Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4229
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#23101 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by skrbavi-admin »

Ludzak wrote: 07/09/2022 18:09

Kad se vremenski raspon uporedi svih tih talenata, to je u prosjeku loše. I njih isključujem, nek budu uzori. Spomenuo sam Lanu.
Litvanci u svakoj generaciji imaju dobru ekipu. Njima je sport život. Njima je život svako jutro otići na trčanje, odmalena. Voziti biciklo. Kod mas je život negdje sjesti, opaliti po roštilju, po mesini i pivima. Od toga se ne pravi sport. Zato kažem, stvar je u glavama.
pa eto idi na trcanje, vozi biciklo i budi supersportista..... ko ti brani....mojne prdit po forumu..... nema ni Lane Pudar na forumu ili bar ne znamo ima li je ili je nema....

ja sam odvezo Zenica-Sarajevo-Zenica biciklom jednom u kakvoj sam formi nekad bio... Srednju Bosnu u 2 sata na biciklu obidjem.... neko autom nije provozao sta sam ja lanaca na biciklima pokido i guma podero..... oba ramena iscasena od skokova u vodu i bjesomucnih treninga plivanja.... pa opet karina bio.... nije svima da budu svjetski sampioni ali mi jesmo sampioni svijeta u minderanju, naprdjivanju, tacno ko u seriji Tale ona 3-4-5 uhljupa sto u kafani non stop sjede i komentarisu sve ostale.... jah, elham, insalah, jarabi.....
Last edited by skrbavi-admin on 07/09/2022 18:18, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23102 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

Pazite svaka buducnost sportaa pociva na omladinskim selekcijama. U ozbiljnim sportskim drzavama omladinske selekcije vode ili sportske legende ili ljudi koji su imali trenerske uspjehe u tom sportu. Pazite kod nas Josip Pandza osvoji titulu kadetskog prvaka Evrope i nigdje ga vise ali ima nekakvih debilcina Kecmana i slicnih. Sjetite se samo onih godina kad je u savezu sjedio Mahmutovic kakave smo uspjehe imali sa omladinskim selekcijama ali i sa seniorskim i iz tih selekcija danas crpimo vecinu igraca A reprezentacije kojoj su predvodnici Musa i Nurkic. Dakle nasu djecu treba da vode nase kosarkaske legende i dokazani treneri koji ce privlaciti tu djecu koju imamo sirom BiH i bezbroj talenata. Pa sramota je da jedan Leric ne radi nigdje u kosarci nego razvozi hljeb za Klas.
Danas toga nema jer drzava za sport ne daje nista jer nije rjesenje da ti planiras nesto ako neko uspije da ti da pare a ako neda nikom nista. Sport se mora sistematski finansirati i rjesenje za to je jednostavno i bezbolno da je za nevjerovati i ja se nadam da ce ubrzo ugledati svjetlo dana. Sa tim rjesenjem reprezentativni sport vise nikada nece imati problema.
E sad klupski je na lokalnom nivou ali recimo evo konkretno u Sarajevu gdje imamo evropske prvake u kosarci i ucesnike grupen faze kupa sampiona u rukometu vlast daje isto para njima tj manje nego recimo FK sarajevu koji je privatni klub u rukama milijardera. Pa Sarajevo u svojih 10 postojanja kao i Zeljo nece dati u sportu ono sto je dala USD Bosna. Kada se pokrene i stavi na noge USD pokrenut ce se i sarajevski vrhunski sport.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23103 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

palermo wrote: 07/09/2022 18:12 Mislim da smo prvi put imali reprezentaciju ( u bilo kojem sportu) koja nije fizicki inferiorna. I svidjelo mi se to.
Da, ali nažalost i ta fizika se relativno brzo potrošila. Posebno zadnje 2 utakmice.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4229
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#23104 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by skrbavi-admin »

hrasno38 wrote: 07/09/2022 18:16 Pazite svaka buducnost sportaa pociva na omladinskim selekcijama. U ozbiljnim sportskim drzavama omladinske selekcije vode ili sportske legende ili ljudi koji su imali trenerske uspjehe u tom sportu. Pazite kod nas Josip Pandza osvoji titulu kadetskog prvaka Evrope i nigdje ga vise ali ima nekakvih debilcina Kecmana i slicnih. Sjetite se samo onih godina kad je u savezu sjedio Mahmutovic kakave smo uspjehe imali sa omladinskim selekcijama ali i sa seniorskim i iz tih selekcija danas crpimo vecinu igraca A reprezentacije kojoj su predvodnici Musa i Nurkic. Dakle nasu djecu treba da vode nase kosarkaske legende i dokazani treneri koji ce privlaciti tu djecu koju imamo sirom BiH i bezbroj talenata. Pa sramota je da jedan Leric ne radi nigdje u kosarci nego razvozi hljeb za Klas.
Danas toga nema jer drzava za sport ne daje nista jer nije rjesenje da ti planiras nesto ako neko uspije da ti da pare a ako neda nikom nista. Sport se mora sistematski finansirati i rjesenje za to je jednostavno i bezbolno da je za nevjerovati i ja se nadam da ce ubrzo ugledati svjetlo dana. Sa tim rjesenjem reprezentativni sport vise nikada nece imati problema.
E sad klupski je na lokalnom nivou ali recimo evo konkretno u Sarajevu gdje imamo evropske prvake u kosarci i ucesnike grupen faze kupa sampiona u rukometu vlast daje isto para njima tj manje nego recimo FK sarajevu koji je privatni klub u rukama milijardera. Pa Sarajevo u svojih 10 postojanja kao i Zeljo nece dati u sportu ono sto je dala USD Bosna. Kada se pokrene i stavi na noge USD pokrenut ce se i sarajevski vrhunski sport.
ne moze..... sacu ti rec - ja sam radio ko trener..... dodje ti direktor ove firme - "znas mogo si vako mogo si nako".... dodje ti doktor otac jednog djeteta, eto znas bil ti pripazio moje dijete da ga "dotegnes", dodje ovaj onaj i sve neki iskompleksirani, uhljupi nedovrsenih ambicija koji misle da su bogom dani kao i njihova djeca da budu sampioni da budu talentovani najpametniji - jer svoje ambicije pokusavaju ostvarit preko djecice........ jednom vjerovo ili ne dodje majka jednog maksuma koji je tad imo cca 10 godina - da mi kaze - eto hocu da ga pripratis malo forsiras da moze pickice ganjat al doslovno - ja bio :shock: ..... mozda je htjela i od mene haj gga znaj bio mlad i neUkusan :-? :lol:

ima anegdota - kaze u Celiku bio momak kojeg je zapratila Herta iz Berlina svojevremeno, dosli ljudi davali neke pare, al htio da se ugradi citav klub u to od cini mi se Hafizovica pa do cistacice htjelo da se ugradi u tom transferu.....bio po svjedocenju treceg lica izuzetan talenat.... naravno Herta nije pristala na neke smijesne razbacivacke cifre, momku ucjenjivali ispisnicu trazeci mu pare unaprijed, Herta odustane, jer je usrani Celik bio u pitanju tako da odustanu od toga, mislim kakav god je klub bio tad u to vrijeme, bila je zivotna prilika... eto sad taj coek radi u mljekari.... :-?

uglavnom - djeca "sirotinje" ne mogu doc na red od te babine kaste..... a obicno fukara talentiranija od burzoazije..... druze moj, probaj se bavit sportom pa ces vidjet ološa....

ma šta pričam - eno Bahe metilja u autobusu sa kosarkaskom repkom - ne znam samo u kojem svojstvu - al misli da je bogom dan da tu bude..... valjda najveci patriota :run:
Last edited by skrbavi-admin on 07/09/2022 18:30, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#23105 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by palermo »

East_side wrote: 07/09/2022 18:18
palermo wrote: 07/09/2022 18:12 Mislim da smo prvi put imali reprezentaciju ( u bilo kojem sportu) koja nije fizicki inferiorna. I svidjelo mi se to.
Da, ali nažalost i ta fizika se relativno brzo potrošila. Posebno zadnje 2 utakmice.
Ma ne bih ja cak rekao da se fizika toliko istrosila, meni se cini da smo drugo poluvriee.protiv Litve izgledali svjezije. I AL ima nesto I do kvaliteya, Kamenjas sam tri puta na trici...da je umjesto njega bio recimo Alibegovic vjerujem da bi dvije pogodio.
Al bez fizike koju smo imali bili bi kanta za napucavanje. Ovako je sve to izgledalo drugacije,.bolje
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#23106 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by last mohicans »

Mozda Baho priprema teren za malca. Ha jah..
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23107 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

Sve što pišete stoji i kad bi se svelo na jednu rečenicu bilo bi: kako nam je, ovo je odlično što postižemo.

Opet ostaje dojam da smo mogli lako proći dalje da smo bili u bilo kojoj drugoj grupi na turniru.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#23108 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by animus »

Dobro je ovo sve prošlo. Pkazali smo da možemo. Na kraju nismo imali više snage i to je to. Da je bilo više pauza između mečeva bli bi puno bolji. Ogranicena klupa je učinila svoje.
Glavu ponosno gore i idemo dalje.
Šta da smo i prošli i udarili na npr Španiju. Ovako umorni bi ispali i bilo bi hajde kuci. Mi smo ispunili svoj zadatak na ovom turniru i idemo dalje.
:bih:
I kako ubaciti zastavu sa ljiljanima. Ipak mi je puno puno draža.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4229
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#23109 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by skrbavi-admin »

East_side wrote: 07/09/2022 18:29 Sve što pišete stoji i kad bi se svelo na jednu rečenicu bilo bi: kako nam je, ovo je odlično što postižemo.

Opet ostaje dojam da smo mogli lako proći dalje da smo bili u bilo kojoj drugoj grupi na turniru.
mozda je ovo mozda je ono, cinjenica je da sport = drzava i ostace nepobitna za vijeke vijekova.....

ima saudijska arabija milione stanovnika i trilijarde dolara pa im je kurac sve zivo od sporta do zivota..... vrh im je taljiganje auta na dva tocka po napustenoj dzadi......

ima indija 1,5 milijardi stanovnika nemaju 1,5 igraca svjetskog nivoa da ga nabereš.... isto kao i Kina....

ima eto africka bijeda - neki dan sam pokusao da nabrojim koliko Adama Traora ima u fudbalu cini mi se da ih ima 5..... covjece samo Adama Traore ima u Gani ja mislim komada 3. To je to..... al toj bijedi ne daju da disu inace bi satrali stari kontinent i kitama i fudbalom.....
Last edited by skrbavi-admin on 07/09/2022 18:35, edited 2 times in total.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23110 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

palermo wrote: 07/09/2022 18:27
East_side wrote: 07/09/2022 18:18

Da, ali nažalost i ta fizika se relativno brzo potrošila. Posebno zadnje 2 utakmice.
Ma ne bih ja cak rekao da se fizika toliko istrosila, meni se cini da smo drugo poluvriee.protiv Litve izgledali svjezije. I AL ima nesto I do kvaliteya, Kamenjas sam tri puta na trici...da je umjesto njega bio recimo Alibegovic vjerujem da bi dvije pogodio.
Al bez fizike koju smo imali bili bi kanta za napucavanje. Ovako je sve to izgledalo drugacije,.bolje
To svakako. Pogotovo kad poredimo naše nastupe sa nekih ranijih Eura. Izuzet ćemo samo onaj Euro kad je Teletović briljirao i kad smo ispali sa tri pobjede.

Zapravo tad nas je upravo jebala koš razlika, tj. slaba fizika tako da ovo stoji čak i za tadašnji nastup kad smo imali jednu pobjedu više nego sad.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23111 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

skrbavi-admin wrote: 07/09/2022 18:32
East_side wrote: 07/09/2022 18:29 Sve što pišete stoji i kad bi se svelo na jednu rečenicu bilo bi: kako nam je, ovo je odlično što postižemo.

Opet ostaje dojam da smo mogli lako proći dalje da smo bili u bilo kojoj drugoj grupi na turniru.
mozda je ovo mozda je ono, cinjenica je da sport = drzava i ostace nepobitna za vijeke vijekova.....

ima saudijska arabija milione stanovnika i trilijarde dolara pa im je kurac sve zivo od sporta do zivota..... vrh im je taljiganje auta na dva tocka po napustenoj dzadi......

ima indija 1,5 milijardi stanovnika nemaju 1,5 igraca svjetskog nivoa da ga nabereš.... isto kao i Kina....
Pa vidi brate, možda da se malo javnost više digne kad je u pitanju košarka konkretno. Tu mislim i na medije. Evo ja recimo pojma nemam kad ni s kim igramo utakmice kvalifikacija jer je sve to nekako u sjeni pažnje.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4229
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#23112 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by skrbavi-admin »

East_side wrote: 07/09/2022 18:35
skrbavi-admin wrote: 07/09/2022 18:32

mozda je ovo mozda je ono, cinjenica je da sport = drzava i ostace nepobitna za vijeke vijekova.....

ima saudijska arabija milione stanovnika i trilijarde dolara pa im je kurac sve zivo od sporta do zivota..... vrh im je taljiganje auta na dva tocka po napustenoj dzadi......

ima indija 1,5 milijardi stanovnika nemaju 1,5 igraca svjetskog nivoa da ga nabereš.... isto kao i Kina....
Pa vidi brate, možda da se malo javnost više digne kad je u pitanju košarka konkretno. Tu mislim i na medije. Evo ja recimo pojma nemam kad ni s kim igramo utakmice kvalifikacija jer je sve to nekako u sjeni pažnje.
jesi ti svjestan da je gorivo jarane 4 marke a penzije 404 marke.... da je kistra jaja u BIH skuplja nego u centralnoj evropi, litar mljeka da je skuplji nego u evropi..... jesil svjestan da imas izdajnicku sivu eminenciju prekodrinske i prekounske politike koja je zauzela i FK i KS BIH.....

jesi l svjestan da su nam ubili Edina Salaharevića, potencijalnog medaljaša sa Olimpijade Vinka Samarlica i mnoge sportiste kojima se ne zna ime ni talenat.....

jesi l svjestan da ološ u bih voza poršee, ferarije, gazi sinove Oskarovaca, ima milione i desetine miliona, da je ološ privatizovo sebi sve drzavno.....

to sto su oni pokazali na Euru - je nevjerovatan uspjeh...... nismo svjesni kako se drzava klima i koliko nam rade o glavi.... ni svjesni nismo.....

jesi l svjestan da je BIH imala najboljeg igrača na svijetu koji nikad nije igrao za nas IBRAHIMOVIĆA.... nije to jebi ga ni rvacko ni svrspko ni šveCko prezime..... svi znamo iz koje je kite izašo.....

jesi l svjestan da je Indian Wells osvojio Hazirin sin iz Banjaluke - nije Rvat kolko god neki to htjeli i pricali..... nego Hazirin sin iz Banjaluke koji je bio No 3 na ATP listi..... ne piše mu rodno mjesto Zagorec nego Banjaluka BIH.
Last edited by skrbavi-admin on 07/09/2022 18:47, edited 5 times in total.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1958
Joined: 13/07/2016 11:10

#23113 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by sve_ovo_ja »

Jbg iz ove perspektive je trebalo zrtvovati jednu utakmicu mimo Mađarske i komplet odmoriti Nurkica da nikako ne igra makar 50 razlike izgubili. Ovako svakih 1-2 dana 30-35 minuta odigramo poluvrijeme da valja i poslije pad skroz.
Dead Man Walking
Posts: 6369
Joined: 28/05/2004 21:49

#23114 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Dead Man Walking »

Ma jasno je da je Litvanija prejaka i da 3 poraza koja imaju nisu bas realna. Cim su dobili Madjare jasno mi je bilo da nemamo sanse. Mi smo prebacili ocekivanja, u ovoj grupi je tesko moglo bolje. Svaka cast svima.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#23115 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by last mohicans »

Ne znam, misljenja sam da smo mozda malo i pregorili, a mi nemamo širinu kao druge ekipe. Protiv Janeza smo dali 120% i dosta smo se potrošili, a vjerujem, sad sam u to siguran, da bismo sa manje energije dobili Francuze. Njemce jednostavno nismo mogli dobiti, da je bio egal, sudije bi lakrdiju napravile. Razumijem da smo išli da svaku pokusamo dobiti, mozda se moglo malo bolje takticki odigrati i pokusati u nekim utakmicama, kad smo vidjeli da je to već gotovo, sačuvati snagu glavnih igrača.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4229
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#23116 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by skrbavi-admin »

sve_ovo_ja wrote: 07/09/2022 18:41 Jbg iz ove perspektive je trebalo zrtvovati jednu utakmicu mimo Mađarske i komplet odmoriti Nurkica da nikako ne igra makar 50 razlike izgubili. Ovako svakih 1-2 dana 30-35 minuta odigramo poluvrijeme da valja i poslije pad skroz.
trebalo je ovo, trebalo je ono......

najgore je sto je nama repka cirkus za Bahe, Mahe, Zahe, Halide......
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#23117 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Spit_fire »

last mohicans wrote: 07/09/2022 18:49 Ne znam, misljenja sam da smo mozda malo i pregorili, a mi nemamo širinu kao druge ekipe. Protiv Janeza smo dali 120% i dosta smo se potrošili, a vjerujem, sad sam u to siguran, da bismo sa manje energije dobili Francuze. Njemce jednostavno nismo mogli dobiti, da je bio egal, sudije bi lakrdiju napravile. Razumijem da smo išli da svaku pokusamo dobiti, mozda se moglo malo bolje takticki odigrati i pokusati u nekim utakmicama, kad smo vidjeli da je to već gotovo, sačuvati snagu glavnih igrača.
U 4 utakmice smo bili potpuni autsajderi..jednu smo cak
i dobili dvije bili blizu..realno ovaj podatak zvuci nevjerovatno

Nemas sta pregorit, nije se smjelo desit da se vaka grup izvuce..u svakoj grupi imas 2/3 jake tekme i 2/3 gdje laganim tempom dobijes..

Mi smo imali 4 tekme na noz...i jbg stas..nema se sta momcima prigocorit, svi su pricali da je makar madjarsku dobit, a mi mlatnusmo i slovence


Pored svega napisanog jos si imo maler da si vjerovatno jedina repka kojoj 2 pobjede nece bit dovoljne za prolaz
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#23118 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by East_side »

Dead Man Walking wrote: 07/09/2022 18:46 Ma jasno je da je Litvanija prejaka i da 3 poraza koja imaju nisu bas realna. Cim su dobili Madjare jasno mi je bilo da nemamo sanse. Mi smo prebacili ocekivanja, u ovoj grupi je tesko moglo bolje. Svaka cast svima.
To je to :thumbup:
skrbavi-admin wrote: 07/09/2022 18:40
East_side wrote: 07/09/2022 18:35

Pa vidi brate, možda da se malo javnost više digne kad je u pitanju košarka konkretno. Tu mislim i na medije. Evo ja recimo pojma nemam kad ni s kim igramo utakmice kvalifikacija jer je sve to nekako u sjeni pažnje.
jesi ti svjestan da je gorivo jarane 4 marke a penzije 404 marke.... da je kistra jaja u BIH skuplja nego u centralnoj evropi, litar mljeka da je skuplji nego u evropi..... jesil svjestan da imas izdajnicku sivu eminenciju prekodrinske i prekounske politike koja je zauzela i FK i KS BIH.....

jesi l svjestan da su nam ubili Edina Salaharevića, potencijalnog medaljaša sa Olimpijade Vinka Samarlica i mnoge sportiste kojima se ne zna ime ni talenat.....

jesi l svjestan da ološ u bih voza poršee, ferarije, gazi sinove Oskarovaca, ima milione i desetine miliona, da je ološ privatizovo sebi sve drzavno.....

to sto su oni pokazali na Euru - je nevjerovatan uspjeh...... nismo svjesni kako se drzava klima i koliko nam rade o glavi.... ni svjesni nismo.....

jesi l svjestan da je BIH imala najboljeg igrača na svijetu koji nikad nije igrao za nas IBRAHIMOVIĆA.... nije to jebi ga ni rvacko ni svrspko ni šveCko prezime..... svi znamo iz koje je kite izašo.....

jesi l svjestan da je Indian Wells osvojio Hazirin sin iz Banjaluke - nije Rvat kolko god neki to htjeli i pricali..... nego Hazirin sin iz Banjaluke koji je bio No 3 na ATP listi..... ne piše mu rodno mjesto Zagorec nego Banjaluka BIH.
Jaro sve znamo, nismo pali s Marsa. Nego ja govorim o tome šta bi se eventualno moglo pokrenuti nekim malim koracima, od strane običnih smrtnika. Opstrukcije jesu sa svih strana na svim nivoima i u svim porama društva. Ali opet smo svjedoci da nam jako malo nedostaje.

U prevodi, uz samo MALO više nečega, šta god to bilo, možda bi se stvari mogle zakotrljati u našu korist. Pa sporo, sporo. Bolje nego nikako.
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#23119 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by Priglavke »

hrasno38 wrote: 07/09/2022 18:16 Pazite svaka buducnost sportaa pociva na omladinskim selekcijama. U ozbiljnim sportskim drzavama omladinske selekcije vode ili sportske legende ili ljudi koji su imali trenerske uspjehe u tom sportu.
U ozbiljnim zemljama se pocinje od Baby-Basketa, 6 godina.Igra se sa spustenim kosevima na 1.80m i sa loptom velicine 5. Svako dijete vremenski podjednako igra i pobjeda je u drugom planu. Igra se 4 protiv 4....Djeca se prve 2 godine nauce dvokoraku i vodjenju lopte...i razdvoje se da ne bi trcali svi na jednu loptu... Protivnik se doceka i isprati sa sokom,kiflom,kroasonom,vodom....Roditelji rado dolaze na utakmice i pomazu treneru kada je gostovanje u pitanju,a i organizacija domace utakmice...
U ozbiljnim zemljama prije svega formiranje mladog kosarkasa/djeteta ucestvuju posteni ljudi; oni ne psuju djeci i ne ljute se... Kada je Baby-Basket u pitanju,obicno ih treniraju kadeti ili juniori.... Rade to bespaltno !!! Plate im se samo putni troskovi kada gostuju... i kada dolaze na trening...

Zar se ne moze u Kantonu Sarajevu formirati 8-10 Baby-Basket klubova koji bi mogli funkcionisati na ovakav nacin?!
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#23120 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by zijancer »

Nije stvar u parama, nego u kvalitetnim ljudima. Oduvijek je bilo.
Bosnic je jos u petnaestoj godini bio bolji s loptom od cijelog tadasnjeg prvog tima.
I jednostavno je nestao.
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#23121 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by laik1981 »

Priglavke wrote: 07/09/2022 19:18
hrasno38 wrote: 07/09/2022 18:16 Pazite svaka buducnost sportaa pociva na omladinskim selekcijama. U ozbiljnim sportskim drzavama omladinske selekcije vode ili sportske legende ili ljudi koji su imali trenerske uspjehe u tom sportu.
U ozbiljnim zemljama se pocinje od Baby-Basketa, 6 godina.Igra se sa spustenim kosevima na 1.80m i sa loptom velicine 5. Svako dijete vremenski podjednako igra i pobjeda je u drugom planu. Igra se 4 protiv 4....Djeca se prve 2 godine nauce dvokoraku i vodjenju lopte...i razdvoje se da ne bi trcali svi na jednu loptu... Protivnik se doceka i isprati sa sokom,kiflom,kroasonom,vodom....Roditelji rado dolaze na utakmice i pomazu treneru kada je gostovanje u pitanju,a i organizacija domace utakmice...
U ozbiljnim zemljama prije svega formiranje mladog kosarkasa/djeteta ucestvuju posteni ljudi; oni ne psuju djeci i ne ljute se... Kada je Baby-Basket u pitanju,obicno ih treniraju kadeti ili juniori.... Rade to bespaltno !!! Plate im se samo putni troskovi kada gostuju... i kada dolaze na trening...

Zar se ne moze u Kantonu Sarajevu formirati 8-10 Baby-Basket klubova koji bi mogli funkcionisati na ovakav nacin?!
Moze se to u svakoj skoli organizovati.. Ali u nasoj drzavi sale u skolama sluze da se izdaju rekreativcima i da se pare uzimaju..
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23122 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by muha_sa »

Uz dozvolu velikog čovjeka iz Beograda Ivana Lalića postavljam njegov upis na fejsbuku :-D


Ivan Lalić
5. rujna u 09:58
·
Nije u naše ime, Edine, andjele...
Davno nisam gledao uzbudljiviju, ali i emotivniju utakmicu. Bih-Slovenija. Kao što napisah neki dan, na prvenstvu navijam ne samo za Srbiju, već i za Sloveniju, BiH, Crnu Goru i Hrvatsku. Zaista osećam da su to sve "naše" reprezentacije. I kako stvari sada stoje svih pet će ući u narednu fazu takmičenja. Ludilo. Izgovoriću jeres - a zamislite da je to sada samo jedna reprezentacija? Koliko bi prvenstvo bilo dosadno:) Elem, pita me Lav "za koga navijamo tata - za Slovence ili Bosance?" Ja kažem za Bosance, sine, znaš da uvek navijamo za slabije. Kad ne igra Srbija, naravno."A Luka Dončić, tata?" Luka inače ima status božanstva u našoj kući, možda i veći od Jokića jer je Luka bek, pa od njega Lav skida većinu fora. Ali Slovenija je EU šampion, a Bosna se tek ispilela. Tako da Bosna, Lave. A i onako. Imamo divnih prijatelja u Sarajevu, znam koliko bi im značila ova pobeda. Setih se i legendarnog Mirze Delibašića, kakav je to car bio. I kakav je skok šut imao.
Drama u finišu i neverovatna pobeda, knedla mi u grlu, leptirići u stomaku. Nema šta - porodila se velika ekipa, a kao i da se porodila i zemlja. Bosna. I tu se nekako setih mladića kome ova pobeda mora biti posvećena. Njegovo ime je Edin Salaherović. Bio je najbolji mladi reprezentativac Jugoslavije. Generacija Bodiroge, Tomaševića, Brkića. Igrao je u Tuzli, Sloboda Dita, ali i u mladoj reprezentaciji Juge. Po povratku sa reprezentavnog okupljanja, navratio je kod svojih, u Vlasenicu da se ogreje u porodičnom domu. I tu zauvek ostao. Odveden je i ubijen je par meseci kasnije u logoru Sušica. Samo zato što je Musliman. Mnogo dobrih ljudi iz Srbije je urgiralo za njega da ga puste ali nije vredelo. Predsednik suda u Vlasenici, neka baraba Branislav je bio začudjen: "Kakvi su to ljudi Srbi, kad se ovoliko brinu za jednog Muslimana." Nije bilo milosti. Edin je imao samo 19 godina i pred njim je bila sjajna, verovatno NBA karijera.
Zato ova sjajna pobeda njegovih zemljaka pripada njemu. On je Dnk ove reprezentacije. Slava nedužnom andjelu bosanske košarke...


Image
User avatar
canvra888
Posts: 4336
Joined: 09/07/2021 15:03

#23123 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by canvra888 »

noviclan wrote: 07/09/2022 17:14 https://ba.n1info.com/sport-klub/kosark ... -problema/

Nurkić kritikovao savez: Dajte meni da vodim sve funkcije i nema problema

E cuj kenjca :run:
N1 sa smetljarskim clickbait naslovom. Najbombastičniji su kontekst izvukli da zvuči što ekstravagantnije.

https://www.klix.ba/sport/kosarka/nurki ... /220907106

Nije ni Klix inače bajan, ali barem je isti intervju prenio u puno normalnijem maniru.
swanfilter
Posts: 7898
Joined: 06/06/2008 18:52

#23124 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by swanfilter »

Ostaje zal. Protiv Njemacke prilicno pokradeni.

Poslije na naplatu dosla kratka rotacija, istrosenost.

Pisu ovdje zasto nema Campare, Sulje i Penave. Kamenjas danas je dokaz. Lik za 10 poena zicera masi ko da nikada nije kosarke igrao ...

Treba krenuti od trenutne situacije uopsteno, pa onda nalaziti razloge neuspjeha.

Nurkic mi izvuce zivce zadnje dvije tekme, al covjek je pravu kada za Le Ekip rece, zamislite da vasa repka nema placen hotel i hranu.

Da ne spominjem situaciju sa Bosnicem. Covjek zbog principa postade papak. A, njegov princip je nesto normalno u normalnom savezu i drzavi.

A, zasto niko ne je ...be mater onom Colupi???

Tele otkaz, Bosnic otkaz, a on jedini posten??

Harun Mahmutovic preporodio kosarku u jednom trenutku. A, covjek zavrsi na sudu zbog lopovluka.

O cemu mi pricamo??


Citam godinama kako su Sparsi klub koji razvija djecu. Za koga? Hrv, Srb, pa i Slo repku. I to je cinjenica! Samo pogledajte rostere tog kluba i odakle ta djeca dolaze. Sami stranci ...


Glavni grad drzave nema postenog kluba, a mi bi nesto. Ma, hajte, molim vas ...


Nurkic je vec 27 godina, a da je cojku prvo takmicenje. O cemu mi pricamo ...


Musa nista bolje nece proci ...
User avatar
hrasno38
Posts: 31450
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23125 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Post by hrasno38 »

skrbavi-admin wrote: 07/09/2022 18:23
hrasno38 wrote: 07/09/2022 18:16 Pazite svaka buducnost sportaa pociva na omladinskim selekcijama. U ozbiljnim sportskim drzavama omladinske selekcije vode ili sportske legende ili ljudi koji su imali trenerske uspjehe u tom sportu. Pazite kod nas Josip Pandza osvoji titulu kadetskog prvaka Evrope i nigdje ga vise ali ima nekakvih debilcina Kecmana i slicnih. Sjetite se samo onih godina kad je u savezu sjedio Mahmutovic kakave smo uspjehe imali sa omladinskim selekcijama ali i sa seniorskim i iz tih selekcija danas crpimo vecinu igraca A reprezentacije kojoj su predvodnici Musa i Nurkic. Dakle nasu djecu treba da vode nase kosarkaske legende i dokazani treneri koji ce privlaciti tu djecu koju imamo sirom BiH i bezbroj talenata. Pa sramota je da jedan Leric ne radi nigdje u kosarci nego razvozi hljeb za Klas.
Danas toga nema jer drzava za sport ne daje nista jer nije rjesenje da ti planiras nesto ako neko uspije da ti da pare a ako neda nikom nista. Sport se mora sistematski finansirati i rjesenje za to je jednostavno i bezbolno da je za nevjerovati i ja se nadam da ce ubrzo ugledati svjetlo dana. Sa tim rjesenjem reprezentativni sport vise nikada nece imati problema.
E sad klupski je na lokalnom nivou ali recimo evo konkretno u Sarajevu gdje imamo evropske prvake u kosarci i ucesnike grupen faze kupa sampiona u rukometu vlast daje isto para njima tj manje nego recimo FK sarajevu koji je privatni klub u rukama milijardera. Pa Sarajevo u svojih 10 postojanja kao i Zeljo nece dati u sportu ono sto je dala USD Bosna. Kada se pokrene i stavi na noge USD pokrenut ce se i sarajevski vrhunski sport.
ne moze..... sacu ti rec - ja sam radio ko trener..... dodje ti direktor ove firme - "znas mogo si vako mogo si nako".... dodje ti doktor otac jednog djeteta, eto znas bil ti pripazio moje dijete da ga "dotegnes", dodje ovaj onaj i sve neki iskompleksirani, uhljupi nedovrsenih ambicija koji misle da su bogom dani kao i njihova djeca da budu sampioni da budu talentovani najpametniji - jer svoje ambicije pokusavaju ostvarit preko djecice........ jednom vjerovo ili ne dodje majka jednog maksuma koji je tad imo cca 10 godina - da mi kaze - eto hocu da ga pripratis malo forsiras da moze pickice ganjat al doslovno - ja bio :shock: ..... mozda je htjela i od mene haj gga znaj bio mlad i neUkusan :-? :lol:

ima anegdota - kaze u Celiku bio momak kojeg je zapratila Herta iz Berlina svojevremeno, dosli ljudi davali neke pare, al htio da se ugradi citav klub u to od cini mi se Hafizovica pa do cistacice htjelo da se ugradi u tom transferu.....bio po svjedocenju treceg lica izuzetan talenat.... naravno Herta nije pristala na neke smijesne razbacivacke cifre, momku ucjenjivali ispisnicu trazeci mu pare unaprijed, Herta odustane, jer je usrani Celik bio u pitanju tako da odustanu od toga, mislim kakav god je klub bio tad u to vrijeme, bila je zivotna prilika... eto sad taj coek radi u mljekari.... :-?

uglavnom - djeca "sirotinje" ne mogu doc na red od te babine kaste..... a obicno fukara talentiranija od burzoazije..... druze moj, probaj se bavit sportom pa ces vidjet ološa....

ma šta pričam - eno Bahe metilja u autobusu sa kosarkaskom repkom - ne znam samo u kojem svojstvu - al misli da je bogom dan da tu bude..... valjda najveci patriota :run:
Druze moj ja sam u sportu citav zivot a u kosarci bio pola ziovta i kao igrac i kao trener pa zato i komentarsiem i pisem ovo sto pisem. Nikada se ne bih usudjivao pisati ovakve stvari da nema u njima vlastito iskustvo. U klubu gdje sam svojevremeno vodio juniorsku selekciju su mi doveli klinca sina jednog visokorangiranog politcara koji ne da nije znao igrati kosarku nego nije imao pojma o tom sportu. Odmah sam mu rekao da ne dolazi na sljedeci trening...elem "stotine" poziva i na kraju ja sam svvojevoljno dao ostavku a taj momak nikada nigdje nije postigao vise od 1 kosa na utakmici....u stvari nije ni igrao duze od godine. Stvar je stava. Veci problem od toga sto si naveo su priuceni trenneri sa DIF-a koji misle da ako zavrsis strenerski smjer na DIF-u ti si veliki tremer iako nikada u zivotu nisi bio implementiran u taj sport. I te kako djeca sirotinje mogu trenirati ali nema ko da ih nauci kvalitetnom igranju. Gledao sam citavo ljeto sve nase omladinske selekcije i to je strasno kakvaa nam je buducnost. Ako izuzmemo Basu iz Bosne ko je od tremera koji se bave omladinskim selekcijama u raznim sarajevskim klubovima bio iole ozbiljniji igrac??? Rijetki ali zato DIF-ovaca za izvoza!
Post Reply