EP 2013, ali na kraju nije izabran u tim koji je otišao na samo prvenstvo. Također je nastupao u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2017, u kojima je u prosjeku ostvario 19,2 poena, 13,5 skokova i jednu blokadu po utakmici.
Post Reply